ویرایشگر اچ تی ام ال

ویرایشگران متنی HTML به زبان ساده

اساطیر زبان

در این مطلب شما را با ویرایشگران متنی اچ تی ام ال آشنا می کنیم.

ویرایشگران متنی HTML

  • فایل HTML فایلی متنی است. بنابراین برای ایجاد یک فایل HTML می توانیم از هر ویرایشگر متن استفاده کنیم.
  • ویرایشگران متن برنامه هایی هستند که امکان ویرایش متن نوشتاری را فراهم می کنند. در نتیجه برای ایجاد یک صفحه وب، نیاز به یک ویرایشگر متن داریم تا کد خود را در آن بنویسیم.
  • ویرایشگرهای متن مختلفی وجود دارد که می توانید به طور مستقیمً آنها را دانلود کنید اما برای فرد مبتدی بهترین ویرایشگر متن برنامه Notepad (در ویندوز) یا TextEdit (در مک) است.
  • بعد از یادگیری اصول اولیه، می توانید به راحتی از دیگر ویرایشگرهای متن حرفه ای مانند: Notepad++ ، Sublime Text ، Vim و … استفاده کنید.
  • در این آموزش از Notepad و Text Sublime استفاده می شود. در ادامه روش های ساده برای ایجاد اولین صفحه وب خود با استفاده از Notepad وSublime Text ارائه شده است.

آ. کد HTML با استفاده از Notepad. (برای مبتدیان)

Notepad یک ویرایشگر متن ساده است و برای افراد مبتدی در یادگیری HTML مناسب می باشد. این برنامه در همه نسخه های ویندوز موجود است.

مرحله ۱: Notepad را باز کنید.

text Editors

مرحله ۲: کد HTML خود را وارد کنید.

text Editors

مرحله ۳: فایل HTML را با پسوند .htm یا .htmlذخیره کنید.

text Editors

مرحله ۴: صفحه HTML را در مرورگر وب خود باز کنید

برای اجرای صفحه HTML باید مکان فایل، جایی که فایل خود را ذخیره کرده اید، در مرورگر وارد کنید. همچنین می توانید روی فایل دابل کلیک کرده و یا با راست کلیک روی فایل گزینه open with را انتخاب کنید.

text Editors

text Editors

ب. کد HTML با استفاده از ویرایشگر متن Text Sublime (پس از یادگیری اصول اولیه HTML توصیه می شود.)

پس از یادگیری اصول اولیه HTML می توانید از برخی ویرایشگرهای متن حرفه ای استفاده کنید. این ویرایشگرها به شما کمک می کنند تا کد خود را سریع تر و موثرتر بنویسید. برای استفاده از ویرایشگرهای متن Text Sublime ابتدا باید آن را از اینترنت دانود و نصب کنید. می توانید آن را از لینک https://www.sublimetext.com/download دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید. برای استفاده از آن مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ویرایشگر متن Text Sublime را باز کنید.(ویندوز ۸):

برای باز کردن Text Sublime در صفحه استارت ویندوز اسم برنامه را تایپ و سپس آن را باز کنید. برای باز کردن یک صفحه جدید CTRL+N را فشار دهید.

text Editors

مرحله ۲: قبل از نوشتن کد صفحه را ذخیره کنید.

برای ذخیره صفحه خود در Text Sublime، Ctrl + S را فشار دهید یا گزینه save در تب File را انتخاب کنید. فایل را با پسوند htm. یا html. ذخیره کنید. توصیه می کنیم ابتدا فایل را ذخیره سپس کد بزنید.

text Editors

مرحله ۳: کد را در ویرایشگر وارد کنید.

text Editors

مرحله ۴: صفحه HTML را در مرورگر باز کنید.

برای اجرای یا باز کردن صفحه در مرورگر وب، فقط روی صفحه text sublime راست کلیک کرده و گزینه Open in Browser را انتخاب کنید.

text Editors

https://static.javatpoint.com/htmlpages/images/text-editors10.png

توجه: فایل HTML را می توان در هر مرورگری اجرا کرد اما بعضی از تگ ها توسط برخی از مرورگرهای وب پشتیبانی نمی شود.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست