آموزش صفر تا صد زبان فرانسه با 30 درس+ جزوه PDF

رتبه: 5 ار 55 رای SSSSS
فرانسه
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 15 دقیقه
Banner Image

در این پست قصد داریم بهترین تکنیک های یادگیری زبان فرانسوی را مرور کنیم، سپس زبان فرانسه را از مبتدی تا پیشرفته با کمک حدود 30 درس رایگان به شما یاد بدهیم و همچنین جزوه های رایگان آموزش زبان فرانسه را می توانید دانلود نمایید. البته آموزش زبان انگلیسی را نیز توصیه می کنیم از دست ندهید.

  • چه تمرین های غیردرسی را می توانید برای تقویت زبان فرانسوی خود انجام دهید؟
  • چگونه می توانید مانند یک بومی فرانسوی زبان صحبت کنید؟
  • چگونه می توانید برای بهبود زبان فرانسه خود فراتر از کتاب بروید؟

یادگیری یک زبان جدید محدود به درس های کلاس درس و انجام تکالیف کتاب دستور زبان نیست. برای پیدا کردن ایده های جدید در مورد بهترین روش های یادگیری زبان فرانسه با ما همراه باشید!

کلمات جدید: بخوانید، یاد بگیرید، بنویسید، تکرار کنید

واژگان و کلمات مهمترین عناصر سازنده یادگیری هر زبان جدیدی است. بنابراین بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسوی نیز این است که تا جایی که می توانید به زبان فرانسه بخوانید. وقتی درباره خواندن صحبت می کنیم بسته به سطح هر فرد نوع خواندن متفاوت است:

 • برای افراد مبتدی توصیه می کنیم؛ کتاب های سطح پایین مناسب کودکان یا نوجوانان، متن های کوتاه مانند بروشور و اخبار، وب سایت ها و پست های شبکه های اجتماعی را بخوانند.
 • افراد سطح متوسط ​​سعی کنند؛ کتاب های سطح متوسط مانند داستان های کوتاه، رمان و داستان های خبری را بخوانند.
 • افراد در سطح پیشرفته می توانند؛ زبان فرانسه خود را با مطالعه کتاب های زبان اصلی؛ داستانی و غیر داستانی، متن های تخصصی و علمی مرتبط با زمینه کاری، اخبار طولانی و مفصل تقویت کنند.

حتما کتاب مناسب سطح خود را پیدا کنید! یک تکنیک عالی برای یادگیری از طریق خواندن این است که کلمات جدید و مفید را یادداشت کنید سپس آنها را به طور مرتب تکرار کنید تا در ذهنتان ثبت شود.

girl-while-reading-at-sea

دستور زبان فرانسه را بشناسید

اگر می خواهید در یادگیری زبان فرانسوی فراتر از مکالمات اولیه بروید باید با دستور زبان آن آشنا باشید. گرچه ممکنه وقت گذاشتن روی گرامر خیلی هیجان انگیز نباشد اما اگر زمان کافی صرف یادگیری دستور زبان کنید به سرعت پیشرفت خواهد کرد. احتمالا یادگیری و رعایت اصول گرامری به طور خودآموز سخت است بنابراین توصیه می کنیم یک یا دو منبع یادگیری را با دقت انتخاب کنید تا زمان مطالعه تان منظم و پربار شود. در اینجا برخی از نکات برای بالا بردن سطح دستور زبان فرانسه آورده شده است:

 • از روی یک کتاب دستور زبان فرانسوی درس بخوانید.
 • از یک برنامه آنلاین، اپلیکیشن یا یک وب سایت استفاده کنید تا یادگیری دستور زبان برایتان سرگرم کننده شود.
 • برای آموزش گرامر از یک معلم کمک بگیرید یا سعی کنید یک فرد فرانسوی زبان پیدا کنید.
 • ویدئوهای آموزش گرامری در موضوعات مفید را تماشا کنید و آنها را در زندگی واقعی خود به کار ببرید.

از خودراضی نباشید، این نکته مهمی است که در مورد دستور زبان باید به آن توجه داشته باشید؛ آرام اما پیوسته پیش بروید.

تماشای فیلم های فرانسوی با زیرنویس را شروع کنید

یادگیری زبان فرانسه فقط شامل خواندن کتاب، شرکت در کلاس و دوره کردن درس ها نیست. ترکیبی از انواع روش ها برای یادگیری زبان فرانسه در گوشه و کنار زندگی خود پیدا کنید؛ از نوشتن لیست خرید و گشتن در شبکه های اجتماعی گرفته تا تماشای برنامه شبانگاهی خود. تماشای ویدئوها به زبان فرانسوی یکی از بهترین راه های یادگیری زبان فرانسوی به صورت خودآموز و گروهی است، بدون اینکه حتی بفهمید این کار را انجام می دهید. در حالیکه روی مبل استراحت می کنید، محتوای مورد علاقه خود را تماشا کنید تا به طور ناخودآگاه فرانسه یاد بگیرید:

 • ویدئوهای یوتیوب
 • سریال های تلویزیونی
 • فیلم ها

اگر مبتدی هستید در ابتدا فیلم های دوبله با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید تا واژگان و عبارت های جدید را شناسایی کنید. در سطح متوسط ​​یا پیشرفته فیلم ها با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید. صرف نظر از سطح می توانید مطمئن باشید که این یکی از ساده ترین و موثرترین راه های یادگیری زبان فرانسه است. بهترین فیلم های زبان فرانسه با زیر نویس در اینجا دانلود کنید

گوش کن، گوش کن، گوش کن!

یادگیری زبان از چهار مهارت کلیدی تشکیل شده است: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن.

در بیشتر موارد گوش دادن برای زبان آموزان در بین این چهار مهارت به عنوان چالش برانگیزترین به حساب می آید زیرا باید آشنایی بیشتری با لهجه ها و تلفظ و همچنین ساختار دستور زبان و واژگان داشته باشند. با این حال تقریبا ارزشمندترین مهارت برای تمرین است زیرا وقتی فرانسوی را درک کنید به راحتی می توانید صحبت کنید. بهترین راه یادگیری زبان فرانسوی از طریق گوش دادن این است که گوش های خود را تا حد ممکن با زبان فرانسوی پر کرده و خود را در آن غرق کنید. با استفاده از تمرینات زیر می توانید گوش دادن به زبان فرانسوی را در زندگی خود وارد کنید.

نکته مهم این است که درک همه جملات الزامی نیست، کافیست فقط گوش دهید و درک خود را بهبود دهید. رسانه های صوتی بسیار مفید هستند زیرا می توانید یادگیری زبان را هنگام انجام سایر کارها حفظ کنید. به عنوان مثال با گوش دادن به آهنگ ها یا رادیو هنگام رانندگی یا رفت و آمد و یا گوش دادن به پادکست ها هنگام خواب می توانید خیلی ساده تر فرانسه یاد بگیرید.

به کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید

اگر شانس این را ندارید که در یک کشور فرانسوی زبان زندگی کنید پس سعی کنید حداقل یک برنامه سفر در آینده داشته باشید. سفر یک روش عالی برای تمرین صحبت کردن با بومیان زبان اصلی است و علاوه بر این هدفی خواهید داشت که برای آن کار خواهید کرد.

آیا می دانستید که فرانسه تنها مقصد برای زبان آموزان فرانسوی نیست؟ در بعضی از کشورهای دیگر نیز به این زبان صحبت می شود، از جمله:

 • فرانسه (بدیهی است)
 • کانادا (به خصوص در کبک و مونترال)
 • بلژیک
 • سوئیس
 • ماداگاسکار
 • سنگال
 • هائیتی

برنامه ریزی برای سفر این انگیزه را به وجود می آورد تا درس های یادگرفته شده خود را مرور کنید و حتی گذراندن تنها چند روز در یک محیط بومی برای اعتماد به نفس معجزه می کند.

یک فرد فرانسوی زبان برای صحبت پیدا کنید

خوشبختانه امروزه راه های مختلفی برای ملاقات با افراد در سراسر جهان وجود دارد، مثل:

 • شرکت در برنامه هایی که افراد با علایق مشترک دور هم جمع می شوند.
 • شرکت در رویدادهای تبادل زبان که شامل صحبت به زبان فرانسوی است.
 • استفاده از برنامه های دوستیابی (بخصوص واتساپ و تلگرام و اینستاگرام اسم های فرانسوی را جستجو کنید یا کانال های فرانسوی)

اگر حتی نتوانید به یک کشور فرانسوی زبان سفر کنید باز هم می توانید با یک فرد فرانسوی زبان تمرین کنید. امروزه اپلیکیشن ها و برنامه های آنلاین زیادی برای برقراری ارتباط یا مکالمه با مردم سراسر جهان در دسترس است و حتی امکان آموزش آنلاین با معلمان حرفه ای به زبان فرانسه نیز وجود دارد.

دایره واژگان خود را از طریق مطالعه گسترش دهید

دوباره می گوییم: واژگان نقش کلیدی دارند اگر واقعا می خواهید از سطح مبتدی فراتر بروید. بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه به صورت خودآموز این است که بخوانید، بخوانید، بخوانید.

اگر خیلی کتاب خوان هستید بنابراین این نباید خیلی سخت باشد. با این حال برای افراد مبتدی اینکه نمی توانند به سرعت زبان مادری خود بخوانند احتمالا ناامید کننده است. به همین دلیل بهتر است در ابتدا کتاب هایی را انتخاب کنید که متناسب با سطح شما باشد و از انتخاب کتاب های نامناسب با سطح و دلسرد کننده اجتناب کنید.

برای خواندن به زبان خارجی دو روش اصلی وجود دارد. استفاده از روش مطالعه دقیق یعنی اینکه هر جمله را کاملا بفهمید و ساختار و واژگان جدید را جدا کنید. نکته منفی این تکنیک این است که ممکنه دنبال کردن طرح کلی و موضوع کتاب برایتان دشوار شود. در روش دوم می توانید یک رویکرد کلی در پیش بگیرید، در این روش از واژگان جدید بگذرید و مطالعه خود را ادامه دهید و تا جاییکه معنای مطلب را به طور کامل از دست ندادید، آن را متوقف نکنید.

ABC-on-dictionary-vocabulary

چگونه می توان زبان فرانسه را به تنهایی و از طریق بازی یاد گرفت؟

با پیدا کردن روش های سرگرم کننده برای یادگیری به احتمال زیاد علاقه و انگیزه بیشتری برای یادگیری مهارت های جدید خواهید داشت؟ به همین دلیل گنجاندن بازی ها در برنامه مطالعه فرانسوی خود بسیار خوب و ضروری است. البته توصیه نمی کنیم که زبان فرانسه را به طور کامل از طریق بازی یاد بگیرید اما می تواند یک روش فوق العاده برای تقویت واژگان و آشنایی بیشتر با شنیدن و خواندن به زبان فرانسه باشد.

بازی های آنلاین در هر زمان و مکانی قابل دسترس هستند. با دانلود و نصب یک بازی فرانسوی روی گوشی می توانید در وقت های آزاد خود آن را اجرا کنید.

زبان گوشی خود را به فرانسوی تغییر دهید.

همه ما زمان زیادی صرف گوشی های خود می کنیم پس چرا به دنبال یادگیری چیزی از آن نباشیم؟ حتی زبان آموزان سطح مبتدی هم می توانند با تغییر تنظیمات گوشی خود به زبان فرانسه سود ببرند چونکه بیشتر افراد می دانند که اغلب گزینه ها چه کاری انجام می دهند و معادل آن را به فرانسوی پیدا خواهند کرد.

ممکنه این یک تغییر کوچک به نظر برسد اما همین گام های کوچک به مغز کمک می کند تا هر روز با کلمات جدید فرانسوی تعامل داشته باشد و آنها را درک کند. تغییر ایجاد کنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد!

بهترین راه یادگیری زبان؛ صحبت کردن با خود به زبان فرانسوی!

نکته مهم در مورد نحوه یادگیری زبان فرانسه این است که با خودتان و به تنهایی به زبان فرانسوی صحبت کنید! این تکنیک باعث تقویت اعتماد به نفس در افراد مبتدی می شود و آنها را برای سطح بعدی یعنی صحبت با فرانسوی زبان ها آماده می کند.

می توانید کارهای روزمره را به یک درس کوتاه به زبان فرانسوی تبدیل کنید و آنها را با جملات ساده (مثل “من دوش می گیرم سپس به تخت خواب خود می روم”) بیان کنید.

آزمون مهارت زبان فرانسه چیست؟

می توانید از آزمون مهارت فرانسه برای ارزیابی نحوه چگونگی استفاده از زبان فرانسوی خود برای برقراری ارتباط در شرایط واقعی استفاده کنید. 4 مهارت زبان فرانسوی- خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن- ارزیابی می شود.

آزمون های فرانسوی با استاندارد بین المللی وجود دارد که توانایی افراد غیر فرانسوی زبان را بررسی می کنند. سازمان های مرتبط این آزمون ها را در سراسر جهان برگزار کرده و از دستورالعمل CEFR (چارچوب مرجع مشترک اروپا برای زبان) نیز پیروی می کنند.

چرا باید در آزمون مهارت زبان فرانسه شرکت کنید؟

اگر در حال یادگیری زبان فرانسه هستید با شرکت در آزمون مهارت فرانسوی می توانید سطح خود را ارزیابی و اثبات کنید.

آیا می خواهید در فرانسه، کانادا یا یک کشور فرانسوی زبان تحصیل کنید؟ مدرک معتبر زبان فرانسه برای تحصیل در دانشگاه های مختلف به پذیرش و تحصیل راحتتر کمک می کند. علاوه بر این بیشتر موسسات آموزشی آن را برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می پذیرند.

با وجود اینکه ممکنه اجباری نباشد اما کالج های زیادی ترجیح می دهند که دانشجویان بین المللی مدرک زبان فرانسوی داشته باشند. علاوه براین تقاضا برای مشاغل نیز باعث شده تا افراد بسیاری به دنبال گرفتن مدرک زبان فرانسوی باشند.

برای استخدام در شرکت ها با شرط تسلط بر زبان فرانسوی نیز استفاده می شوند. از آنجا که مدرک آزمون مهارت فرانسه به عنوان یک مدرک جهانی شناخته می شود، بدون شک یک امتیاز در رزومه به حساب می آید.

همچنین اگر در حال تحصیل زبان فرانسوی هستید احتمالا دوست دارید که سطح دقیق خود را پیدا کنید.

در آزمون مهارت فرانسه می توانید دانش خود را بررسی کرده و برای آزمون بعدی برنامه ریزی کنید. در واقع اعتماد به نفس خود را تقویت می کند.

دانلود دروس ویدیویی آموزش زبان فرانسه

 • برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. اگر اروری مشاهده کردید بخاطر روشن بودن وی پی ان است. بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود.
 • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. هر درسی مشکل داشت در نظرات اعلام کنید تا سریعا رفع شود یا به پیج منبع مراجعه کنید. ضمنا هر چند وقت یک بار احتمالا دروس به روز می شوند.

از پیج تا انتهای افق (با همین 30 درس تا سطح متوسط می توانید فرانسه یاد بگیرید!):

مقدمه (کلیاتی مفید از زبان فرانسه)
درس 1
درس 1 بخش دوم
درس 2
درس 3
درس 4
درس 5
درس 6
درس 7
درس 8
درس 9
درس 10
درس 11
درس 12
درس 13
درس 14
درس 15
درس 16
درس 17
درس 18
درس 19
درس 20
درس 21
درس 22
درس 23
درس 24
درس 25
درس 26
درس 27
درس 28
درس 29
درس 30
درس 31 
درس 32
درس 33
درس 34
درس 35
درس 36
درس 37
درس 38 بخش اول
درس 38 بخش دوم
درس 39 (به روز می شود)

دانلود جزوات آموزش زبان فرانسه

pdf  PDF آموزش 1000 واژه ضروری زبان فرانسه با تلفظ انگلیسی (دیکشنری تصویری)

pdf  کتاب PDF نکات بسیار مهم گرامری زبان فرانسه

بعد از این دروس چه کنیم تا به سطوح بالاتر برسیم؟

جملات، تلفظ و واژگان در یادگیری زبان فرانسه بسیار کاربردی هستند. ضمنا هیچ نرم افزار یا برنامه ای برای یادگیری یک زبان کافی نیست حتی نصف یک زبان رو هم نمیشه با نرم افزار یا یک کتاب به تنهایی یاد گرفت! اما وقتی همزمان از دو یا سه منبع بهره بگیرید قضیه فرق می کند. اما باید منابع مورد مطالعه خود را با دقت و طبق تجربه انتخاب کنید.

پیشنهاد ما طبق تجربه چندین ساله خودمان و زبان آموزانی که بسیاری از آنها در کشورهای مقصد در حال زندگی هستند می گوید، بعد از این دروس یا همزمان با این دروس، با کتاب فرانسه در سفر با CD (مکالمات و اصلاحات روزمره) پیش بروید، کتابی که سرشار از واژه، عبارات و نکات یادگیری ست. و بعد از اتمام دروس بالا حتما اپلیکیشن چرب زبان را از اینجا دانلود و بعد فعالسازی کنید و هر روز یک الی 4 درس آن را کار کنید. دروس حدودا از پنج تا 12 دقیقه هستند. بعد از خواندن و یادگیری این دروس، کتاب فرانسه در سفر و اپلیکیشن چرب زبان، خواهید دید که تا حد باورنکردنی در یادگیری زبان جلو رفته اید و تا سطوح B (متوسط رو به بالا) هم پیش رفته اید و بسیاری جملات را هم بیان می کنید با تلفظ عالی و همه درک می کنید که گوینده چه می گوید.

5 آزمون برتر مهارت زبان فرانسه

1- DELF

مدارک DELF (Diplôme d’Études en Langue Française) توسط CIEP ارائه می شود و هم برای کودکان و نوجوانان و هم برای بزرگسالان طراحی شده است. این آزمون امکان شناخت میزان مهارت زبان هر فرد را براساس شش سطح CEFR فراهم کرده است.

DELF استاندارد: سطح A1 تا B2

DELF: سطوح A1 و A2.

امکان ثبت نام برای DELF در 164 کشور وجود دارد.

قالب آزمون DELF دارای چهار بخش است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. نمرات آزمون در مقیاس بین 0 تا100 است و محدودیت اعتبار ندارد.

2- TCF

TCF (test de Connaissance du Français) برای فرانسوی زبان های غیر بومی بالای 16 سال انجام می شود. این آزمون توسط CIEP سازماندهی شده است و بیش از 700 مرکز در سراسر جهان برای ثبت نام وجود دارد.

قالب آزمون TCF پنج قسمت دارد: سه قسمت اجباری (درک گوش دادن، استفاده از ساختارهای زبانی، درک مطلب) و دو قسمت اختیاری (بیان گفتاری، بیان نوشتاری). نمرات آزمون TCF تا 2 سال اعتبار دارد.

3- TEF

TEF (test d’Évaluation de Français) توسط اتاق بازرگانی و صنایع پاریس (CCIP) برای همه فرانسوی زبانان غیر بومی بالای 16 سال سازماندهی شده است. این آزمون به صورت کتبی و آنلاین در دسترس است و توانایی شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و نمرات آنها را در 7 سطح ارائه می دهد.

قالب آزمون TEF به سه سری سوالات چند گزینه ای (درک نوشتاری، درک شفاهی، واژگان و شکل) و دو بخش آزاد (بیان مکتوب و شفاهی) تقسیم می شود.

4- TFI

TFI (Test de Français International) مهارت زبان فرانسوی در محیط های تجاری و دانشگاهی را ارزیابی می کند و در سراسر جهان در دسترس است. این آزمون برای افراد مبتدی تا پیشرفته (سطوح A1 تا C1) طراحی شده است.

قالب آزمون TFI شامل دو بخش با 90 سوال چند گزینه ای است: گوش دادن و خواندن. شرکت کنندگان در آزمون یک نمره کل بین 10 تا 990 را می کنند و مدرک آن برای دو سال اعتبار دارد.

5- TCF DAP

بسیاری از دانشجویان خارجی برای ثبت نام سال اول در Licence (L1) یا در یک مدرسه معماری در فرانسه باید مدرک TCF DAP (TCF pour la pour la Demande d’Admission Préalable) را داشته باشند. این آزمون توسط CIEP سازماندهی شده است. فقط دارندگان گواهینامه های DELF در سطح B2 و DALF از شرکت در آزمون معاف هستند. 630 مرکز آزمون در سراسر جهان آن را ارائه می دهند.

قالب آزمون TCF DAP دارای سه قسمت است:

 • درک گوش دادن
 • ساختارهای زبانی
 • درک مطلب

حتما دانلود کنید: 12 اپلیکیشن برتر آموزش زبان فرانسه و انگلیسی

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

55 نظر درباره «آموزش صفر تا صد زبان فرانسه با 30 درس+ جزوه PDF»

 • صدرا دادخواه
  صدرا دادخواه آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  خیلی مفید بود

  پاسخ
 • مریم
  مریم آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  عالی بود واقعا ممنونم

  پاسخ
 • Amir sharifi
  Amir sharifi آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  بابت آموزش زبان فرانسه ازتون ممنونم ، از ایکنه از محضرتان چیزی یاد گرفتم از شما قدردانی میکنم 🙏🌸🍃

  پاسخ
 • Ahmadzai
  Ahmadzai آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  خوب

  پاسخ
  • راضیه

   سلام ممنون بسیار جالب و آموزنده است موفق باشید وامیدوارم این روشها را ادامه دهید مطمئن باشید آنهایی کهاین درسها را آموزش می بینند برایتان دعا می نمایند بسیار مفید است البته من خیلی سال است که بدنبال چنین سایتهایی بودم تا به این زیبایی آموزش دهند ولی دوست دارم یاداشت بردارم چون در سن بالاتر مطالب زودتر فراموش می شود به هر صورت از برگزارکنندگان چنین سایتهاییبسیار سپاسگزارم موفق باشید

 • سحر
  سحر آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  سلام وقت بخیر
  ممنون بابت اموزش مفید ولیکن درس 4 لود نمی شود.

  پاسخ
  • abolfazl

   برای ادامه تحصیل مقطع مستر کانادا اومدم کبک. اینجا اگه تو مستر زبان فرانسه فول نباشی ینی یه نوب به تمام معنایی. کلی دوره و پک خریداری کردم با کلی هزینه، همه شون در حد همین درس های رایگانتون بود... اپلیکیشن چرب زبان رو خرید زدم بعد از یک ماه زیر و روی زبان فرانسه رو فول شدم که اصلا فکر نمیکردم با این قیمت این کیفیت اموزش. توی سه ماه فرانسه عین نیتو ها شدم، پرافم مدام میپرسه دوره ای چیزی رفتی خخخخ بینهایت سپاسگزارم ازتون.موید باشید...

   • ناشناس

    ببخشید چجوری میشه دانلود کرد؟من روی هر قسمت کلیک میکنم نمیتونم دانلود کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید