گوگل کلاس روم

آموزش گوگل کلاس روم از صفر تا صد با 2 درس+ روش جوین شدن

اساطیر زبان

پاندمی کرونا جهان را زیر و رو کرده است! حتی نحوه یادگیری و آموزش ما بعد از این دوره متحول شده است. خبر خوب این است که بسیاری از ما به پتانسیل عظیم کلاس های آنلاین و ابزار هایی مثل گوگل کلاس روم که آموزش را برایمان آسان می کنند، پی برده ایم.

حتی مؤسسه های آموزشی هم متوجه شده اند که کلاس های آنلاین جایگزین آموزشی مناسبی در این روز ها هستند. این ابزار گوگل یعنی گوگل کلاس روم هم مثل سایر ابزار های دیگرش ایرادی ندارد که هیچ، بلکه آموزش را هم برایمان ساده تر کرده است.

در ادامه این مقاله به این که گوگل کلاس روم چیست و چطور می توانید در این پلتفرم با استاد و سایر همکلاسی ها تعامل داشته باشید، می پردازیم.

گوگل کلاس روم چیست؟

گوگل کلاس روم یا (Google Classroom) که در سال 2014 ایجاد و راه اندازی شد، یک ابزار رایگان است که برای استفاده آکادمیک توسعه یافته است.

به کمک این ابزار، تعامل بین معلم و دانش آموز بهبود یافته زیرا فرآیند تحویل و نظارت بر تکالیف بهینه شده است.

آموزش گوگل کلود از صفر تا صد با 12 درس رایگان

معلمان به عنوان کاربران گوگل کلاس روم می توانند کلاس های مجازی راه اندازی کنند و در آن جا دروس را آموزش دهند. آن ها همچنین می توانند برنامه ریزی آموزشی را بهتر مدیریت کنند زیرا کارهای شان در یک جا متمرکز می شود.

جذاب ترین ویژگی گوگل کلاس روم سازگاری اش با سایر ابزار های توسعه یافته توسط گوگل مثل Google Drive، Gmail، Google Docs یا Google Presentations است.

در این کلاس های مجازی امکان مشاهده کلاس های زنده یا ضبط شده توسط معلم وجود دارد ، همچنین امکان اشتراک گذاری لینک ها در چت و محتوای تعاملی وجود دارد که به درک بهتر آموزش های ارائه شده در کلاس کمک می کند.

چه کسی می تواند از گوگل کلاس روم استفاده کند؟

با این که این پلتفرم برای معلمان و دانش آموزان طراحی شده، اما حقیقت این است هر کاربری که جیمیل داشته باشد، می تواند به این ابزار دسترسی داشته باشد.

مثلا اگر یک کسب و کار دیجیتال دارید، می توانید از گوگل کلاس روم به عنوان ابزار اصلی برای معرفی محصولات یا خدمات و دادن مشاوره به کاربران برندتان استفاده کنید.

دانلود رایگان: گوگل اسکالر از صفر تا صد و 15 ترفند کاربردی

برای مشاغلی که آموزش یا مشاوره می دهند یا آموزشگاه آنلاین هستند و می خواهند بدون محدودیت در هر گوشه جهان مشتری داشته باشند ، هم ایده آل است.

به همین دلیل است که می گوییم گوگل کلاس روم روشی جدید برای یادگیری و بدون نیاز به حضور در مدارس است.

 

با گوگل کلاس روم چه کاری می توانید انجام بدهید؟

 • معلمان می توانند تکالیف و کلاس های شان را برنامه ریزی و تکالیفی که به دانش آموزان شان می دهند را مدیریت، ارزیابی و پیگیری کنند. از طریق این پلتفرم، آن ها می توانند یادداشت ها، فایل های صوتی، فیلم ها و مطالب نوشتاری مربوط به تکالیف شان را بگذارند.
 • دانش ‌آموزان می ‌توانند تکالیف شان را بررسی کنند، از تاریخ‌ سر رسید هر تکلیف باخیر شوند و مطالب تکمیلی و بازخورد مربوط به تکالیف شان را دریافت کنند.

برخی از مزایای گوگل کلاس روم

 • معلمان می توانند با معلمان کلاس های دیگر همکاری کنند.
 • معلمان با پیشرفت های فناوری و با ابزارهای ارتباطی آنلاین آشنا می شوند، به علاوه می توانند برنامه ریزی آموزشی شان را در یک جا متمرکز کنند.
 • شما هم چه معلم باشد و چه دانش آموز، می توانید در مورد عملکرد تکالیف و ارزیابی های تان بازخورد فوری بگیرید .

گوگل کلاس روم چه معایبی می تواند داشته باشد؟

 • شما نمی توانید گوگل کلاس روم را با Google Calendar یا هر نوع تقویم دیگری ادغام کنید، بنابراین باید به طور مستقل از برنامه ها استفاده کنید.
 • بخش اخبار به طور خودکار به روز نمی شود ، به همین دلیل دانش آموزان باید به صورت دستی نحوه پیشرفت تکالیف ارسالی شان را به روز کنند.
 • دانش‌آموزان نمی ‌توانند تکالیف شان را با سایر اعضای کلاس به اشتراک بگذارند، مگر این که مالک اسناد باشند. این ویژگی به ضرر معلمان است، زیرا آن ها باید به صورت دستی مطالب مشابهی را برای هر دانش آموزی جداگانه به اشتراک بگذارند.
 • هنگامی که معلم یک تکلیف را تعیین می کند، دانش آموز می تواند تمام تغییراتی که مناسب می داند را اعمال کند و حتی آن ها را حذف کند که البته این می تواند به سر درد برای معلم تبدیل شود.

بسیار کاربردی: آموزش گوگل شیت از صفر تا صد با 10 درس

چرا بهتر است از گوگل کلاس روم استفاده کنید؟

اگر می ‌خواهید از گوگل کلاس روم برای آموزش در کلاس ‌های آنلاین استفاده کنید یا دنبال جایگزینی برای مدیریت آموزش ‌ها و کلاسهای تان هستید، استفاده از این پلتفرم کمک تان می کند تا:

1-در زمان صرفه جویی کنید

گوگل کلاس روم امکانات زیادی برای مدیریت اسناد، زمان‌ بندی تکالیف و مدیریت دانش‌آموز دارد که به شما امکان سازماندهی بیشتر را می‌ دهد. یعنی شما تصویر واضح تری از کار هایی که باید در یک هفته، یک ماه یا یک فصل بعد انجام بدهید، خواهید داشت.

2- با برنامه های دیگر ادغامش کنید

با همان حساب جیمیلی که دارید، می‌ توانید به برنامه‌ های دیگری در مجموعه گوگل دسترسی داشته باشید که در نتیجه تحویل و ردیابی تکالیف آسان ‌تر می شود.

دانلود کنید: آموزش صفر تا صد اکسل (رایگان)

دسترسی به کلاس در گوگل کلاس روم به عنوان دانش آموز (آموزش ساده)

برای دسترسی به کلاس در این پلتفرم به عنوان دانش آموز، باید از کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه تان وارد گوگل شوید و در کلاس ها ثبت نام کنید.

برای انجام این کار می توانید از این موارد استفاده کنید:

 • لینکی که معلم شما برای شما ارسال کرده است .
 • کد مخصوص آن کلاس که توسط معلم تان برای شما ارسال شده است.
 • ایمیل دعوت نامه از استاد راهنما

اگر تصمیم دارید با لینک عضو شوید:

 • روی لینکی که از معلم تان دریافت کرده اید، کلیک می کنید.
 • حسابی که برای دسترسی به گوگل کلاس روم استفاده می کنید را انتخاب کنید. اگر می خواهید حساب تان را تغییر بدهید، روی “Change account” کلیک کنید.
 • بر روی گزینه “join class” کلیک کنید.

اگر تصمیم دارید با کد وارد شوید:

بعد از این که معلم کد را برای شما ارسال کرد، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • به classroom.google.com/u/0/ بروید.
 • با یک اکانت درست وارد شوید. اگر اکانت درست نیست بر روی “Select or add your account ” کلیک کنید.
 • سپس بر روی “join the class” کلیک کنید.
 • کدی که معلم تان به شما داده است را در فیلد ارائه شده در پلتفرم وارد کنید.
 • روی “Join” کلیک کنید.

لازم به ذکر است که کد های مخصوص گوگل کلاس روم فقط از 7 کاراکتر تشکیل شده اند و فاصله یا علامت خاصی ندارند.

اگر تصمیم دارید با ایمیل دعوت نامه وارد شوید:

 • اگر در داخل پلتفرم هستید، می‌ توانید از آن جا با کلیک بر روی “join” دعوت را بپذیرید.
 • اگر در داخل ایمیل تان هستید، لینک همراه با دعوت نامه را پیدا کرده و روی “join” کلیک کنید.

گوگل کلاس روم پلتفرمی نه فقط برای معلمان و دانش آموزان، بلکه برای کارآفرینان و مشاغلی است که مشاوره آنلاین ارائه می دهند.

این تنها راهی است که می توانید ببینید مشتریان تان چه پیشرفتی کرده اند و با همکاران تان ارتباط برقرار کنید.

روش ثبت نام و ساخت اکانت گوگل کلس روم

 

حتما بلد باشید: آموزش فرم نگار گوگل (گوگل فرم) از صفر تا صد با 10 درس

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر
  ایا امکان تعیین یوزر نیم و پسورد برای برگزاری کلاس انلاین در این نرم افزار وجود دارد؟ یعنی افراد مشخصی در تایم مشخص فقط متصل بشن اگر برنامه رایگان دیگری رو هم در این خصوص دارید ممنون میشم معرفی بفرمایید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست