معماری کامپیوتر

آموزش معماری کامپیوتر از صفر تا صد با 20 درس رایگان

folderسایر مقالات آموزشی
comments1 دیدگاه
اساطیر زبان

من معتقدم که موفقیت تا حد زیادی به دو چیز وابستگی دارد، اینکه جهان را چگونه می بینید و چقدر آن را واقعا درک می کنید. در مورد مهندسی نرم افزار نیز همین است. جایی که معماری کامپیوتر اساس مهندسی نرم افزار است و اگر آن را به اندازه کافی خوب درک کنید، مهندسی نرم افزار نیز آسان و راحت خواهد شد.

معماری کامپیوتر چیست؟

براساس تعریف ویکی پدیا:

 


برنامه نویسی شبکه معماری کامپیوتر هوش مصنوعی و تجاری

توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! 


 

معماری کامپیوتر مجموعه ای از قوانین و روش ها است که عملکرد، سازماندهی و پیاده سازی سیستم های کامپیوتری را توصیف می کند. برخی معماری کامپیوتر را به عنوان توصیف قابلیت ها و مدل برنامه نویسی کامپیوتر بدون پیاده سازی خاصی تعریف می کنند. به طور خلاصه معماری کامپیوتر در واقع مجموعه قوانینی است که نحوه تعامل سخت افزار و نرم افزار با یکدیگر را کنترل می کند.

چرا معماری کامپیوتر بخوانیم؟

معماری کامپیوتر می تواند بیش از حد تصورتان به شما کمک می کند.

به عنوان مثال بیشتر رانندگان فرمول 1 اطلاعات زیادی در مورد موتور ماشین خود دارند تا جاییکه می توانند هرگونه مشکل در موتور را تشخیص دهند حتی قبل از اینکه مهندسان بتوانند آن را انجام دهند!

همچنین با فیزیک و آیرودینامیک آشنایی دارند که به آنها کمک می کند تا نکات دقیقی به مکانیک های خود در Pitstop بدهند، مانند تنظیم دماغه یا چرخ ها که روی موفقیت آنها را در مسابقات تاثیر زیادی دارد.

خب همه اینها چه ربطی به معماری کامپیوتر دارد؟ این همان مفهوم است! هنگامی که پایه و اساس مهندسی نرم افزار را بشناسید و درباره آن بیشتر بدانید، می توانید مشکلات را مدیریت کرده و به اهداف و موارد مورد نیاز خود برسید.

چرا باید معماری کامپیوتر را یاد بگیرید:

  • همیشه از آن استفاده خواهید کرد.
  • معماری کامپیوتر یکی از اساسی ترین موضوعات در علوم کامپیوتر است. همانطور که بدون کامپیوتر رشته علوم کامپیوتر وجود نخواهد داشت.
  • باید بدانید که دستورالعمل ها و عملکردها چگونه کار می کنند و چگونه با هم تعامل دارند که نرم افزارتان بهتر شود. زیرا هر کاری که انجام دهید بعد از معماری کامپیوتر قرار می گیرد.
  • معماری کامپیوتر کمک می کند تا برنامه ها را طوری طراحی کرده، توسعه داده و پیاده سازی کنید که بهتر، سریعتر، ارزان تر، کارآمدتر و آسان تر استفاده شوند زیرا به جای حدس زدن و فرضیات تصمیمات آگاهانه خواهید گرفت.

یک مثال در مورد اینکه چگونه معماری کامپیوتر می تواند روی روش کدنویسی تاثیر بگذارد:

فرض کنید در قطار و در محل اتصال راه آهن هستید و وظیفه تان مشاهده راه است:

Railway

باید یک طرف را انتخاب کنید اما نمی دانید کدام طرف. بنابراین ممکنه راه درست را انتخاب کنید یا البته راه اشتباه را. اگر راه درست را انتخاب کنید پس به مسیر خود ادامه می دهید اما در صورت انتخاب راه اشتباه باید به عقب برمی گردید و راه دیگری را انتخاب کنید. بنابراین با انتخاب راه درست مجبور نیستید دوباره به عقب برگردید و با انتخاب راه اشتباه باید عقب و جلو بروید.

منطقی است؟

دستور if را در نظر بگیرید: در سطح پردازنده یک دستورالعمل شاخه است:

کد:

word image 56

فرض کنید پردازنده هستید و یک شاخه با مسیرهای متفاوت را مشاهده می کنید، هیچ ایده ای هم ندارید که به کدام مسیر بروید، بنابراین:

  • اگر درست حدس بزنید اجرا هرگز متوقف نخواهد شد.
  • اگر اشتباه حدس بزنید، زمان بیشتری را به دلیل بازگشت و شروع مجدد اجرا می کنید.

آموزشهای رایگان برنامه نویسی به زبان ساده

بنابراین چگونه می توانیم هر بار انتخاب بهتری داشته باشیم؟

با مشاهده کردن. اگر این روند معمولا به مسیر سمت چپ منجر می شود، چپ را حدس می زنیم و بالعکس. اگر هم متناوب و متفاوت است، انتخاب خود را نیز متناوب می کنیم. این فرآیند، کم و بیش، نحوه پیش بینی شاخه است.

معماری کامپیوتر را بیاموزید تا مهندس نرم افزار بهتری شوید.

نمودار معماری کامپیوتر

word image 57

آموزش طراحی الگوریتم از صفر تا صد (20 درس رایگان)

دروس آموزشی معماری کامپیوتر

  • برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. اگر اروری مشاهده کردید بخاطر روشن بودن وی پی ان است. بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. هر درسی مشکل داشت در نظرات اعلام کنید تا سریعا رفع شود یا به پیج منبع مراجعه کنید. ضمنا هر چند وقت یک بار احتمالا دروس به روز می شوند.
  • 2 نوع آموزش در زیر داریم، هر کدام را که با سبک آموزشش سازگارتر هستید دانلود کنید یا هر دو را

آموزش اول

از پیج کنکور ارشد کامپیوتر:

درس 1 بخش اول

درس 1 بخش دوم

درس 2 بخش اول

درس 2 بخش دوم

درس 3 بخش اول

درس 3 بخش دوم

درس 4 بخش اول

درس 4 بخش دوم

درس 4 بخش سوم

درس 4 بخش چهارم

آموزش دوم

از پیج محمدعلی شفیعیان:

درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

درس 9

درس 10

درس 11

درس 12

درس 13

درس 14

درس 15

درس 16

درس 17

درس 18

درس 19

درس 20 (به زودی)

حتما در کنار این مطلب دانلود کنید: آموزش مهندسی کامپیوتر از صفر با 8 درس رایگان

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست