در ادامه آموزش های جذاب و کاربردی نرم افزار تری دی مکس، این صفحه جزییاتی در این مورد دراختیار می‌گذارد که چگونه تنظیمات در VRay Physical Camera کار می‌کنند و در قالب این آموزش تصویری، با تمام جزئیات و گزینه های دوربین وی ری آشنا می شوید.


در ادامه آموزش های کاربردی پلاگین Vray، امروز آموزش تصویری و جامع ساخت و ویرایش متریال در پلاگین وی ری را بصورت تصویری به شما آموزش می دهیم و با برخی از مهم ترین ویژگی های متریال های این پلاگین قدرتمند آشنا می شوید. این مقاله اطلاعاتی جامع درمورد متریال V-Ray به‌دست می‌دهد. 


در حال حاضر نرم افزارها و بسته های آموزشی زیادی در بازار برای آموزش نرم افزار تری دی مکس وجود دارند. اما در اینجا ما طبق تجارب چندین ساله، ۴ تا از بهترین و جدیدترین سی دی ها و دی وی دی های آموزش تری دی مکس (۲۰۱۶-۲۰۱۸) را برای معرفی و خرید اینترنتی قرار داده ایم. این نرم افزارها برای مقاصد مختلف انیمیشن، معماری و … کاربرد دارند.


حتما برای شما هم پیش آمده است که یک آبجکت آماده مثلا از شرکت Evermotion را داخل فایل تری دی مکس خود ایمپورت کنید ولی متریال ها نمایش داده نشوند. یا اینکه اصلا نمی دانید چگونه متریال های آماده (مثلا وب سایت Vraymaterials) را در کار خود استفاده کنید. این پست را برای آموزش این موضوع نوشته ایم. این پست درواقع در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار تری دی مکس می باشد.


در ادامه سری آموزش های جذاب تری دی مکس،در این قسمت قرار است شما را با ۵۰ نکته و ترفند تری دی مکس آشنا کنیم که در کارهای روزمره حتما کارایی خواهند داشت و سرعت شما را بطرز قابل توجهی افزایش خواهند داد.


در ادامه آموزشهای کاربردی و جذاب۳dsMax، در این پست به کمک تجربه اساتید تری دی مکس و چندین موسسه آموزش خارجی، ۱۵ تا از بهترین پلاگین های ضروری و مهم تری دی مکس را به شما معرفی کرده و برای دانلود قرار داده ایم. تری دی مکس یکی از بسته های ۳d قدرتمند با قابلیت های بسیار زیادی از مدل سازی، انیمیشن، ذرات دینامیک و … است. اما همه قادر به استفاده از هر ویژگی این نرم افزار نیستند.


اگر طراح هستید و می خواهید یک صحنه یا تصویر متحرک ایجاد کنید، یا در معماری دوربین را حرکت دهید یا برای هر مقصود دیگری، فیلمی از پروژه تان تهیه کنید، در اینجا بصورتی آسان، نحوه ساخت فیلم و متحرک سازی (انیمیشن) در محیط نرم افزار تری دی مکس را آموزش خواهیم داد. این آموزش برگرفته از وب سایت معتبر Cadtutor می باشد.


در این پست بصورت تصویری و گام به گام، نحوه سه بعدی کردن یا مدلینگ یک ساختمان بلندمرتبه چندین طبقه را در نرم افزار تری دی مکس آموزش می دهیم. این مطلب برگرفته از وب سایت معتبر topviewport می باشد.

توی این برنامه آموزشی به شما یاد می دم که چه طوری یه سازه ی بلند مرتبه رو مدل کنین. برای اینکار سراغ نسخه ی ۹ از نرم افزار تری دی مکس می ریم.


مدلسازی (سه بعدی کردن) ماشین در تری‌ دی ‌مکس آن ‌قدر هم که فکر می‌کنید سخت نیست. این آموزش به شما یاد می‌دهد چطوراین کار را انجام دهید. ما با مباحث ابتدایی مدلسازی ماشین در ۳dsmax شروع می‌کنیم. از تنظیم تصاویر پیش‌زمینه، و مدلسازی از مپ های مسطح دو بعدی.


نرم افزار قدرتمند فتوشاپ کاربرد زیادی در رشته های طراحی دارد. در معماری نیز پس از انجام رندر اولیه و استخراج تصویر، به کمک نرم افزار فتوشاپ آن را اصطلاحا پست پروداکت یا ویرایش بعد از تهیه رندر می کنند. در این ویدیو شما با نحوه پست پروداکشن یک خانه زیبای ویلایی کنار دریاچه آشنا خواهید شد.