اگر طراح هستید و می خواهید یک صحنه یا تصویر متحرک ایجاد کنید، یا در معماری دوربین را حرکت دهید یا برای هر مقصود دیگری، فیلمی از پروژه تان تهیه کنید، در اینجا بصورتی آسان، نحوه ساخت فیلم و متحرک سازی (انیمیشن) در محیط نرم افزار تری دی مکس را آموزش خواهیم داد. این آموزش برگرفته از وب سایت معتبر Cadtutor می باشد.


در این پست بصورت تصویری و گام به گام، نحوه سه بعدی کردن یا مدلینگ یک ساختمان بلندمرتبه چندین طبقه را در نرم افزار تری دی مکس آموزش می دهیم. این مطلب برگرفته از وب سایت معتبر topviewport می باشد.

توی این برنامه آموزشی به شما یاد می دم که چه طوری یه سازه ی بلند مرتبه رو مدل کنین. برای اینکار سراغ نسخه ی ۹ از نرم افزار تری دی مکس می ریم.


مدلسازی (سه بعدی کردن) ماشین در تری‌ دی ‌مکس آن ‌قدر هم که فکر می‌کنید سخت نیست. این آموزش به شما یاد می‌دهد چطوراین کار را انجام دهید. ما با مباحث ابتدایی مدلسازی ماشین در ۳dsmax شروع می‌کنیم. از تنظیم تصاویر پیش‌زمینه، و مدلسازی از مپ های مسطح دو بعدی.


نرم افزار قدرتمند فتوشاپ کاربرد زیادی در رشته های طراحی دارد. در معماری نیز پس از انجام رندر اولیه و استخراج تصویر، به کمک نرم افزار فتوشاپ آن را اصطلاحا پست پروداکت یا ویرایش بعد از تهیه رندر می کنند. در این ویدیو شما با نحوه پست پروداکشن یک خانه زیبای ویلایی کنار دریاچه آشنا خواهید شد. 


برای اینکه قدرت و شکوه نرم افزار تری دی مکس را به شما نشان دهیم، در این مطلب ۳۰ تا از بهترین نمونه کارهای طراحی داخلی و معماری تری دی مکس و پلاگین وی ری را که در وب سایت معتبر سی جی آرشیتکت معرفی شده اند را به شما نشان می دهیم.


اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به دنبال پیدا کردن موسسه آموزشی هستید که بهترین کلاس های آموزش تری دی مکس (وی ری) ، اتوکد و فتوشاپ را برگزار می کند. بسیاری از مهندسان رشته های معماری، دکوراسیون داخلی، گرافیست ها، مهندسان عمران، مکانیک و … بدنبال یادگیری این سه نرم افزار حیاتی هستند تا در بازار خودی نشان دهند و درآمدی کسب کنند.

در این نوشته، به کمک تجربیات ۷ ساله در زمینه تدریس این سه نرم افزار، همچنین نظرات کارآموزان در فضای مجازی، تجربیات دانشجویان اینجانب و پرس و جو از میزان رضایت کسانی که در موسسات مختلف در حال یادگیری هستند، در قالب یک جمع بندی، ۴ تا از بهترین کلاس های آموزشی این نرم افزارها در ایران را به شما معرفی می کنیم.


یکی از دغدغه های طراحان دکوراسیون داخلی و معماران، مدل سازی و سه بعدی کردن آبجکت های صحنه های داخلی است. در این ویدیوی آموزشی نحوه ساخت یک مبلمان High poly با کیفیت بالا را در کمتر از ۷ دقیقه یاد خواهید گرفت.


یکی از دغدغه های طراحان دکوراسیون داخلی، معماران و بطور کلی دست اندرکاران صنعت ساخت و ساز، نحوه سه بعدی سازی، نورپردازی، متریال دهی و بطور کلی رندر گرفتن از یک آشپزخانه با کمک نرم افزار قدرتمند تری دی مکس می باشد. در این ویدیو نسبتا جدید که با دور تند ضبط شده است، شما با نگاه کردن به مراحل مختلف طراحی و ساخت یک آشپزخانه آشنا می شوید و خواهید دید که سه بعدی کردن و رندر در نرم افزار ۳ds max چقدر آسان خواهد بود.


اگر تا کنون هیچ انیمیشنی با نرم افزار تری دی مکس نساخته اید و در ابتدای راه هستید، در این پست در ۱۰ گام و بصورت تصویری، نحوه ساخت یک انیمیشن ساده را به شما یاد خواهیم داد. ساختن انیمیشن با این کیفیت و خیلی ساده، به سیستم آنچنان قوی نیاز ندارد. اما اگر قرار است انیمیشنی با کیفیت نورپردازی عکس بالا تهیه کنید، باید از سیستم های سرور کمک بگیرید.


نرم افزار ۳ds max یکی از بهترین نرم افزارها جهت سه بعدی سازی و مدلینگ اشیای پیچیده می باشد. در این پست، با کمک فیلم به شما نحوه ساخت و مدلینگ کابینت آشپزخانه و بطرز مشابه، ساخت کمد در تری دی مکس را آموزش خواهیم داد(سطح متوسط).