در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار رویت، امروز دو تا از بهترین سی دی ها، دی وی دی ها و نرم افزارهای آموزش رویت معماری (مقدماتی-پیشرفته) را برای خرید آنلاین خدمت شما معرفی می کنیم. در حال حاضر تنها موضوع جدیدتر بودن مدنظر نیست. رویت نرم افزاری است که اگر نسخه ۲۰۱۲  آن را هم یاد بگیرید، تقریبا تا نسخه ۲۰۱۷ را مسلط شده اید چون دستورات تقریبا مشابه هستند. 


در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار رویت معماری، در این پست پس از حدود دو هفته تحقیق و گشت و گذار در اینترنت و مراجعه به آرشیو سایت های مختلف، ۱۸ درس کاربردی آموزش رویت معماری مقدماتی تا پیشرفته را بصورت فیلم فارسی برای شما گلچین کرده و بصورت یکجا برای دانلود رایگان قرار دادیم. بعد از آن هم یک جزوه نسبتا کامل پی دی اف را برای تکمیل فرآیند یادگیری شما عزیزان قرار دادیم.


در ادامه سری آموزش های نرم افزار رویت، در قسمت قبل از این برنامه ی آموزشی؛ ما مسیرهای ارتباطی را به وسیله ی لوله ها ایجاد کردیم و سپس وسایل و تجهیزات را به آن ها مرتبط ساختیم. این بار می خواهیم تجهیزات و ابزار آلات را با تکنیک دیگری به لوله ها متصل کنیم.


تا این جا یاد گرفته ایم(قسمت قبلی آموزش) که چه گونه فایل نقشه های معماری را در رویت مپ ایمپورت یا وارد کنیم.  و یا اینکه با راهنمای استفاده از Revit MEP؛ نحوه جایگذاری اجزای مختلف پروژه ساختمانی آشنا شدیم. حال باید با نحوه اتصال سیستم ها به هم صحبت کنیم، اما قبل از این کار، باید در اینجا ساختن سیستم ها را یاد بگیریم. منبع این مطلب وب سایت کد نوت می باشد.


در این قسمت می خواهیم با استفاده از نرم افزار رویت مپ، اجزای حاضر در سازه و پروژه را به طور دقیق تر وارد سازیم( می خواهیم اجزای HVAC را به مدل خود بیافزاییم). این آموزش هم برای مهندسان مکانیک، تاسیسات، عمران و معماری سودمند است.


در این پست به شما (که احتمالا یک معمار یا مهندس عمران هستید!) آموزش می دهیم که چگونه بصورت اصولی کار کفسازی یا طراحی کف ساختمان در نرم افزار رویت آرشیتکچر را انجام دهید.


اگر در زمینه تاسیسات یا مکانیک ساختمان کار می کنید حتما با نرم افزار قدرتمند رویت آشنا هستید. در این پست نحوه ایجاد یک پروژه جدید و لینک کردن آن به یک مدل یا ساختمان معماری را بصورت تصویری به شما آموزش می دهیم.

این مقاله اولین قسمت، از آموزش نرم افزار مذکور می باشد. شایان ذکر است که تمامی مطالب حاضر در آموزش های این قسمت، در سطح مقدماتی هستند و در نتیجه شما به هیچ پیش زمینه ای احتیاج ندارید. اگر چه می توان حدس زد که اطلاعات قبلی می توانند مناسب و مفید به فایده باشند. من در این جا همه چیز را به صورت تصویری توضیح داده ام. تنها نکته اینکه من بر اساس واحدهای متریک کار می کنم، اما برای شما مشکلی ایجاد نخواهد شد چون در اکثر موارد احتیاجی به ورود واحد نمی باشد.


حتما بسیاری از شما معماران عزیز با نرم افزار رویت آرکیتکچر (Revit Architecture) و ویژگی های فوق العاده آن آشنا هستید. در این نوشته نحوه سه بعدی کردن یک ساختمان مسکونی را بعنوان نمونه به شما آموزش می دهیم. بعد از دیدن این ویدیو موضوعات مقدماتی رویت مثل ترسیم دیوار، درب و پنجره و سقف و طبقات کف را دررویت بصورت ابتدایی یاد خواهید گرفت.

فرض را بر این می گیریم که از قبل با اصطلاحات و مفاهیم ابتدایی نرم افزار رویت آشنا هستید.


نسخه ۲۰۱۸ نرم افزار رویت آرشیتکچر هم در حال توسعه است. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید نرم افزار Revit معماری را بصورت اصولی یاد بگیرید. باور کنید که اگر بصورت پایه ای با اصطلاحات و مفاهیم اولیه آن آشنا نشوید، به بیراهه رفته اید! در این مقاله مفاهیم و اصطلاحات برنامه رویت معماری را برای شما تشریح می کنیم.