قبل و بعد تبدیل یک پرتره عکس به نقاشی

آموزش تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ (2 روش ساده)

اساطیر زبان

تا به حال پیش خودتان آرزو کرده اید که ایکاش میشد خودتان پرتره فرد مورد علاقه تان یا حیوان خانگی دوست داشتنی تان را بکشید و آن را روی دیوار بزنید تا هر دفعه که نگاهی به این نقاشی می اندازید از دیدنش کیف کنید؟ مشکل اینجاست که طراحی کردن کار سختی است و به استعداد و چندین سال تمرین و پشتکار نیاز دارد.

اما ناامید نشوید! خبر خوب اینجاست که برای نقاشی کشیدن نیازی نیست حتما یک نقاش ماهر و با استعداد باشید. به لطف وجود فتوشاپ شما هم می توانید یک پرتره محشر از هر چیزی که دوستش دارید داشته باشید! ما قرار است در این مطلب به شما یاد بدهیم که چطور در فتوشاپ یک عکس را به یک نقاشی واقعی تبدیل کنید. فقط یادتان باشد که اسکرین شات های این مطلب از Photoshop CC برای ویندوز گرفته شده اند. بقیه نسخه ها کمی متفاوت ترند. خیلی خب، شروع می کنیم!

 


فتوشاپ (پوستر هم تگ)

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با فتوشاپ کاری نیست نتونی انجام بدی. همه رو انگشت به دهان می کنی یا اصلا باهاش میتونی راحت پول در بیاری!


 

مراحل تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ (روش گام به گام)

مرحله 1: عکستان را آماده کنید

اولین قدم این است که عکس مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید و از لایه پس زمینه با Ctrl + J یا Command + J کپی بگیرید. این کار باعث می شود اگر خدای نکرده خرابکاری کردیم عکس اصلی دست نخورده باقی بماند.

عکسی که قرار است امروز به یک نقاشی تبدیل شود این خرگوش بامزه است.

word image 79842 2

حالا روی layer کلیک راست کنید تا این منو باز شود. بعد گزینه Convert to Smart Object را انتخاب کنید.

word image 79842 3

این گزینه مزایای زیادی دارد. ما قرار است با فیلترهای زیادی برای تبدیل عکس به نقاشی کار کنیم و قابلیت smart object به ما امکان می دهد تا به عقب برگردیم و تنظیمات دلخواهمان را روی این فیلترها اعمال کنیم.

مرحله 2: رنگهای عکس را معکوس کنید

احتمالا به نظرتان عجیب می آید، ولی به ما اعتماد کنید! Ctrl + I یا Command + I را بزنید تا رنگهای عکس معکوس شوند.

word image 79842 4

مرحله 3: فیلتر Gaussian Blur را اضافه کنید

حالا از نوار منو به گزینه Filter بروید. نشانگر را روی Blur نگه دارید و Gaussian Blur را انتخاب کنید.

word image 79842 5

ما باید تصویرمان را خیلی تار کنیم، پس کارمان را با 50 پیکسل شروع می کنیم. چون از قابلیت smart object استفاده می کنیم می توانیم برگردیم و در پایان این مقدار را تغییر بدهیم تا ببینیم تصویر نهایی چطور می شود؛ بنابراین مهم نیست که الان چه مقداری را انتخاب می کنید. در آخر روی OK کلیک کنید.

word image 79842 6

مرحله 4: حالت Blend Mode را عوض کنید

word image 79842 7

از قسمت لایه حالت Color Dodge را انتخاب کنید. با این کار طرح اولیه نقاشی به شما نمایش داده می شود.

word image 79842 8

مرحله 5: یک لایه تنظیم (Levels Adjustment Layer) اضافه کنید

الان طرح ما کمی کمرنگ و محو است، پس بهتر است کمی کنتراست به آن اضافه کنیم. روی آیکون Adjustment Layer که شبیه یک دایره نیم رنگی در پایین پنل Layers است کلیک کنید. بعد گزینه Levels را انتخاب نمایید. مقدار تیرگی تصویر را تا حد متوسط تنظیم کنید تا کنتراست تصویرتان بیشتر شود.

word image 79842 9

مرحله 6: یک لایه تنظیم سیاه و سفید اضافه کنید

اگر دوست دارید عکس شما حالت طراحی شده با مداد گرافیتی داشته باشد، باید یک لایه تنظیم سیاه و سفید به آن اضافه کنید. پس دوباره به Adjustment Layer بروید ولی این بار گزینه Black and White را انتخاب کنید. اگر میخواهید نقاشیتان رنگی باشد از این مرحله عبور کنید.

word image 79842 10

مرحله 7: از عکستان اسنپ شات (Snapshot) بسازید

برای اینکه بتوانیم فیلتر جدیدی رو تصویرمان پیاده کنیم باید همه عناصر را انتخاب کنیم تا فیلتر روی تمام آنها اعمال شود. Ctrl + A یا Command + A را بزنید تا همه چیز انتخاب شود. یا اینکه از نوار منو گزینه Select و سپس choose All را انتخاب کنید.

word image 79842 11

بعد به قسمت Edit رفته و Copy Merged را انتخاب کنید یا Shift + Ctrl + C یا Shift + Command + C را بزنید. در نهایت با انتخاب Paste یا زدن Ctrl + V یا Command + V، اسنپ شاتی که ساخته اید را جاگذاری کنید.

word image 79842 12

با این کار لایه ترکیبی در بالای لایه پشته نمایش داده می شود.

word image 79842 13

مرحله 8: فیلتر درخشان کننده لبه ها (lowing Edges) را به عکستان اضافه کنید

به Filter بروید و Filter Gallery را باز کنید. پوشه Stylize را باز کرده و فیلتر Glowing Edges را انتخاب کنید.

word image 79842 14

در قسمت راست صفحه، Edge Width را روی حداقل و Edge Brightness و Smoothness را روی حداکثر تنظیم کنید. بعد OK را بزنید.

word image 79842 15

حتما با خودتان می گویید که ای بابا! بازم که همه چیز زشت به نظر میرسه!

word image 79842 16

Ctrl + I یا Command + I را بزنید تا دوباره رنگهای عکس معکوس بشوند. علاوه بر این، حالت blending mode را هم به Multiply تغییر بدهید.

word image 79842 17

مرحله 9: افکت بافت کاغذی (Texture Effect) را اضافه کنید

برای اینکه نقاشیمان کاملا حال و هوای واقعی به خودش بگیرد افکت بافت کاغذی را به آن اضافه می کنیم. راحت ترین روش برای انجام این کار استفاده از یک فیلتر روی یک لایه solid color fill است. روی آیکن Adjustment Layer در پایین پنل لایه ها کلیک و Solid Color را انتخاب کنید.

word image 79842 18

از انتخابگر رنگی که باز می شود میتوانید هر رنگی که بخواهید را انتخاب کنید، ولی بیایید الان سفید را انتخاب کنیم. این رنگ عکس شما را می پوشاند، ولی نگران نباشید.

حالا همانطور که لایه رنگ پر شده هایلایت است به Filter رفته و Filter Gallery را انتخاب کنید.

word image 79842 19

با این کار اخطار زیر ظاهر می شود. اگر می خواهید بعدا بتوانید رنگ را عوض کنید، گزینه Convert to Smart Object را انتخاب کنید؛ اما اگر قصدتان این است که سفید باشد Rasterize را بزنید.

word image 79842 20

حالا به پوشه Texture بروید و فیلتر Texturizer را انتخاب کنید. در کادر Texture در سمت راست چهار گزینه مشاهده می کنید. گزینه های canvas و sandstone هر دو حالت بافت کاغذی به تصویر شما می دهند. کمی با آنها سر و کله بزنید تا به بافت و حالت دلخواهتان برسید.

word image 79842 21

برای انتقال تصویر، حالت blend mode را به Multiply تغییر و opacity لایه رنگ پر کننده را هم به حدود 70 درصد کاهش بدهید.

word image 79842 22

برای اینکه بافت کاغذی عکس را ببینید باید به صفحه نمایشتان نزدیک شوید، خوب که دقت کنید متوجه بافت ریز و ظریفی در نقاشی می شوید.

word image 79842 23

مرحله 10: نتیجه کار را بررسی کنید

می توانید به همین تغییرات اعمال شده روی عکستان بسنده کنید یا اینکه برخی چیزها را کمی تغییر بدهید و ببینید کدام نتیجه بهتر از آب در می آید. آیکن چشمی شکل کنار لایه تنظیم سیاه و سفید را بزنید تا تغییرات اعمال شده کنار بروند. به این ترتیب می توانید نسخه اصلی و نسخه تغییر کرده عکس را با هم مقایسه کنید.

word image 79842 24

علاوه بر این می توانید مقدار Gaussian blur را هم تغییر بدهید. برای این کار به لایه اول برگردید و روی فیلتر Gaussian blur دوبار کلیک کنید. بهتر است اینجا از smart object استفاده کنید.

word image 79842 25

خب! این هم از نتیجه کار ما! این عکس 50 پیکسلی:

word image 79842 26

و این هم تصویر 90 پیکسلی:

word image 79842 27

هر تغییری که خودتان دوست دارید روی عکس پیاده کنید و از دیدن نتیجه آن لذت ببرید.

مراحل انجام با یک روش دیگر (2 آموزش ویدیویی)

2 آموزش دیگه هم در زیر داریم که از هر کدوم دوست دارید می تونین پیش برید:

 

 

یک روش دیگه: چطور پرتره یک فرد را در فتوشاپ نقاشی کنیم؟ (آموزش جزوه PDF)

افکت های عکس (فوق العاده کاربردی)

point  تبدیل تصاویر جدید به حالت قدیمی

point  تبدیل عکس به وکتور

point  تبدیل عکس به کارتون

point  ویرایش تصاویر عروسی

point  اضافه کردن درخشش نور خورشید به تصاویر

point  افکت دادن زیبا به تصاویر کودکانمان

point  آموزش فیلترهای عکس

point  ایجاد حاشیه/قاب برای عکس

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست