عروسی

نحوه ایجاد حاشیه و قاب شیک در فتوشاپ +دانلود ۲۰ حاشیه زیبای آماده

اساطیر زبان

نحوه ایجاد حاشیه و قاب در فتوشاپ را بیاموزید! این راهنمای گام به گام برای Photoshop CC، CS6 و نسخه قبل از آن مناسب خواهد بود. قاب های عکس راهی عالی برای اضافه کردن یک جلوه شیک و ظریف به تصاویر هستند . اضافه کردن یک قاب کار ساده ای است به این شرط که مراحل آن را بدانید. ما کار خود را با اضافه کردن فضای بیشتری در اطراف تصویر با استفاده از دستور Canvas Size فتوشاپ شروع خواهیم کرد. سپس برای ایجاد قاب، از یک لایه Solid Color fill، برای پر کردن فضای خالی استفاده خواهیم کرد. در این مقاله با نحوه انتخاب رنگ حاشیه از Color Picker، و چگونگی ترکیب حاشیه با عکس با استفاده از انتخاب یک رنگ به صورت مستقیم از خود تصویر آشنا خواهید شد.

پس از اضافه کردن حاشیه عکس اصلی، به شما نشان می دهم که چگونه می توانید با استفاده از یک جلوه لایه ای یک حاشیه کوچکتر دیگر در اطراف تصویر اضافه کنید. من از تصویر استفاده خواهم کرد:

 


فتوشاپ (پوستر هم تگ)

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با فتوشاپ کاری نیست نتونی انجام بدی. همه رو انگشت به دهان می کنی یا اصلا باهاش میتونی راحت پول در بیاری!


 

word image 113

در زیر تصویر و حاشیه اطراف آن را مشاهده می کنید. در طی مراحل بعد، با نحوه سفارشی کردن اندازه و رنگ های حاشیه آشنا خواهید شد:

word image 114 شروع می کنیم!

نحوه ایجاد حاشیه عکس در فتوشاپ

مرحله ۱: برای ایجاد فضای بیشتر برای حاشیه کوچک نمایی کنید

برای ایجاد حاشیه عکس، فضای بوم بیشتری در اطراف تصویر اضافه خواهیم کرد. بنابراین اجازه دهید با کوچک نمایی، فضای بیشتری برای کار خود فراهم کنیم. برای کوچک نمایی از صفحه کلید، کلید Ctrl در رایانه شخصی Windows یا کلید Command را در Mac فشار داده و نگه دارید سپس کلید  minus را فشار دهید. این کار فضای بیشتری را به حاشیه اختصاص خواهد داد:

word image 115

مرحله ۲: قفل لایه Background را باز کنید

اگر به پنل Layers نگاه کنید، می توانید تصویر را در لایه Background ببینید:

word image 91

ما باید قفل لایه Background را باز کنیم تا بتوانیم لایه های دیگری را در زیر آن اضافه کنیم. برای باز کردن قفل لایه مورد نظر، در Photoshop CC، فقط کافی است روی نماد قفل کلیک کنید. در CS6 یا نسخه های قبل از آن ، کلیدAlt (Win) / Option (Mac) را در صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید سپس دوبار کلیک کنید. با این کار نماد قفل حذف شده و لایه به “Layer 0” تغییر نام خواهد داد:

word image 92

مرحله ۳: پنجره Canvas Size را باز کنید

برای بیشتر شدن فضای بوم در اطراف تصویر، به منوی Image در نوار منو بروید و Canvas Size را انتخاب کنید:

word image 93

Going to Image > Canvas Size.

مرحله ۴: بوم های بیشتری در اطراف عکس اضافه کنید

در پنجره Canvas Size، گزینه Relative را تیک بزنید. سپس، در Anchor grid، مربع وسط را انتخاب کنید. با این کار فضای بوم جدید به یک اندازه در اطراف تصویر اضافه می شود:

word image 94

سپس، اندازه مورد نیاز برای حاشیه عکس خود را درقسمت Width و Height وارد کنید. به خاطر داشته باشید که مقداری که وارد می کنید به طور مساوی بین هر دو طرف تقسیم می شود. و این هم در مورد عرض و هم درمورد ارتفاع صدق می کند. بنابراین اگر می خواهید یک حاشیه ۴/۱(ربع) اینچی در اطراف تصویر ایجاد کنید، برای عرض و ارتفاع باید اندازه ۰٫۵ اینچ را وارد کنید. برای یک حاشیه ۱ اینچی، باید اندازه ۲ اینچ را وارد کنید. به عبارت دیگر، باید مقدار دو برابر اندازه ای که نیاز دارید را وارد کنید.

در اینجا، من یک حاشیه نیم اینچی می خواهم، بنابراین اندازه عرض و ارتفاع را روی دو برابر آن یعنی یک اینچ تنظیم می کنم:

word image 95

در مرحله بعد، برای افزایش فضای بوم، روی OK کلیک کنید تا پنجره بسته شود. در اینجا بوم جدید را در اطراف تصویرمشاهده می کنیم. الگوی checkerboard بدان معنی است که فضای موجود در حال حاضر با شفافیت پر شده است (transparency)، بعدا به آن رنگ اضافه خواهیم کرد:

word image 116

چگونه اندازه بوم را Undo کرده و مجددا امتحان کنیم

برای تغییر ابعاد حاشیه خود، می توانید به منوی Edit  بروید و Undo Canvas Size را انتخاب کنید. سپس پنجره Canvas Size را مجددا باز کنید (به go > Canvas Sizeبروید) و دوباره امتحان کنید:

word image 96

مرحله ۵: اضافه کردن یک لایه رنگ شی سالید

برای پر کردن حاشیه با یک رنگ، از یکی از لایه های رنگ شی رنگ سالید فتوشاپ استفاده خواهیم کرد. در پنل Layers، روی نماد New Fill یا Adjustment Layer در پایین کلیک کنید:

word image 97

و Solid Color را از لیست انتخاب کنید:

word image 98

مرحله ۶: برای رنگ حاشیه عکس خود رنگ سفید را انتخاب کنید

در Color Picker رنگ مورد نظر خود را برای حاشیه انتخاب کنید. در اینجا من از رنگ سفید استفاده خواهم کرد، اما به شما نشان می دهم که چگونه می توانید در عرض یک لحظه رنگ را تغییر دهید:

word image 117

پس از انجام انتخاب خود برای بستن Color Picker ، روی OK کلیک کنید. فتوشاپ به طور موقت کل سند را با رنگ سفید پر کرده و تصویر را از نظر مسدود می کند:

word image 99

آموزش تصویری ۵ اکشن کاربردی در فتوشاپ ویژه عکاسان

مرحله ۷: لایه fill (رنگ شی) را به زیر تصویر بکشید

برای حذف آن، مجددا در پنل Layers ، کلیک کنید و لایه fill را به زیر تصویر بکشید:

word image 100

لایه fill را زیر “لایه ۰” بکشید.

اکنون رنگ لایه fill فقط در داخل حاشیه ظاهر خواهد شد:

word image 118

مرحله ۸: تغییر رنگ حاشیه (اختیاری)

اگر رنگ دیگری غیر از سفید می خواهید، می توانید با دوبار کلیک کردن روی color swatch لایه fill رنگ دیگری را برای حاشیه خود انتخاب کنید:

word image 101

با این کار گزینه Color Picker مجددا باز خواهد شد و شما می توانید رنگ دیگری را در آن انتخاب کنید. همانطور که رنگ های مختلف را امتحان می کنید، می توانید پیش نمایش زنده ای از رنگ جدید موجود در تصویر را مشاهده می کنید. بنابراین اگر من به جای رنگ سفید رنگ مشکی را انتخاب کنم:

word image 119

رنگ حاشیه فوراً به مشکی تغییر خواهد کرد:

word image 120

نحوه انتخاب یک رنگ حاشیه از خود تصویر

شما می توانید رنگ دلخواه خود را با استفاده از گزینه Color Picker انتخاب کنید. یا یک رنگ را مستقیماً از خود تصویر انتخاب کنید. کافی است مکان نمای خود را به تصویر منتقل کرده و روی رنگ مورد نظر خود کلیک کنید. در اینجا من یک رنگ خاکستری روشن را از قسمت پنجره در پس زمینه انتخاب می کنم:

word image 121

حاشیه فوراً به رنگ جدید تغییر خواهد کرد. برای تائید آن، روی گزینه OK کلیک کنید تا Color Picker بسته شود:

word image 122

حاشیه عکس اکنون با تصویر همخوانی بیشتری دارد.

نحوه اضافه کردن یک حاشیه کوچکتر در داخل حاشیه اصلی

بعد از اینکه حاشیه اصلی را اضافه کردیم، اجازه دهید یک حاشیه کوچکتر دیگر، در داخل حاشیه اصلی اضافه کنیم. ما این کار را با استفاده از یک جلوه لایه انجام خواهیم داد.

مرحله ۹: “Layer 0” را انتخاب کنید

در پنل لایه ها، تصویر “Layer 0” را انتخاب کنید:

word image 102

با کلیک بر روی لایه تصویر، می توانید آن را انتخاب کنید.

مرحله ۱۰: یک سبک لایه Stroke اضافه کنید

اکنون روی نمادLayer Styles کلیک کنید (نماد “fx”):

word image 103

و Stroke را از لیست انتخاب کنید:

word image 104

در پنجره Layer Style، رنگ Stroke را روی رنگ مشکی قرار دهید و مطمئن شوید که Position روی Inside تنظیم شده است. سپس با کشیدن اسلایدر Size ، عرض Stroke را افزایش دهید:

word image 105

همزمان با کشیدن اسلایدر، اندازه Stroke در داخل حاشیه اصلی افزایش می یابد:

word image 123

مرحله ۱۱: تغییر رنگ Stroke (اختیاری)

اگر نمی خواهید رنگ مشکی به عنوان رنگ Stroke استفاده شود، می توانید با کلیک روی color swatch آن را تغییر دهید:

word image 106

سپس در Color Picker رنگ متفاوتی را انتخاب کنید. یا، دقیقاً مانند کاری که برای حاشیه اصلی انجام دادیم، می توانید یک رنگ را مستقیماً از خود تصویر انتخاب کنید. من روی یک رنگ در پس زمینه کلیک می کنم:

word image 124

Stroke فوراً به رنگ جدید به روز خواهد شد. در صورتی که از رنگ راضی هستید، برای بستن Color Picker ، روی OK کلیک کنید:

word image 125

آموزش گام به گام تبدیل تصاویر عروسی به حالت رومانتیک در فتوشاپ

مرحله ۱۲: اندازه Stroke را تنظیم کنید

در آخر، من با تنظیم اسلایدر Size اندازه Stroke را تنظیم می کنم. در اینجا من از یک تصویر نسبتاً بزرگ استفاده می کنم، بنابراین می توانم اندازه ای حدود ۳۲px را انتخاب کنم. و برای تایید آن، روی OK کلیک می کنم تا پنجره Layer Style بسته شود.

word image 107

و در اینجا نتیجه نهایی را مشاهده می کنید:

word image 126

کار ما تمام شد! به همین راحتی می توانید با فتوشاپ در اطراف تصاویر خود حاشیه ایجاد کنید. بسیار آسان است!

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست