تایپ فارسی

چگونه در ورد فارسی و انگلیسی بنویسیم؟ (به همراه فیلم آموزشی)

اساطیر زبان

با کامپیوتری شدن کارها هرکسی تایپ کردن رو تجربه کرده یکی از مشکلاتی که موقع تایپ با آن مواجه می شوند، مشکل تایپ فارسی است هنگامی که با متون انگلیسی ترکیب میشود. این مشکل هنگام ارسال ایمیل یا ساخت یک پاور پوینت و … هم پیش میاید. اما برای رفع این مشکل چکار باید کرد ؟ این کار با ترفندی ساده قابل حل است.

کلیپ آموزشی تنظیمات اولیه قبل از تایپ ورد ۲۰۱۶

 چگونه مشکل تایپ صحیح فارسی و انگلیسی را در word برطرف کنیم؟

 در همه نسخه های ورد برای تایپ صحیح فارسی و انگلیسی با هم تنها کاری که باید انجام بدین اینکه شما باید دو گزینه Align Right و Right-to-left را فعال کنید. به این ترتیب اگر در حین تایپ فارسی در word از واژگان انگلیسی استفاده کنید همه چیز سر جای خودش تایپ خواهد شد و بهم ریختگی نخواهید داشت.
word_per خیلی از افراد یکی از مشکلاتی که در word 2016 به آن بر می خورند فارسی نبودن اعداد و حروف و یا عدم هماهنگی متن های فارسی با انگلیسی است.
برای حل این مشکلات شما باید بخشی از word خود را فارسی کنید : روش بسیار ساده فارسی کردن اعداد انگلیسی در ورد +فیلم آموزشی

 

چگونه Microsoft Office Word 2016 را فارسی سازی کنیم :

برای فارسی سازی کامل word 2016 از بخش Reveiw به قسمت Language مراجعه کنید و روی Language Preferences کلیک کنید.

۲۰۱۶ورد

در پنجره باز شده در بخش Choose Editing Language همانطور که می بینید یا زبان فارسی را نصب نشده می زند و یا زبان فارسی در این بخش وجود ندارد.

فرض ما بر نبود کامل زبان فارسی است .پس باید ابتدا زبان فارسی را به این لیست اضافه کنیم.

برای این کار روی …add additional کلیک می کنید و سپس زبان Persian را به این بخش اضافه می کنیم.

۲۰۱۶ورد

با انتخاب گزینه  add مشاهده می کنید که فایل نصب نشده است و در مقابل آن عبارت not install را زده است. حالا باید شما فایل نصبی فارسی ساز مایکروسافت را دانلود و نصب نمایید با زدن رو Persian شما را به صفحه دانلود مایکروسافت منتقل می کند. درایور را دانلود کرده و سپس نصب نمایید. پس از نصب دوباره به تنظیمات بالا بروید و زبان فارسی را روی پیش فرض قرار دهید برای اینکار روی گزینه Set as Defualt بزنید.(هم در بخش پایین و هم در بخش بالا) حالا Word خود را ببندید و دوباره باز کنید. می بینید که Word شما به طور کامل فارسی شده است.

۲۰۱۶word

 

بسیار کاربردی

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

18 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست