فرم های پرس و جو یا کوئری یا Query در نرم افزار اکسس بسیار کاربردی هستند. در اصل می شود گفت که با استفاده از این فرم یک سوال پرسیده می شود. شما از بانک اطلاعاتی می پرسید:”مشتریان من درشهر اصفهان چه کسانی هستند؟  یا مثلا در این ماه چه مقدار فروش داشتم؟ در این پست به شما نحوه ایجاد یک پرس و جوی ساده در نرم افزار Microsoft access را آموزش می دهیم.


اگر لیستی از بررسی داده ها در یک برگه وجود داشته باشد ، همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است و شما وظیفه ی تجزیه و تحلیل این نظر سنجی و ایجاد یک گزارش و ارائه ی نتیجه را داشته باشید ، چگونه می توانید این کار را انجام دهید ؟! یک راه آسان، تجزیه و تحلیل این داده های نظرسنجی یا آمار پرسشنامه ای با کمک نرم افزار اکسل است. 


در این نوشته بصورت خلاصه و مفید، همه گزینه های مربوط به تنظیم فواصل پاراگراف ها، متون و خطوط را در نرم افزار office word به شما آموزش می دهیم.زمانی که می‌خواهید سند تان را تنظیم کنید و فرمت آن را تنظیم و ویرایش کنید باید فاصله‌ی خط‌ها و پاراگراف‌ها را در نظر بگیرید.


یکی از موضوعات مهم در نرم افزار office word، صفحه آرایی یا page layout می باشد. اینکه چگونه جهت صفحه را تغییر دهید، مقدار حاشیه ها در نرم افزار ورد را دستکاری کنید یا اندازه صفحات را تغییر دهید. صفحه آرایی یعنی ظاهر چگونه باشد و شامل جهت صفحه ،حاشیه و سایز میباشد. این موضوع چه برای پایان نامه باشد و چه برای تهیه یک کتاب یا طراحی پوستر و … بسیار مفید است.


در این پست بصورت گام به گام و کاملا اصولی، نحوه ایجاد گزارش ها Reports در نرم افزار ماکروسافت اکسس را به شما آموزش خواهیم داد. اگر که می خواهید اطلاعاتی را از پایگاه داده تان را با کسی به اشتراک بگذارید اما دوست ندارید آن فرد با پایگاه داده تان کار کند، باید از ” ایجاد گزارش” استفاده کنید. گزارش ها به شما این امکان را می دهند که داده هایتان را در فرمت دوستانه و آگاهانه سازماندهی و ارائه دهید. نرم افزار اکسس ایجاد و سازماندهی گزارش با استفاده از هرگونه پرسشنامه یا جدول در پایگاه داده تان را آسانتر می کند.


در این پست به نحوه مرتب کردن اطلاعات (و انواع آن) در نرم افزار اکسل بصورت گام به گام و تصویری خواهیم پرداخت. این آموزش کامل برگرفته از وب سایت معتبر gcflearnfree می باشد.


مقدمه

یکی از قدرتمندترین قابلیت ها در نرم افزار اکسل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ ، قابلیت محاسبه‌ اطلاعات عملی با استفاده از فرمول می باشد. همانند یک ماشین حساب، اکسل می‌تواند افزودن، کم کردن، ضرب کردن و یا تقسیم را انجام دهد. در این درس، نشان داده شد که می‌توانیم از منابع خانه برای ایجاد یک فرمول ساده استفاده نماییم.


یک نمودار ابزاری است که می توانید از آن برای ارتباط گرافیکی داده ها استفاده کنید. اتصال یک نمودار در یک تصویر به مخاطب شما اجازه می دهد تا بتواند مفاهیم پشت اعداد را درک کند که سبب می شود به سادگی بتوانید مقایسات و گرایشات را مشاهده کنید. در این پست نحوه ایجاد و ویرایش انواع نمودارها در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ را آموزش می دهیم.


یکی از بخش های یادگیری نرم افزار آفیس ورد، بخش بندی می باشد. کاربران نمی توانند در یک سند طولانی در نرم افزار آفیس ورد ، بدون استفاده از Styles و section breaks (بخش بندی-سکشن بندی) به صورت کارآمد کار کنند و به طور معمول از هر دو گزینه متنفر هستند . سکشن بندی کار با سندهای طولانی در نرم افزار ورد را آسان تر می کند.


نرم افزار اکسس (Microsoft Access) یکی از قدرتمندترین ها در مدیریت پایگاه داده ها یا دیتابیس ها و اشیا یا آبجکت ها می باشد. در این آموزش تصویری، بصورت کامل نحوه مدیریت پایگاه داده ها در اکسس را به شما آموزش می دهیم. (یادگیری اکسس علاوه بر کاربردهای فراوان، بخشی از آزمون مهارت های هفتگانه هم هست)