سفید کردن پس زمینه عکس

آموزش سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ (گام به گام)

اساطیر زبان

تا به حال برایتان پیش آمده عکسی بگیرید و پیش خودتان فکر کنید پس زمینه سفید آن از این بهتر نمی شود ولی بعد متوجه شوید که پس زمینه سفیدتان به خاکستری تغییر رنگ داده است؟ این اتفاق برای خیلی ها می افتد؛ اما خوشبختانه روش هایی وجود دارد که با یاد گرفتن آنها می توانید در فتوشاپ پس زمینه عکستان را سفید کنید.

با اینکه ممکن است در نگاه اول پس زمینه سفید عکس خیلی مهم به نظر نرسد، ولی اگر عکاس مجالس عروسی هستید یا برای کسب و کار خودتان عکس می گیرید و یا قرار است این عکسها را در سایت خودتان به اشتراک بگذارید، داشتن یک پس زمینه سفید مناسب اهمیت زیادی پیدا می کند. از همه مهمتر اینکه، عکسهایی که پس زمینه سفید دارند در اکثر سایت ها به خوبی تار می شوند. علاوه بر این، پس زمینه های سفید را به راحتی می توان ترنسپرنت (transparent) کرد.

 


عکاسی

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ در عکاسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، زیبایی عکسهات رو چند برابر کن. عکاسی که ادیت بلد نباشه مثل زنبور بی عسله!


 

 


فتوشاپ (پوستر هم تگ)

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با فتوشاپ کاری نیست نتونی انجام بدی. همه رو انگشت به دهان می کنی یا اصلا باهاش میتونی راحت پول در بیاری!


 

 


کامپیوتر (ویندوز ویرایش عکس ترفند معرفی نرم افزار معرفی سایت هم تگ)

توی این پک فوق العاده، صفر تا صد کامپیوتر رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با یادگیری صفر تا صد کامپیوتر یه سر و گردن از بقیه بالاتر باش یا اصلا باهاش پول در بیار!  


 

دانلود کنید به کارتون میاد: طراحی آرم در فتوشاپ آموزش صفر تا صد

ما امروز و در این آموزش قرار است یاد بگیریم که چطور در فتوشاپ پس زمینه عکس را سفید کنیم تا دیگر مجبور به عکاسی مجدد نباشیم و عکسهای فوق العاده مان از دست نروند. واضح است که برای دنبال کردن این آموزش به برنامه فتوشاپ نیاز دارید.

خیلی خب، بدون هیچ مقدمه و بحث اضافه دیگری بیایید کارمان را شروع کنیم!

روش حذف بک گراند (ساده ترین روش)

فتوشاپ در نسخه های 2017 و جدیدتر، یک امکان عالی اضافه کرده است که فقط با یک کلیک می توانید پس زمینه عکس را حذف کنید:

word image 283

کافی ست بعد از باز کردن عکس، روی منوی Window کلیک کنید و سپس Properties را انتخاب نمایید. حالا مانند تصویر گزینه Remove background را انتخاب نمایید. به همین راحتی:

word image 284

بعد هم کافیه با سطل رنگ با هر رنگی دوست دارین پس زمینه رو پر کنید. اما دقت کنید اگر رنگ عنصر شما خیلی شبیه رنگ پس زمینه باشد، این روش یا استفاده از سایت های آنلاین جواب نمی دهد و باید از روشهای زیر استفاده کنید:

دانلود رایگان آموزش صفر تا صد فتوشاپ (فیلم فارسی+PDF)

چرا به پس زمینه سفید نیاز داریم؟

عکاسها به دلایل مختلفی نیاز پیدا می کنند که پس زمینه یک عکس را سفید کنند. برخی از مواردی که باعث می شوند به پس زمینه سفید نیاز پیدا کنیم شامل موارد زیر می شوند:

  • حذف عواملی که باعث حواس پرتی می شوند: پس زمینه سفید ساده باعث می شود تمرکز روی سوژه عکس شما بیشتر شما شود و سوژه هایی که از آنها عکاسی می کنید ظاهر بهتری در عکس داشته باشند.
  • رفع مشکلات مربوط به رنگ در عکس: رنگهای اشتباه در پس زمینه می توانند سوژه شما را رنگ پریده یا بی روح نشان بدهند و جذابیت و تاثیر عکستان را کم کنند.
  • آماده کردن عکسها برای استفاده حرفه ای یا شغلی: تصاویری که پس زمینه سفید ساده دارند را به راحتی می توان برای ساخت طرح های برند سازی آنلاین، طرح های چاپی و یا تبلیغات استفاده کرد.

به جز این موارد، استفاده های زیاد دیگری هم از عکسهای پس زمینه سفید می شود و همگی آنها اهمیت این موضوع را یادآوری می کنند که باید نحوه سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ را یاد بگیریم. پس بیایید نگاهی به مراحل این کار بیندازیم.

مراحل سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

درست مثل خیلی از عملیات ویرایش در فتوشاپ، چندین روش مختلف برای سفید کردن پس زمینه عکس در این نرم افزار وجود دارد. ما در این آموزش روی دو مورد از تکنیک های ویرایشی موجود برای این کار تمرکز می کنیم و هر دو روش را برای سفید کردن پس زمینه یک عکس به کار می بریم.

اولین مرحله در هر دو روش یکی است: باید عکس مورد نظرتان را وارد برنامه فتوشاپ کنید. در ادامه نحوه وارد کردن عکس به فتوشاپ را توضیح می دهیم.

1- عکس را در فتوشاپ باز کنید

اول از همه باید تصویر مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید تا بتوانید پس زمینه آن را سفید کنید. برای این کار فقط کافیست روی عکستان کلیک راست کرده و گزینه Open with… و سپس Photoshop را انتخاب کنید. با این کار عکس شما در یک پنجره جدید فتوشاپ روی صفحه نمایش باز می شود.

word image 285

به جای این کار می توانید تصویر مورد نظرتان را از داخل خود برنامه فتوشاپ هم باز کنید. برای این کار به Open و بعد به گزینه File بروید.

قبل از شروع کار ویرایش، ما باید لایه اصلی تصویر را کپی کنیم. البته می توانیم ویرایش هایمان را روی همین لایه اصلی هم انجام بدهیم ولی چون خطر تغییر دائمی عکس وجود دارد پس بهتر است که از آن کپی بگیریم و تغییرات را روی عکس کپی شده انجام بدهیم تا عکس اصلی دست نخورده باقی بماند.

برای کپی گرفتن از لایه اصلی، از نوار منوی بالایی برنامه گزینه Layer را انتخاب و از آنجا روی New و سپس Layer بروید تا یک لایه جدید بسازید.

word image 286

به جای این کار می توانید روی لایه اصلی در پنل لایه ها در سمت راست و پایین صفحه کلیک کنید، بعد لایه را به سمت دکمه New Layer بکشید. این دکمه به صورت یک گزینه مربعی شکل در پایین پنل لایه ها ظاهر می شود.

word image 287

وقتی لایه را کپی کردید، می توانید نام آن را به دلخواه خودتان تغییر بدهید. ما اینجا نام لایه کپی شده را “Edits“می گذاریم، چون حاوی تمام ویرایش های ما برای سفید کردن پس زمینه تصویر است.

word image 288

روش اول: با استفاده از تنظیمات Levels پس زمینه را سفید کنید

یکی از روش های سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ استفاده از گزینه Levels است. این روش برای اکثر تصاویری که پس زمینه های پیچیده ای ندارند نسبتا ساده است. با تنظیم میزان رنگ می توانیم اشباع تصویر را از بین ببریم و پس زمینه را سفید کنیم.

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1- مقادیر گزینه Levels را تعیین کنید

برای تنظیم سطوح رنگ، روی گزینه Image در منوی بالایی و سپس گزینه Adjustments و بعد Levels را انتخاب کنید.

word image 289

با این کار، فتوشاپ یک نوار لغزنده تنظیمات که سه سربرگ یا همان تب دارد به شما نشان می دهد. برای هر یک از کانال های اصلی رنگ یک تب وجود دارد. شما باید لغزنده‌های Levels را طوری تنظیم کنید که پس زمینه به طور کامل سفید شود. در برخی تصاویر ممکن است لازم باشد تمام لغزنده های Levels به صفر برسند تا پس زمینه سفید شود.

word image 290

نکته: یادتان باشد که با تنظیم سطوح رنگ، نه فقط اشباع پس زمینه بلکه اشباع کل تصویر کم می شود. اما جای نگرانی نیست، در مراحل بعدی این مشکل را برطرف می کنیم!

آموزش حذف عوامل اضافی از عکس در فتوشاپ (3 روش ساده)

2- ماسک لایه اضافه کنید

حالا که یک تصویر با پس زمینه سفید داریم می توانیم یک ماسک لایه (Layer Mask) بسازیم تا سوژه را دوباره به به عکس اضافه کنیم.

درست مثل همان کاری که در ابتدای آموزش انجام دادیم، لایه عکس اصلی را دوباره کپی می کنیم. حالا باید لایه ها را در پنل لایه هایمان مرتب کنیم تا ماسک لایه تصویر کپی شده را به ما نشان بدهد.

باید لایه حاوی تصویر با پس زمینه سفید ویرایش شده که اسمش را “Edits” گذاشتیم بین لایه تصویر اصلی و لایه تصویر کپی شده ما در پنل لایه ها قرار بگیرد. بنابراین پنل لایه ها باید مثل شکل زیر باشد:

word image 291

حالا یک ماسک لایه به لایه بالاییمان یعنی لایه کپی شده اضافه می کنیم. برای اضافه کردن ماسک لایه، روی آیکون مربعی شکل خاکستری رنگ در پایین پنل لایه ها کلیک کنید. قبل از اضافه کردن ماسک لایه، حتما مطمئن شوید که بالاترین لایه را انتخاب کرده اید.

word image 292

اگر کار اضافه کردن ماسک لایه به درستی انجام شده باشد، یک لایه سفید متصل به لایه کپی شده می بینید.

word image 293

این ماسک به ما امکان می دهد روی بخشی از لایه کپی شده نقاشی کنیم تا لایه زیری آن ظاهر بشود. در اینجا لایه زیری، لایه تصویر اشباع نشده ما است.

حالا Hard Round را از پنل ابزار انتخاب کنید یا اینکه کلید B را از صفحه کلیدتان بزنید. استفاده از نوار لغزنده Opacity بالای صفحه، مقدار Opacity روی 100% تنظیم کنید.

word image 294

3- پس زمینه را رنگ کنید

ابزار hard-round brush را انتخاب و سپس با کلیک روی مربع بالایی در پایین و سمت چپ پنل ابزار، رنگ را به سیاه تغییر بدهید. ماسک لایه را انتخاب کنید و بعد روی ماسک را با رنگ مشکی رنگ کنید تا پس زمینه سفید نمایان شود.

به همین نحو پس زمینه اطراف سوژه ها و قسمت های اصلی تصویر را رنگ کنید. در این مرحله دقت خیلی مهم است، پس موقع رنگ کردن تصویر اندازه قلم مو را کوچک و از بزرگنمایی استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید با رها کردن و کلیک کردن دوباره، روی ماسک لایه تان رنگ سیاه بکشید. این کار به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم به پس زمینه تان تیره و روشنی اضافه کنید.

word image 295

نکته مهم درباره ماسک های لایه این است که اگر اشتباه کنید می توانید با تغییر رنگ به سفید، قسمتی که پاک کرده اید را دوباره رنگ کنید. با فشار دادن کلید X از روی کیبوردتان هم خیلی راحت می توانید بین رنگهای سفید و سیاه جابجا شوید.

نکته: اگر نمی خواهید با لغزنده های Adjustments و Levels کار کنید می توانید با ساخت یک لایه جدید و پر کردن آن با رنگ سفید به همین نتیجه برسید. با اینکار بدون اینکه کیفیت عکستان پایین بیاید چند مرحله جلو می افتید.

وقتی کار رنگ کردن پس زمینه سفید را تمام کردید Cmd/Ctrl + S را فشار بدهید تا نتیجه کارتان ذخیره شود.

روش دوم: از ابزار Selection Tool برای سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ استفاده کنید

روش قبلی راه حل ساده ای بود ولی گاهی اوقات ما به ویرایش دقیق تری نیاز داریم تا پس زمینه سفید ما باورپذیرتر به نظر برسد. موقع کار با ماسک های لایه و رنگ آمیزی دستی پس زمینه سفید امکان اشتباه و خطای زیادی وجود دارد. پس به جای این راه بهتر است از یک روش دیگر با استفاده از ابزارهای داخلی فتوشاپ استفاده کنیم.

برای انجام این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

1- پس زمینه را ماسک کنید

وقتی تصویرتان را وارد فتوشاپ کردید، از منوی بالا گزینه Select و سپس گزینه Select and Mask را انتخاب کنید.

word image 296

حالا در گوشه سمت راست و بالای منوی باز شده، روی لیست کشویی بزنید و گزینه View را برای حالت مشاهده انتخاب کنید.

word image 297

حالت های مشاهده در فتوشاپ به ما کمک می کنند تا ویرایش هایی که انجام می دهیم را با تصویر اصلی مقایسه کنیم. ما اینجا حالت Overlay را برای نمایش انتخاب می کنیم. با انتخاب این گزینه یک رنگ قرمز روی کل تصویر ایجاد می شود.

word image 298

2- قسمت اصلی تصویر را انتخاب کنید

در مرحله بعد باید مشخص کنیم که موضوع اصلی تصویر ما کجاست. برای کار، از Quick Selection Tool استفاده می کنیم تا بتوانیم قسمت مورد نظرمان را رنگ کنیم. روی آیکن ابزار Quick Selection کلیک کنید سمت چپ و بالای حالت های مشاهده کلیک کنید. بعد روی صفحه کلیک کرده و بکشید تا قسمت مورد نظرتان انتخاب شود.

word image 299

ابزار Quick Selection (انتخاب سریع) به طور خودکار پیکسل های مشابه در یک ناحیه را انتخاب می کند. از آنجایی که این ابزار از هوش مصنوعی برای تشخیص پیکسل‌ های مشابه استفاده می کند، بهتر است که از این روش برای تصاویری استفاده کنید که در آنها سوژه یا قسمت اصلی عکس شما از پس زمینه متمایز و جداست و با آن ترکیب نشده است.

بعد از اینکه اکثر قسمت های اصلی عکستان را با استفاده از ابزار Quick Selection انتخاب کردید، از همان نوار کناری سمت چپ ابزار Refine Edge را برای واضح تر کردن لبه های قسمت اصلی عکس انتخاب نمایید. یادتان باشد که برای انتخاب دقیق تر روی تصویر زوم کنید. علاوه بر این می توانید قلم مو خودتان را از پنل Viewing Modes تنظیم کنید.

word image 300

وقتی کار انتخاب قسمت اصلی را با رنگ کردن آن به پایان رساندید و از نتیجه کار راضی بودید، باید قسمت انتخاب شده تان را به پنجره اصلی فتوشاپ ببرید. برای این کار از سمت راست و پایین صفحه روی گزینه Output To و سپس New Layer with Layer Mask کلیک کنید.

word image 301

با این کار تصویر شما در یک لایه جدید و در صفحه اصلی فتوشاپ باز می شود. در این لایه جدید پس زمینه عکس شما را پوشانده شده و فقط قسمت اصلی تصویر نمایان است.

word image 302

حذف پس زمینه در فتوشاپ (آموزش گام به گام)

3- پس زمینه سفید اضافه کنید

حالا که پس زمینه را حذف کرده اید می توانید پشت قسمت اصلی عکستان یک پس زمینه سفید اضافه کنید. برای این کار به Layer و سپس به گزینه New بروید و روی Layer کلیک کنید تا یک لایه جدید بسازید. رنگ سفید را انتخاب کرده و با ابزار Fill لایه سفید را رنگ کنید.

حالا این لایه سفید را زیر لایه ماسک تصویرتان ببرید تا قسمت اصلی عکس در پس زمینه سفید قرار بگیرد.

word image 303

4- کارتان را رتوش کنید

احتمالا در این مرحله متوجه می شوید که بعضی از لبه های تصویر صاف نیستند. با اینکه ابزار Quick Selection از هوش مصنوعی استفاده می کند، اما کاملا بی خطا و اشتباه هم نیست. هیچ اشکالی ندارد! ما می توانیم در این مرحله خودمان لبه ها را ویرایش کنیم.

برای اصلاح بیشتر لبه ها، روی عکس زوم و با استفاده از یک قلم موی سیاه ناحیه ماسک را رنگ کنید تا لبه های حاشیه دار و ناصاف پاک شوند.

اگر این روش برایتان خسته کننده است می توانید به جای آن از ابزار Defringe استفاده کنید. از منوی بالا گزینه Layer و سپس Matting را انتخاب و بعد روی Defringe کلیک کنید.

word image 304

با این کار کادری باز می شود که از شما می خواهد مقدار پیکسل ها برای اصلاح لبه ها را وارد کنید. مقدار وارده شده تعیین می کند که چند پیکسل از لبه های سوژه شما حذف شود. این مقدار برای هر عکسی فرق می کند. برای اینکه به میزان رضایت بخش برسید مقادیر مختلف را امتحان کنید. بعد از این کار حتما نتیجه کارتان را ذخیره کنید.

مشابه: تغییر رنگ پس زمینه در فتوشاپ (آموزش گام به گام)

5- نتیجه کارتان را بررسی کنید

فرقی نمی کند از کدام یک از این روشها استفاده کنید، مهم این است که به نتیجه دلخواهتان برسید. گاهی اوقات ممکن است پس زمینه شما سفید به نظر برسد اما کاملا سفید نباشد.

راحتترین روش برای اینکه بفهمید آیا پس زمینه تان کاملا سفید است یا نه این است که یک لایه تنظیمی Threshold Adjustment بسازید. برای این کار از منوی بالا گزینه Layer و سپس New Adjustment Layer را انتخاب و بعد روی Threshold کلیک کنید.

word image 305

در کادر ظاهر شده روی OK کلیک کنید. بعد نوار لغزنده Threshold را تا انتها به سمت چپ بکشید. اگر دیدید که رنگ سیاه روی پس زمینه تصویرتان باقی مانده یعنی پس زمینه شما کاملا سفید نیست!

word image 306

اگر بین تصویر و پس زمینه آن مرز وجود داشت به Photoshop بروید و از آنجا Preferences و سپس Interface را انتخاب کنید. بعد گزینه border همه لایه هایتان را روی “None” تنظیم کنید تا مشکل حل شود.

نتیجه نهایی کار ما به شکل زیر است:

word image 307

کاربردی: محو كردن اطراف  تصوير در فتوشاپ با 4 روش

جمع بندی

برای سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ هیچ روشی راحتتر از روش های گفته شده در این مطلب نیست. حالا که با هر چیزی که باید در این زمینه یاد می گرفتید آشنا شده اید، می توانید در کمترین زمان و بدون هیچ زحمت و دردسری عکسهایتان را در فتوشاپ ویرایش کنید.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست