اساطیر زبان

برای تغییر جهت نوشته در فتوشاپ مراحل زیر را طی کنید:

1- تصویری که می خواهید آن را ویرایش کنید را در فتوشاپ باز کنید.

 


فتوشاپ (پوستر هم تگ)

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با فتوشاپ کاری نیست نتونی انجام بدی. همه رو انگشت به دهان می کنی یا اصلا باهاش میتونی راحت پول در بیاری!


 

2- متنی که قرار است جهت آن تغییر کند را انتخاب کنید و سپس روی زبانه “Text” در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کنید.

3- از منوی کشویی قسمت «Text Direction» یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

چطور در فتوشاپ جهت متن را از چپ به راست تغییر بدهیم؟

برای انجام این کار چند راه وجود دارد که راحتترین آن استفاده از ابزار Lasso است. اول از همه باید ابزار Lasso در نوار ابزار را انتخاب کنید. بعد روی همان قسمتی از متن که می خواهید جهتش تغییر کند کلیک کرده و نگه دارید. وقتی مکان نما به حالت ضربدر درآمد، موس را رها کنید. مکان نما را به سمت چپ متن بکشید و دکمه آن را رها کنید.

چطور در فتوشاپ جهت متن را تغییر بدهیم؟

برای تغییر جهت متن در فتوشاپ چند راه وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Transform و کشیدن متن به اطراف است. روش دیگر این است که از ابزار Text استفاده کنید و متنی که قرار است جهتش عوض شود را انتخاب و سپس از منوی Tools گزینه Direction را انتخاب کنید.

word image 79996 2

چرا متن من در فتوشاپ بر عکس تایپ می شود؟

گاهی اوقات پیش می آید که نوشته ما در فتوشاپ برعکس تایپ می شود. برای این اتفاق چند دلیل وجود دارد. یکی از دلایل آن صفحه کلید غیر انگلیسی است. اگر هم اخیرا تنظیمات زبان کیبوردتان را تغییر داده باشید، احتمالا فتوشاپ فایلهای متنی را دوباره با تنظیمات زبان جدید کد گذاری کرده باشد و به همین دلیل نوشته برعکس ظاهر می شود. اگر از کامپیوترهای مک استفاده می کنید هم ممکن است موقع استفاده از برخی صفحه کلیدها (مثل US Apple Keyboard) دچار چنین مشکلی شوید.

اما رایج ترین علت این است که در تنظیمات فتوشاپ، گزینه Middle east یا خاورمیانه باید فعال شود. برای این کار از منوی Edit وارد گزینه Preference شوید و مانند تصویر زیر چک کنید گزینه خاورمیانه تیک خورده باشد. همین!

word image 79996 3

ویدیوی آموزشی

 

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد فتوشاپ با 15 درس 

سوالات رایج کاربران

چطور در فتوشاپ متن را تصحیح کنیم؟

برای اصلاح متن در فتوشاپ هم چندین راه وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ابزار Text برای تصحیح ترتیب، اندازه و موقعیت متن است. راه دیگر استفاده از ابزار Healing Brush برای اصلاح لبه های متن است.

گزینه preference در فتوشاپ کجا قرار دارد؟

Preferences در منوی Edit و در زیر تب Photoshop General قرار دارد.

چطور متن را در فتوشاپ به وسط صفحه ببریم؟

به چند روش می توانید این کار را انجام بدهید. یکی از راه ها استفاده از پنل Align است. این پنل چند گزینه Centering Text (وسط چین)، Left Aligning Text (چپ چین) و Right Aligning Text (راست چین) برای تراز کردن متن دارد.

چطور در فتوشاپ به صورت افقی بنویسیم؟

با استفاده از ابزار type در فتوشاپ می توانید جهت نوشته خودتان را به صورت افقی تغییر بدهید. می توانید متن را در لایه جدیدی زیر عکس تایپ کنید و بعد تصویرتان را مثل هر عکس دیگری ویرایش نمایید. روش دیگر استفاده از ابزار transform است. بعد از انتخاب این ابزار کلید shift را فشار داده و نگه دارید. بعد گوشه پایین سمت چپ تصویر کلیک کرده و آن را به سمت بالا بکشید. با این کار یک کادر متنی افقی داخل تصویر ایجاد می شود.

چطور در فتوشاپ هر حرف را به صورت جداگانه بچرخانیم؟

برای چرخاندن حروف به صورت جداگانه در فتوشاپ چند راه وجود دارد. یکی از این روشها استفاده از ابزار چرخش (R) است. با استفاده از این ابزار می توانید حروف را به هر جهت و سمتی که می خواهید بچرخانید. راه دیگر استفاده از دستور تبدیل (T) و کشیدن حرف به اطراف است.

چطور مشکل برعکس شدن کلمات در فتوشاپ را حل کنیم؟

با باز کردن پنل «Text» و انتخاب لایه متن در فتوشاپ می توانید مشکل برعکس شدن نوشته ها را حل کنید. سپس می توانید از ابزار “Replace Text” برای جایگزینی متن برعکس با متن صحیح استفاده کنید.

آموزشهای مفید برای مبتدی ها

point  معرفی بهترین نسخه فتوشاپ

point  دستورات برای افراد مبتدی

point  روش وارد کردن عکس

point  روش کار با لایه ها

point   روش انتخاب اشیا

point  کار با خط کش

point  کشیدن انواع خط

point  همه کلیدهای میانبر

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست