طراحی ساختمان

دانلود رایگان آموزش طراحی ساختمان با تری دی مکس

اساطیر زبان

در طراحی ساختمان چند نکته کلیدی هست که گفتنش خالی از لطف نیست. مهم ترینش این است که”از روی حوصله کار کنید “. نقشه را اصلاح، بازسازی و در موردش تجدید نظر کنید. هر چه زمان بیشتری را به مرحله طراحی اختصاص بدهید، تغییرات کم تری در طول ساخت و ساز لازم خواهد بود و از نتیجه کار رضایت بیشتری خواهید داشت.

چیز هایی که در مورد طراحی ساختمان لازم است بدانید

1-جریان بیرونی یا داخلی برای زندگی مدرن حیاتی است.

 


آرشیکد (معماری هم تگ بخوره)

توی این پک فوق العاده، آرشیکد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، مدلسازی، رندرینگ و نورپرداری های خفنی که همه رو مبهوت می کنه تولید کن یا اصلا باهاش از بازار معماری پول در بیار! 


 

 


رویت

توی این پک فوق العاده، رویت معماری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون کلاس، مدلینگ کن، شبیه سازی … معمار بی رویت مانند زنبور بی عسله! باهاش حسابی پول در بیار!


 

 


تری دی مکس

توی این پک فوق العاده، تری دی مکس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، انیمیشن بساز، بازی سازی کن، مدلینگ، نورپردازی، رندرهای چشم نواز بگیر، یه سر و گردن بالاتر از بقیه باش و حساااابی بدرخش!


 

2- مطمئن شوید درهای تان سرپناهی دارد تا باران در ایوان نریزد .

3- داشتن سایه برای مناطق گرم و آفتاب گیر ضروری است. یک سایه بان ضد آب که از پارچه یا مواد جامد باشد، را حتما در نظر بگیرید.

4- خانه تان را هوشمند کنید. به زودی تکنولوژی هوشمند برای هر خانه ای ضروری خواهد بود، پس همین الان دست به کار شوید.

word image 56

5- اگر توانایی مالی نصب گرمایش در فضای باز را ندارید ، با گذاشتن لوله های گاز یا سیم کشی برق در حین ساخت، حداقل تجهیزات زیربنایی را کار بگذارید.

1-به گذاشتن بلندگو برای پخش موسیقی در فضای باز فکر کنید. در واقع این کار برای همسایه‌ ها بهتر است ، زیرا برای شنیدن لازم نخواهد شد که صدا را بلند کنید.

2 -طراحی طوری باشد که به مناطق بازی کودکان دید کافی داشته باشید.

3- نور پردازی برای برجسته تر کردن عناصر موجود در طبیعت و محیط خانه حیاتی است. فراموش نکنید که فضای باز بیرون را هم نورپردازی کنید. اگر هنوز هم نمی ‌توانید هزینه ‌های نورپردازی را بپردازید، فعلا کابل کشی را انجام بدهید.

word image 57

4- کابل بلندگو و کابل کامپیوتر را در سرتاسر خانه تان بکشید، حتی اگر هزینه نصب کامپیوتر و بلندگو را ندارید. می توانید بعدا آن ها را اضافه کنید!

5- اطمینان حاصل کنید مصالحی که خانه تان را از آن ها می‌سازید از چارچوبی که انتخاب می ‌کنید، روکش ‌ها، کابل‌های برق گرفته تا لوله‌ کشی، شیشه ، سقف و پوشش ‌های داخلی همگی از کیفیت خوبی برخوردار باشند. می توان اتصالات را بعدا تغییر داد اما نمی توان چارچوب و زیرساخت ها را تغییر داد .

1-برای اتصالات، مواد با کیفیت تهیه کنید.

2- اگر در حال ساخت و ساز هستید، هم سطح سازی زمین زیر ساختمان از قبل، می تواند راهی عالی برای بهره برداری کامل از ملک تان باشد. با این کار، می توانید فضایی برای بازی و سرگرمی ، پارکینگ درست کنید. از جابه جایی خاک نترسید، اگر این کار قبل از ساخته شدن بخش های مختلف انجام شود، ارزان تر است.

مهم تر از همه، به این فکر کنید که چه طور می خواهید در خانه جدیدتان زندگی کنید و آن را بر اساس نیاز ها و خواسته هایتان بسازید.

word image 58

ویدیوهای آموزشی

  • برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. اگر اروری مشاهده کردید بخاطر روشن بودن وی پی ان است. بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. از اینترنت دانلود منجر هم می توانید استفاده کنید. هر درسی مشکل داشت در نظرات اعلام کنید تا سریعا رفع شود یا به پیج منبع مراجعه کنید. ضمنا هر چند وقت یک بار احتمالا دروس به روز می شوند.

طراحی نما به صورت زیر است

از پیج هنرهای معماری دیجیتال:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم (اصول کلی)

طراحی و مدلسازی خود ساختمان به صورت زیر است

 

اگر مدلسازی ساختمان را می خواهید از روی نقشه اتوکد انجام دهید روشش اینه:

 

نکاتی برای طراحی ساختمانی زیبا و دلپذیر

ساختمان ها باید محکم و کاربردی باشند، اما در عین حال ظاهر خوبی هم داشته باشند. زمانی که معماران در حال نقشه کشی برای یک ساختمان جدید هستند، زیبایی آن را هم در نظر می گیرند . علاوه بر یک سری ملاحظات، چند نکته ساده برای طراحی ساختمانی زیبا وجود دارد که عبارتند از:

1-ساختمان های همسایه را در نظر بگیرید  یک ساختمان جدید نباید ساختمان های بغلی را زیر سوال ببرد. پیروی از خط مشی کلی و سبک های معماری سایر ساختمان ها باعث ایجاد حس وحدت و هماهنگی می شود . ادغام ساختمان جدید با محیط جدید، باعث می شود تا اصول زیبایی شناختی هم رعایت شود. علاوه بر این با ریسک ناراحت کردن همسایگانی که ممکن است از خراب شدن هارمونی ساختمان های محل شاکی شوند هم مواجه نخواهید شد.

2- ساختمان را در هماهنگی با منظره طراحی کنید  آیا دقت کرده اید که کلبه های کوهستانی سقف های نوک تیز و ویلا های ساحلی و سقف های مسطح دارند؟ تطبیق ساختمان با منظره مزایای مختلفی دارد که یکی از آن ها به وجود آمدن نمای بصری دلپذیر است. با در نظر گرفتن همین نکته ساده کلی در طراحی ساختمان جلو خواهید افتاد .

این اصول رو حتما بلد باشید: نمای ساختمان: اصول طراحی و ویدیوهای جالب

3- نسبت طلایی را رعایت کنید  نسبت طلایی یک اصل ریاضی است که با نگاه کردن به اثر معروف لئوناردو داوینچی یعنیVitruvian Man به راحتی قابل درک است. از جمله هنرمندان مدرنی که از این اصل استفاده کرده اند، نقاش سالوادور دالی و معمار لوکوربوزیه هستند. با استفاده از نسبت طلایی، می توانید ساختمانی طراحی کنید که ظاهری محکم، دلپذیر داشته باشد و ظاهر آن با گذشت زمان هیچ وقت از مد نیفتد.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست