حذف اشیای اضافه فتوشاپ

ساده ترین روش حذف تصاویر افراد از تصاویر در فتوشاپ

اساطیر زبان

بدترین بخش در مورد گرفتن عکس از آثار تاریخی و خیابان های شهر این است که همیشه اتومبیل ها و مردم بخشی از تصویر را مسدود می کنند. این موضوع عکس را از موضوع واقعی دور می کند. در این آموزش فتوشاپ، شما تکنیکی خواهید آموخت که به شما امکان می دهد مردم و اتومبیل ها را از عکس های خود سریعا حذف کنید. شما باید برای اینکار برنامه ریزی کنید و چندین عکس بگیرید، اما نتایج شگفت انگیز خواهد بود!

فتوشاپ ویژگی کمتر شناخته شده ای بنام Image Stack Modes دارد که بیش از یک دهه در آن قرار گرفته است. Stack Image همانند یک حالت Blending هستند که بسته به الگوریتمی که انتخاب می کنید، لایه های داخل یک شیء هوشمند را به یک روش خاص ترکیب می کند.

 


فتوشاپ (پوستر هم تگ)

توی این پک فوق العاده، فتوشاپ رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با فتوشاپ کاری نیست نتونی انجام بدی. همه رو انگشت به دهان می کنی یا اصلا باهاش میتونی راحت پول در بیاری!


 

یکی از آن حالتها، Median است که متوسط ​​آماری از محتوای موجود در تمام عکسها را می گیرد. این مناطق را یکسان نگه می دارد و همه چیز را که بین عکس های مختلف تغییر می کند، حذف می کند. هنگامی که الگوریتم اعمال می شود، شما می توانید مردم و ترافیک ناخواسته را حذف کنید، تنها پس زمینه را داشته باشید.

حتما بخوانید: طرز تبدیل تصاویر جدید به حالت قدیمی (عتیقه) در فتوشاپ

روش ۱: روشی که خودم استفاده می کنم

این روش برای هر نوع عکس و نوشته ای کار می کند و بسیار ساده است. کافی ست به گزینه دوم منوی سمت چپ (یا زدن دکمه M کیبورد) مانند تصویر زیر متنی که در تصویر هست را انتخاب کنید:

انتخاب تصویر

سپس دکمه های Shift و F5 کیبورد را فشار دهید (یا در منوی بالا به Edit و سپس Fill بروید)

رفتن به منوی پر کردن

از پنجره باز شده گزینه Content aware را انتخاب کنید و Ok کنید همین!

انتخاب گزینه کانتنت

تصویر نهایی

روش 2

عکس های خود را در یک سند فتوشاپ بگذارید

اولین گام این است که فایل های تصویری را در فتوشاپ به عنوان لایه ها در یک سند تکی قرار دهید. برای انجام این کار، به  Load Files into Stack File> Scripts بروید.

در پنجره ““Load Layers” ” Folder ” را از ” Use ” اتخاب کنید و دراپ دون کنید. سپس روی دکمه ” Browse ” کلیک کنید و پوشه ای که حاوی تصاویر است را جستجو کنید. پس از انتخاب پوشه، OK را فشار دهید.

word image 41

نام فایل ها در پنجره ظاهر می شود (همانطور که در زیر نشان داده شده است). اگر تمام فایل ها وجود دارد، دکمه OK را فشار دهید. سپس فتوشاپ تمام فایل ها را می گیرد و آنها را در یک سند بصورت لایه ای قرار می دهد

word image 42

حتما بخوانید: چطور اشیا را در فتوشاپ با دقت هر چه تمام تر انتخاب کنیم؟

تنظیم خودکار لایه ها

برای انجام کار توسط Image Stack، لایه ها باید به بهترین شکل ممکن تراز بندی شوند. اگر هنگام عکسبرداری از سه پایه استفاده کردید، لایه هایتان باید هم اکنون هماهنگ باشند. عکس های مورد استفاده در این آموزش بدون سه پایه گرفته شده است، بنابراین ما به کمک فتوشاپ نیاز داریم تا آنها را برای ما هماهنگ کند.

برای تراز کردن لایه ها، همه آنها را با فشار دادن Ctrl+ Alt +A انتخاب کنید. سپس به منوی Edit بروید و «Auto-Align Layers» را انتخاب کنید. مطمئن شوید که «Auto» انتخاب شده است و «OK» را فشار دهید. سپس فتوشاپ در تمام لایه ها برای پیدا کردن پیکسل های مشابه می گردد و به ترتیب آنها را می چیند.

word image 43

قرار دادن لایه های هماهنگ در یک واحد هوشمند

حالا که همه لایه ها هم تراز هستند، شما باید آنها را در یک شیء یا واحد هوشمند قرار دهید تا بتوانید Stack Mode را اعمال کنید. تمام لایه های خود را با فشار دادن Ctrl + Alt + A دوباره انتخاب کنید. سپس راست کلیک بر روی فضای سمت چپ هر لایه انتخاب شده و گزینه “Convert to Smart Object” را انتخاب کنید.

شما اکنون باید تنها یک Smart Object را در پنل لایه ها داشته باشید.

حالت Median Stack

حالا که تمام لایه ها در داخل یک شیء هوشمند هستند، می توانید کنترل کنید که چطور مجموعه با استفاده از یک حالت “Stack” ترکیب می شود. برو Layer > Smart Objects > Stack Mode > Median.

word image 44

در این جا stack mode یک میانگین آماری از محتوای موجود در همه عکس ها استخراج می کند. مناطق یکسان را نگه می دارد و هر چیز را که بین عکس های مختلف تغییر می کند، حذف می کند، مانند افرادی که از صحنه عبور می کنند.

راه سریع تر این کار با Statistics Script

شما فقط می توانید با استفاده از یک فرمان نیز این کار را انجام دهید. برای انجام این کار به منوی File > Scripts > Statistics بروید

در پنجره Image Statistics، پوشه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. برای پیدا کردن تصاویری که می خواهید در Image Stack استفاده کنید، بر روی دکمه Browse کلیک کنید.

بعد از بارگذاری تصاویر، Median را به عنوان Stack Mode انتخاب کنید و تیک چک باکس “Try to Automatically Align Images Source” را بزنید

word image 45

تصاویر را به صورت خودکار تنظیم می کنند، آنها را در یک شیء هوشمند با استفاده از حالت Median Stack ​​ قرار می دهد.

word image 46

رفع خطاهای Image Stack

هنگام برخورد با عناصر پس زمینه که همیشه در حال حرکت هستند، مانند آب، ابرها یا پرچم ها، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. در این مثال، دو پرچم در بالای برج ناپدید می شوند. ما می توانیم آنها را با کپی کردن و پر کردن یک پرچم از یکی از تصاویر اصلی بازگردانیم.

برای دیدن تصاویر اصلی، به Layer> Smart Object> Edit Contents بروید. برگه جدید باز خواهد شد که شامل محتویات شیء هوشمند است. سپس به لایه های خود نگاه کنید تا ببینید کدامیک از لایه های اصلی دارای بهترین نسخه موردی است که می خواهید جایگزین کنید.

ابزار Lasso را انتخاب کنید و اطراف اشیاء را انتخاب کنید. Ctrl+ C را فشار دهید تا کپی شود.

word image 47

به محل قبلی برگردید و Ctrl +Shift +V را برای انتقال به محل اصلی فشار دهید.

ایجاد یک شیء هوشمند برای نگه داشتن همه چیز

تمام لایه ها را با فشار دادن Ctrl+ Alt +A انتخاب کنید، سمت راست هر لایه انتخابی راست کلیک کرده و گزینه «Convert to Smart Object» را انتخاب کنید. این شیء هوشمند اکنون می تواند تنظیم یا دستکاری شود به شرط اینکه یکی باشد لایه شما می توانید فیلتر Camera RAW را به صورت غیر مخرب برای افزایش رنگ و تن تصویر اعمال کنید.

حتما بخوانید: حذف پس زمینه تصاویر مختلف در فتوشاپ به سادگی هر چه تمام تر!

فیلتر Camera RAW برای تنظیم تن و رنگ تصویر

شیء هوشمند که حاوی تمام لایه ها است را انتخاب کنید و Adobe Camera Raw را با رفتن به Filter> Camera RAW انتخاب کنید. این فیلتر بسیار شبیه Adobe Lightroom است. کنترل ها در یک طرح مشابه قرار دارند و همان کارها را انجام می دهند. Lightroom از موتور Camera RAW ساخته شده است، بنابراین اگر شما یک کاربر Lightroom هستید، با آن را آشنا خواهید بود.

word image 48

شما می توانید یک اثر HDR را با تیره و روشن کردن سایه ها ایجاد کنید. کشویی Highlights را به سمت چپ بکشید و کشویی Shadows را به سمت راست بکشید. کشویی Clarity را به سمت راست بکشید.

در نهایت با اضافه کردن Vibrance کار را تمام کنید. Vibrance اشباع را در مناطق اشباع شده اش کم می کند و از تون های پوستی در پرتره محافظت می کند.

حتما بخوانید: ۵ ترفند مهم و کاربردی روتوش در فتوشاپ که هر کاربری باید بلد باشد!

کراپ کردن تصویر

اگر از یک سه پایه استفاده نکردید، لبه های عکس احتمالا ناسازگار هستند. برای رفع این نواقص، با استفاده از ابزار Crop Tool میتوانید آنها را به سادگی برش دهید کلید. C را روی صفحه کلید فشار دهید، سپس از دستگیره ها برای تنظیم اندازه محصول استفاده کنید. وقتی که تمام شد، بازگشت را فشار دهید:

word image 49

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in, ,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست