فاصله اول پاراگراف در ورد

3 روش ایجاد فاصله اول پاراگراف در ورد (به زبان ساده)

اساطیر زبان

تورفتگی (یا indent) فضای خالی است که قبل از شروع و در ابتدای خط قرار می گیرد. انواع مختلفی از تورفتگی ها در سند وجود دارد.

3 روش رایج ایجاد تورفتگی اول پاراگراف

1- یکی از آنها تورفتگی خط اول است که میزان تورفتگی خط اول در پاراگراف را نشان می دهد.

در بیشتر اوقات به جای استفاده از تورفتگی های خط اول از فاصله بین پاراگراف ها یا حتی یک خط خالی قبل از پاراگراف استفاده می شود. در ویرایش های مدرن توصیه نمی شود که از هر دو تورفتگی خط اول و فاصله بین پاراگراف ها در یک سند استفاده شود.

نکات:

  • تورفتگی خط اول در پاراگراف اول متن اختیاری است زیرا که مکان شروع پاراگراف مشخص است. ممکنه Drop caps روی چنین پاراگراف هایی اعمال شود. (Drop Cap ابزاری است که با استفاده از آن می توانید حرف اول پاراگراف را بزرگ کنید.)
  • برای ایجاد تورفتگی خط اول از فاصله (space) یا تب (tab) استفاده نکنید. وقتی سبک پاراگراف های مختلف را تغییر دهید، سازگاری آنها سخت خواهد شد.

First-line indents in Word 2016

2-به طور معمول در محتوای چاپی حرفه ای به زبان انگلیسی از تورفتگی در اولین سطر پاراگراف استفاده نمی شود اما روی بقیه پاراگراف اعمال می شود.

در این اسناد، نوع دیگر تورفتگی به نام تورفتگی معلق یا hanging به کار می رود شود. در تورفتگی معلق، تورفتگی روی کل متن پاراگراف به جز سطر اول اعمال می شود:

Hanging indents in Word 2016

تورفتگی های معلق در کتابشناسی ها، صفحه منابع و گاهی اوقات در فیلنامه ها، نوشته های فرهنگ لغت و پاورقی ها استفاده می شوند.

3- یکی دیگر از سبک های مدرن رایج (به خصوص در زبان انگلیسی) عدم استفاده از تورفتگی و اضافه کردن فضای سفید عمودی برای ایجاد “پاراگراف بلوکی” است:

Hanging indents in Word 2016

پاراگراف های بلوکی معمولاً برای نقل قول ها استفاده می شوند. در این نوع پاراگراف ها کل پاراگراف به یک اندازه دارای تورفتگی است.

قالب بندی پاراگراف

قالب بندی پاراگراف را سفارشی کنید:

1- روی پاراگراف موردنظر کلیک کنید یا چند پاراگراف را انتخاب کنید.

2- یکی از موارد زیر را انجام دهید:

  • در تب Home در گروه Paragraph روی Dialog Box Launcher کلیک کنید (در پایین-سمت راست هر گروه، گزینه کوچکی وجود دارد که Dialog Box Launcher نام دارد):

Paragraph group in Word 2016

علاوه بر روش بالا می توانید برای نمایش پنجره Paragraph، راست کلیک (یا Shift + F10) کرده و گزینه Paragraph را انتخاب کنید:

Paragraph in the popup menu Word 2016

3- در پنجره Paragraph، مقادیر مناسب برای گزینه های قسمت Indentation برای تورفتگی های چپ (Left)، راست (Right) و تورفتگی ویژه (Special) (تورفتگی خط اول یا معلق) انتخاب یا تایپ کنید:

Indents in the Paragraph dialog box Word 2016

ایجاد فهرست خودکار در ورد (و 7 روش شخصی سازی آن)

استفاده از خط کش برای ایجاد تورفتگی

روی پاراگراف موردنظر کلیک کنید و یا برای چند پاراگراف آنها را انتخاب کنید. سپس نشانگر تورفتگی خط اول (First Line Indent) روی خط کش را به سمت چپ یا راست بکشید تا به محل مورد نظر برسید.

word image

استفاده از میانبرها برای ایجاد تورفتگی

  • با فشار دادن کلیدهای Ctrl + T یک تورفتگی معلق ایجاد می شود که اندازه تورفتگی را براساس اندازه نشانگر تب هماهنگ می کند. (به طور پیشفرض هر تب روی 0.5 اینچ تنظیم شده است.)
  • برای حذف تورفتگی معلق بدون توجه به نحوه ایجاد آن، کلیدهای Ctrl + Shift + T را فشار دهید.
  • میانبر Ctrl + Shift + M میزان تورفتگی پاراگراف را براساس اندازه یک تب کم می کند. اندازه هر تب به طور پیشفرض روی 0.5 اینچ تنظیم شده است.
  • میانبر Ctrl + M میزان تورفتگی پاراگراف را براساس اندازه یک تب زیادتر می کند.
  • با انتخاب پاراگراف مورد نظر و فشار دادن کلیدهای Ctrl + 0 (صفر) به اندازه فضای یک خط کامل، قبل از پاراگراف اضافه می شود. با انتخاب چند پاراگراف و فشار دادن Ctrl + 0 نیز همین فضای خالی قبل از هر کدام از پاراگراف ها اضافه می شود.

در ادامه دانلود کنید: آموزش صفر تا صد ورد

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست