لجند در اکسل

Legend‌ در اکسل: آموزش به زبان ساده با مثال

اساطیر زبان

هنگام کار با نمودار های اکسل، کاربران معمولا با استفاده از امکانات رسم نمودار، Chart Legends را رسم می کنند. با این حال، در برخی از موارد، کاربران نیاز دارند تا بدون نمودار؛ یک Legend در اکسل رسم کنند.

فرض کنید داده ‌های فروش ماهانه واقعی (Actual monthly sales data) و داده ‌های پیش ‌بینی شده ای (Projected data) داریم. ما می خواهیم بدون استفاده از نمودار اکسل یک Legend ایجاد کنیم. نتیجه باید مثل تصویر زیر باشد.

Direct Legend-How to Create a Legend in Excel without a Chart

این مقاله روند گام به گام ایجاد یک Legend در اکسل را بدون نمودار نشان می دهد.

دانلود فایل تمرینی این آموزش

نمودار Legend اکسل و درج آن

ایجاد یک نمودار معمولی Legend با استفاده از گزینه های نموداری موجود در اکسل بسیار ساده است. اگر بخواهید نموداری مثل تصویر زیر رسم کنید، باید:

  • در ناحیه Chart کلیک کنید. منوی کناری ظاهر می شود.
  • روی نماد مثبت کلیک کنید. Chart Elements ظاهر می شود.
  • کنار Legend تیک بزنید. نمودار خطوط درج شده را با شناسه ای به نام Legend متمایز می کند.

Legend-How to Create a Legend in Excel without a Chart

حتما برای نمایش هر نقطه، گزینه Data Labels را تیک بزنید. رعایت این نکته مهم است ؛ زیرا از Data Labels برای درج مستقیم نمودار Legend در این مقاله استفاده می شود.

حتما بخوانید: آموزش کامل رگرسیون خطی در اکسل

3 مرحله آسان برای ایجاد یک Legend در اکسل بدون نمودار

مراحل زیر را برای ایجاد Legends مستقیم بدون نمودار در اکسل دنبال کنید.

مرحله 1: مقادیر ساختگی را برای ایجاد Legendهای بدون نمودار وارد کنید

یک ستون کمکی در مجاورت مجموعه داده اضافه کنید. مقادیر سلول های به هم متصل را کپی کنید و آن ها را در سلول های ستون کمکی مثل تصویر زیر قرار بدهید.

Dummy Value

یک نمودار خطی اضافه کنید. Chart Elements را نمایش بدهید (با کلیک بر روی نماد مثبت). همان طور که می بینید، گزینه Legend بدون تیک است و نمودار هیچ Legend ای را نشان نمی دهد.

Legend

روی جدول کلیک کنید. سپس محدوده منبع داده را تا سلول های ساختگی گسترش دهید. همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده، می بینید که خطوط مستقیم به خطوطی که از قبل موجودند، اضافه می شوند.

Expanding Data Source

مرحله 2: مقادیر ساختگی را به عنوان نام افسانه ای قالب بندی کنید

مکان نما را روی سلول های مقادیر ساختگی (در این جا H4 وH5 ) قرار بدهید و CTRL+1 را فشار بدهید یا راست کلیک کنید. Format Cells یا منوی زمینه ظاهر می شود. در منوی زمینه، از بین گزینه‌ها روی Format Cells کلیک کنید. در پنجرهFormat Cells ، بخش Number را انتخاب کنید. بعد از آن؛ Custom as Category را انتخاب کرده. Actual را تایپ کنید . بر روی OK کلیک کنید.

Format Cells-How to Create a Legend in Excel without a Chart

در نهایت، تصویر نهایی مجموعه داده مشابه تصویر زیر خواهد بود.

Formatted Data

مرحله 3: درج نمودار با Legend های مستقیم

از آن جایی که داده های درج شده در جدول گسترش یافته اند ( در مرحله اول )، اکسل به طور خودکار Legend را ایجاد می کند که خطوط را بدون استفاده از امکانات Chart شناسایی خواهد کرد.

Direct Legend-How to Create a Legend in Excel without a Chart

اگر می خواهید درستیِ این وضعیت را بررسی کنید، فقط بر روی جدول کلیک کنید. روی نماد مثبت که در منوی کناری ظاهر می شود کلیک کنید. گزینه Legend بدون تیک را مشاهده خواهید کرد. این حالت درجLegend بدون استفاده از نمودار در اکسل را تأیید می کند . یادتان باشد که در این جا از گزینه Data Labels برای ایجاد یک Legend در نمودار استفاده می شود. مطمئن شوید که گزینه Data Labels را از قسمت Chart Elements تیک زده اید.

Cross-Check

icon_lesson_plan-min   دانلود فیلم های آموزش صفر تا صد اکسل +جزوه

ویدیوی آموزشی

 

راهنمای رسم نمودار Intercept در اکسل 

کلام آخر

در این مقاله، فرآیند گام به گام ایجاد یک Legend در اکسل بدون نمودار را برای تان تشریح کردیم. ما از گزینه Data Labels موجود در Chart Elements برای نمایش نمودار Legend بدون Chart استفاده کردیم؛ امیدواریم این روش نیازتان را برآورده کرده و به شما در رسیدن به هدف تان کمکِ شایانی کند.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست