ussd برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی USSD از صفر تا صد و نکات کاربردی

اساطیر زبان

این مقاله بیشتر شبیه راهنمای اجرای یک برنامه ساده USSD با استفاده از شبیه ساز hSenid Mobile USSD است. این برنامه به زبان PHP نوشته شده و برای ذخیره داده ها با پایگاه داده MySQL در تعامل خواهد بود . در ادامه مراحلی را با هم پیش می بریم که معمولا هنگام برنامه ‌نویسی یک برنامه USSD انجام می ‌دهیم.

مرحله 1: منو جریان را طراحی کنید. شما باید ابزار مورد نظرتان را انتخاب کنید، من از EA استفاده می کنم .

 


برنامه نویسی شبکه معماری کامپیوتر هوش مصنوعی و تجاری

توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! 


 

مرحله 2 : نمودار استقرار را طراحی کنید. این نمودار اساسا رابطه بین عناصر مختلف درگیر را نشان می دهد.

مرحله 3 : طراحی DB و تعریف جزئیاتی که باید در فایل پیکر بندی نگهداری شوند را انجام بدهید.

با دنبال کردن جریان منو ها، به راحتی می توانیم استنباط کنیم که فقط به دو جدول نیاز است و فایل پیوست، جداول به صورت مدل در آمده را نشان می دهد. از این جا می توانیم مشخص کنیم که قابلیت های DB برنامه، کد کوتاه برنامه و حداکثر تعداد پروفایل های کاربر مجاز بر اساس یک شماره تلفن همراه باید در فایل پیکر بندی قرار داده شود یا خیر.

https://media-exp1.licdn.com/dms/image/C5612AQEZo1NBTTWl1Q/article-cover_image-shrink_600_2000/0/1520131905424?e=1658966400&v=beta&t=j6GnsXFUdYHz7zd0FWUXXH41nCi13tU3Gk28gX4IfSI

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد MySQL

در این مرحله باید در مورد زبان برنامه نویسی و DBMS که قرار است استفاده کنیم ؛ هم تصمیم گیری نماییم. در این آموزش ، PHP را به عنوان زبان برنامه نویسی و MySQL را به عنوان DBMS انتخاب خواهیم کرد. باید متن منو ها را هم در فایل پیکربندی منو های JSON قرار دهیم.

  • مدل DB
  • فایل پیکربندی کمیت های استاتیک پروژه (PHP) simple_ussd_config.php
  • فایل پیکربندی منو های پروژه (JSON) simple_ussd_menus_config.json

درsimple_ussd_menus_config.json نگهدارنده های مکانی داریم که دو طرف شان “{}” گذاشته شده است. قبل از این که منو برای کاربر ارسال شود ، مکان نگهدار ها با اطلاعات DB جایگزین می شوند. کوئری های MySQL DDL برای ساختDB ، اگر توضیحی داده نشده باشد و قرار باشد آن ها را به اشتراک بگذارید، باید آسان و قابل فهم باشد.

دانلود رایگان: آموزش صفر تا صد پایگاه داده

مرحله 4 : شبیه ساز را راه اندازی کنید

مرحله 5 : صفحه اول برنامه را پیاده سازی کنید.

بخش مهم برنامه های USSD ردیابی منو ها و دانستن نحوه رمزگشایی پیام درخواست USSD Gateway و همین طور طریقه پاسخ دادن آن هم به نحوی است که بتواند درک کند. هنگامی که کاربر درخواستی را به دروازه USSD وارد می کند، دروازه USSD یک شناسه نشست یا Session ID به کاربر می دهد که از آن برای ردیابی نشست کاربر استفاده می کند . این شناسه نشست هم با برنامه آمده است. در سمت برنامه ، باید از شناسه نشست + USSD Gateway شماره موبایل کاربر به عنوان شناسه نشست استفاده کنیم تا بتوانیم نشست کاربر را در انتهای برنامه هم پیگیری نماییم .

درPHP ، با استفاده از تابع session_id([string session_id]) می‌توانید ID سفارشی نشست را به راحتی تنظیم کنید. بعد از تنظیم شناسه نشست، می ‌توانیم از متغیر جهانی PHP $_SESSION[] برای حفظ مقادیر نشست کاربر استفاده کنیم.

مرحله 6 : برنامه کامل را اجرا کنید.

نکته: در مورد دروازه‌ های مختلف و تصمیماتی که می‌ توانید برای مدیریت ترافیک سنگین و همین طور پردازش ‌های سنگین و بدون زمان ‌بندی بگیرید، صحبت کنید و نظر خود را ارائه بفرمایید .

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد برنامه نویسی اندروید

ویدیوهای آموزشی

 

 

دانلود رایگان: آموزش همه زبانهای برنامه نویسی رایج

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست