آموزش نرم افزار Tableau

آموزش نرم افزار Tableau از صفر تا صد با 30 درس رایگان

اساطیر زبان

Tableau یک ابزار قدرتمند و انعطاف پذیر است که برای مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. در درجه اول، یکپارچه سازی داده ها از چندین منبع را امکان پذیر می کند. سپس در ایجاد داشبورد های زیبا و تعاملی که می تواند با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شود، کمک می کند. رابط بصری Tableau طوری طراحی شده است که توسط متخصصان داده و کاربران غیر فنی یک جور استفاده می شود.

نسخه های مختلف نرم افزار

پنج محصول اصلی Tableau که هر کدام هدف متفاوتی دارند ؛ عبارتند از:

 • Tableau Desktop: برنامه دسکتاپ که به کاربران امکان می دهد تا داده ها را جمع آوری، تبدیل کرده و تصویر سازی کنند. Tableau Desktop فقط با داشتن اشتراک در دسترس است. داده های به تصویر در آمده را می توان به صورت محلی و آنلاین ذخیره کرد.
 • Tableau Public:  نسخه رایگان نرم افزار Tableau که اکثر قابلیت های ارائه شده در Tableau Desktop را دارد . برخلاف Tableau Desktop، فقط می تواند فایل های CSV، Excel و متن را در خودش جای بدهد. همچنین محدودیت 15 میلیون ردیف داده وجود دارد و هر کاری که انجام بدهید به صورت محلی و فقط در Tableau Server ذخیره نخواهد شد.
 • Tableau Reader : یک برنامه فقط خواندنی برای باز کردن و خواندن انواع فایل Tableau است.
 • Tableau Online:  نسخه ابری نرم افزار Tableau که راهی برای انتشار و اشتراک گذاری داشبورد ها به صورت آنلاین فراهم می کند. این نسخه به طور کامل توسط Tableau میزبانی می شود.
 • Tableau Server :  مثل Tableau Online، به کاربران اجازه می‌ دهد تا داده‌ های تصویری ایجاد شده با Tableau را میزبانی کرده و ذخیره کنند. تفاوت این تبلو با Tableau Online این است که به طور کامل توسط Tableau میزبانی نمی شود، بلکه در پلتفرم های ابری عمومی مثل AWS، Google Cloud Platform و Microsoft Azure میزبانی می شود.

Tableau Public رایگان است اما تمام نسخه ‌های دیگر پولی هستند و می ‌توانید آن را در وب ‌سایت رسمی تبلو پیدا کنید.

حتما دانلود کنید در کنار این مطلب: آموزش هوش تجاری از صفر تا صد با 30 درس

Tableau چه کاربردی دارد؟

Tableau یا تَبلو یک ابزار تصویر سازی شده داده است که بیشتر برای ایجاد گزارش های هوش تجاری استفاده می شود. این گزارش ‌ها به نمایش خواناتر داده ها به صورت گرافیکی کمک می کنند. داشبورد های تعاملی با برچسب ‌های مناسب و امکان اصلاح فیلتر ها یا انتخاب ‌ها و اصلاح نما ها همیشه مزیت Tableau برای خدمات مشاوره بوده است. با این حال برای به دست آوردن اطلاعات و اقدام بر اساس آن ها، لازم است که از طریق استوری برد مناسب پیام منتقل شود. این آموزش بر چگونگی ایجاد ارتباط موثر از طریق نمایش داده ها در Tableau تمرکز دارد. Tableau به مدت هفت سال از 2012 تا 2019 همیشه به عنوان ستون اصلی در GARTNER MAGIC QUADRANT ظاهر شده است.

چرا باید کار با تابلو را یاد بگیریم؟

 • Tableau می‌ تواند داده ‌ها را از پایگاه ‌های داده رابطه ‌ای، پایگاه ‌های داده مبتنی بر ابری مثل Amazon Web Services، پایگاه داده Microsoft Azure SQL، Google Cloud SQL و صفحات گسترده ذخیره ‌شده در هر محیطی مثل سرور های داده Hadoop برای ایجاد گزارش به دست آورد. علاوه بر این، به دلیل توانایی اش در ذخیره داده های درون حافظه، می تواند مجموعه داده های بزرگ را با زمان پاسخ سریع به منظور تجسم موثر خلاصه کند.
 • ویژگی های مختلفی در Tableau وجود دارد که آن را به یک ابزار تصویر سازی قدرتمند تبدیل می کند. یکی از ویژگی‌ های مهم آن ترکیب داده‌ ها یا اتصال داده‌ ها از چندین منبع داده است . این نرم افزار امکان نمایش معیار ها یا پارامتر های به دست آمده از فیلد های موجود در منابع داده های مختلف را بدون نیاز به ETL فراهم می کند. علاوه بر این، عملیات مختلفی مثل تجمیع ، الحاق، و تبدیل نوع داده ها را می توان در این جا انجام داد.
 • Tableau یک انجمن بزرگ دارد که از کاربران در رسیدن به جواب سوالات شان به راحتی پشتیبانی می کند. این یک مزیت برای مبتدیانی است که از طریق آموزش یاد می گیرند و در حین تمرین می خواهند مشکلات شان برطرف شود. تصویر زیر داشبورد اصلی Tableau Public که بعد از ورود به سیستم نمایش داده می شود را با نوار ابزار و پنل ‌هایی که برای تصویر سازی لازم است ، نشان می دهد:

word image 82144 2

حتما دانلود کنید: آموزش هوش مصنوعی از صفر تا صد

کاربردهای Tableau

 • به اشتراک گذاری گزارش های MIS یا BI با کاربران یا کلاینت های محصولات Tableau مثل Tableau Reader یا Tableau Server آسان می شود. این قابلیت به همکاری و زمان پاسخگویی سریع تر به هر اقدامی کمک می کند.
 • تجزیه و تحلیل خوشه ای را می توان در Tableau با الگوریتم K – means انجام داد.
 • با استفاده ازTableau ، داشبورد های تعاملی را می توان با رابط کاربری گرافیکی و گزینه های فیلترینگ به سادگی به صورت کشویی درآورد. نقشه ‌های جغرافیایی مربوط به سر تا سر جهان به ارائه زیبای داده ‌ها روی نقشه‌ ها در ترکیب با نمودار های درختی یا حرارتی کمک می ‌کنند.
 • Tableau ویژگی قدرتمند استوری بورد کردن هم به ایجاد خلاصه ‌هایی در سطح اجرایی و ارائه اطلاعاتی که نیازی به توصیف ندارند، کمک می ‌کند.

پیش نیاز ها

قبل از یادگیری Tableau، داشتن دانش اولیه در مورد کوئری سازی و خلاصه کردن داده ها مثل تجزیه و تحلیل داده ها مفید خواهد بود . آشنایی با SQL یک مزیت دیگر خواهد بود. درک نمودار ها، جداول، نما ها و محاسبات ریاضی برای به دست آوردن معیار های کسب و کار، باعث یادگیری موثر نرم افزار تابلو می شود.

آموزش صفر تا صد انواع برنامه نویسی (رایگان)

دروس ویدیویی آموزش

برگرفته از آماتک:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردم

جلسه پانزدهم

جلسه شانزدهم

جلسه هفدهم

جلسه هجدهم

جلسه نوزدهم

جلسه بیستم

جلسه بیست و یکم

جلسه بیست و دوم

جلسه بیست و سوم

جلسه بیست و چهارم

جلسه بیست و پنجم

جلسه بیست و ششم

جلسه بیست و هفتم

جلسه بیست و هشتم

دانلود کنید به کار میاد: طراحی سایت فروشگاهی صفر تا صد با 14 درس

این نرم افزار برای چه کسانی ست؟

این نرم افزار مناسب تحلیلگران داده های بزرگ، دانشمندان داده و سایر افرادی که مایل به ایجاد گزارش های هوش تجاری و اصلاح آن ها به صورت روزانه برای نیاز های تجاری و تصویر سازی بهتر داده ها و همکاری لحظه ای هستند، خواهد بود . با دسکتاپ Tableau Public اتصال صفحات گسترده و ایجاد داشبورد آسان می شود.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست