آموزش هوش تجاری

آموزش هوش تجاری از صفر تا صد با 30 درس (و 10 نکته تقویت)

folderسایر مقالات آموزشی
comments2 دیدگاه
اساطیر زبان

هوش تجاری یا Business Intelligence به استفاده از داده ها برای رسیدن به آگاهی لازم در کسب و کار مربوط می شود. این فرآیند شامل داده کاوی ، پردازش، تجزیه و تحلیل، ساخت مدل ها ، تجسم و تفسیر نتایج است.

امروز در این مقاله نکاتی برای تقویت هوش تجاری را به اشتراک می‌گذاریم که توصیه می کنیم حتما آن ها را مطالعه کنید و به کار ببرید تا نتایج آن را ببینید.

 


برنامه نویسی شبکه معماری کامپیوتر هوش مصنوعی و تجاری

توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! 


 

10 نکته برای تقویت هوش تجاری

1-یادتان باشد که مشتری حرف اول را می زند. این نکته کاملا با اصول اعتقادی هر شرکت بازرگانی که مشتریان آن شرکای تجاری هستند، هم راستا است. اگر مشتری در اولویت باشد ؛ مسلما روی کیفیت بیشتر کار خواهد شد و کسب و کار توانمندتر خواهد شد.

چه طور آن را عملی کنید: هر بار که کار جدیدی را شروع می کنید، از خودتان بپرسید ارزش بالقوه این کسب و کار در چیست؟ خوب است به یاد داشته باشید که ارزش صفر هم قابل قبول است (بدهی فنی واقعا وجود دارد و باید هر از گاهی با آن مقابله کرد)، اما بیان صریح آن ضروری است.

2- همیشه به 10 برابر و فراتر از آن فکر کنید. نکته دوم در راستای مشتری محور بودن است و از آن الهام گرفته شده است که اگر این طور نباشد ؛ مشکل ساز خواهد شد. حتی اگر هیچ نشانه ای وجود نداشته باشد که راه حلی که اتخاذ می کنیم نتیجه بخش است، اگر راه حل به نظرتان خوب است، باید باشد. من طرفدار برنامه ریزی بیش از حد نیستم، اما فکر کردن بر اساس مقیاس و در نظر گرفتن ظرفیت کافی برای توسعه، چیزی است که یک مهندس را به یک مهندس خوب تبدیل می کند.

چه طور آن را عملی کنید: حتی اگر مستقیما نیاز نیست، مدتی را صرف فکر کردن در مورد تکامل سیستم تحت شرایط مختلف مثل حجم داده‌ های بالاتر، وابستگی ‌های پیچیده ‌تر و همچنین یکپارچه ‌سازی بین دامنه ‌ای کنید.

3- هر مدل را به عنوان یک نسخه ساده شده واقعیت در نظر بگیرید. هنگامی که حاشیه ها را اصلاح می کنیم و آنچه مهم است را برجسته می کنیم، آنچه ضروری است تنها چیزی است که باقی می ماند. از این رو، مهم است که در مورد محدودیت ها دقیق باشیم . اگر مدل تحت شرایط خاصی کار نکند اشکالی ندارد، اما وقتی به نظر برسد که کار می کند اما نکند بسیار بدتر خواهد بود .

چه طور آن را عملی کنید : در مورد زمینه ای که مدلهای تان در آن ها کاربرد دارند، فکر کنید و آن را در اسرع وقت به کاربران تجاری اطلاع دهید. در مورد سؤالاتی که خارج از محدوده مدل هستند، دقیق باشید.

4- از خودتان و دیگران بپرسید، خب که چه؟ این سوال یک تکنیک موثر برای پی بردن به فاکتور های مورد نیاز در کسب و کار است. به طور مثال فرض کنید که نسخه اصلی ایراد داشته باشد و هنوز برخی از معیار های مهم را نداشته باشد. حالا باید با خودتان بگویید اضافه شدن آن ها چه فایده ای دارد؟ من همیشه توصیه می‌کنم که از شریک تجاری تان بخواهید تصور کند، به معیار ها یا مدلی که می‌ خواهد از قبل فکر کرده است، خب بعدش چی؟

اولا، این کار ممکن است هر دو طرف را تشویق کند تا در مورد پیامد های واقعی فکر کنند و خواسته شان را تنظیم کنند. ثانیا این متد همیشه یک روش عالی برای یادگیری در مورد فرآیند های تجاری واقعی است. در واقع، هیچ سؤالی؛ سؤال بدی نیست بلکه به رسیدن به نتایج مؤثر کمک می کند.

چه طور آن را عملی کنید: خوب، شروع به پرسیدن چنین سوالات یا هر سوال دیگری کنید که می تواند به شما در درک مفاهیم مدل هایی که می سازید، کمک کند.

5- هنگام اختلافِ نظر ؛ از محدوده موضوع خارج نشوید. هیچ چیز بهتر از گفتمان سازنده و سنجیده نمی تواند باعث پیشرفت شود. این که دو طرف هنگام حل یک مشکل همیشه در مورد همه چیز به توافق برسند، یک رویا در دنیای همکاری است . با این اوصاف، هر اختلاف نظری باید در محدوده اصلی موضوع باقی بماند و هیچ وقت فراتر از چیزی که در واقع بر سر آن اختلاف نظر دارید، نرود.

چه طور آن را عملی کنید : مهم ترین خواسته ها را بپرسید. وقتی شک دارید، دوباره بپرسید. اول گوش کنید ، بعد حرف بزنید.

word image 92

6- به تجربه همکاران تان احترام بگذارید. به طور پیش فرض باید فرض کنیم که شرکای تجاریمان در بالاترین سطح در حرفه شان هستند و به تجربه آن ها احترام بگذاریم، مگر این که خلافش ثابت شود. با این که ما مالک کامل فناوری و فرآیند تحویل داده ها هستیم اما آن ها مختارند تصمیم بگیرند از چه معیار هایی استفاده کنند و چه طور فرضیه سازی کنند، هم پوشانی عقاید همان جایی است که صحبت ها باید در آن منطقه ادامه پیدا کنند.

چه طور آن را عملی کنید : حیطه وظایف و مسئولیت ها را مشخص کنید و به تصمیمات سایر افرادی که منطقه ای خارج از آن را تحت کنترل دارند، احترام بگذارید.

7- شرایط را مشخص کنید . تبدیل داده ها به ایده مستلزم جلسات رفت و برگشت و درخواست شفاف سازی از سوی ذی نفعان مختلف است. برای این که کارتان بهتر پیش برود؛ لازم است توضیح بدهید که چرا به این اطلاعات نیاز دارید . این کار مثل آنچه در نکته 4 گفته شد؛ به نفع خودمان است. ما داده‌ هایی را درخواست نمی‌ کنیم که هیچ ارزشی به آنچه از قبل می ‌دانیم؛ اضافه نکنند.

به علاوه، بیان این که کمبود اطلاعات در مورد A یک مانع برای اجرای B است، انگیزه خوبی برای همکاری سازنده ایجاد می کند.

چه طور آن را عملی کنید: هر درخواستی که برای گرفتن اطلاعات باشد را با توضیح در مورد چرایی و زمانی که به آن نیاز دارید و این که چطور از آن در عمل استفاده خواهید کرد، مطرح کنید.

8- به زبان عامیانه صحبت کنید. ما معمولا توسط افرادی احاطه شده‌ ایم که به اندازه ما درباره پردازش داده‌ ها نمی ‌دانند و نیازی هم ندارند که بدانند (زیرا در غیر این صورت، به ما نیازی ندارند). اگر احساس می کنیم مهم است با هم به توافق برسیم، آموزش همه ذینفعان در مورد داده ها باید بخشی از برنامه مان شود.

لزومی ندارد که خواسته مان پر از اعداد و ارقام آمار باشد ، اما توضیح مشکل با کلمات ساده یا ایجاد یک ذهنیت اولیه از اجرای پروسه معمولا به نزدیک شدن دیدگاه ها کمک می کند.

چه طور آن را عملی کنید : آنچه که انجام می دهید را بهتر است با استفاده از تشابهات ساده از زندگی روزمره توضیح بدهید. هدف شما این نیست که دانش تان را نشان دهید و طرف مقابل را احمق فرض کنید، بلکه به این خاطر است که مطمئن شوید شریک تان مفاهیم را درک می کند.

9- بیشتر وقت ها و واضح ارتباط برقرار کنید. یکی از قوی ‌ترین راه‌ ها برای نشان دادن احترام، در نظر گرفتن نیاز های دیگران است. شفاف بودن، به خصوص با گذاشتن ضرب الاجل، امری کلیدی است. ارائه آپدیت منظم وضعیت به شرکای تجاری و اطلاع ‌رسانی سریع به آن ها در مورد مشکلات غیر منتظره، بخش مهمی از کار روزمره ما است. تجربه نشان می دهد که همه ذی نفعان باید از آنچه در حال وقوع است آگاه باشند.

چه طور آن را عملی کنید: ساده از کنار آپدیت وضعیت نگذرید و اگر فکر می‌ کنید که نمی‌ توانید به موقع آن را تحویل دهید، حتما شرکای تجاری تان را مطلع کنید.

10- هر روز یاد بگیرید . نکته اصلی و نهایی این است که تا آنجا که می توانید یاد بگیرید . هر پروژه، خواسته و ارتباط فرصتی عالی برای صحبت با افراد مختلف، پرسیدن سوال و یادگیری نقاط قوت و زمینه های مورد علاقه آن ها است. حتی اگر این چیز ها به کارتان هم نیاید، نشان دادن علاقه واقعی به کاری که همکاران تان انجام می دهند ، جذاب است.

چه طور آن را عملی کنید : از پرسیدن سوالاتی که مستقیما به شغل روزانه شما مربوط نیست؛ ترس نداشته باشید و خجالت نکشید. سر در بیاورید آن ها چه طور تصمیم می گیرند ، کار روزمره شان چیست، بهره وری را چه طور تعریف می کنند و در آخر این که شما چه طور می توانید به آن ها کمک کنید.

حتما دانلود کنید: آموزش هوش مصنوعی از صفر تا صد

ویدیوهای آموزش هوش تجاری

  • برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. اگر اروری مشاهده کردید بخاطر روشن بودن وی پی ان است. بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. از اینترنت دانلود منجر هم می توانید استفاده کنید. هر درسی مشکل داشت در نظرات اعلام کنید تا سریعا رفع شود یا به پیج منبع مراجعه کنید. ضمنا هر چند وقت یک بار احتمالا دروس به روز می شوند.

از پیج نیک آموز:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم (هوش تجاری چیست)

جلسه دوازدهم (به زودی)

آموزش دوم از پیج آکادمی پیستا (آموزش Power bi هوش تجاری):

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه سوم

جلسه چهارم

جلسه پنجم

جلسه ششم

جلسه هفتم

جلسه هشتم

جلسه نهم

جلسه دهم

جلسه یازدهم

جلسه دوازدهم

جلسه سیزدهم

جلسه چهاردم

جلسه پانزدهم

جلسه شانزدهم

جلسه هفدهم

جلسه هجدهم

جلسه نوزدهم

جلسه بیستم

جلسه بیست و یکم

جلسه بیست و دوم

جلسه بیست و سوم

جلسه بیست و چهارم

جلسه بیست و پنجم

جلسه بیست و ششم

جلسه بیست و هفتم

جلسه بیست و هشتم

جلسه بیست و نهم

جلسه سی ام (به زودی)

آموزش صفر تا صد انواع برنامه نویسی (رایگان)

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام روزتون بخیر
    رشته ی من مدیریت مالی هست میخواستم درباره ی اینکه چه لپتاپی بخرم که مناسب کار و رشته ام باشه از شما سوال کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

    پاسخ
  • بخش جدیدی از آموش هوش تجاری (جلسه دوازدهم به بعد) رو قرار نمیدین؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست