هوش مصنوعی

آموزش هوش مصنوعی از صفر تا صد با 14 درس+ جزوه PDF

folderسایر مقالات آموزشی
comments8 دیدگاه
اساطیر زبان

وقتی کسی از “هوش مصنوعی” (AI) نام می برد اولین چیزی که به ذهن می رسد چیست؟ بسیاری از ما ارتشی از روبات‌های انسان‌مانند را تصور می‌کنیم که علیه بشریت شورش می‌کنند. در حالی که تعداد کمی – افراد مثبت اندیش تر – آینده ای روشن را متصور می شوند که در آن هوش مصنوعی به همه روش های ممکن به آنها خدمت می کند، از راه رفتن با سگ در صبح زود که هوا ناخوشایند است تا پوست کندن نارنگی در کریسمس.

این در حالی است که سناریوی دوم مطمئناً سرگرم کننده تر است، در واقع یک مدینه فاضله است. با این حال، واقعیتی که روبات‌ها علیه مردم قیام می‌کنند، رویداد بسیار محتمل‌تری است. اگر فکر می کنید هوش مصنوعی به زودی به بزرگترین تهدید وجودی برای بشریت تبدیل خواهد شد، خبرهای خوبی برای شما داریم. ایلان ماسک و بیل گیتس با دیدگاه شما موافقند.

 


برنامه نویسی شبکه معماری کامپیوتر هوش مصنوعی و تجاری

توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! 


 

جدای از شوخی ها، بحث در جامعه جهانی فناوری بر روی تأثیر هوش مصنوعی انسان مانند – همانطور که عموم مردم فکر می کنند – نیست، بلکه بیشتر بر روی مساله ی امکان دستیابی کامل این فناوری به پتانسیلی که دارد، متمرکز است.

حرفه ای های این عرصه به بحث هایی در مورد چگونگی تعریف «شبیه انسان» و «هوش» جذب می شوند. این تعاریف ممکن است برای افراد بیگانه با این بحث بی اهمیت به نظر برسند، اما درک ذهن و هوش انسان، در واقع برای تعیین جدول زمانی نقاط عطف برای هوش مصنوعی بسیار مهم است. کارشناسان هنوز مطمئن نیستند که این نوع هوش چگونه خود را نشان می دهد یا به زودی روز X فرا می رسد، اما واضح است که ما با سرعت زیادی به سمت این واقعیت حرکت می کنیم.

این بدان معناست که زمان آن فرا رسیده است که در نهایت بفهمیم هوش مصنوعی چیست.

 • هوش مصنوعی (AI) چیست؟
 • آیا هوش مصنوعی همانند یادگیری ماشینی است؟
 • در کجا از هوش مصنوعی استفاده می شود؟
 • آیا هوش مصنوعی بر انسان تسلط خواهد یافت؟

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

هوش مصنوعی توانایی یک ماشین یا برنامه کامپیوتری برای تفکر و یادگیری است. مفهوم هوش مصنوعی مبتنی بر ایده ساخت ماشین هایی است که قادر به تفکر، عمل و یادگیری مانند انسان هستند. این اصطلاح به سال 1956 برمی گردد و متعلق به جان مک کارتی محقق دانشگاه استنفورد است. او این اصطلاح را ابداع کرد و ماموریت کلیدی هوش مصنوعی را به عنوان زیر شاخه ای از علوم کامپیوتر تعریف کرد.

تعریف دقیق‌تر این است که هوش مصنوعی یک مفهوم بین رشته‌ای است که امکان ایجاد ماشین‌هایی را مطالعه می‌کند که قادر به تعامل با محیط خود باشند و بر روی داده‌های دریافتی به روشی هوشمند عمل کنند.

در حالی که برخی افراد به اشتباه هوش مصنوعی را یک فناوری می‌دانند، تعریف دقیق‌تر این است که آن را مفهومی گسترده ببینیم که در آن ماشین‌ها می‌توانند به روشی که ما آن ها را «هوشمند» می‌ کنیم، با وظایف مقابله کنند.

قابلیت هایی وجود دارد که یک برنامه ماشین/کامپیوتر باید آن ها را داشته باشد تا هوش مصنوعی در نظر گرفته شود.

اول، باید بتواند فرآیند فکر و رفتار انسانی ما را تقلید کند. دوم، باید به روشی شبیه انسان عمل کند.

شایان ذکر است که مفهوم هوش مصنوعی هم به هوش مصنوعی ضعیف و هم هوش مصنوعی عمومی با عملکردهای شناختی مربوط می شود. استنفورد سؤالات مفید و متداول هوش مصنوعی را در مورد این موضوعات تشریح کرده است.

آیا هوش مصنوعی همانند یادگیری ماشینی است؟

نه واقعا. اگرچه این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما یکسان نیستند. هوش مصنوعی مفهومی گسترده تر است، در حالی که یادگیری ماشینی رایج ترین کاربرد هوش مصنوعی است.

ما باید یادگیری ماشینی را به عنوان یک برنامه کاربردی فعلی هوش مصنوعی که بر توسعه برنامه های کامپیوتری متمرکز است که می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند و بدون کمک یا مداخله انسانی از آنها بیاموزند، درک کنیم. کل مفهوم یادگیری ماشین بر این فرض استوار است که ما باید به ماشین‌ها اجازه دسترسی به اطلاعات را بدهیم، سپس اجازه دهیم خودشان از آن بیاموزند.

هوش مصنوعی مجموعه‌ای از فناوری‌ها است که شامل یادگیری ماشینی و موارد دیگر مانند پردازش زبان طبیعی، الگوریتم‌های استنتاج، شبکه‌های عصبی و غیره می‌شود.

در کجا از هوش مصنوعی استفاده می شود؟

بسیاری از مردم هوش مصنوعی را با آینده دور مرتبط می دانند. آنها به اشتباه بر این باورند که با وجود همهمه‌ای که پیرامون هوش مصنوعی وجود دارد، بعید است که این فناوری به این زودی‌ها بخشی از زندگی آنها شود. آنها نمی دانند چه تعداد از دستگاه ها، روال ها و خدماتی که دوست دارند و از آنها استفاده می کنند، قبلاً تحت تأثیر آن قرار گرفته اند.

سیری یا الکسا را در نظر بگیرید – دستیارهای شخصی که قبلاً برای هزاران نفر در سراسر جهان عادی شده اند. این ابزارها و ابزارهای هوشمند مشابه می توانند گفتار ما را تشخیص دهند (بخوانید: “درک آنچه می خواهیم یا نیاز داریم”)، همچنین اطلاعاتی را که به آنها دسترسی دارند تجزیه و تحلیل کنند و پاسخ یا راه حلی ارائه دهند. نکته قابل توجه (و کمی ترسناک) در مورد چنین دستیارانی این است که آنها به طور مداوم در مورد کاربران خود یاد می گیرند تا زمانی که بتوانند نیازهای آنها را به درستی پیش بینی کنند.

Spotify، Pandora، و Apple Music از دیگر نقاط تاثیرگذار بین هوش مصنوعی و شما هستند. این سرویس ها می توانند موسیقی را بر اساس علایق شما توصیه کنند یا پیشنهاد دهند. آنها بر انتخاب های شما نظارت می کنند، آنها(انتخاب های شما) را در یک الگوریتم یادگیری قرار می دهند، سپس موسیقی را پیشنهاد می کنند که بیشتر از آن لذت ببرید. این استفاده خاص از هوش مصنوعی احتمالا یکی از ساده ترین ها است، اما به ما کمک می کند آهنگ ها و هنرمندان جدید را کشف کنیم.

هوش مصنوعی در حال پیشرفت در مناطقی است که شما هم انتظارش را ندارید. به عنوان مثال، وقتی اخبار کوتاهی را در آسوشیتدپرس یا یاهو پیدا می‌کنید، به احتمال زیاد توسط هوش مصنوعی نوشته شده‌اند. وضعیت فعلی هوش مصنوعی در حال حاضر امکان نوشتن برخی از ربات های اولیه را فراهم می کند. ممکن است هنوز برای نوشتن قطعات عمیق و تاثیرگذار یا داستان‌های خلاقانه آماده نباشد، اما در نوشتن مقالات کوتاه و ساده مانند خلاصه‌های ورزشی و خلاصه‌های مالی بسیار خوب عمل می‌کند.

 

نمونه‌های دیگری که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل دستگاه‌های خانه هوشمند مانند NEST Google، خودروهای خودران مانند خودروهای تولید شده توسط تسلا و بازی‌های آنلاین از جمله Alien: Isolation هستند.

و حتی اگر از هیچ یک از موارد بالا استفاده نکنید، همچنان در حین گشت و گذار در اینترنت روزانه با هوش مصنوعی تعامل دارید. هوش مصنوعی به طور گسترده ای در تبلیغات استفاده می شود تا شما را با مرتبط ترین تبلیغات هدف قرار دهد، پیام ها را شخصی سازی کند و آنها را در مکان هایی قرار دهد که احتمالاً بر شما تأثیر می گذارد.

آیا هوش مصنوعی بر انسان تسلط خواهد یافت؟

برخی افراد ادعا می کنند که هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه است. اما حرفه ای ها در این زمینه به ما اطمینان می دهند که ما تنها چند سال تا کنترل بشریت توسط هوش مصنوعی فاصله داریم. حقیقت جایی در این بین نهفته است.

بر اساس قابل اعتمادترین پیش بینی های موجود، هوش مصنوعی در 45 سال آینده تقریباً در همه چیز از انسان ها پیشی خواهد گرفت. بدیهی است که این روند یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. صنایع یک به یک در معرض طلسم هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در این دهه اخیر، هوش مصنوعی در کارهای نسبتاً ساده‌ای مانند ترجمه زبان‌ها، نوشتن مقاله‌های مدرسه و رانندگی کامیون از انسان‌ها پیشی خواهد گرفت. با این حال، کارهای پیچیده‌تر مانند نوشتن یک کتاب پرفروش یا کار به عنوان جراح، زمان بیشتری را برای یادگیری از ماشین‌ها می‌گیرد. انتظار می‌رود هوش مصنوعی تا سال‌های 2049 و 2053 بر این دو مهارت نیز تسلط یابد.

بدیهی است که صحبت در مورد موجودات مجهز به هوش مصنوعی مانند موجودات Westworld یا Raised by Wolves که مشاغل ما را می دزدند یا بدتر از آن علیه بشریت قیام می کنند خیلی زود است، اما ما مطمئناً در این مسیر حرکت می کنیم. در همین حال، متخصصان و دانشمندان برتر فناوری به طور فزاینده ای نگران آینده ما هستند و تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر بالقوه و در جهت مثبت هوش مصنوعی را تشویق می کنند.

در ارتش

به نظر می رسد کسانی که پتانسیل کامل هوش مصنوعی را درک می کنند، بیشتر از کسانی که فقط اصول اولیه آن را می دانند، از آن می ترسند. رسوایی اخیر بین مدیران و کارمندان گوگل می تواند به عنوان مدرک برای ترس این افراد باشد. در سال 2018، کارمندان گوگل از شرکت خواستند تا کار بر روی پروژه موسوم به “پنتاگون” را متوقف کند، زیرا آنها از درگیر شدن در تجارت جنگ می ترسیدند. این پروژه که رسماً با نام “Project Maven” شناخته می شود، قرار بود از هوش مصنوعی برای طبقه بندی تصاویر افراد و اشیاء گرفته شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کند. خطر احتمالی که وجود داشت این است که تصمیمات مرگ یا زندگی در مورد چیزها یا مکان هایی که باید بمباران شود بدون دخالت انسان گرفته می شد.

ارتش توضیح می‌دهد که تنها هدف آن‌ها از استفاده از هوش مصنوعی کاهش حجم کار فعلی و به حداقل رساندن تعداد کارهای خسته‌کننده انجام‌شده توسط انسان‌ها بوده است – چیزی که هوش مصنوعی برای آن بسیار مناسب است.

آموزش صفر تا صد انواع برنامه نویسی (رایگان)

با توجه به اینکه ممکن است جان افراد در خطر باشد، آیا می توان این وظایف را حتی خسته کننده خواند؟ و یک سوال انتقادی دیگر وجود دارد. در چنین دنیایی چه کسی مسئول کشتن مردم بیگناه خواهد بود؟ ما؟ یا ماشین های ما؟

این یک دیدگاه گسترده است که روزی هوش مصنوعی نه تنها از عملکرد انسان فراتر خواهد رفت، بلکه از کنترل انسان نیز فراتر خواهد رفت. با این همه مقاله ترسناک، سؤالاتی مانند “آیا هوش مصنوعی ایمن است؟” یا “آیا هوش مصنوعی برای مردم بد است؟” نباید تعجب آور باشد هوش مصنوعی قطعا هیجان انگیز است، اما به طور همزمان رعایت احتیاط را هشدار می دهد.

زبان‌های برنامه‌نویسی در هوش مصنوعی

1- برنامه نویسی هوش مصنوعی با Python

پایتون اولین رتبه میان زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی میان توسعه دهندگان را دارد و این به دلیل سادگی و تطبیق‌پذیری بالای آن است. پایتون برای برنامه نویسی یادگیری ماشین بسیار جذاب است زیرا نسبت به جاوا و ++C پیچیدگی کم‌تری دارد. هم‌چنین پایتون بسیار تطبیق پذیر است زیرا روی لینوکس، ویندوز، مک و UNIX قابلیت اجرا دارد. یادگیری کامل و رایگان پایتون

2- برنامه نویسی هوش مصنوعی با Java

جاوا یک زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی است که روی همه‌ی پلتفرم‌های پشتیبانی شده بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا می‌شود. جاوا یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی است که سابقه‌ی بیست‌ ساله‌ی آن و جامعه‌ی برنامه نویسان عظیم آن تایید کننده‌ی این موضوع هستند. یادگیری کامل و رایگان جاوا

3- برنامه نویسی هوش مصنوعی با R

این زبان قابلیت‌هایی دارد که آن را برای برنامه‌ نویسی هوش مصنوعی مناسب می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها، برتری نسبت به پایتون در مدیریت اعداد بزرگ با کتاب‌خانه‌ی NumPy پایتون است. هم‌چنین با R همانند پایتون، شما می‌توانید از روش‌های مختلف برنامه نویسی مانند برنامه‌نویسی عمل‌گرا، محاسبات برداری و برنامه نویسی شیئ‌گرا استفاده کنید. یادگیری کامل و رایگان آر

4- برنامه نویسی هوش مصنوعی با Lisp

یکی دیگر از زبان‌هایی که برای برنامه نویسی هوش مصنوعی استفاده می‌شود Lisp است. Lisp مخفف List Processing به معنای پردازش لیست است. این زبان از خانواده‌ی زبان‌های برنامه نویسی کامپیوتر و دومین زبان قدیمی برنامه نویسی بعد از فورترن است . Lisp با گذشت زمان توسعه پیدا کرد تا به زبانی قدرت‌مند و پویا برای برنامه نویسی تبدیل شود.

5- برنامه نویسی هوش مصنوعی با Prolog

پرولاگ نیز مانند لیسپ یک زبان ابتدائی برای هوش مصنوعی است. همان‌طور که اشاره شد این زبان بر اساس قوانین کار می‌کند و شامل حقایق و قوانینی است که کدزنی هوش مصنوعی را شکل می‌دهند. پرولاگ از سازوکارهایی مثل تطبیق الگو، ساختارهای درختی داده و بازگشت به عقب خودکار استفاده می‌کند که در برنامه نویسی هوش مصنوعی کاربرد دارند. علاوه بر کابرد غنی این زبان در هوش مصنوعی، این زبان در ساخت سیستم‌های پزشکی نیز کاربرد دارد.

زبان های برنامه نویسی در هوش مصنوعی

دقت کنید دروس زیر مبانی و اصول کاملا ضروری یادگیری هوش مصنوعی را آموزش می دهند. اگر زبانهای برنامه نویسی مرتبط با هوش مصنوعی را می خواهید یاد بگیرید از دروسی که در بالا اشاره کردیم و کاملا رایگان هستند شروع کنید

دانلود دروس آموزش هوش مصنوعی

در اینجا ما دو نوع آموزش قرار داده ایم که تقریبا موارد مشابهی مطرح می کنند. هر سبک آموزشی که دوست دارید را انتخاب کنید و با آن شروع کنید.

 • برای مشاهده بهتر ویدیوها در موبایل، گوشی را افقی نگه دارید. اگر اروری مشاهده کردید بخاطر روشن بودن وی پی ان است. بعد از پخش هر ویدیو، علامت دانلود روی آن نمایان می شود.
 • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو باز هم پخش شد، بعد از پخش ردن روی علامت سه نقطه پایینش کلیک و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. از اینترنت دانلود منجر هم می توانید استفاده کنید. هر درسی مشکل داشت در نظرات اعلام کنید تا سریعا رفع شود یا به پیج منبع مراجعه کنید. ضمنا هر چند وقت یک بار احتمالا دروس به روز می شوند.

آموزش اول (پیشنهادی)

برگرفته از کانال آپارات کنکور کامپیوتر. برای دانلود هر درس روی آن کلیک کنید یا دکمه Alt کیبورد را نگه داشته و روی آن کلیک کنید. هر درسی باز نشد در بخش نظرات اعلام کنید تا سریعا مشکل رفع شود:

درس 1

درس 2

درس 3،بخش اول

درس3،بخش دوم

درس 4

نمونه سوالات ارشد درس هوش مصنوعی

در کنار این مطلب دانلود کنید: آموزش رباتیک از صفر تا صد با 20 درس رایگان

آموزش دوم

بر گرفته از پیج آیدینیسم:

نصب و آماده سازی

درس 1

درس 2

درس 3

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

دانلود جزوه PDF آموزش هوش مصنوعی

pdf  جزوه PDF آموزش هوش مصنوعی

یکی از بهترین نرم افزارها برای هوش مصنوعی: هوش مصنوعی (Al) چیست؟ (در متلب)

19 حقیقت جالب در مورد هوش مصنوعی

 1. از منظر تحقیقاتی، چین در سال 2021 در زمینه توسعه فناوری و کاربردهای هوش مصنوعی در بازار به پیشتاز جهانی تبدیل شد.
 2. همانطور که توسط مجله ی گارتنر گزارش شده است، تا سال 2025 بیش از 75 درصد از سرمایه گذاران ریسک پذیر و با سرمایه اولیه از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها برای جمع آوری اطلاعات استفاده خواهند کرد.
 3. یک ابررایانه ۷۷ ماده شیمیایی را شناسایی کرده است که می‌توانند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کنند که این اطلاعات می‌تواند به پزشکان در کاهش عفونت و ایجاد برنامه‌های درمانی مؤثر کمک شایانی کند.
 4. برخی از نوآورترین شرکت های هوش مصنوعی در جهان، گوگل آلفابت(Alphabet’s Google) و انویدیا (Nvidia) هستند.
 5. اصول اخلاق در دنیای هوش مصنوعی هنوز فاقد توافقات و معیارهای بین اعضای فعال در این زمینه است.
 6. انتظار می‌رود که پیشرفت یادگیری ماشینی (machine learning) بیش از پیش خودکار و اتوماتیک شود.
 7. دولت چین از مشوق های مالی ،برای تشویق شرکت های خصوصی ،به منظور کار بر روی توسعه هوش مصنوعی استفاده می کند.
 8. مایکروسافت به همراه سایر همکاران، میزبان سومین کارگاه آنلاین تجزیه و تحلیل ویدئو و لبه های هوشمند (intelligent edges) در ابتدای سال 2022 خواهد بود.
 9. در سال 2020، تنها 9 درصد از شرکت هایی که گزارش می دهند از ابزارهای هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین و تشخیص صدا استفاده می کنند.
 10. طبق مطالعه Bespoken، هوش مصنوعی گوگل بسیار برتر از الکسا و سیری است.
 11. در سال 2020، ایلان ماسک پیش بینی کرد که هوش مصنوعی از انسان ها پیشی خواهد گرفت و تا سال 2025 باهوش تر از گونه ما انسان ها رشد خواهد کرد.
 12. دستیارهای صوتی مجهز به هوش مصنوعی دیگر به طور پیش فرض زن نخواهند بود.
 13. دانشمندان چینی AlphaDog را ساخته اند – سگ رباتی که به جای اینکه فقط به عنوان حیوان خانگی خدمت کند، می تواند در حمل و نقل، خدمات در رستوران ها وحتی در کمک به افراد کم بینا نیز کمک کند.
 14. در سال 2021، 33 درصد از مجموع کل حدودا بیش از هزار شرکت ،شروع به اجرای موارد استفاده محدود از هوش مصنوعی کرده اند.
 15. هوش مصنوعی DeepMind متعلق به گوگل ،می تواند اکثر بازیکنان Starcraft 2 را شکست دهد وحتی با بهترین ها رقابت کند.
 16. دانشمندان و فناوران برتر مانند استیون هاوکینگ، بیل گیتس و ایلان ماسک معتقدند که هوش مصنوعی یک تهدید بسیار خطرناک برای بشریت است.
 17. گوگل ،هوش مصنوعی توسعه داده شده است ،که می تواند تراشه هایی را برای رایانه ها بسیار سریعتر از انسان طراحی کند.
 18. با استفاده از هوش مصنوعی می توان بهره وری را تا 40 درصد افزایش داد و به مردم این امکان را می دهد که زمان خود را به طور مؤثرتری سپری کنند.
 19. بر اساس شاخص هوش مصنوعی، دانشگاه‌های برتر جهان در چند سال گذشته آموزش‌های مرتبط با هوش مصنوعی خود را افزایش داده‌اند.

حرف آخر

با توجه به مزیت ذاتی که ماشین‌های هوش مصنوعی نسبت به ما انسان‌ها دارند (دقت، سرعت، و غیره)، سناریوی شورش هوش مصنوعی چیزی است که ما نباید به طور کامل آن را نادیده بگیریم. فقط زمان به ما نشان خواهد داد که آیا هوش مصنوعی بزرگترین تهدید وجودی ماست یا یک موهبت فنی که کیفیت زندگی ما را به طرق مختلف بهبود می بخشد.

تا اینجا، یک چیز کاملاً روشن است: ایجاد هوش مصنوعی یکی از قابل توجه ترین رویدادها برای نوع بشر است. به هر حال، هوش مصنوعی جزء اصلی انقلاب صنعتی چهارم در نظر گرفته می‌شود و تصور می‌شود که تأثیر بالقوه اجتماعی-اقتصادی آن به اندازه اختراع برق در گذشته، بزرگ باشد.

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد اینترنت اشیا

با توجه به این موضوع، هوشمندانه‌ترین رویکرد، چشم‌داشتن بر تکامل فناوری، بهره‌گیری از پیشرفت‌هایی است که در زندگی ما به ارمغان می‌آورد، و از فکر تصاحب ماشین‌ها خیلی عصبی نشویم.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست