ساخت انیمیشن معماری: ۵ نکته کاربردی که باید بدانید!

رتبه: 0 ار 0 رای sssss
انیمیشن
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 12 دقیقه
Banner Image

انیمیشن معماری در واقع ویدیو ای است که طرح ساختمانی را به تصویر می کشد. این انیمیشن با استفاده از گرافیک های سه بعدی کامپیوتر ساخته می شود و ارائه ی فوق العاده ای از پروژه های معماری می باشد؛ چراکه در تمامی بخش های جزئی، ایده و تخصص طراحان و سلیقه ی ظریف معمارانی که در خلق خانه ای شخصی، مجتمع های مسکونی و یا مراکز خرید در شهر فعالیت می کنند را به تصویر کشیده و فرا می گیرد.

برنامه هایی مخصوص طرح بندی و تصویر سازی سه بعدی قادر به ترسیم دشوارترین ساختار های معماری نیستند، اما می توانند با درجه ی قابل قبولی از واقع گرایی برای ترسیم و بیان کردن جزئیات عوامل معماری و بافت سطوح به کار بروند. تکنولوژی های مدرن به شما اجازه می دهند تا انیمیشن های مرتبط به هم ایجاد کنید. شما می توانید انیمیشن های ۳۶۰ درجه و مرنبط با قابلیت وارد شدن به داخل ساختمان و مواردی دیگر خلق کنید.

دیگر تصور زندگی بدون تبلیغات انیمیشنی که ریشه در زمینه های مختلف زندگی ما دارند بسیار سخت است. این روز ها تبلیغات در تلوزیون، طراحی سوژه های معماری، و یک ویدیوی انیمیشنی برای تبریک روز تولد بسیار رایج شده اند.

ساخت ویدیو های انیمیشنی سه بعدی زمان زیادی را می گیرد، اما بسیار کاربردی تر و مفیدتر از ویدیو کلیپ های معمولی هستند. بسیاری از شرکت های ساخت و ساز، قبل از شروع ساخت ترجیح می دهند تا ویدیوی انمیشن سه بعدی سازه را سفارش دهند تا بتوانند حسی واقعی از نتیجه ی نهایی سازه را داشته باشند.

نرم افزار مناسب طراحی انیمیشن در معماری

تجربه چندین ساله بنده نشان داده است که ساده ترین روش ساخت انیمیشن در معماری استفاده از نرم افزار لومیون است (برای دانلود آموزش صفر تا صد این نرم افزار کلیک کنید). اسکچاپ نیز گزینه خوبی ست به شرطی که مدلسازی طرح تان در اتوکد یا خود اسکچاپ انجام شده باشد (برای دانلود آموزش صفر تا صد اسکچاپ کلیک کنید) کافی ست مدل سه بعدی کارتان که در رویت، تری دی مکس یا اسکچاپ یا توکد انجام داده اید را وارد نرم افزار کنید و مثل ویدیوی اخر همین پست آن را به انیمیشن تبدیل کنید.

لومیون نه تنها نرم افزار سبکی ست بلکه سرعت رندر و تولید انیمشن آن بسیار بالاتر و ساده تر از سایر نرم افزارهاست برخلاف تری دی مکس که بسیار سنگین است.

ضمنا برای ساخت انیمیشن در تری دی مکس یک آموزش داریم که از اینجا می توانید مشاهده کنید ولی ساخت انیمیشن با تری دی مکس دشوار تر است.

انیمیشن سه بعدی معماری

سوژه های سه بعدی انیمیشن معماری، پیشرفته ترین راه برای نمایش دادن پروژه ای است که اکنون تنها بر روی کاغذ ترسیم شده است.

ویدیوی سه بعدی همچنین می توانند برای شروع کمپین های تبلیغاتی موثر برای اتفاقی که هنوز رخ نداده و چیزی که ایجاد نشده است بسیار مفید و موثر باشد. موردی که این سبک از ویدیو ها را با سایر ویدیو های معمولی متمایز می کند همین توانایی کار کردن با پروژه هایی است که از قبل آماده شده اند. مشتری با تغییر روند خود به انیمیشن سه بعدی برای نمایش دادن سازه ی خود چه چیزی را به دست می آورد؟ اول از همه، زمان!!

تکنولوژی های سه بعدی که قادر به خلق سوژه های آینده با استفاده از امکانات فوتوگرافیک بر پایه ی مستند سازی پروژه هستند، به ما اجازه می دهند که تا زمان اتمام پروژه منتظر نباشیم و فعالیت های بهبود پروژه را همزمان با آن پیش ببریم.

دوما، وضعیت شغل و اختیارات شرکت، که بطور مشابهی شغل مربوطه را نمایش می دهد، اعتبار و پرستیژ جدیدی را دریافت می کند. در نظر سرمایه گذاری که مشتاق مشارکت است، اشتیاق و تمایل شما برای درگیر شدن و شرکت کردن در پروژه دلیلی دیگر برای او است تا با شما همکاری داشته باشد.

سوما این نوع از تبلیغات حرکتی بسیار عالی از دیدی سودبخش است. با توجه به آمار فعلی تبلیغات، خریدار احتمالی به انیمیشن به عنوان چیزی همسان با تبلیغات استاندارد اعتماد می کند. ویدیو های سه بعدی بازده فروش شما را افزایش داده و علاقه ی مشتریان به محصول شما را بیشتر می کند.

انیمیشن سه بعدی معماری

از این رو، درواقع سرمایه گذاری در انیمیشن سه بعدی، پیروزی و موفقیت در اهداف آتی شما است.

استفاده از انیمیشن به شما اجازه می دهد تا فایل های سه بعدی را با استفاده از حرکت دادن به برخی از تصاویر متحرک کنید تا بتوانید هر زمانی که می خواهید آنها را پخش نمایید. انیمیشن به شما اجازه می دهد تا تغییرات موجود در چشم انداز، تغییرات موجود در پارامتر های فایل، حرکات و تغیییرات جغرافیایی موجود در لحظه را به تصویر بکشید. انیمیشن ها می توانند فایل های سه بعدی را دیدنی تر بکنند. انیمیشن ها می توانند برای اتوماتیک و خودکار کردن پروسه ها استفاده شوند تا بتوانند جزئیاتی که تنها بر روی صحنه ظاهر می شوند و در طول زمان تغییر می کنند را آشکار سازند.

از انیمیشن های سه بعدی برای چه چیزی استفاده می شود؟

تصویرساز انیمیشن معماری یک ابزار موثر برای ارائه ی سوژه های سازه ای می باشد. اصلی ترین وظیفه ی آن، هدایت زیبایی راه حل های روکار ها و شکل دادن به تصویری احساسی از پروژه می باشد. از این رو، در انیمیشن معماری، سطح هنری و سبک تصویرسازی سه بعدی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اول از همه، برای نمونه های اصلی استفاده می شود. طراح ها از انیمیشن سه بعدی برای نشان دادن کار واقعی و تصویری نمایشی از جایگاه خود استفاده می نمایند. عناصر متحرکت برای جذب و نگه داشتن توجه کاربران کمک می کند. هر دو مورد علاقه و توجه، میزان های مناسبی برای ارائه ای خوب می باشد.

برای اجرای تاثیر های متقابل کوچک – رابط های کوچک انیمیشن که وضعیت صفحه و عکس العمل عنصر به اعمال کاربر را گزارش می دهد، نتیجه ی عمل را نشان می دهد. هنگامی که برنامه و یا سایت در حال بارگذاری است، توجه کاربر را جلب کنید.

انیمیشن های سه بعدی معمولا توسط شرکت های معماری برای صفحات وب سفارش داده می شوند. انیمیشن صفحه ی وب سه هدف دارد:

 • احیا سازی صفحه
 • جلب توجه به چیزی
 • نشان دادن چیزی برای اهداف آموزشی

از این رو، ما می توانیم سه هدف را برای اجرای انیمیشن تشخیص دهیم:

 • سرگرم کردن
 • سرمایه گذاری و تبلیغات
 • تحصیلات

قبل از درخواست سفارش برای توسعه ی انیمیشن، در نظر گرفتن هدف شما از استفاده از این ابزار مهم و با ارزش است. نتیجه ی اصلی، طبیعت و شکل فید داده را مشخص می نماید. اطلاعات ارائه شده بایستی آماده و برنامه ریزی شده و حتما باید مطابق با رروشی که در محیط های خارجی انتشار می باید باشد.

طراحی معماری

تحلیل دقیق به شما اجازه می دهد تا معیار خود را با استفاده از مهمترین اطلاعاتی که برای قرارگیری در انیمیشن انتخاب شده است مشخص کنید. تنها داده های مربوط و مهم می توانند توجه مشتریان احتمالی و شرکای شرکت را جلب کند. اگر گردآوری و تنظیم به خوبی انجام نشوند، هیچ یک از افکت های سه بعدی و دیگر اعمال قادر به جذب توجه لازم بینندگان نخواهند بود.

پروسه ی ایجاد انیمیشن سه بعدی

ایجاد تصویری از تخیلات شخصی و شکل دادن به آن کار سختی است. به همین علت، انیمیشن سه بعدی معماری موجود است که به شما اجازه می دهد تا ویدیو هایی تماما واقعی از شکل های معماری ایجاد کنید و کمک می کند تا تصاویری با جزئیات که شامل لایه های عظیمی از اطلاعات می شود شکل دهید.

انیمیشن معماری سه بعدی، یکی از بهترین روش ها برای ارزیابی ظاهر سوژه های طراحی شده است. در این جا، پروسه ی ایجاد ویدیو های سه بعدی بر اساس مدل های سازه بر اساس طراحی که توسط مشتری ارائه شده است آمده است.

ویراستار های سه بعدی مدرن و به روز، ابزار های زیادی را برای ایجاد ویدیو های سه بعدی را دارا هستند. همچنین محصولات نرم افزاری به خصوصی برای ایجاد انیمیشن با استفاده از ابزار هایی برای ساختن مدل های سه بعدی وجود دارند. انیمیشن های پروژه های معماری یکی از قوی ترین ابزار برای رسیدن به اهداف اینچنین هستند.

نکات زیر می توانند بطور کوتاه، در رابطه با ساخت انیمیشن های سه بعدی ذکر شوند:

 • امور فنی: شناسایی نیاز های مشتری و تنظیم مراجع مرتبط با پروژه
 • سناریو: تنظیم متن سناریو و تصویر سازی فریم به فریم مقدماتی برای ویدیو بعدی
 • انیماتیک: انتخاب بهترین مسیر برای حرکات سوژه ها در چارچوب و گریز دوربین در طرح مبتدی سه بعدی
 • سه بعدی سازی: نهایی سازی طرح سه بعدی، جانبخشی به آن توسط اعمال و بافت های واقع گرایانه
 • تعبیر: دریافت ویدیوی انیمه از طرح سه بعدی
 • نصب: پیشرفت در ویدیو: اضافه کردن screensaver، voiceover، متن و موسیقی

اجرا و اعمال انیمیشن های سه بعدی در معماری

گرافیک های کامپیوتری سه بعدی، وضوح و دربرگرفتن و متحرک کردن تصاویر، طرح ها و نقشه ها را ممکن ساخته اند. علی رغم پیچیدگی و واقعیت هایی با تیزی، وضوح و فوتورئالیسم، این گرافیک های سه بعدی کامپیوتری خطوط میان ویدیو و گرافیک را پاک کرده و با ویدیو های استانداردی که تنها می توانند سوژه ها و کاراکتر های انیمه که با واقعیت احاطه شده است متفاوت هستند.

نمایانگر های سرمایه های بزرگ، متوسط و کوچک؛ مزایای انیمیشن های سه بعدی را مورد تحسین قرار داده اند. ویدیو های انیمه ی سه بعدی برای تبلیغات، ارائه و نمایش، ایجاد موارد تحصیلی، ترفیع در رسانه و اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند. انیمیشن های تبلیغاتی این روز ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و خود را به عنوان بهترین نوع تبلیغات برای فروش بالا معرفی کرده اند. تصاویر متحرک روشن، صدا هایی با کیفیت بالا و همراهی ویدیو، مشتری ها و سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده اند.

انیمیشن ها و تجهیزات سه بعدی در صنعت ها و زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در هر زمینه، انیمیشن های سه بعدی در راه های کاملا متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته اند. اهداف و راه های انجان آنها نیز بسیار دشوار می باشند.

طرح سازی سه بعدی به طراحان داخلی و معماران اجازه می دهد تا نه تنها سوژه ها را تصویر سازی کرده، بلکه آزمون هایی را با رنگ ها، بافت ها و قرارگیری عناصر معماری و یا سوژه های دکوراسیون انجام دهند. در این زمینه، مشتری با طراح، شرکت و یا دپارتمان های معماری، و بخش فروش شرکت های ساخت و ساز همکاری می نماید.

مشتریان اصلی “اینیمیشن های معماری سه بعدی” چه کسانی هستند؟ مشتریان اصلی شرکت های ساخت و ساز، توسعه گران، شرکت های مدیریتی، دفاتر تبلیغاتی و معماری هستند. انیمیشن های داخلی توسط افراد مستقل نیز سفارش داده می شوند. انیمیشن های سه بعدی دارای جایگاه قوی در بازار معماری هستند.

ویدیو های سه بعدی و یا انیمیشن های معماری سه بعدی، یکی از پر طرفدار ترین محصولات در زمینه ی ساخت و ساز، معماری و طراحی هستند. به علاوه، گرافیک های سه بعدی بیشتر توسط تمامی کانال های تلویزیونی که تاکید زیادی در اهمیت و تاثیرگذاری آنها دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

انیمیشن های سه بعدی به شما این اجازه را می دهند تا نه تنها تصویری ثابت از ساختاری را نمایش دهید، بلکه چگونگی نمایش سوژه در محیطی زنده و اشباع شده و همچنین در میان اعمال موجود در این محیط را نیز نشان دهید. همچنین، انیمیشن های سه بعدی مرز های خلاقیت را گسترش داده و در بسیاری از تکنیک های سینمایی مشارکت می کنند.

شما موارد زیادی را برای تایید کردن پروژه خود دارید که می تواند ارائه ای موضوعی از داخلی و خارجی و یا گزینه هایی مطرح تر برای ارائه ی معماری باشد – تصویر سازی در پروژه های متعامد: نما، بریده ها، طرح بندی های حجمی، و همچنین تصویر سازی فوتورئالیستی.

سفارش کلیپ انیمیشنی به عنوان یک هدیه ایده و تصمیمی بسیار اصیل و جدید خواهد بود، چرا که با کمک این نوع از انیمیشن شما قادر خواهید بود که در مورد گذشته و آینده تصمیم گیری نمایید.

مزایای انیمیشن سه بعدی

 • بسیار آموزنده. امکان دستکاری سوژه و ارائه ی آن از سمت های متفاوت.
 • بیننده به سرعت نسبتی واقعی از سوژه و جایگاه آنها در فضا را انتخاب می کند. به این منظور تنها کافی است بیننده برای یک بار به تصویر نگاه کند.
 • صحنه هایی به شکل انیمیشن های سه بعدی به سادگی می توانند توجه را به خود جلب کنند.
 • بر خلاف طراحی های قراردادی، قالب ها و دیگر روش های سنتی از ارائه گرافیکی اطلاعات، کلیپ های ویدیو های سه بعدی معماری فرصتی برای نمایش دادن تمامی ایده های طراحی، راهکار های مهندسی، و توسعه ی طراحی ارائه می دهد. به علاوه ی مزیت مهم این تکنولوژی، قابل دید بودن بالای آن است؛ از این رو حتی شخصی از فاصله ی بسیار دور از صنعت ساخت و ساز قادر به دریافت ایده ای از آینده ی داخلی و خارجی آن است. توسعه ی انیمیشن سه بعدی نیازمند تجربه ی کافی و در دسترس بودن منابع فنی مدرن است؛ به همین دلیل اموری از این قبیل بطور کاملی برای حرفه ای ها توصیه می شود.

نمونه ساخت انیمیشن معماری با لومیون

 

نکته مهم: نرم افزار موهو اخیرا جزو پرکاربردترین نرم افزارها در این زمینه شده است و میشه گفت خاص ترین، سبک ترین و آینده ترین نرم افزار در این زمینه هست. پک آموزشی زیر بهترین پک برای یادگیری سریع و کامل موهو هست در صورت تمایل تهیه فرمایید:

صفر تا صد موهو

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه
آموزش جامع کریر هپ به زبان فارسی
آموزش جامع کریر هپ به زبان فارسی
قیمت محصول 147,000 تومان 159,000
ادامه مطلب
آموزش موهو Moho به صورت پروژه محور
آموزش موهو Moho به صورت پروژه محور
قیمت محصول 11٪ 310,000 تومان 350,000
ادامه مطلب
پروژه تری دی مکس( نمای ساختمان)
پروژه تری دی مکس( نمای ساختمان)
قیمت محصول 24٪ 29,000 تومان 38,000
ادامه مطلب
آموزش اتوکد دوبعدی ۲۰۱۸
آموزش اتوکد دوبعدی ۲۰۱۸
قیمت محصول 230,000 تومان 250,000
ادامه مطلب

کلاس های آنلاین مرتبط

مشاهده همه
سایر مقالات آموزشی
سایر مقالات آموزشی

مدرس : حامد رضوانی

0

*برای مشاهده قیمت کلاس روی رزرو کلاس آنلاین کلیک کنید*

رزرو کلاس آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

0 نظر درباره «ساخت انیمیشن معماری: ۵ نکته کاربردی که باید بدانید!»

  هنوز نظری برای این بخش ثبت نشده است
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید