روش راه اندازی تجارت آنلاین (با کمک افزونه ووکامرس)

رتبه: 0 ار 0 رای sssss
تجارت آنلاین
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 16 دقیقه
Banner Image

براساس نظریه موسسه eMarketer پیش بینی می شود تجارت الکترونیک جهانی تا سال 2021 بیش از 4 تریلیون دلار رشد کند. بنابراین با راه اندازی هرچه سریعتر تجارت آنلاین خود بخشی از این تجارت پرسود شوید. اگر هم که در این عصر دیجیتال کسب و کار آنلاین ندارید حتما سود زیادی را از دست خواهید داد.

البته شروع یک تجارت آنلاین به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. روش ها و تصمیمات مختلفی باید گرفته شود تا جریان درآمد مثبتی به وجود آید. این راهنمای گام به گام به بیشتر سوالات درباره چگونگی راه اندازی یک کسب و کار آنلاین پاسخ می دهد تا یک ذهنیت روشن از آن به دست بیاورید. علاوه بر این نکات و ترفندهای زیادی در طول مقاله برای به دست آوردن سود بیشتر ارائه شده است.

چگونه یک تجارت آنلاین راه اندازی کنیم؟

شروع یک کسب و کار آنلاین به یک برنامه جامع و قابل اجرا نیاز دارد. باید دقیقا بدانید چه محصول یا سرویسی را می فروشید. همچنین باید خریداران خود را بشناسید تا محصولات یا خدمات خود را به بهترین نحو بفروشید. استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید آنها را قبل از شروع فروش آنلاین پیاده سازی کنید.

برای راه اندازی یک تجارت آنلاین باید:

شماره 1- بازاریابی متمرکز داشته باشید.

برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین بهتر است در یک زمینه خاص بمانید. نمی توانید انتظار فروش همه چیز و کسب سود زیاد داشته باشید. بسیاری از مشاغل آنلاین محصولات زیادی را بدون تمرکز واقعی روی موارد خاص ارائه می دهند. نمی توانید یک شبه آمازون شوید مگر اینکه سرمایه زیادی در اختیار داشته باشید. تا آن زمان بهترین راه تمرکز روی بازاریابی خود برای راه اندازی یک تجارت موفق آنلاین است.

اولین قدم مهم شناسایی و بررسی سایر مشاغل آنلاین موفق در صنعتی است که می خواهید در آن کار کنید. برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین به دنبال موضوعاتی باشید که زیاد کار نشده باشند. همچنین باید مطمئن شوید که رقابت سالمی وجود دارد زیرا معمولا نبود رقبا نشان می دهد که بازاری برای آن محصول یا خدمات وجود ندارد. مهمتر از همه از موارد تحت سلطه برندهای غول و خیلی موفق بگذرید.

حتما دانلود کنید: دانلود صفر تا صد وردپرس (مدیریت سایت)

شماره 2- یک مدل تجاری انتخاب کنید.

پس از تصمیم گیری درباره نوع محصول یا خدمات باید یک مدل تجاری برای راه اندازی تجارت آنلاین خود انتخاب کنید. این را هم بدانید که هیچ ساختار تجاری واحدی وجود ندارد که برای همه به خوبی کار کند. بنابراین همه چیز را ارزیابی کرده و پس از بررسی کامل یک مدل تجاری انتخاب کنید. انتخاب یک ساختار تجاری مهم است به خصوص اگر در مورد کسب و کار خود جدی هستید و می خواهید از آن محافظت کنید. گزینه های زیادی برای این کار وجود دارد؛ به عنوان مثال اگر به دنبال کسب سود بدون مدیریت موجودی یا سرمایه گذاری زیاد هستید، دراپ شیپینگ (Dropshipping) گزینه خوبی است. این یک انتخاب هوشمندانه و مقرون به صرفه برای شروع یک تجارت آنلاین است.

اگر انباری دارید که موجودی خود را در آن ذخیره می کنید باید روی یک مدل تجاری عمده فروشی یا انبارداری سرمایه گذاری کنید.

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد بازاریابی دیجیتال

اگر علاقه مند به فروش محصول منحصر به فردی هستید که فقط توسط شما ارائه می شود آن را در پوشش برند خود بفروشید. برای انجام این کار باید از مدل تجاری Whitelabel يا برچسب سفيد استفاده کنید.

یک مدل اشتراکی نیز وجود دارد، مجموعه ای از محصولات یا خدمات را در فواصل منظم به مشتریان عضو ارائه می دهید.

شماره 3- کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید.

برای شروع یک تجارت و کسب و کار آنلاین باید چند موارد اساسی را حتما در نظر بگیرید. بیایید یکی یکی آنها را مرور کنیم:

مرحله 1: انتخاب یک نام

مشابه بودن نام کسب و کار آنلاین و وب سایت الزامی نیست اما توصیه می شود که یکی باشند. یک نام تجاری متناسب با کار خود و تا حدی ساده انتخاب کنید تا مشتریان از روی آن تشخیص دهند که برندتان چه چیزی می فروشد.

مرحله 2: داشتن لوگو

نشان تجاری یا لوگویی طراحی کنید که مشابه لوگوی رقبایتان نباشد. با داشتن یک لوگوی ساده و در عین حال جذاب می توانید یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید. آموزش صفر تا صد طراحی لوگو در اینجا

مرحله 3: ثبت کسب و کار

پس از انتخاب نام و لوگو وقت آن است که برند خود را ثبت کنید. با ثبت کسب و کار خود علاوه بر سایر مزایا از حمایت های قانونی نیز برخوردار خواهید شد. آن را نادیده نگیرید!

مرحله 4: درخواست برای مجوزها

داشتن و اداره یک تجارت آنلاین شما را از اعمال مجوزهای قانونی مستثنی نمی کند. قوانین مرتبط به مجوزهای مالیات بر فروش یا مجوزهای تجاری برای راه اندازی یک تجارت آنلاین بررسی کنید.

مرحله 5: تصویرسازی

با شناسایی پرسنا (Persona) برند خود شروع کنید. باید روی این تمرکز کنید که برند شما بتواند به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار کند. طبقه بندی پرسناهای مشتری به راه اندازی بسیار ساده تر یک تجارت آنلاین کمک می کند.

رنگ ها، محتوای تبلیغاتی و همچنین فونت هایی استفاده شده در وب سایت باید نشان دهنده برند تجاری باشد. اگر بودجه لازم را دارید برای ایجاد تأثیر قوی تر و موثرتر یک متخصص حرفه ای را استخدام کنید. در غیر اینصورت باز هم می توانید همه چیز را به صورت دستی و به خوبی اجرا کنید اما یکپارچگی را حفظ کنید.

به عنوان مثال در محصولات ارائه شده برای زنان شاغل حرفه ای از رنگ های دخترانه اجتناب کنید زیرا مخاطبتان افراد بزرگسال و حرفه ای هستند. درک شخصیت خریدار مهم است و همان چیزی است که احتمال موفقیت را بسیار بیشتر می کند.

مرحله 6: پیدا کردن فروشندگان مناسب

در فروش آنلاین محصولات رقابت شدیدی وجود دارد. به نفعتان است که فروشندگان معتبری پیدا کنید که بتوانند محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب ارائه دهند. همچنین مطمئن شوید که در زمان تحویل مشکلی ایجاد نمی کنند. برای جستجو و ارزیابی فروشندگان وقت بگذارید و تجارت آنلاین خود را تا زمان پیدا نکردن فروشندگان مناسب شروع نکنید.

چند نکته که باید به خاطر داشته باشید:

 • صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) جذاب طراحی کنید.
 • محصولات با نرخ تبدیل بالا را بفروشید.
 • توضیحات جذابی برای محصولات بنویسید.
 • محصولات خود را با کیفیت HD نمایش دهید.

شماره 4- بسترهای مناسب برای تجاری آنلاین خود انتخاب کنید.

بسیاری از کارآفرینان با انتخاب یک بستر تجارت الکترونیکی ناماسب برای مدل تجاری خود یک اشتباه اساسی انجام می دهند. جنبه های مختلفی را باید برای انتخاب یک بستر تجارت الکترونیک ارزیابی کنید.

بستر تجارت الکترونیک اشتباه نه تنها بعدا مشکل ایجاد می کند بلکه بر عملکردهای در حال پیشرفت نیز تأثیر قابل توجهی می گذارد. بسترهای تجاری آنلاین زیادی برای انتخاب وجود دارد. با این حال پنج گزینه برتر در سال 2021 عبارتند از:

1- ووکامرس (WooCommerce)

2- مجنتو (Magento)

3- شاپیفای (Shopify)

4- بیگ کامرس (BigCommerce)

5- پرستاشاپ(Prestashop)

شماره 5- نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با استفاده از ووکامرس

برای راه اندازی فروشگاه ووکامرس بدیهی است که باید ابتدا افزونه WooCommerce را نصب کنید. پس از نصب یک پیام خوش آمدگویی در داشبورد خود دریافت خواهید کرد. تقریبا می توانید فروش را شروع کنید.

روی “Run the Setup Wizard” کلیک کنید. این ساده ترین روش برای راه اندازی فروشگاه ووکامرس است. اگر به طور تصادفی روی گزینه “Skip Setup” کلیک کردید، می توانید آن را از مسیر WooCommerce > Help > Setup Wizard اجرا کنید. در ادامه فرآیند راه اندازی فروشگاه آنلاین در ووکامرس را توضیح می دهیم.

مرحله 1: راه اندازی فروشگاه

می توانید محل کسب و کار آنلاین خود را در اینجا تنظیم کنید. همچنین باید واحد پولی و نوع محصول مورد نظر خود را برای فروش را تعیین کنید.

راه اندازی فروشگاه

مرحله 2: راه اندازی پرداخت

تنظیم پرداخت مرحله مهمی است بنابراین آن را با دقت انجام دهید. چون ووکامرس هر دو پرداخت های آنلاین و آفلاین را می پذیرد. در اینجا نوع پردازنده پرداخت خود را انتخاب کنید. یعنی باید از یکی از بانکها مجوز فروش آنلاین بگیرید. فرقی نمی کند، معمولا بانک ملت راحت تر است و بعد هم افزونه مربوط به پرداخت آنلاین همان بانک را روی سایت نصب کنید. (افزونه های بانک ها از اینجا قابل دریافت هستند)

راه اندازی پرداخت

مرحله 3: حمل و نقل

برای فروش محصولات خود در سطح جهانی می توانید مناطق حمل و نقل خود را انتخاب کرده و هزینه ها را تعیین کنید. همچنین در اینجا می توانید مواردی چون وزن و ابعاد محصول را نیز تنظیم کنید.

حمل و نقل

مرحله 4: برنامه های توصیه شده

می توانید از برنامه های رایگان شگفت انگیز توصیه شده برای تجارت آنلاین خود استفاده کنید. براساس نیاز خود گزینه ها را فعال یا غیرفعال کنید.

برنامه های توصیه شده

مرحله 5: فعال سازی

در زمان فعال سازی یک انتخاب برای استفاده از Jetpack دارید. این افزونه وردپرس امنیت، کارایی و مدیریت آسان وب سایت را تضمین می کند. همچنین جنبه های مختلف زیادی مانند مالیات های خودکار و تخفیف ها را ارائه می دهد. با این وجود می توانید از آن صرف نظر کنید زیرا هیچ تاثیر مستقیمی روی راه اندازی فروشگاه آنلاین شما در ووکامرس نخواهد داشت.

فعال سازی

مرحله 6: آماده استفاده!

تبریک می گویم! ووکامرس را با موفقیت راه اندازی کردید و حالا برای فروش محصولات آماده است. برای اضافه کردن محصولات به فروشگاه آنلاین خود به راحتی روی “Create a Product” کلیک کنید.

روی "Create a Product" کلیک کنید.

شماره 6- محصولات را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید.

قبل از شروع فروش محصولات از طریق فروشگاه آنلاین ووکامرس باید چند مورد ضروری را ارزیابی کنید. یادگیری اصول ووکامرس با بررسی دسته بندی ها، ویژگی ها و انواع محصولات بسیار مهم است.

محصولات را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید.

دسته بندی محصولات

دسته بندی محصولات (Categories) کمک می کند تا محصولات را گروه بندی کنید. به عنوان مثال، دسته هایی مانند “لباس”، “لباس ورزشی” یا “لباس خواب” انواع دسته بندی محصولات در فروش لباس هستند. این باعث می شود تا بازدیدکنندگان به راحتی محصولات مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنند. تعداد دسته بندی محصولات محدودیت ندارد و همیشه می توانید آنها را تغییر دهید.

برچسب های محصول

برچسب محصولات (Labels) کمک می کند تا محصولات را بر اساس اندازه، رنگ یا نوع آنها فیلتر کنید. برای مثال در فروش لباس می توانید برچسبی مانند “پارچه” یا در فروش محصولات غذایی برچسب “طعم” ایجاد کنید. برچسب محصولات به مشتریان کمک می کند تا محصولات مورد نظر خود را راحتتر انتخاب کنند. همچنین می توانید به هر محصول به طور مستقل برچسب های سفارشی اختصاص دهید یا اینکه یک برچسب کلی برای کل صفحه ایجاد کنید.

داده های مرتبط به محصول

ووکامرس با ارائه انواع محصولات از پیش تعریف شده به صرفه جویی در وقت کمک زیادی می کند. برای مثال:

 • Simple یا ساده: بدون هیچ گزینه ای، مثل یک کتاب فیزیکی.
 • Grouped یا گروه بندی شده: گروهی از محصولات مشابه، مثل یک جین عینک.
 • External/Affiliation یا خارجی/وابسته: محصول در وب سایت شما تبلیغ می شود اما در جاهای دیگر فروخته خواهد شد.
 • Variable یا متغیر: این محصولات دارای ویژگی های متفاوتی مانند اندازه، رنگ، وزن و … هستند، مثل لباس.
 • Virtual یا مجازی: محصولاتی که نیاز به ارسال ندارند، مثل خدمات.
 • Downloadable قابل دانلود: محصولاتی که می توانید از وب سایت دانلود کنید. مثل آهنگ ها، تصاویر، فیلم ها، کتاب های الکترونیکی و ….

محصولات را به فروشگاه ووکامرس اضافه کنید.

با وجود محصولات بسیار زیاد احتمالا اضافه کردن یک محصول جدید به فروشگاه گیج کننده است. با این حال برای اضافه کردن محصولات به فروشگاه نیاز به علم پرتاب موشک ندارید و آسان است.

به مسیر Products > Add New بروید.

عنوان محصول را همراه با توضیحات آن وارد کنید. برای توضیحات محصول مهمترین و مرتبط ترین اطلاعات درباره محصول را بنویسید.

 • General

می توانید قیمت محصول خود را در بخش General تعیین کنید. همچنین می توانید قیمت تبلیغات تعیین کرده یا حتی تاریخ فروش را زمانبندی کنید.

قیمت محصول خود را در بخش General تعیین کنید

 • Inventory

در بخش Inventory می توانید واحد مدیریت سهام (SKU) را سازماندهی کنید. همچنین موجودی یک محصول خاص را در انبار تعیین کنید. فعال سازی گزینه “sell individually” نیز این امکان را فراهم می کند تا در هر لحظه فقط یک کالا را بفروشید.

در بخش Inventory می توانید واحد مدیریت سهام (SKU) را سازماندهی کنید.

 • Shipping

بخش Shipping به عملیات مرتبط به تحویل، حمل و نقل و تدارکات می پردازد. می توانید ابعاد، وزن و کلاس تحویل محصولات را تعیین کنید.

بخش Shipping به عملیات مرتبط به تحویل، حمل و نقل و تدارکات می پردازد. می توانید ابعاد، وزن و کلاس تحویل محصولات را تعیین کنید.

 • Linked Products

این بخش امکان بازاریابی و پیوند محصولات مرتبط به مشتری را ارائه می دهد. می توانید محصول خود را با پیش فروش یا فروش جانبی آن با سایر محصولات به طور موثرتری تبلیغ کنید.

Linked Products

 • Attributes

در این قسمت می توانید ویژگی های محصول را اضافه کنید. به عنوان مثال برای فروش تی شرت ها با رنگ های مختلف در اینجا می توانید رنگها را مشخص کنید.

Attributes

 • Advanced

در بخش Advanced امکان فعال یا غیرفعال کردن اعلان ها را دارید. همچنین می توانید یادداشت های خرید برای مشتریان خود ایجاد کنید. یا اینکه سفارش را در منو برجسته کنید.

Advanced

پس از پایان کار و وارد کردن داده ها، محصول آماده انتشار خواهد بود، کافیست روی گزینه Publish کلیک کنید.

روی گزینه Publish کلیک کنید.

شماره 7- روی مخاطبان مناسب هدف گذاری کنید.

هنگامی که یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید هیچ تضمینی وجود ندارد که مشتریان بالقوه بلافاصله شما را پیدا کنند. بنابراین باید محصولات خود را به طور موثر به بازار عرضه کنید. می توانید این کار را با بهینه سازی وب سایت خود مطابق با آخرین استانداردهای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) انجام دهید. این خیلی مهم است!

از روزهای پرکردن صفحه با کلمات کلیدی زمان زیادی گذشته است اما SEO هنوز به کار خودش ادامه می دهد. برای هر صفحه فرود باید روی کلمات کلیدی یا اصطلاحات جستجو فروشگاه آنلاین خود تمرکز کنید. باید کلمات کلیدی موردنظرتان را در آدرس های اینترنتی و همچنین در صفحات فرود، وبلاگ ها و کمپین های تبلیغاتی قرار دهید. در واقع تنها کاری که باید انجام دهید این است که ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید.

راه اندازی یک تجارت آنلاین نیاز به یک برنامه مالی خوب دارد. وقتی صحبت از بازاریابی آنلاین می شود باید عاقلانه سرمایه گذاری کنید. می توانید در خبرنامه های بازاریابی مختلف عضو شوید، به پادکست های مختلف درباره بازاریابی دیجیتال گوش دهید و دیدگاه و چشم اندازی خوبی از این صنعت به دست آورید. یادگیری استراتژی های کاربردی بازاریابی برای موفقیت فروشگاه آنلاین در طولانی مدت ضروری است.

برای جذب مخاطبان هدف و مناسب باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. می توانید از سایر بسترها و یا از قدرت شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید که جذابیت بسیاری دارند. همچنین کمپین های تبلیغاتی PPC (تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click) به افزایش تعداد مخاطبان و بالا بردن نرخ تبدیل کمک می کند.

باید بررسی کنید که کدام کمپین های بازاریابی باعث ایجاد ترافیک در وب سایت می شوند. برای بازاریابی حرفه ای تر و بیشتر می توانید یک تیم حرفه ای استخدام کنید تا این کار را برایتان انجام دهد.

شماره 8- کسب و کار آنلاین خود را مقیاس گذاری کنید.

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین کار ساده ای نیست با این حال مقیاس گذاری آن کار بزرگتر و متفاوتتری است. عدم مقیاس گذاری برای بسیاری از کارآفرینان آنلاین پس از راه اندازی یک فروشگاه آنلاین دردسر ساز می شود. زیرا وقتی برندتان شروع به رشد کند احتمالا فروشتان نیز افزایش خواهد یافت. اما آن را یک موفقیت تلقی نکنید.

مطمئنا نمی خواهید تقاضای زیادی برای محصولات خود دریافت کنید اما هیچ راهی برای برآوردن آنها نداشته باشید. برای برآوردن خواسته مشتریان خود همراه با پیشرفت نام تجاری تان باید آماده گسترش فعالیت های خود نیز باشید.

لطفا استرس نگیرید! با مطالعه شاخص های کلیدی ارزیابی عملکرد تجارت الکترونیکی (KPI) شروع کنید. هرچه آمار عمیق تری را محاسبه کنید، داده های بیشتری به دست خواهید آورد که به شما در تصمیم گیری های مهم تجاری کمک می کنند.

یک راه دیگر راه اندازی فروشگاه آنلاین: اپن کارت چیست؟ ویژگی ها، معایب و 8 فیلم آموزش کامل

با نظارت بر چگونگی تغییر این شاخص های کلیدی در طی زمان می توانید استراتژی های بازاریابی مناسب انتخاب کنید. علاوه بر این به تصمیم گیری های بهتر در مورد نام تجاری و مقیاس بندی کسب و کار آنلاین نیز کمک می کند.

افزونه های محبوب ووکامرس نیز می تواند به تغییر ظاهر یا درک حسی بهتر فروشگاه کمک کند. به راحتی می توانید فرآیندهای مخنتلف را با افزونه های مختلف خودکارسازی کنید. این افزونه ها در ساخت یک فروشگاه آنلاین کارآمد بسیار موثر هستند.

بهترین زمان برای شروع یک تجارت آنلاین

حالا متوجه شدید که راه اندازی یک تجارت آنلاین ممکنه مشکل بزرگی باشد اگر که آن را به درستی انجام ندهید. ورود به یک بازار مناسب در یک زمان مناسب ضروری است زیرا همه چیز را متفاوت می کند. بنابراین زمان مناسب ورود به تجارت الکترونیک چه زمانی است؟ همین حالا!

براساس آمار رشد تجارت الکترونیک دو زمان مناسب برای ورود به فضای تجارت الکترونیک و کسب سود هنگفت وجود دارد:

1) فصل بازگشت به مدرسه

این دومین فصل فروش آنلاین بزرگ در جهان است. فروشندگان محصولات مختلفی برای مدرسه ارائه می دهند و والدین نیز برای فرزندان خود می خرند. برای مثال در سال 2018 در ایالات متحده به طور متوسط 29 میلیون خانواده با هزینه متوسط ​​510 دلار برای هر خانوار خرید کردند.

بازار فصل فروش مدرسه فوق العاده برآورد شده است. این بازار بزرگی است که می توانید از آن برای فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.

2) فصل فروش تعطیلات

فصل فروش تعطیلات بزرگترین فصل فروش آنلاین در جهان است. می توانید معاملات منحصر به فردی را در تعطیلات مختلف مثل عید نوروز انجام دهید. فروش در این فصل به طرز فوق العااده ای افزایش می یابد.

بدون شک فصل فروش تعطیلات بهترین زمان برای ورود به بازار آنلاین است. می توانید خیلی راحتتر سود زیادی را کسب کنید.

بسیاری از کمپین های آنلاین فقط در فصل تعطیلات منطقی به نظر می رسند. برای کمک بیشتر در این زمینه در اینجا یک چک لیست برای حفظ فروشگاه آنلاین برای فصل تعطیلات آمده است:

استرس نداشته باشید. فرقی نمی کند که چه محصولی ارائه دهید، خریداران بسیار زیادی برای خرید آنلاین در فصل تعطیلات وجود دارد، از این زمان استفاده کنید.

همچنین می توانید از این فرصت برای ارائه نام تجاری خود استفاده کنید. روی استراتژی هایی تمرکز داشته باشید که شما را از دیگران متمایز می کنند.

یک روش دیگر برای راه اندازی فروشگاه آنلاین (ویدیویی)

 

آیا آمادگی راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را دارید؟

برای ورود به بازار آنلاین در فصل فروش مدرسه یا تعطیلات باید وب سایت خود را حداقل 30 روز قبل از شروع فصل آماده کرده باشید. این باعث می شود تا زمان کافی برای بررسی استراتژی های موثر بازاریابی و شناسایی مشکلات داشته باشید.

اگر هم که قصد دارید برای فصل فروش تعطیلات وارد بازار شوید پس با خیال راحت پیش بروید. خود را به بهترین نحو ارائه دهید. اگر متأسفانه نتوانستید سود زیادی به دست آورید نگران نباشید. یک سال زمان برای غلبه بر مشکلات وقت دارید و در فصل فروش بعدی قدرتمندتر از قبل ظاهر خواهید شد.

آموزش بازاریابی محتوا از صفر تا صد با 8 درس رایگان

پس منتظر چی هستید؟ فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید و با گسترش حضور خود در فضای آنلاین راه خود را برای به دست آوردن سودهای فوق العاده هموار کنید.

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
قیمت محصول 11٪ 350,000 310,000 تومان
ادامه مطلب
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
قیمت محصول 159,000 147,000 تومان
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

0 نظر درباره «روش راه اندازی تجارت آنلاین (با کمک افزونه ووکامرس)»

  هنوز نظری برای این بخش ثبت نشده است
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید