رنگی کردن ویدیو

رنگی سازی ویدئوهای قدیمی با هوش مصنوعی (4 روش آنلاین و با نرم افزار)

اساطیر زبان

گاهی وقت ها لازم می شود که فیلم‌ ها یا عکس‌ های سیاه و سفید را رنگی کنیم تا بهتر و طبیعی ‌تر به نظر برسند. خوشبختانه در حال حاضر به لطف نرم ‌افزار رنگی ‌سازی فیلم مبتنی بر هوش مصنوعی، می‌ توانیم از یک رنگی کننده ویدیو برای رنگ ‌آمیزی و تعمیر خودکار عکس ‌های قدیمی استفاده کنیم. علاوه بر این، این روزها نه تنها می ‌توانیم عکس‌ ها بلکه ویدیو هایی که سیاه و سفید هستند را هم رنگی کنیم.

علاوه بر این، می توانید از برنامه های رنگ آمیزی آنلاین ویدیو استفاده کنید. در نتیجه، نیازی به دانلود نخواهید داشت. ما در این مقاله بهترین برنامه های رنگ آمیزی ویدیو را معرفی خواهیم کرد.

همچنین توضیح خواهیم داد که چطور می توانید از این ابزار ها برای رنگی کردن ویدیو های سیاه و سفید استفاده کنید.

1-استفاده از Deoldify (هم سایت دارد هم اپ اندروید)

word image 80518 2

شما می توانید این نرم افزار رنگی ساز ویدئو را دانلود کنید. با ورود به وب سایت رسمی DeOldify ، می توانید الگوریتم DeOldify را اجرا نمایید. شما باید یک تصویر یا ویدیو ارسال کنید و منتظر بمانید تا برنامه آن را پردازش کند. گزینه آپلود را انتخاب کنید. در صورت عدم تمایل، Google Colab هم گزینه دیگری است. البته نسخه اندروید هم دارد که می توانید از اینجا دانلود کنید و روی گوشی فیلم ها را رنگی کنید. یا اینکه اینجا کلیک کنید و وارد سایت آنلاین رایگانشان شوید و ویدیوی خود را بارگزاری کنید (به شرطی که سرعت اینترنت تان خوب باشد از این روش استفاده کنید)

تبدیل ویدیو به فایل صوتی (آنلاین، موبایل و کامپیوتر)

2-نرم افزار Pixbim (ویندوز)

برنامه PixBim یک جایگزین عالی برای DeOldify است، به خصوص که علاوه بر رنگ آمیزی ویدیو ، از ویژگی های لازم دیگری هم برخوردار است.

Pixbim

از آن جایی که این برنامه فقط بر روی کامپیوتر یا لپ تاپتان کار می کند، خطر درز اطلاعات وجود ندارد. و از آن جایی هم که این یک برنامه مستقل است ، پردازش در کامپیوتر یا لپ تاپ کاربر انجام می شود.

این برنامه در دو نسخه پولی و رایگان در دسترس است. نسخه رایگانش این امکان را به کاربران جدید می دهد تا تمام قابلیت های نرم افزار را امتحان و نتایج قابل توجهی را بدون محدودیت اندازه روی عکسهای شان مشاهده کنند.

نسخه پولی، پرداخت یک باره اعتبار مادام العمر و ارتقای رایگان را برای مشتریان میسر می کند و به آن ها امکان می دهد تا هر تعداد عکسی که می خواهند را رنگی کنند.

۳ روش ساده اضافه کردن متن یا زیرنویس به ویدیو

کاربران حالا می توانند از یک ابزار قلم موی هوشمند برای تغییر رنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی به رنگ های دلخواه و پردازش دسته ای عکس ها در آخرین نسخه Color Surprise AI استفاده کنند. برای بهبود بیشتر عکس ها می توان از چندین نوار لغزنده یا اسلایدر استفاده کرد.

می توانید به وب سایت این نرم افزار مراجعه و نسخه آزمایشی رایگانش را با یک کلیک فعال کنید. تمامی محصولات آن با 30 روز ضمانت بازگشت وجه ارائه می شوند . این برنامه در رنگی کردن ویدیو ها هم بدون شک جزو بهترین ها است.

3-سایت DeepAI

سایت DeepAI مثل DeOldify یک برنامه منبع باز است که در درجه اول بر تکنیک های رنگ آمیزی تمرکز دارد. همچنین یادگیری عمیق و هوش مصنوعی را برای رسیدن به نتیجه مورد نظر با هم ترکیب می کند.

DeepAI یک شرکت تحقیقاتی است که از تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته برای ایجاد طیف گسترده ای از مدل های شبکه عصبی عمیق (DNN) استفاده می کند. آن ها مدل هایی را برای تجزیه و تحلیل احساسات متن، انتقال سبک هنری، خلاصه سازی متن و غیره به وجود آورده اند.

مدل Image Colorization که رنگ ‌بندی واقعی را به عکس ‌های سیاه و سفید قدیمی می‌ افزاید، معروف ‌ترین مدل است.

word image 80518 4

می توانید از تابع URL برای چسباندن URL منبع یا آپلود تصاویر یا ویدیو ها از دستگاه تان استفاده کنید.

DeepAI یک انتخاب محبوب برای رنگ آمیزی فیلم است و نتایج خوبی به همراه می آورد. به زودی ویژگی های جدیدی مثل یک ابزار کمکی مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Zendo به این برنامه اضافه می شود.

4-سایت و برنامه Colorization

استفاده از این برنامه روش دیگری است که از فناوری پیشرفته پردازش تصویر برای رنگ آمیزی طیف گسترده ای از تصاویر و همینطور فیلم ها استفاده می کند . این تکنیک با استفاده از فناوری ‌های بینایی و بصریِ کامپیوتری ایجاد شد و برای پردازش تصویر توسط Algorithmia مورد استفاده قرار گرفت.

https://lh5.googleusercontent.com/cO3WBPnLs1eQ-xAjCnGXENABaW4_1E294SBavO1lPS7ZiOKete99NXwt6ls8PTP5xGrpcWq28ZgJ7m_0zLPav1yGkW5U_U6H_Gt1aEIfMcFgKXfd4qJmHzJVL01r1kQGyI7EY9lg

کلام آخر

برنامه های کاربردی نرم افزار رنگ آمیزی ویدئو پیچیده تر از نرم افزار رنگی سازی تصویر سیاه و سفید هستند. کاربران در حال حاضر به لطف الگوریتم های مدرنی مثل DeOldify امکانات زیادی در اختیار دارند.

علاوه بر این، ارتقاء این الگوریتم ها امکان تبدیل باکیفیت ویدیو ها را فراهم می کند. ناگفته نماند که استفاده از فناوری ‌هایی مثل MyHeritage و DeepAI ساده و تقریبا برای هر کاربری راحت است.

حتما بخوانید: روش کاهش 10 برابری حجم ویدیو بدون افت کیفیت

کاربران می توانند همه این ابزار ها را به صورت رایگان امتحان کنند تا ببینند کدام یک برای شان مناسب تر است.

سوالات متداول

فیلم چه طور رنگی می شود؟

رنگ آمیزی بر روی کامپیوتر با استفاده از کپی دیجیتالی فیلم، برای سرعت بخشیدن به فرآیند انجام می شود. این فیلم وارد کامپیوتر می شود و طراح رنگ می تواند هر فریم را در صفحه کامپیوتر یکی یکی بررسی کند. هنرمند طرح کلی هر ناحیه رنگی را ایجاد و کامپیوتر آن را با رنگ پر می کند.

چه طور فیلم سیاه و سفید را رنگی کنیم؟

ممکن است بپرسید که چه طور فیلم سیاه و سفید را رنگی کنیم؟ در واقع رنگی سازی فیلم با فناوری های هوش مصنوعی فرآیند ساده ای است. به هیچ گونه مهارت ویرایشی نیاز ندارد . تنها کاری که باید انجام بدهید؛ این است که یک ویدیوی سیاه و سفید را بارگذاری کرده و روی دکمه شروع کلیک کنید تا رنگ آمیزی آن شروع شود.

در عرض چند دقیقه یک فیلم با خروجی رنگی دریافت خواهید کرد . هر فرمت ویدیویی (Mp4، MPE، Mkv) را می توان در برنامه هوش مصنوعی بارگذاری و فقط با یک کلیک به صورت خودکار رنگی کرد.

بهترین نرم افزار رنگی سازی ویدیو چیست؟

DeOldify و PixBim بهترین اپلیکیشن ‌ها برای رنگ آمیزی فیلم هستند. از طرفی هم DeepAI و Colorization از نظر عملکرد چیز های زیادی برای ارائه دارند. بهترین کار این است تا آن جا که ممکن است نرم افزار های مختلف رنگی سازی ویدیو را آزمایش کنید، زیرا هر کدام عملکرد متفاوتی دارند.

در ادامه بخوانید: 11 نرم افزار برتر ویرایش فیلم (و نکات ویرایش ویدیو)

بسته به ویدیویی که به اشتراک می‌گذارید، نتایج هم ممکن است متفاوت باشد. با توجه به آنچه گفته شد، عملکرد DeepAI معمولا نسبت به بقیه بهتر است.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست