افزودن زیرنویس

افزودن زیرنویس به فیلم با 3 روش ساده در ویندوز

اساطیر زبان

در این مطلب 3 روش اضافه کردن و همگام سازی زیرنویس به فیلم را یاد می دهیم آنهم محبوب ترین متدها یعنی کا ام پلیر، پات پلیر و وی ال سی. از تماشای فیلم لذت ببرید.

به این نکته دقت کنید اگر می خواهید زیرنویس را برای ویدیو از صفر و خودتان بسازید این مطلب را بخوانید: روش ساخت زیرنویس برای فیلم (و نکات کاربردی)  زیرا مطلب حاضر برای افزودن زیرنویس اماده به فیلم است

روش 1: افزودن زیرنویس در PotPlayer

PotPlayer پخش ‌کننده رسانه بسیاری قوی و پرطرفداری در ایران است (لینک دانلود) و تقریباً کلیه فایل‌ های ویدیویی و صوتی را پخش می‌ کند. از آنجایی که این برنامه رایگان است، پخش ‌کننده ‌ای عالی به شمار می‌آید. Daum PotPlayer جزو پخش‌ کننده‌ های اصلی و قوی رسانه برای سیستم عامل ویندوز است.

Daum PotPlayer همچنین اجازه دانلود آنلاین زیرنویس و نیز مشاهده زیرنویس را حین پخش فیلم به کاربران می ‌دهد. اما برخی مواقع یا در اغلب واقع، زیرنویس های دانلود شده همگام با فیلم نیستند، یعنی صدا از زیرنویس یا زیرنویس از صدا جلوتر است.

به طور حتم، Daum PotPlayer راهکاری برای حل این مشکل دارد و آن استفاده از کلید های میانبر صفحه کلید است. اما اول اجازه دهید چگونگی بارگذاری زیرنویس در Daum PotPlayer را یاد بگیریم تا بتوانیم زیرنویس را بدون نقص با صدا سینک کنید.

1- ابتدا، فیلمی را که می خواهید با زیرنویس سینک نمایید در برنامه PotPlayer باز کنید.

Daum PotPlayer

2- روی پنجره PotPlayer کلیک راست کنید و روی Subtitles بزنید. بعد روی Add/Select Subtitles و سپس روی گزینه Add Subtitle کلیک کنید یا در صفحه ‎کلید Alt + O را فشار دهید.

Daum PotPlayer load subtitle

3- با این کار پنجره ‌ای باز خواهد شد. به مکانی که زیرنویس دانلود شده ذخیره شده است یا جایی که فایل زیرنویس قرار دارد بروید و انتخابش کنید و با کلیک روی Open آن را بارگذاری نمایید.

Load Subtitle

برای سینک کردن زیرنویس برای Daum PotPlayer باید مراحل ذیل را انجام دهید:

1- در پایین قسمت راست برنامه Daum PotPlayer گزینهopen / hide Control panel را می‌بینید (مکانی که نوک پیکان قرمز رنگ آن را نشان می دهد). رویش کلیک کنید.

Open or Hide control Panel

2- پنجره ‌‌ای با نوار گزینه‌ های Audio، Video، Subtitle و Playback باز خواهد شد.Open or Hide Control Panel Window

3- روی گزینه سوم نوار، یعنی Subtitle کلیک کنید.Subtitle Control Panel

4- برای سینک کردن زیرنویس، به آخرین گزینه بروید. می‌ توانید سرعت زیرنویس را به میزان 0.5 ثانیه آهسته‌تر (Slower) یا به همین میزان تندتر (Faster) کنید یا بگذارید در همان حالت پیش ‌فرض بماند.

همچنین می ‌توانیم از کلیدهای میانبر برای سینک زیرنویس در Daum PotPlayer استفاده کنیم.

این کلیدهای میان‌بر عبارتند از:

علامت < یا . (علامت «بیشتر» یا «نقطه») برای سریع‌ تر کردن آن: از این گزینه زمانی که زیرنویس عقب ‌تر از صداست باید استفاده کرد (0.5 ثانیه)

علامت < یا , (علامت «کمتر» یا «کاما») برای کمتر کردن سرعت آن: از این گزینه باید زمانی که زیرنویس جلوتر از صداست استفاده کرد (0.5 ثانیه).

Ctrl + > برای افزایش سرعت آن: از این میانبر باید زمانی که زیرنویس عقب‌تر از صداست استفاده کرد (10 ثانیه)

Ctrl +< که باید از این میانبر زمانی که زیرنویس جلوتر از صداست استفاده کرد (10 ثانیه).

برای جلوگیری از بروز مشکل، حتماً فایل زیرنویسی را دانلود کنید که نام، نوع فایل صوتی و کیفیتش (مثلاً 480p، 720p، 1080p، 2K یا 4K) یکسان است و آن را با کیفیت بالا دانلود کنید.

دانلود کنید: 11 نرم افزار برتر ویرایش فیلم (و نکات کاربردی)

روش 2: افزودن زیرنویس در KM Player

1- فیلمی را که می‌خواهید تماشا کنید در KMPlayer باز کنید. (لینک دانلود کا ام)

2- روی پنجره KMPlayer کلیک راست کنید، روی گزینه Subtitle کلیک کنید، سپس روی گزینه Load subtitle بزنید.

https://aboutdevice.com/wp-content/uploads/2016/11/kmplayer-load-subtitle-right-click-1.png

3- با این کار پنجره‌ای باز خواهد شد. به مکان فایل زیرنویس بروید. انتخابش کنید و روی گزینه Open کلیک کنید. اینگونه نوار زیرنویس اضافه خواهد شد.

https://aboutdevice.com/wp-content/uploads/2016/11/vlc-add-subtitle-18.png

استفاده از گزینه‌ها

1- فیلمی را که می‌خواهید تماشا کنید در KMPlayer باز کنید.

2- در نوار گزینه‌ها، روی KMPlayer و سپس روی Load subtitle کلیک کنید.

3- با این کار پنجره‌ای باز خواهد شد. به مکانی که فایل زیرنویس ذخیره شده بروید، آن را انتخاب و روی دکمه Open کلیک کنید و اینگونه نوار زیرنویس اضافه می ‌شود.

حتما بخوانید: ۳ روش کم کردن حجم ویدیو بدون کاهش کیفیت تا 10 برابر

روش 3: در برنامه VLC

اگر فایل زیرنویس دارید می‌توانید آن را هنگام تماشای ویدیو در VLC، با استفاده از گزینه Add subtitle file به فیلمتان اضافه کنید. شاید ندانید که فایل‌ های زیرنویس معمولاً دارای پسوندهای .srt، .vtt و غیره هستند. در اینجا به شما نشان می ‌دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

ابتدا فیلم را در پخش‌کننده رسانه VLC باز کنید. همزمان با پخش فیلم، گزینه Subtitle > Add subtitle file را انتخاب کنید.

word image 80189 10

حالا روی دکمه Search by hash یا Search by name کلیک کنید. هنگام تماشای فیلمی که از اینترنت دانلود شده است معمولاً، انتخاب گزینه Search by hash نتایج بهتری در بر خواهد داشت.

word image 80189 11

با این کار زیرنویس ‌های موجود برای فایل فیلم هدف نشان داده می شود. فایل زیرنویسی را که فکر می‌کنید مناسب ‌تر است انتخاب کنید و روی دکمه Download selection کلیک نمایید.

word image 80189 12

VLC فایل زیرنویس انتخاب ‌شده را دانلود خواهد کرد و زمانی که روی دکمه کلیک کنید آن را به فیلم اضافه می‌کند. با رفتن به Subtitle > Sub track می‌توانید آن را ببینید.

word image 80189 13

بسیار کاربردی: 3 روش اضافه کردن دوبله جداگانه به فیلم

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست