بولین

آموزش متغیرهای بولین در سی شارپ

اساطیر زبان

انواع داده های بولین، آنهایی هستند به ساده ترین روش در چارچوب دات نت پیدا می شود؛ زیرا این متغیر دو مقدار ممکن می تواند داشته باشد: درست (true) و غلط (false). شما می توانید متغیر بولین را مشابه زیر بیان کنید:

به صورت پیش فرض، مقدار متغیر بول false (غلط) می باشد؛ اما شما می توانید آن را تغییر بدهید – یا در زمانی که متغیر را بیان می کنید یا زمانی که متغیر را بعداً بیان می کنید:

 


برنامه نویسی شبکه معماری کامپیوتر هوش مصنوعی و تجاری

توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، با صفرتاصد مبانی برنامه نویسی اپلیکیشن بزن، پروژه محور یاد بگیر و حسابی پول در بیار! 


 

bool isAdult = true;

کار با یک مقدار بولین معمولاً به معنی بررسی حالت فعلی آن و سپس واکنش به آن می باشد که در واقع استفاده از عبارت if می باشد.

bool isAdult = true;
if (isAdult == true)
Console.WriteLine(“An adult”);
else
Console.WriteLine(“A child”);

اما در واقع، این می تواند کوتاه تر نیز باشد؛ زیرا زمانی که شما یک مقدار بولین را بررسی می کنید؛ می توانید بخش true (درست) را حذف کنید – سی شارپ مثال زیر را دقیقاً به همین روش درک می کند.

bool isAdult = true;
if (isAdult)
Console.WriteLine(“An adult”);
else
Console.WriteLine(“A child”);

البته این که از یک روش صریح استفاده کنید یا خیر؛ معمولاً یک موضوع سلیقه ای است شما البته می توانید کلمه false را نیز بررسی کنید – یا با تغییر کلیدواژه true و جایگزین کردن آن با کلیدواژه false ؛ همچنین می توانید با استفاده از عملگر علامت تعجب؛ negating را بررسی کنید که به معنای امتحان کردن متضاد مقدار حقیقی است:

bool isAdult = true;
if (!isAdult)
Console.WriteLine(“NOT an adult”);
else
Console.WriteLine(“An adult”);

با کمک علامت تعجب که به عنوان عملگر negation منطقی نیز شناخته می شود، عبارت if اکنون اساساً می پرسد: “آیا متغیر isAdult متضاد true (درست) می باشد؟”

تغییر نوع متغیر

معمولاً نیازی نخواهید داشت که یک متغیر بولین را به نوع دیگری تبدیل کنید؛ زیرا نوع متغیر بولین بسیار ساده است. با این حال، ممکن است لازم باشد بین عدد صحیح و متغیر بولین تغییر ایجاد کنید زیرا متغیرهای بولین؛ گاهی اوقات به شکل ۰ (نادرست false) یا ۱ (درست true) نشان داده می شود. برای این منظور، من کلاس convert داخلی را پیشنهاد می کنم؛ که می تواند به شما در بیشتر وظایف تبدیل متغیر کمک کند. به سادگی کافی است متد ()ToBoolean برای تغییر عدد صحیح به متغیر بولین استفاده کنید؛ و متد ()ToInt32 نیز برای آن به کار می آید که بخواهید متغیر بولین را به عدد صحیح تبدیل کنید. در ادامه می توانید مثال مربوطه را مشاهده کنید.

int val = 1;
bool isAdult = Convert.ToBoolean(val);
Console.WriteLine(“Bool: ” + isAdult.ToString());
Console.WriteLine(“Int: ” + Convert.ToInt32(isAdult).ToString());

خلاصه

نوع داده های بولین می تواند تنها دو مقدار داشته باشد: false یا true. به سادگی می توان آن را با عبارت if بررسی کرد و معمولاً نوع داده ای است که توسط بسیاری از متدها بازگردانده می شود.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود بر شما
  من بولین false و true رو در پایچارم به صورت پیش فرض ندارم یعنی وقتی مینویسم رنگ نارنجی نمیگیره و حتی پیش بینی نمیکنه کلمه false رو
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
 • مرتضی گودرزی
  مهر 26, 1399 6:41 ب.ظ

  عالی بود عالی بود،یعنی من تا حال نمیفهمیدم این متغیر رو!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 • عالی فقط قسمت اخر که مربوط به تغییر نوع متغیره یه کم نامفهوم بود کاش خروجی رو هم چاپ میکردید و یه کم بیشتر توضیحش میدادید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست