معرفی اتوکد

معرفی کاربرد نرم افزار اتوکد در رشته های مختلف

اساطیر زبان

اگر به نرم افزار طراحی با کمک رایانه علاقه مندید، احتمالاً در مورد اتوکد شنیده اید زیرا یک نرم افزار کاملاً شناخته شده است که برای مدت زمان طولانی وجود داشته است. اتوکد با گذشت سال ها بهتر شد و طیف وسیعی از کاربردها را پوشش داد تا نیاز طراحان و مهندسان را در بسیاری از زمینه ها برآورده سازد. البته همانطور که در این مطلب جدید هم توضیح دادیم متلب و اتوکد در علوم پزشکی هم مورد استفاده زیادی دارد.

اتوکد چیست؟

اتوکد در دسامبر ۱۹۸۲ ایجاد شد، یک نرم افزار ترسیم فنی چند رشته ای به صورت دو بعدی و همچنین سه بعدی است. در سال ۱۹۹۲ ، اتوکد برای سیستم عامل Mac و سپس برای ویندوز در سال ۱۹۹۴ توسعه یافت. ناشر آن، Autodesk، توسعه دهنده این نرم افزار، آن را به ابزاری محبوب در دفاتر طراحی و مهندسی در سراسر جهان تبدیل کرده است زیرا ابزارها و ویژگی های زیادی را ارائه می دهد. اتوکد هر ساله به روز می شود تا ویژگی های بیشتر و تجربه بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد. از سال ۲۰۰۴ ، Autodesk هر ساله نسخه جدیدی از نرم افزار خود را راه اندازی می کند.

 


اتوکد

توی این پک فوق العاده، اتوکد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! اتوکد مادر نرم افزارهای مهندسیه، فقط توی 2 هفته قورتش بده، یه سر و گردن بالاتر از بقیه، یا اصلا پول دربیار!


 

این نرم افزار همه کاره امکان طراحی عناصر و اشیا مختلف را به صورت دو بعدی و سه بعدی فراهم می کند. کاربران می توانند با استفاده از رنگ و بافت، برنامه های تولیدی خود و همچنین تصاویر واقع گرایانه از مدل های خود را ایجاد کنند. آن ها همچنین می توانند این اشیا را شبیه سازی کنند تا عملکرد یک ماشین را شبیه سازی کنند یا یک تور مجازی را در یک خانه انجام دهند. نرم افزار اتوکد در اولین نسخه خود، برای مهندسان مکانیک ساخته شد. با این حال، از سال ۲۰۰۴ ، این نرم افزار به طور مداوم به روز می شود تا ویژگی ها و داده های ویژه تر برای صنایعی که از طراحی به کمک رایانه استفاده می کنند، ارائه دهد.

اتوکد در معماری

C:\Users\Mr\Desktop\02.jpg

AutoCAD Architecture نسخه ای از نرم افزار اتوکد است که شامل ویژگی های اختصاص داده شده به تولید معماری است. این نسخه به متخصصان معماری اجازه می دهد تا طرح هایی برای ساختمان های مسکونی و تجاری، از جمله موارد دیگر، تهیه کنند. این نسخه پیشرفته تر از نرم افزار اصلی است زیرا اشیا خاصی را برای حوزه معماری ارائه می دهد. علاوه بر این، با استفاده از AutoCAD Architecture، هر تغییری می تواند به طور خودکار در تمام عناصری که در آن ظاهر می شود به روز شود. این به صرفه جویی در وقت و تلاش کمک می کند.

اتوکد در طراحی داخلی

C:\Users\Mr\Desktop\03.jpg

در حالی که اتوکد یک نرم افزار شناخته شده در زمینه معماری و ساخت و ساز است، اما برای برنامه ریزی فضا و طراحی داخلی نیز شناخته شده است. به لطف ابزارهای سه بعدی و بسیاری از منابعی که این نرم افزار به کاربران ارائه می دهد، مانند مواد منحصر به فرد، یک پالت رنگی غنی، تنظیمات خاص و غیره.

متخصصان طراحی داخلی می توانند خلاقیت خود را گسترش دهند و روی طرح های کامل، واقعی، جذاب و شخصی برای مشتریان خود کار کنند. تابع ۲D همچنین امکان ایجاد طرح های مطابق با واقعیت را فراهم می کند، در حالی که حاشیه نویسی را به مشتری یا همکار اضافه می کند.

دانلود رایگان ۳۱ درس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی (فیلم فارسی+PDF)

اتوکد در مهندسی عمران

C:\Users\Mr\Desktop\04.jpg

اتوکد نیز برای این نوع کارها بسیار مفید است. متخصصان مهندسی عمران با استفاده از ابزار Civil 3D خود می توانند نقشه هایی را برای ساخت جاده ها، پل ها، سایر سیستم های حمل و نقل و حتی سیستم های فاضلاب طراحی کنند. آن ها می توانند علاوه بر طراحی های مقطعی که به دستیابی به نتیجه دقیق و واقعی کمک می کنند، از مدل های سه بعدی برای ایجاد سطح، حجم و افزودن مواد استفاده کنند.

اتوکد برای مهندسی مکانیک

C:\Users\Mr\Desktop\05.jpg

طراحان مکانیک که از اتوکد استفاده می کنند، نقشه هایی را برای ماشین آلات و دستگاه های مکانیکی آماده می کنند. کاربران اتوکد با داشتن ۷۰۰۰۰۰ قطعه و شی استاندارد و یک نوار ابزار طراحی پیشرفته مکانیکی، می توانند طرح های دو بعدی و سه بعدی بسیار دقیق درست کنند که در مورد محصول نهایی که دریافت می کنند صادق است. در این نرم افزار به همه چیز فکر شده است تا در وقت و تلاش کاربران خود صرفه جویی کند. طراحی صنعتی آسان تر و سازگارتر می شود.

اتوکد برای مهندسی برق

C:\Users\Mr\Desktop\06.jpg

اتوکد همچنین یک ابزار ضروری برای متخصصان طراحی برق است. آن ها می توانند نمودارهای سیم کشی را برای استفاده در ساخت، نصب و تعمیر ابزارهای الکترونیکی آماده کنند. این نقشه ها نصب کابل ها را تسهیل می کند، زیرا همه چیز از قبل در کوچکترین جزئیات بیان شده است.

برخی از افراد نرم افزار CAD را سریع تر از سایرین می دانند، اما این کار به زمان و تلاش نیاز دارد پس چگونه می توانید به راحتی بر آن تسلط پیدا کنید!

اتوکد در تولید

C:\Users\Mr\Desktop\07.jpg

همچنین از نرم افزار اتوکد در بسیاری از صنایع برای تولید استفاده می شود. طراحان صنعتی، اشیا ساخته شده را نشان می دهند و تعریف می کنند. آن ها بر اساس مشخصات دقیق، قسمت های مختلفی را که شی نهایی را تشکیل می دهند محاسبه و تعیین می کنند و سپس آن ها را به صورت مجازی روی کامپیوتر مونتاژ می کنند. سپس از این طراحی ها برای تولید نمونه های اولیه و سری های قابل فروش استفاده می شود. هر جزئیاتی، چه شکل، اندازه، رنگ یا مواد، در بالادست فکر شده و در طراحی برجسته می شود تا نتیجه بهینه به دست آید.

دانلود رایگان ۳ تا از بهترین کتابهای PDF آموزش سریع اتوکد ۲۰۲۰

انواع نسخه های اتوکد

اتوکد انواع مختلفی دارد از جمله:

AutoCAD

این کاملترین پیشنهاد با تمام ویژگی ها است. اگر اشتراک آن را بپردازید، به اتوکد برای ویندوز و اتوکد برای مک و همچنین ابزارهای خاص صنعت AutoCAD Architecture، AutoCAD Electrical، AutoCAD Map 3D، AutoCAD Mechanical، AutoCAD Plant 3D، AutoCAD Raster Design و اتوکد وب و برنامه کاربردی موبایل دسترسی خواهید داشت. به قیمت ۱۶۹۰ دلار.

AutoCAD LT

این یک نسخه ساده شده از اتوکد برای پیش نویس دو بعدی است که امکان مدل سازی و تجسم سه بعدی را ندارد. با قیمت ۴۲۰ دلار در سال.

AutoCAD Mobile app

C:\Users\Mr\Desktop\07-1.jpg

برنامه موبایل اتوکد دارای ابزارهای اصلی طراحی و پیش نویس است. در هر زمان و هر مکان روی طراحی های CAD خود کار کنید – حتی با هزینه ۵۵ دلار در سال بصورت آفلاین.

AutoCAD web app

این یک برنامه آنلاین برای ویرایش، ایجاد و مشاهده طراحی های CAD در مرورگر وب در هر رایانه است. و به صورت رایگان با Autocad و Autocad LT ارائه می شود.

بهترین ورژن اتوکد کدام است؟ بهمراه معرفی جدیدترین نسخه اتوکد

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست