تری دی مکس فتوشاپ وی ری اتوکد

معرفی ۴ تا از بهترین کلاس های آموزش (۳dsmax (Vray، اتوکد و فتوشاپ در ایران

اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به

اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به دنبال پیدا کردن موسسه آموزشی هستید که بهترین کلاس های آموزش تری دی مکس (وی ری) ، اتوکد و فتوشاپ را برگزار می کند. بسیاری از مهندسان رشته های معماری، دکوراسیون داخلی، گرافیست ها، مهندسان عمران، مکانیک و … بدنبال یادگیری این سه نرم افزار حیاتی هستند تا در بازار خودی نشان دهند و درآمدی کسب کنند.

در این نوشته، به کمک تجربیات ۷ ساله در زمینه تدریس این سه نرم افزار، همچنین نظرات کارآموزان در فضای مجازی، تجربیات دانشجویان اینجانب و پرس و جو از میزان رضایت کسانی که در موسسات مختلف در حال یادگیری هستند، در قالب یک جمع بندی، ۴ تا از بهترین کلاس های آموزشی این نرم افزارها در ایران را به شما معرفی می کنیم.

حقیقت این است که بسیاری از کلاس هایی که در اینترنت برای آموزش ۳dsmax, Autocad و Photoshop تبلیغ کرده اند، شما را از یادگیری پشیمان خواهند کرد!!

قبل از هر چیز باید بگویم که موضوع انتخاب کلاس یا هر مواد آموزشی مثل نرم افزارها و فیلم های آموزشی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. چرا؟ بسیاری روش ها (مثلا برای سه بعدی سازی) در نرم افزار اتوکد و تری دی مکس وجود دارند که فقط یکی از آنها بهترین است. اگر استاد یا وب سایتی، روش نادرست را به شما آموزش دهند، نه تنها زمان یادگیری شما طولانی تر می شود، بلکه این اشتباه در بدن شما جا می افتد و تغییر دادن آن بسیار سخت خواهد بود.

ضمنا شما افرادی را که بصورت مدون و منظم آموزش دیده اند، در حین کار با نرم افزار در دفاتر مهندسی دیده اید؟! آنها را مقایسه کنید با کسانی که بصورت خودآموز و از طریق وب سایت های مختلف آموزش دیده اند! زمین تا آسمان تفاوت است.

بنابراین یک موضوع بسیار مهم برای یادگیری اصولی هر نرم افزاری (نه فقط تری دی مکس و اتوکد و فتوشاپ) استفاده از مواد آموزشی استاندارد و علمی است. پس در انتخاب کلاس یا نرم افزارهای آموزش کاملا دقت کنید.

ضمنا شما همیشه نیازی به کلاس ندارید و در بسیاری مواقع کلاس ها فقط وقت تلف کردن هستند.

رتبه بندی کلاس ها بر چه اساسی بوده است؟

دقت کنید برای اینکه این لیست از هرگونه پیش داوری به دور باشد، ما چند فاکتور مهم را درنظر گرفته ایم:

  • نسبت هزینه به آموزشی که دریافت می کنید
  • تجربه و به روز بودن اساتید موسسه
  • امکانات و تجهیزات آموزشی و محیط یادگیری
  • اعتبار ملی موسسه

نکته مهم: منظور از این پست کلاس های عمومی می باشد نه خصوصی.

۱- مجتمع فنی تهران (شعبه سید خندان)

مجتمع فنی تهران

قطعا چه کسانی که در شهرستان هستند و چه کسانی که در تهران زندگی می کنند با نام مجتمع فنی آشنایی دارند. علت هم این است که این مجتمع شعب مختلفی در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، همدان، مشهد، اهواز، یزد و … دارد.

این موسسه دارای تجهیزات مناسبی است و هزینه ای که بابت کلاس ها می پردازید، تقریبا نسبت به ساعات آموزش متعادل است (تصویر زیر). مدرک آن اعتبار تقریبا قابل قبولی دارد و تجهیزات در شهر تهران و اصفهان تا جایی که مشاهده شد مناسب هستند.

قیمت کلاس ها در مجتمع فنی تهران

نکته منفی در مورد شعب این موسسه این است که شرایط آن برای بکارگیری اساتید در شهرستان ها کمی سخت است و به همین خاطر، بهترین اساتید معمولا تن به این شرایط سخت نداده و در این مجتمع آموزش نمی دهند. هر چند در شهر تهران اساتید نسبتا قابل قبول هستند.

آدرس وب سایت این موسسه

نکته مهم: اگر بدنبال یادگیری سطح حرفه ای هستید، این کلاس ها کمک آنچنانی به شما نخواهند کرد. حتما از نرم افزار و فیلم های آموزشی معتبر استفاده کنید.

۲- آموزشگاه کامپیوتر پایا

 

این آموزشگاه هم چند سالی است که در زمینه آموزش اتوکد، فتوشاپ و خصوصا تری دی مکس و وی ری فعالیت می کند. هر چند کمی فعالیت هایش در سطح اینترنت چیپ بنظر می رسد ولی برخی از اساتید در این موسسه، توانایی و سواد قابل قبولی دارند.

توصیه ما این است که با اساتید این موسسه صحبت کنید و کلاس خصوصی با آنها بگیرید نه عمومی. چون قیمت کلاس های عمومی در این آموزشگاه برابر کلاس خصوصی در اموزشگاه های دیگر است.

قیمت زیاد کلاس های آموزش تری دی مکس پایا

قیمت ها در این موسسه مناسب نیستند (تصویر را ببینید). تجهیزات متعادل ولی مباحث گسترده ای در این موسسه آموزش داده می شود.

آدرس وب سایت این موسسه

نکته مهم: همیشه بهترین راه یادگیری کلاس های آموزشی نیستند. یادگیری ۳dsmax، فتوشاپ و اتوکد نیاز به فیلم و دیدن چندین باره یک فیلم دارد (موضوعی که در کلاس های آموزشی وجود ندارند). علاوه بر این بسیاری از موسسات و کلاس های موجود، این نرم افزارها را بصورت اصولی به شما یاد نخواهند داد تا بعدا به رقیبی برای آنها تبدیل نشوید!

یکی از بهترین راه های جایگزین که بسیاری از اساتید درحال تدریس در همین موسسات از طریق آنها آموزش دیده اند، نرم افزارهای آموزشی هستند.

لیست بهترین نرم افزارهای آموزش تری دی مکس، فتوشاپ و اتوکد ما را ببینید.

۳- آموزشگاه مهرگان

تصاویری از کلاس های آموزشگاه مهرگان

یکی از بهترین کلاس های آموزش اتوکد، تری دی مکس، وی ری و فتوشاپ که می توانید پیدا کنید همین آموزشگاه مهرگان است که فعلا فقط در اصفهان شعبه دارد.

این موسسه تا کنون ۱۶ نرم افزار مهم را وارد صنعت ایران کرده و آموزش داده است از جمله Revit Architecture  که در سال ۲۰۰۷ میلادی آموزش و استفاده از این نرم افزار توسط مدیریت موسسه مهرگان آغاز گردید و بلافاصله تعداد زیادی از معماران و دانشجویان معماری به استفاده از این نرم افزار روی آوردند. پس از گذشت ۲ سال در تهران و سایر شهرها استفاده از این نرم افزار آغاز گردید. در حال حاضر این نرم افزار مهمترین نرم افزار معماری در ایران و بسیاری از کشورها می باشد.

این آموزشگاه محیط مناسبی دارد (هرچند کلاس ها کمی شلوغ هستند)، قیمت ها عالی و در پایان دوره فیلم آموزش دوره هم به شما داده می شود. مدرک این موسسه نیز معتبر است و برای کار در مهندسان مشاور مفید می باشد.

وب سایت این موسسه

۴- مرکز معماری ایران

این مرکز آموزشی به این دلیل در این لیست مطرح می شود که شما با حضور در کلاس های آن نه تنها مدرک معتبری دریافت می کنید بلکه می توانید روابط کاری مفیدی نیز برقرار کنید. همچنین قیمت ها نسبتا مناسب است و اساتید جوان و بروزی دارد هر چند امکانات موسسه کمی ضعیف می باشد.

آدرس وب سایت این موسسه

شما هم اگر موسسه معتبری سراغ دارید در قسمت نظرات با سریع آسان مطرح کنید.

 

 

ثبت دیدگاه