6 تا از بهترین کلاسهای آموزش تری دی مکس در ایران (آنلاین/حضوری)

رتبه: 5 ار 15 رای SSSSS
تری دی مکس فتوشاپ وی ری اتوکد
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 9 دقیقه
Banner Image

اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به دنبال پیدا کردن موسسه آموزشی هستید که بهترین کلاس های آموزش تری دی مکس را برگزار می کند. بسیاری از مهندسان رشته های معماری، دکوراسیون داخلی، گرافیست ها، مهندسان عمران، مکانیک و … بدنبال یادگیری این نرم افزار حیاتی هستند تا در بازار خودی نشان دهند و درآمدی کسب کنند. ضمنا بهترین کلاس های آموزش موسیقی تهران را هم ببینید.

در این نوشته، به کمک تجربیات ۷ ساله در زمینه تدریس این سه نرم افزار، همچنین نظرات کارآموزان در فضای مجازی، تجربیات دانشجویان اینجانب و پرس و جو از میزان رضایت کسانی که در موسسات مختلف در حال یادگیری هستند، در قالب یک جمع بندی، 7 تا از بهترین کلاس های آموزشی تری دی مکس در ایران را به شما معرفی می کنیم. حقیقت این است که بسیاری از کلاس هایی که در اینترنت برای آموزش ۳dsmax تبلیغ کرده اند، شما را از یادگیری پشیمان خواهند کرد!!

چند نکته مهم

 • قبل از هر چیز باید بگویم که موضوع انتخاب کلاس یا هر مواد آموزشی مثل نرم افزارها و فیلم های آموزشی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. چرا؟ بسیاری روش ها (مثلا برای سه بعدی سازی) در نرم افزار  تری دی مکس وجود دارند که فقط یکی از آنها بهترین است. اگر استاد یا وب سایتی، روش نادرست را به شما آموزش دهند، نه تنها زمان یادگیری شما طولانی تر می شود، بلکه این اشتباه در بدن شما جا می افتد و تغییر دادن آن بسیار سخت خواهد بود.
 • یادگیری نرم افزار تری دی مکس از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. نه تنها نسبت به تمام نرم افزارهایی که کار کرده اید زمان بیشتری می برد، بلکه یادگیری آن می تواند بر آینده شما تاثیر به سزایی داشته باشد. یادگیری تری دی مکس بین 5 ماه (سطح متوسط) تا 3 سال ممکن است طول بکشد!
 • وقتی می توانید بگویید به تری دی مکس مسلط هستید که بتوانید هر شکلی که دوست دارید (مثل یک اتومبیل، یک نمای رومی کلاسیک و …) که در ذهن شماست را مدل کنید و آن را نورپردازی نمایید. هر چند برای یادگیری کار در بازار یادگیری در حد 4 ماه کفایت می کند. اما برای هدف های بیشتری مثل شرکت در مسابقات حرفه ای یا ساخت بازیهای مختلف نیاز به یادگیری عمیق تری دارید که از طریق موسسات زیر می توانید خود را به سطح مطلوب برسانید.
 • با یادگیری تری دی مکس نه تنها در موسسات مهندس مشاور عالی کشور بلکه در دفاتر طراحی خارج از کشور (خصوصا کشورهای عربی مثل عمان و قطر که اخیرا متخصصان تری دی مکس از ایران جذب می کنند) به راحتی مشغول به کار شوید.
 • دقت کنید به عنوان یک معمار، انیمیشن کار، بازی ساز، طراح و … حتما به ۲ نرم افزار تری دی مکس و فتوشاپ به صورت همزمان نیاز خواهید داشت. این ۲ نرم افزار به نرم افزارهای مادر سایر نرم افزارها معروف هستند. یعنی با یادگیری آنها، چارچوب بقیه نرم افزارهای مشابه را یاد گرفته اید!
 • اگر در شهرستان ها یا هر جایی غیر از تهران ساکن هستید حتما به یکی از موسسات زیر برای یادگیری مراجعه کنید. چطور؟ از آنجاییکه تقریبا همه آنها کلاس ها را به صورت آنلاین برگزار می کنند و در هر جای ایران می توانید با داشتن اینترنت و یک موبایل یا تبلت یا کامپیوتر شروع به یادگیری کنید. سواد مدرسان موسسات زیر قابل مقایسه با جایی نیست. از این بابت مطمئن باشید.

آیا به صورت خودآموز هم می توان تری دی مکس یاد گرفت؟

قطعا می توانید. این موضوع بستگی به استعداد شما، علاقه، وقتی که می گذارید و کیفیت منابع آموزشی مورد استفاده دارد. می توانید با کمک این منابع آموزشی به صورت خودآموز تری دی مکس را یاد بگیرید (اما نه کامل).

بعد از اینکه در حد مقدماتی -متوسط این خودآموزها را کار کردید می توانید برای رفع اشکال در حد یکی دو جلسه به یکی از موسسات زیر به صورت خصوصی برای یادگیری تکمیلی مراجعه کنید یا آنلاین از اساتید استفاده کنید.

این نکته را بدانید که هر جایی کلاس تری دی مکس بروید و با هر استادی بخواهید کار کنید، قطعا بعد از آن باید مدتی در بازار، پروژه های مختلف کار کنید تا با چالش های مختلف روبرو شوید و آنگاه برای کار در داخل یا خارج از کشور آماده اید.

رتبه بندی کلاس ها بر چه اساسی بوده است؟

دقت کنید برای اینکه این لیست از هرگونه پیش داوری به دور باشد، ما چند فاکتور مهم را درنظر گرفته ایم:

 • نسبت هزینه به آموزشی که دریافت می کنید
 • تجربه استاد و مهارت تدریس
 • امکانات و تجهیزات آموزشی و محیط یادگیری
 • اعتبار ملی موسسه

1-یونس بنا (آموزشگاه ویوید ویژوال)-پیشنهاد ما

آدرس و تماس   تهران، میدان شیخ بهایی، برج صدف، طبقه 10- 02188619658

اگر به دنبال بهترین استاد آموزش تری دی مکس در ایران هستید یا یک آموزشگاه با بهترین تجهیزات و بهترین پشتیبانی ما قطعا آموزشگاه ویوید ویژوال را پیشنهاد می کنیم. یونس بنا یکی از شناخته شده ترین و ماهرترین اساتید در زمینه تری دی مکس بخصوص برای رشته های طراحی در ایران است. به عنوان مثال پیج اینستاگرام شان را از اینجا ببینید. این فرد در زمینه تری دی مکس اگر بهترین نباشد یکی از بهترین هاست!

یونس بنان اخیرا دو پک آموزش تری دی مکس با عنوان تری دی مکس پلاس و وی ری من را ارائه کرده که به طرز بی نظیری در زمینه آموزش تری دی مکس کامل هستند هر چند هزینه بالایی نیز دارند. ضمنا با تهیه این پک ها می توانید رفع اشکال رایگان و کرکسیون داشته باشید.

website-icon-18   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

دانلود ۴۰۰ تااز بهترین و کاربردی ترین متریال های معماری ۳dsmax

2- محمدرضا یونسی و میلاد کمباری (استودیو آپ)-پیشنهاد ما

آدرس و تماس  تهران، خیابان فاطمی، روبروی سازمان آب، جنب برج ساعت، ساختمان سهند، طبقه ۳ -02186052208

 

اگر در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی یا از دوستان ماهر خود در زمینه تری دی مکس پرس و جو کرده باشید، حتما نام محمدرضا یونسی و میلاد کمباری سرشناس را شنیده اید! این دو به طرز جالبی در آموزشگاه استودیو آپ مشغول آموزش تری دی مکس و نرم افزارهای طراحی دیگر هستند که واقعا فرصت جالبی برای ثبت نام و یادگیری است.

نه تنها تری دی مکس، مدلسازی، رندرینگ، وی ری، کورونا و سایر نرم افزارهای طراحی را برای رشته طراحی بلکه برای بازی سازی، طراحی مبل و … آموزش می دهند هر چند هزینه کلاس ها کمی از حد متوسط بالاتر است اما واقعا ارزشش را دارد! تاکید می کنیم در صورت تمایل به ثبت نام در این آموزشگاه حتما با یکی از دو استاد ذکر شده کلاس بگیرید.

website-icon-18 آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

3- مجتمع فنی تهران (شعبه سید خندان)

آدرس و تماس تهران، ضلع شمال غربی پل سیدخندان، نبش خیابان ارسباران-02122868670

مجتمع فنی تهران

قطعا چه کسانی که در شهرستان هستند و چه کسانی که در تهران زندگی می کنند با نام مجتمع فنی آشنایی دارند. علت هم این است که این مجتمع شعب مختلفی در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، همدان، مشهد، اهواز، یزد و … دارد. این موسسه دارای تجهیزات مناسبی است و هزینه ای که بابت کلاس ها می پردازید، تقریبا نسبت به ساعات آموزش متعادل است (تصویر زیر). مدرک آن اعتبار تقریبا قابل قبولی دارد و تجهیزات در شهر تهران و اصفهان تا جایی که مشاهده شد مناسب هستند.

قیمت کلاس ها در مجتمع فنی تهران

نکته منفی در مورد شعب این موسسه این است که شرایط آن برای بکارگیری اساتید در شهرستان ها کمی سخت است و به همین خاطر، بهترین اساتید معمولا تن به این شرایط سخت نداده و در این مجتمع آموزش نمی دهند. هر چند در شهر تهران اساتید نسبتا قابل قبول هستند.

website-icon-18   آدرس وب سایت این موسسه

نکته مهم: اگر بدنبال یادگیری سطح حرفه ای هستید، این کلاس ها کمک آنچنانی به شما نخواهند کرد. حتما از نرم افزار و فیلم های آموزشی معتبر استفاده کنید.

4- آموزشگاه کامپیوتر پایا

آدرس و تماس  تهران، میدان توحید، خیابان ستارخان، بین باقرخان و پاتریس -۰۹۳۶۲۱۰۸۸۶۱

قیمت زیاد کلاس های آموزش تری دی مکس پایا

این آموزشگاه هم چند سالی است که در زمینه آموزش اتوکد، فتوشاپ و خصوصا تری دی مکس و وی ری فعالیت می کند. هر چند کمی فعالیت هایش در سطح اینترنت چیپ بنظر می رسد ولی برخی از اساتید در این موسسه، توانایی و سواد قابل قبولی دارند. توصیه ما این است که با اساتید این موسسه صحبت کنید و کلاس خصوصی با آنها بگیرید نه عمومی. چون قیمت کلاس های عمومی در این آموزشگاه برابر کلاس خصوصی در اموزشگاه های دیگر است. قیمت ها در این موسسه مناسب نیستند (تصویر را ببینید). تجهیزات متعادل ولی مباحث گسترده ای در این موسسه آموزش داده می شود.

website-icon-18   آدرس وب سایت این موسسه

نکته مهم: همیشه بهترین راه یادگیری کلاس های آموزشی نیستند. یادگیری ۳dsmax، فتوشاپ و اتوکد نیاز به فیلم و دیدن چندین باره یک فیلم دارد (موضوعی که در کلاس های آموزشی وجود ندارند). علاوه بر این بسیاری از موسسات و کلاس های موجود، این نرم افزارها را بصورت اصولی به شما یاد نخواهند داد تا بعدا به رقیبی برای آنها تبدیل نشوید! یکی از بهترین راه های جایگزین که بسیاری از اساتید درحال تدریس در همین موسسات از طریق آنها آموزش دیده اند، نرم افزارهای آموزشی هستند.

لیست بهترین نرم افزارهای آموزش تری دی مکس، فتوشاپ و اتوکد ما را ببینید.

5- مرکز معماری ایران

آدرس و تماس  تهران -خیابان شهید بهشتی- خیابان قائم مقام فراهانی – کوچه دهم- ۰۹۹۱۳۹۱۳۶۰۴

مرکز معماری

این مرکز آموزشی به این دلیل در این لیست مطرح می شود که شما با حضور در کلاس های آن نه تنها مدرک معتبری دریافت می کنید بلکه می توانید روابط کاری مفیدی نیز برقرار کنید. همچنین قیمت ها نسبتا مناسب است و اساتید جوان و بروزی دارد هر چند امکانات موسسه کمی ضعیف می باشد.

این مرکز را فقط برای وقتی پیشنهاد می کنیم که بخواهید روابط کاری مستحکمی برگزار کنید یا با بزرگان حوزه طراحی و معماری آشنا شوید. البته به این معنی نیست که کلاس ها ضعیف هستند بلکه نسبت به موسسات بالا ممکن است اساتید به روز نباشند. یا اینکه قبل از انتخاب استاد حتما رزومه او را مطالعه کنید.

website-icon-18   آدرس وب سایت این موسسه

6-بسیار کاربردی برای تری دی مکس

چه کلاس بروید یا نروید، حتما 3 مطلب زیر را دانلود کنید زیرا در هیچ کلاسی به شما آموزش نخواهند داد:

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه
۱۴ ساعت آموزش جادوی فتوشاپ پک ۲
۱۴ ساعت آموزش جادوی فتوشاپ پک ۲
قیمت محصول 11٪ 310,000 تومان 350,000
ادامه مطلب
آموزش کامل تری دی مکس ۲۰۱۹
آموزش کامل تری دی مکس ۲۰۱۹
قیمت محصول 32٪ 260,000 تومان 380,000
ادامه مطلب
آموزش صفر تا صد اتوکد
آموزش صفر تا صد اتوکد
قیمت محصول رایگان 0
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

15 نظر درباره «6 تا از بهترین کلاسهای آموزش تری دی مکس در ایران (آنلاین/حضوری)»

 • سیما درویشی
  سیما درویشی آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  مدرسه نرم افزار در زمینه مکس ویری وسایر نرم افزارها هم خیلی عالیه به شرطی که مدرس دوره استاد عامری باشند

  پاسخ
 • SarahVzr
  SarahVzr آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  من به توصیه استادم تو دانشگاه از ترم ۲ برای همه نرم افزارها رفتم اتلیه معماری فطرس. بنظرم واقعا تدریس و روش های مدلینگ و چیزایی که میگن عالی هست.

  پاسخ
  • هانیه

   سلام ببخشید میخواستم کلاس فاز دو بروم آتلیه معماری فطرس چطور هستش و اینکه گروهی ندارد که من تحقیق کنم؟

  • شهلا جمشیدی

   من رفتم، متاسفانه خیلی کیفیتش پایینه و توصیه نمیکنم

   • ناشناس

    سلام من میخوام برم کلاس آموزش حضوری 3rd max در شیراز میشه ی آموزشگاه خوب بهم معرفی کنید

 • نرگس جواهریان
  نرگس جواهریان آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  سال نود استادی داشتم جوان در تهران تو شعبه سید خندان بنام استاد سجادی.فقط ایلوستریتور و فتوشاپ درس می دادن.ولی چون رشته اش گرافیک بود .بحدی به بحث طراحی مسلط بودن که ما ها و حتی فوق لیسانس های گرافیک مثل خنگا نگاش می کردیم.من اونجا تازه فهمیدم نرم افزار و گرافیک یعنی چی.خیلی خیلی سطح کارشون بالا بود.شنیدم که از ایران رفتن گویا.

  پاسخ
 • جواد
  جواد آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  سلام
  بنده میخوام آموزش غیر حضوری فاز دو معماری رو بگیرم.
  کدوم پک آموزشی پیشنهاد میشود.

  پاسخ
 • مهدیه
  مهدیه آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  من دو سال پیش، مکس رو بعد از چند کلاس متفاوت (که دو تاشون هم توی لیست شما بودند)، پیش استاد شفی زاده توی خانه معماری یاد گرفتم. مثل ایشون توی مکس تا حالا ندیدم

  پاسخ
  • علیرضا

   سلام. دوست عزیز شماره تماس یا ایدی تلگرام از استاد شفی زاده دارین. اگه دارین یه این ایمیل بفرستین ; ک واقعا نیاززدارم . rad871324@gmail.com

مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید