در ادامه آموزش های جذاب و کاربردی نرم افزار تری دی مکس، این صفحه جزییاتی در این مورد دراختیار می‌گذارد که چگونه تنظیمات در VRay Physical Camera کار می‌کنند و در قالب این آموزش تصویری، با تمام جزئیات و گزینه های دوربین وی ری آشنا می شوید.


در ادامه آموزش های کاربردی پلاگین Vray، امروز آموزش تصویری و جامع ساخت و ویرایش متریال در پلاگین وی ری را بصورت تصویری به شما آموزش می دهیم و با برخی از مهم ترین ویژگی های متریال های این پلاگین قدرتمند آشنا می شوید. این مقاله اطلاعاتی جامع درمورد متریال V-Ray به‌دست می‌دهد. 


نرم افزار قدرتمند فتوشاپ کاربرد زیادی در رشته های طراحی دارد. در معماری نیز پس از انجام رندر اولیه و استخراج تصویر، به کمک نرم افزار فتوشاپ آن را اصطلاحا پست پروداکت یا ویرایش بعد از تهیه رندر می کنند. در این ویدیو شما با نحوه پست پروداکشن یک خانه زیبای ویلایی کنار دریاچه آشنا خواهید شد. 


برای اینکه قدرت و شکوه نرم افزار تری دی مکس را به شما نشان دهیم، در این مطلب ۳۰ تا از بهترین نمونه کارهای طراحی داخلی و معماری تری دی مکس و پلاگین وی ری را که در وب سایت معتبر سی جی آرشیتکت معرفی شده اند را به شما نشان می دهیم.


اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به دنبال پیدا کردن موسسه آموزشی هستید که بهترین کلاس های آموزش تری دی مکس (وی ری) ، اتوکد و فتوشاپ را برگزار می کند. بسیاری از مهندسان رشته های معماری، دکوراسیون داخلی، گرافیست ها، مهندسان عمران، مکانیک و … بدنبال یادگیری این سه نرم افزار حیاتی هستند تا در بازار خودی نشان دهند و درآمدی کسب کنند.

در این نوشته، به کمک تجربیات ۷ ساله در زمینه تدریس این سه نرم افزار، همچنین نظرات کارآموزان در فضای مجازی، تجربیات دانشجویان اینجانب و پرس و جو از میزان رضایت کسانی که در موسسات مختلف در حال یادگیری هستند، در قالب یک جمع بندی، ۴ تا از بهترین کلاس های آموزشی این نرم افزارها در ایران را به شما معرفی می کنیم.


Vray یک موتور رندر قوی در نرم افزار ۳ds max است که سرعت و کیفیت بیشتری برای رندر تری دی مکس به همراه می آورد. در این پست نحوه ساخت متریال، تنظیمات رندرینگ وی ری، نورپردازی و رندرنهایی یک فضای داخلی با وی ری را به شما آموزش می دهیم. 


قبل از اینکه این آموزش جامع و کامل را شروع کنیم، باید بگویم که این آموزش برای نسخه ۳ وی ری و بالاتر است. در این پست سعی می کنیم تمام ویژگی های اصلی، خواص و نحوه ساخت متریال ها در پلاگین وی ری را بصورت مقدماتی اما کامل به شما آموزش دهیم. این آموزش برای شما که می خواهید شروع به طراحی ساختمان، طراحی داخلی و دکوراسیون، و حتی طراحی کابینت و انیمیشن انجام دهید، بسیار مهم وضروری است. اگر نحوه ساخت متریال ها و ویژگی های آنها را بلد نباشید، در استفاده از تری دی مکس و وی ری به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.