اسکریپت

۱۷ اسکریپت برتر تری دی مکس که باید داشته باشید!

۳dsmax-min

آیا تا به حال آرزو کرده اید که فقط با فشار یک دکمه هر چیزی را در ۳D Max ایجاد کنید؟ با اسکریپت های ۳D Max آرزوی شما به واقعیت تبدیل می شود.( اسکریپت‌ها برنامه‌های کوچکی هستند که توسط آن‌ها به راحتی می‌توان برخی از وظایف تکراری و یا طولانی را به طور اتوماتیک انجام داد)

برخلاف افزونه ها یا اسکریپت ها فقط متن ساده ای هستند که ۳D Max آنها را می فهمد و وظایف خاصی مانند Modeling ، Texturing ، Animating ، Lighting را به طور خودکار انجام می دهند. آنها با استفاده از دستور Run Script نصب شوند، اما با اختصاص میانبر در منوی Customize UI (منوی رابط کاربری) اجرا می شوند.

تا به امروز ۴ نوع اسکریپت برای ۳D Max معرفی شده. اسکریپت اصلی که در یک پرونده MS است، نسل جدیدتر در یک پرونده MCR ، اسکریپت رمزگذاری شده توسط یک فایل MSE و بسته Zip (فشرده) که با یک پسوند MZP مشخص شده است.

در این مقاله، از بین صدها اسکریپت رایگان در سراسر وب، مفیدترین ها را برای آموزش انتخاب کرده ام.

لطفا توجه داشته باشید که این اسکریپت ها توسط افراد مختلفی ایجاد شده اند و به همین دلیل ممکن است کیفیت های متفاوتی داشته باشند. حتماً دستورالعمل نحوه نصب آنها و نام پوشه هایی را که می توانید در آن اسکریپت نصب شده را پیدا کنید بررسی کنید.

نکته بسیار مهم: روی نام هر اسکریپت کلیک کنید تا دانلود شود!

F generator+multitexture اسکریپت Floor generator برای تولید کفسازی های متنوع با یک کلیک ساده + اسکریپت multitexture برای تکسچر دادن با یک کلیک ساده! این دو اسکریپت بسیار کاربردی هستند بخصوص برای رشته های طراحی. در ابتدا توصیه می کنیم حتما این دو پلاگین را دانلود کنید.

Sweep Profile – اسکریپتی برای استفاده سریع و راحت از پروفایل ها. می توانید از این اسکریپت برای ایجاد شکل ها و ساختار ها با استفاده از یک ویرایش سریع استفاده کنید. این اسکریپت شامل بسته Trackscripts با ۴۰ ابزار آماده برای استفاده از پروفایل های معماری است.

C:\Users\PC\Desktop\Sweep-Profile.jpg

Superflow Script – Superflow Script سلسله مراتب و محور چرخش اشیاء را تعیین می کند و به شما امکان می دهد اشکال، ساختارها و انیمیشن های پیچیده ای را ایجاد کنید.

C:\Users\PC\Desktop\Superflow-Script.png

Dimension – ابزاری برای مقیاس (اندازه) که همانند افزونه modifier کدگذاری شده است.

C:\Users\PC\Desktop\Dimension-3dmax-script.png

Welder – ساختار های جالب را به هم متصل می کند.

C:\Users\PC\Desktop\welder-maxscript.png

Bone Stretch 101 این ابزار باعث تغییر رنگ ساختار ها بر اساس مقدار جمع شدگی / کشش می شود و در صورت فراتر رفتن از حد آستانه مطلوب، بازخورد را در اختیار کاربر قرار می دهد. با حرکت دادن نشانگر نوار به سمت چپ و راست، مقدار آن تغییر خواهد کرد.

C:\Users\PC\Desktop\Bone-Stretch-101-.png

Overlay_t 1.2.0Overlay یک افزونه و ابزار اصلاح کننده برای پوشش دهی صورت ها و چند ضلعی های قابل ویرایش دو بعدی و سه بعدی است. این محصول برای ۳ds Max 2008 و نسخه های بالاتر ۳۲ و ۶۴ بیتی ساخته شده است.

C:\Users\PC\Desktop\Overlay_t-1.2.0.png

Scene Light Multiplier – این اسکریپت به شما امکان می دهد تمام چراغ های صحنه خود را با زیاد کردن مقدار light multiplier چند برابر کنید یا در قسمت set all light multiplier to آن را تنظیم کنید… شما می توانید انتخاب کنید که کدام چراغ در مرکز توجه قرار داشته باشد.

C:\Users\PC\Desktop\Scene-Light-Multiplier.png

SuperPainter 2.0.0 اسکریپتی که به شما امکان می دهد اشیاء را در مناطق خاصی توزیع کنید (کپی و جایگذاری کنید).

C:\Users\PC\Desktop\SuperPainter-2.0.0.png

Max Render Layer با استفاده از این اسکریپت در زمان رندرگیری به طور قابل ملاحظه ای در وقت خود صرفه جویی می کنید. با کمک این ابزار قادر خواهید بود به طور شهودی متریال های مختلف، خصوصیات شی، ویژگی های نور، تنظیمات رندر و موارد دیگر را بدون ایجاد اشیاء تکراری ببینید و تنظیم کنید. با یک کلیک می توانید همه رندر ها را به طور همزمان انجام دهید و مشاهده کنید.

C:\Users\PC\Desktop\Max-Render-Layer-.png

Prism Photon 1.0.0 – این اسکریپت پرتو ذرات نور (شامل کد منبع) و پراکندگی فوتون ها را برای همه رنگهای رنگین کمان شبیه سازی می کند. کاربر می تواند به شدت رنگ های زرد، فیروزه ای و بنفش بیافزاید تا به جلوه مطلوب برسد.

C:\Users\PC\Desktop\Prism-Photon-1.0.0.png

SuperGrass 0.6.5 – این افزونه به شما امکان می دهد برگ های تکی چمن، دسته های چمن، یک تکه چمنزار یا دشت های چمنی را ایجاد کنید. موقعیت و شکل ظاهری برگ های چمن در یک چمنزار یا دشت چمن می تحت تأثیر صحنه ها تغییر داشته باشد، و حرکت برگ ها با استفاده از داده های میدانی قابل تغییر است. در داخل این اسکریپت یک ابزار با نام Mental Ray grass shader قرار دارد که ظاهر واقعی تری به برگ های چمن در شرایط آب و هوایی مختلف می دهد.

C:\Users\PC\Desktop\SuperGrass-0.6.5.png

Molecule Importer 1.2.0 – Molecule یک اسکریپت برای DS Max 8/9 3 است که در ایجاد و رندرگیری مدلهای مولکولی کمک میکند.

C:\Users\PC\Desktop\Molecule-Importer-1.2.0-.png

Stone Placement Tools– این اسکریپت دیوارهای سنگی، سنگ فرش و الگوهای سنگی نامنظم را برای مصارف مختلف ایجاد می کند.

C:\Users\PC\Desktop\Stone-Placement-Tools-.png

Fracture Voronoi – این اسکریپت هر بافتی را با حفظ حجم اصلی اش می شکند.(تغییر حجم و کیفیت ندارد)

C:\Users\PC\Desktop\Fracture-Voronoi.png

Wave Generator – این اسکریپت به شما امکان می دهد در هر زمان که خواستید امواج واقع گرایانه بسازید.

Texture Atlas Generator – این اسکریپت به شما امکان می دهد در خارج از ساختار شکل، یک نقشه از بافت آن تولید کنید و مقدار UV را دستکاری کنید. (و در صورت لزوم ساختار آن را نیز دستکاری کنید).

C:\Users\PC\Desktop\Texture-Atlas-Generator-.png

حتما دانلود کنید

۳dsmax-min
,

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست