۱۰ فیلم آموزشی بسیار کاربردی و مهم برای یادگیری سریع تر راینو

رتبه: 0 ار 0 رای sssss
vray-rhino-3-grass
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 11 دقیقه
Banner Image

در ادامه مقالات جذاب راینو، در این مقاله ۱۰ فیلم آموزشی بسیار مفید و کاربردی را برای یادگیری سریع تر راینو برای مشاهده و دانلود در اختیار شما قرار داده ایم که امیدواریم شروع خوبی برای شما باشند.

رشته های مختلف طراحی، نیازمند طیف گسترده ای از ابزارها برای تجزیه و تحلیل و طراحی یک سایت است. یکی از موثرترین ابزارهای ما تجسم چشم انداز، از طریق طرح های چشم انداز، بخش ها، مدل ها یا طرح ها است. بسیاری از ایده هابا استفاده از ردیابی و از طریق طراحی انجام می شوند، اما برنامه های کامپیوتری ایده اولیه را به سطح بعدی می رسانند. نرم افزار مدل سازی سه بعدی تبدیل به یک ابزار ارتباطی کلیدی برای معماران جهت همکاری در پروژه ها و تیم ها و مشتریان بین رشته ای است. Rhino یکی از برنامه های بسیار پر کاربرد در خارج از کشور است و به همین دلیل بسیاری از آموزش های مفید برای کمک به شما در استفاده از برنامه اطلاعات شما را به حداکثر می رسند.

بهترین روش یادگیری ایجاد مهارت های خود و تمرین کردن بصورت خودآموز به کمک بهترین بسته های آموزش راینو می باشد.

شما می توانید از طریق آموزش ویدیویی در مورد هر چیزی یاد بگیرید، اما گاهی اوقات سخت است که ویدیوهای مناسب را پیدا کنید(ضمن اینکه کمی یادگیری شما را غیر اصولی می کند). در اینجا لیستی از بهترین آموزشهای یوتیوب برای Rhino است تا بتوانید جستجوی خود را شروع کنید.

۱۰- فیلم معرفی Rhino

Rhino بسیار مشابه AUTO CADاست، و برخی از دستورات مشابه را به اشتراک می گذارد. با این حال، اگر قبلا هرگز از این برنامه استفاده نکرده اید، لازم است که به طرح اولیه و دستورات رابط آن عادت کنید. اطمینان حاصل کنید که با واحدهای مناسب شروع به کار کنید سپس شما می توانید شروع به طراحی سه بعدی کنید. در مورد Rhino مهم این است که شما به راحتی می توانید از چهار منظره در هنگام نقاشی استفاده کنید: Top (طرح)، Perspective، جلو (بخش) و سمت راست (بخش). این خصوصیت به شما این امکان را میدهد تا در حالی که نقاشی کنید اطمینان حاصل کنید که نقاط درست انتخاب شده اند. برای حرکت در منظره یاب، همه ی کاری که باید انجام دهید، کلیک راست است. آموزش را تماشا کنید و پیگیری کنید تا رابط کاربری عادت کنید. دستورالعمل اصلی در این ویدیوها این است… شروع به طراحی کنید!

۹- فیلم آموزش منحنی ها و سطوح- Curves and Surfaces

هر سایتی که در آن کار می کنیم، از ساختارهای مختلف، فرم ها و سیستم ها تشکیل شده است. عناصر اساسی یک طراحی تقریبا همیشه می تواند به صورت جامد، منحنی و خطوط متصل شود، که همه شما می توانید در Rhino ایجاد و ویرایش کنید. شما نمیتوانید یک جسم جامد را در Rhino داشته باشید؛ نزدیک ترین چیزی که با ان روبرو هستید سطح شیشه ای سیستمتان است. منحنی ها می توانند از یک خط از طریق دستورات در خط فرمان ساخته شوند. Polylines (چند خطی) زنجیری از خطوط هستند و فرمان polyline باید برای انعطاف پذیری بیشتری استفاده شود. Rhino از نقاط کنترل استفاده می کند که می تواند برای ویرایش آسان پس از واقعیت، روشن یا خاموش شود و به کار گرفته شود. فرمان منحنی می تواند برای ایجاد یک منحنی از نقاط کنترل یک خط چند خط استفاده شود. شما همچنین می توانید یک دستور را برای تبدیل polylines به یک منحنی استفاده کنید.

همانطور که در AUTO CAD پارامترهای ارتعاشی و شئ وجود دارد، اینها را می توان در پایین صفحه خود روشن یا خاموش کرد. کنترل را برای حرکت در داخل و خارج از طرحتان نگه دارید (توجه داشته باشید که برخی از دستورات تنها در صورتی امکان پذیر است که همه چیز در یک سطح باشد، اما راه هایی برای برطرف شدن آن وجود دارد). شما همچنین می توانید سطوح را از منحنی ها، از اکسترود، جامد (برای منحنی بسته)، سطح مسطح (برای منحنی درون یک طرح تک)، تر و تمیز، سطح لبه یا بطری (این در هنگام طراحی دیوار مفید است).

point icon   فیلم اموزشی سطوح>>> Rhinol 4 را تماشا کنید

۸- مدل توپوگرافی سایت

یکی از اولین چیزهایی است که در یک سایت تجسم می شود، توپوگرافی سایت است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که داده های کنتور را داشته باشید، می توانید آن را از AUTO CAD به Rhino منتقل کنید تا یک سطح از شرایط موجود ایجاد شود. در دقیقه ۱۷ فیلم، قسمت دوم آموزش، نحوه ایجاد یک مدل از خطوط را توضیح می دهد. برای این کار، خطوط (contour)AUTO CAD)باید در ارتفاع صحیح خود تنظیم شوند تا بتوانید سطح دقیق را در Rhino ایجاد کنید. چیز بزرگ در مورد انتقال به Rhino این است که لایه ها را همانطور که هستند نگه می دارد.

دستور patch به دلیل پیچیدگی بیش از حد contour استفاده می شود. استخراج نقاط اولین گام است، سپس فرمان پچ می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این فرمان سطوح را روی نقاط ایجاد می کند. گام بعدی این است که سطوح را به مرزهای سایت تزریق کنیم.فرمان contour اجازه طراحی بر روی سطح می دهد. سطح کانتور یک ابزار عالی برای شروع نمایش سایت شما است. اگر چه ۱۰۰ درصد دقیق نیست، بسیار نزدیک است!

point icon   فیلم آموزش مدل توپوگرافی سایت را تماشا کنید

۷- توپوگرافی با استفاده از Google Earth

اگر اطلاعات کنترلی موجود ندارید یا می خواهید تصویر بزرگتری از چشم انداز را مشاهده کنید، داده های توپوگرافی از Google Earth به آسانی در دسترس شما قرار می گیرد. این آموزش در SketchUp آغاز می شود، و چیز مهم در مورد Rhino این است که به شما اجازه می دهد تا مدل های SketchUp را وارد کنید. سطوح را می توان در Rhino بیشتر دستکاری کرد و برای ایجاد یک سطح NURBS جامد پچ کرد. این به این معنی است که سطح برای استفاده در و در سراسر برنامه های دیگر Rhino در دسترس است. NURBS مخفف B-spline منطقی غیر یکنواخت است که فقط هندسه ۳ بعدی .را نمایش می دهد.

ما اغلب شروع به تجزیه و تحلیل یک پروژه از مقیاس بزرگ برای درک سیستم ها و فرآیندهای که سایت را شکل می دهند و برای مشاهده وتست مداخلات در چارچوب موجود می کنیم . این نقطه شروع می تواند زمینه کار خود را برای ایجاد یک طرح جامع باشد.

۶- اکسترود کردن در طول یک منحنی

بسیاری از طرح ها شامل اشکال پیچیده و خم هستند. آنها دلنوازی وعلاقه را به چشم انداز می دهند و جریان متقابل مردم یا عناصر طراحی را بیشتر می کنند. اکسترود کردن در امتداد منحنی می تواند واقعا همراه با ایجاد بنچ برای انتقال پیچیدگی های بصری و هندسی مفید باشد. استفاده های اکسترود بی پایان است، اما برخی از آنها ممکن است شامل کرسی ها، دیوارهای حائل، پناهگاه ها یا سازه ها باشد. با طرح خود بازی کنید و ببینید چه چیزی کار می کند، سپس به عقب برگردید و دوباره امتحان کنید! چیز بزرگ در مورد برنامه های مدل سازی ۳ بعدی این است که آنها هنوز ساخته نشده اند، بنابراین شما انعطاف پذیری دارید تا ایده های مختلف را امتحان کنید.

۵- Lands Design – Rhino Plug-in

Lands Design (طراحی زمین) یک پانل معماری چشم انداز برای Rhino است. دیدن یک تصویر خشن از یک سایت با پوشش گیاهی که شما طراحی کنید واقعا مفید است . پایگاه داده گیاهی به شما اجازه می دهد تا گونه های گیاهی را وارد کنید و جزئیات هر گونه از سن، مقیاس، طول، ضخامت، طول شاخه تا کج را مشخص کنید. این پلاگین یک برنامه چشم انداز کاملا قابل تنظیم را ایجاد می کند که طراحی و انعطاف پذیری بیشتری را در دنیای ۳ بعدی ایجاد می کند. اگر با افزونه Flamingo nXt مورد استفاده قرار گیرد، این برنامه می تواند به ایجاد زیبایی های سه بعدی از Rhino کمک کند. این گزینه به شما اجازه می دهد تا انواع گزینه های رندر برای سفارشی کردن طراحی و ارائه آن استفاده شود. برای پیدا کردن ویدیوهای بیشتری از نحوه استفاده از Lands Design به این کانال YouTube بروید.

 ۴- مقدمه Grasshopper

Grasshopper یک ابزار گیج کننده اما مفید برای استفاده به عنوان یک پلاگین در Rhino است. با استفاده از اعداد، فرمولها و manipulators برای ایجاد مفاهیم هندسی. قطعا یک جایگزین برای طراحی نیست، اما Grasshopper می تواند از طریق طراحی پارامتری به ایجاد اشکال هندسی کمک کند (با استفاده از محدودیت برای طراحی یک مدل). هیچ آموزشی برای چگونگی اعمال Grasshopper به معماری منظر وجود ندارد. این واقعا به پروژه و سایت بستگی دارد، اما این ابزار فرصتی مناسب برای کشف راه های مختلفی برای بررسی روند طراحی فراهم می کند.

point icon   >>> ویدیو ۰۰۱ آموزش Grasshopper را تماشا کنید.

۳- رندر Flamingo nXt در Rhino

Flamingo nXt یک ابزار رندر عکس واقع گرایانه برای Rhino است و تصاویر قدرتمند از مدل ۳ بعدی شما را ایجاد می کند. اگر عناصر کافی در مدل خود دارید (توپوگرافی، پوشش گیاهی، ساختمان ها و سازه ها)، می توانید یک محیط را در پس زمینه ایجاد کنید تا آن را به یک تصویر تبدیل کنید. فلامینگو اجازه می دهد تا زمینه و روشنایی را برای ایجاد محیطی که در تصویر نهایی خود می خواهید ایجاد کنید. این یک ابزار عالی برای ساخت مدل خود است که بسیار واقع بینانه است.

۲- رندر Vray در Rhino

V-ray یکی دیگر از ابزارهای رندر قدرتمند برای Rhino است. گزینه هایی برای انتخاب مواد و کنترل جهت نور، تصویر نهایی را که از Rhino خارج می شود، انعطاف پذیر می کند. نه تنها V-ray به شما گزینه هایی برای مواد می دهد، شما می توانید انتخاب گزینه های دوربین و ارائه کیفیت را انتخاب کنید. این یک ابزار قدرتمندتر از رندر اولیه است که با Rhino همراه است و به تصاویر با کیفیت بالا با مواد مفیدی منجر می شود. این ابزار پایگاه عالی برای چشم انداز فتوشاپ است! این کانال اموزشی یوتیوب دارای آموزش های دیگر است که عمیقا در مورد دیگر ابزارهای مختلف Vray ارائه می دهد.

۱- Rhino در فتوشاپ

هنگامی که شما هر تصویر از مدل خود را از Rhino صادر می کنید، احتمالا نیاز به یک کار کمی بیشتر در فتوشاپ برای دیدگاه خود دارید. Rhino یکی از بهترین ابزارها برای ساخت چارچوب طراحی شماست، اما فتوشاپ می تواند آن را به سطح بعدی برساند. با استفاده از فیلترها، روشنایی، رنگ و حالت در فتوشاپ، برای ایجاد یک دیدگاه متقاعد کننده ای که طراحی خود را به فروش می رساند، بازی کنید. و اگر شما یک چشم انداز را نشان می دهید، مطمئن شوید که در افراد قرار دهید! هنگامی که مردم را دیدید (سایه های خود را فراموش نکنید)، ناخودآگاه مشتری شما را متقاعد می کند که این یک چشم انداز موفق خواهد بود. تماشای این ویدیو برای یادگیری برخی از تکنیک های که یک تصویر عکس واقع گرایانه ایجاد می کند مفید است.

WATCH >>> تجسم معماری رندر | تولید عکس فتوشاپ ۲

نکته مهم! راینو را بصورت اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس با این بسته های آموزشی فوق العاده یاد بگیرید!

Rhino یک برنامه طراحی قدرتمند ۳ بعدی است که شما می توانید هر چیزی را از تجسم به ایده های طراحی تست بردارید. یک مدل ۳ بعدی به امکانات بی پایان برای تجزیه و تحلیل سایت و ایده های تست باز می شود. این یک ابزار ارتباطی قوی است؛ مردم مدل های ۳ بعدی را دوست دارند و همیشه با تصاویر از آنها تحت تاثیر قرار می گیرند. فقط اگر شما سه بعدی را بررسی کرده اید، فقط می توانید یک طراحی را تجسم کنید. شما می توانید مشتری را نشان دهید. فقط مطمئن شوید که کار خود را به طور مداوم ذخیره کنید نسخه های تکراری بهترین دوست شما خواهد بود.

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

0 نظر درباره «۱۰ فیلم آموزشی بسیار کاربردی و مهم برای یادگیری سریع تر راینو»

    هنوز نظری برای این بخش ثبت نشده است
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید