word image 86009 1

در معامله تتر، خرید ترون برای تراست والت ضروری است، اما چرا؟

اساطیر زبان

ارز دیجیتال تتر با نماد USDT به‌عنوان یک استیبل کوین روی شبکه‌های بلاک چینی مختلفی حضور دارد. حالا ترید و نقل و انتقال تتر در تراکنش‌های روی هر بلاک چین، کارمزد مختص به خود را می‌طلبد که باید از طریق ارز بومی همان شبکه نیز پرداخت شود. مثلا برای معامله تتر روی شبکه ترون، شما باید مقداری رمز ارز TRX بومی شبکه ترون را خریده و آن را به کیف پول شخصی خود نظیر تراست ولت انتقال دهید تا امکان ارسال ترون از والت امکان‌پذیر باشد. در این مطلب، به چرایی نیاز به خرید ارزهای دیجیتال مختلف برای معامله تتر می‌پردازیم.

بلاک چین چیست و چرا به کارمزد نیاز دارد؟

اگر با ساختار بلاک چین آشنا باشید، می‌دانید که هر شبکه از اجزای مختلفی شامل بلاک، الگوی اجماع، ارز بومی، ماینر یا اعتبارسنج و دیگر موارد تشکیل شده است. حالا هر کدام از این شبکه‌ها بر اساس الگوهای اجماع متفاوتی کار می‌کنند که دو نوع اصلی در آن‌ها شامل اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) هستند.

در بلاک چین‌های مبتنی بر الگوی اثبات کار، یک سری افراد با استفاده از کامپیوترهای تخصصی که به آن‌ها ماینر می‌گوییم، به استخراج بلاک‌ها پرداخته و با قرار دادن تراکنش‌ها در داخل آن‌ها، از طرف شبکه پاداشی به صورت رمز ارز بومی آن را دریافت می‌کنند. علاوه بر این، برای تشویق هرچه بیشتر این افراد به ادامه فعالیت، کارمزدهای تراکنش‌ها نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

اما در شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام که خبری از حضور ماینرها با تجهیزات تخصصی‌شان نیست، افرادی به‌نام اعتبارسنج یا ولیدیتور (Validator) وجود دارند که مقداری از ارزهای بومی شبکه را به‌عنوان نوعی وثیقه جهت حسن انجام کار در آن قفل کرده و در ازای پیشنهاددهی بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، کارمزدهای آن‌ها را دریافت می‌کنند.

پس همانطور که مشخص است، در همه شبکه‌های بلاک چینی شما برای انجام تراکنش و خرید و فروش رمز ارزها به پرداخت کارمزد نیاز دارید که تمام آن هم به ماینرها یا اعتبارسنج‌ها پرداخت می‌شود.

علاوه بر این، در هر دوی این نوع بلاک چین‌ها، کارمزدهای پرداختی مبتنی بر ارز دیجیتال بومی همان شبکه هستند. مثلا برای انتقال هر توکن ساخته‌شده روی اتریوم، باید کارمزد را به‌صورت رمز ارز بومی آن یعنی ETH پرداخت کنید.

word image 86009 2

چرا برای انتقال تتر به خرید دیگر ارزهای دیجیتال هم نیاز داریم؟

تتر (USDT) یک استیبل کوین رمز ارزی است که روی شبکه‌های مختلفی مانند اتریوم، ترون، پالیگان، بایننس اسمارت چین و بسیاری دیگر عرضه شده است. در واقع می‌توانیم تتر را یک توکن در نظر بگیریم که بلاک چین اختصاصی خود را ندارد و برای نقل و انتقال وابسته به دیگر شبکه‌های رمز ارزی است.

همانطور که گفتیم، برای انجام تراکنش روی هر شبکه، به پرداخت کارمزد با استفاده از ارز دیجیتال بومی آن نیاز دارید که به ماینرها یا اعتبارسنج‌ها تعلق خواهد گرفت. این امر برای بلاک چین ترون نیز صادق است؛ برای معامله هر توکن عرضه‌شده روی ترون مانند تتر، باید ارز دیجیتال بومی آن یعنی TRX را خریداری کرده و به‌عنوان کارمزد انجام تراکنش پرداخت کنید.

حالا یکی از ویژگی‌های خوب ترون برای معامله USDT روی آن، پایین بودن کارمزدها در مقایسه با دیگر بلاک چین‌ها نظیر اتریوم است که این میزان گاهی اوقات به چندین دلار هم می‌رسد. بنابراین شما با خرید ترون به تعداد کم زیر یک دلار، قادر به معامله تتر روی این بلاک چین هستید.

word image 86009 3

نکته مهم بعدی این است که فرقی نمی‌کند انتقال تتر از چه مبدائی صورت گرفته است، می‌خواهد صرافی خارجی، صرافی ایرانی یا کیف پول شخصی باشد، در هر صورت برای انجام تراکنش USDT به پرداخت کارمزد نیاز دارید.

با این وجود، یکی از قابلیت‌های خوب صرافی ایرانی بیت 24، کیف پول داخلی آن است که نیاز به پرداخت کارمزد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نظیر تتر را حذف کرده است. در این حالت، شما بدون نیاز به انتقال تترها به کیف پول شخصی خود نظیر تراست ولت، قادر به معامله و نگهداری دارایی‌های خود داخل والت این صرافی بوده و دیگر نیازی به پرداخت کارمزد ندارید.

سخن پایانی

خرید و فروش ارزهای دیجیتال ساخته‌شده روی بلاک چین‌ها به پرداخت کارمزد توسط ارز بومی همان شبکه نیاز دارد. مثلا برای معامله تتر (USDT) روی شبکه ترون، ملزم به خرید TRX جهت پرداخت کارمزد تراکنش خود هستید. با این وجود قابلیت ترید و نگهداری رمز ارزها داخل کیف پول صرافی معتبر و ایرانی بیت 24، ضرورت پرداخت کارمزدها را حذف کرده است.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست