word image 79027 1

آموزش قالب زفایر

اساطیر زبان

سایت شما ویترین کسب و کارتان است اگر قصد طراحی سایت وردپرس برای کسب و کار خود را دارید، پیشنهاد می کنیم از قالب های چند منظوره استفاده کنید. زیرا امکانات و قابلیت های متعددی را به مرور زمان می توان به آنها اضافه کرد. این قالب ها عموما با افزونه صفحه ساز، ووکامرس، افزونه WPML سازگار هستند و به راحتی می توانید سایت خودتان را توسعه بدهید. قالب زفایر یک پوسته سبک، با سرعت بالا و طراحی مینیمال است که دارای سربرگ ساز و فوتر حرفه ای، +50 طرح آماده، مگامنو، سئو فرندلی، چیدمان های شبکه ای، امکان پیمایش نامحدود در صفحات، و غیره است.

طراحی اصولی یک سایت و استفاده از یک قالب کاربر پسند به تجربه کاربری نیز کمک می کند. در این مقاله قصد داریم به آموزش تنظیمات بخش های مختلف قالب زفایر بپردازیم. قالب زفایر با افزونه ویژوال کامپوزر سازگار است و شما می توانید تمام صفحات را با این پلاگین سفارشی سازی کرده یا از ابتدا طراحی کنید.

ضمن اینکه در صورتی که بخواهید بعد از مدتی می توانید فروشگاه خود را با این قالب طراحی کنید.

حتما بخوانید: آموزش کامل وردپرس

آموزش نصب قالب زفایر

برای نصب قالب زفایر از طریق بسته نصبی باید ابتدا فایل بسته را در هاست آپلود کنید. سپس با فراخوانی داپلیکیتور و زدن /installer.php در انتهای آدرس دامنه، قالب را نصب کنید. برای نصب قالب، حتما باید از قبل اقدام به ساخت دیتابیس کنید.

ساخت دیتابیس برای نصب قالب زفایر

برای ساخت دیتابیس در هاست خود My SQL Database Wizard را باز کرده و پایگاه داده را با نام کاربری، رمز عبور و نام دیتابیس ایجاد کنید. این اطلاعات در هنگام نصب قالب با بسته نصبی نیاز هستند.

بعد از نصب قالب زفایر اقدام به فعالسازی قالب کنید، ایمیل پیش فرض را نیز از بخش تنظیمات > عمومی تغییر دهید.

آموزش تنظیمات قالب زفایر

برای کار با قالب زفایر و طراحی سایت با آن می توانید تنظیمات قالب را بدون کدنویسی سفارشی سازی کنید. برای این منظور از پیشخوان منو زفایر > تنظیمات قالب را بزنید. در این بخش از آموزش قالب زفایر، تنظیمات عمومی، طرح بندی سایت، صفحات، تنظیم رنگ و فونت، تنظیمات نمونه کار و غیره را انجام دهید.

آموزش تنظیمات عمومی قالب زفایر

زمانی که می خواهید روی سایت تان کار کنید و کاربر متوجه تغییرات سایت نشود از این بخش تنظیمات قالب زفایر، حالت تعمیر و نگهداری و صفحه پیش بارگذاری را فعال کنید. به علاوه افکت المان های صفحه، سبک و موقعیت دکمه را مشخص کنید.

تنظیمات طرح بندی سایت، صفحات و بایگانی

برای اینکه طرح بخش های مختلف سایت را تغییر دهید، در بخشتنظیمات طرح بندی سایت می توانید عرض چیدمان سایت، عرض محتوای صفحه، عرض صفحات نمایش دستگاه های مختلف، تو رفتگی و فاصله بین عنوان و متن را تعیین کنید.

در آموزش طرح بندی صفحات قالب زفایر، تنظیمات نمایش برگه ها، نوشته ها، نمونه کارها و نتایج جست و جو را سفارشی سازی کنید. المان هایی مانند سربرگ، نوار عنوان، نوع قالب، ابزارک و پاورقی برای هر کدام از بخش های بالا قابل تنظیم هستند.

در آموزش قالب زفایر، بخش طرح بندی بایگانی امکان سفارشی سازی سربرگ، نوار عنوان، قالب محتوا، ابزارک و پاورقی را برای دسته، برچسب، ساختار، نمونه کارها و غیره خواهید داشت. برای مثال همانطور که در تصویر زیر میبینید امکان تغییر سربرگ، نوار عنوان، قالب، پاورقی را برای نوشته ها و برگه ها خواهید داشت.

word image 79027 2

آموزش تنظیمات رنگ در قالب زفایر

در تنظیمات رنگ قالب زفایر می توانید رنگ تمامی بخش های قالب را تغییر داده و رنگ سربرگ، محتوا، پاورقی را تنظیم کنید. برای مثال در تغییر رنگ سربرگ قالب زفایر، رنگ پس زمینه، متن یا پیوند، هاور، سربرگ شفاف و غیره قابل سفارشی سازی هستند.

تنظیم فونت در آموزش قالب زفایر

فونت بخش های مختلف قالب زفایر را می توانید از بخش تنظیم فونت تغییر دهید. به علاوه تایپوگرافی هدر 1 تا 6 را تغییر دهید و اندازه فونت، فاصله بین خطوط، ضخامت فونت، اندازه فونت در موبایل را سفارشی سازی کنید. در انتها فونت های سفارشی خود را با فرمت خاص آپلود کنید.

آموزش سبک دکمه ها و فیلدها در قالب زفایر

در این دو بخش از آموزش قالب زفایر می توانید دکمه ها و فیلدهای خود را سفارش سازی کنید. برای سفارشی سازی تنظیمات دکمه ها و فیلدها می توانید برای دکمه ها و فیلدهای مورد نظر رنگ، سبک هاور، رنگ پس زمینه، متن، هاور، سایه، اندازه و ضخامت را تغییر دهید.

قالب زفایر امکانات بی نظیری دارد که در این مقاله با بخش تنظمیات آن آشنا شدید. لطفا اگر سوالی دارید در دیدگاه ها بپرسید.

word image 79027 3

آموزش تنظیمات نمونه کار

در این بخش از آموزش قالب زفایر برای ویرایش تنظیمات صفحه نمونه کارها، از بخش نمونه کارها می توانید نامک دسته و برچسب را تعیین کنید. به علاوه می توانید نام صفحات نمونه کار و دسته نمونه کار را از این بخش تغییر دهید.

تنظیمات فروشگاه قالب زفایر

اگر می خواهید یک فروشگاه در سایت خود داشته باشید، در تنظیمات فروشگاه قالب زفایر بخش های تنظیمات کلی، محصولات، صفحه فروشگاه، دسته محصولات، برچسب محصولات و سبد خرید را سفارشی سازی کنید. تنظیماتی که در هر بخش قابل تغییر هستند، سبک دکمه ها، گالری محصول، تعداد ستون ها، سربرگ، نوار عنوان، قالب محتوا، ابزارک، پاورقی هستند.

word image 79027 4

تنظیمات آیکن و اندازه تصویر

در بخش تنظیمات آیکن می توانید آیکن هایی را که قرار است در بخش های مختلف به نمایش درآید را تنظیم کنید. تنظیمات تصاویری که در بخش های مختلف سایت نمایش می دهید مانند عرض و ارتفاع، اندازه تصویربزرگ را در این بخش می توانید سفارشی سازی کنید.

تنظیمات پیشرفته قالب زفایر

در بخش پیشرفته، می توانید کلیه موارد بهینه سازی مانند غیرفعالسازی ماژول های اضافی پوسته را انجام دهید.

در بخش کد سفارشی می توانید کلاس های css اختصاصی خود را برای فراخوانی در بخش های مختلف قالب وارد کنید.

در بخش مدیریت تنظیمات هم می توانید بکاپ گیری یا بازیابی بکاپ را انجام دهید.

بعد از انجام تنظیمات قالب زفایر با استفاده از ویژوال کامپوزر و المان های آن صفحات گرافیکی و پویا و حرفه ای ایجاد و یا آنها را سفارشی سازی کنید. یک سایت حرفه ای طراحی کنید.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست