نتیجه نهایی

طراحی لباس با نرم افزار ایلوستریتور (آموزش گام به گام)

اساطیر زبان

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه با استفاده از اشکال اولیه و تکنیک های ساده در Adobe Illustrator یک تی شرت گرافیکی چشم نواز طراحی کنید. می توانید کار خود را با برنامه موبایل Adobe Creative Cloud شروع کنید.

آنچه نیاز دارید

  • فایل های نمونه برای تمرین

فایل های تمرینی را دانلود کرده و  design-a-tshirt.aiرا با آخرین نسخه ایلوستریتور باز کنید.

 


ایلوستریتور (طراحی و طراحی گرافیک و طراحی لوگو و آرم هم تگ)

توی این پک فوق العاده، ایلاستریتور رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، لوگو، پوستر و طرح های خفن دیگه رو بزن، ملتو انگشت به دهان کن و اصلا حسابی پول در بیار! 


 

word image 13

پروژه خود را تنظیم کنید

فایل نمونه design-a-tshirt.ai ارائه شده به همراه این مقاله آموزشی را باز کنید. روش دیگر این است کهIllustrator را راه اندازی کنید و روی دکمه Create new کلیک کنید یا Control+N را در ویندوز یا Command+N را در macOS فشار دهید. تب Print را انتخاب کنید، روی Letter preset کلیک کنید و سپس روی Create کلیک کنید. با این کار یک سند جدید با حالت رنگ و وضوح مناسب برای چاپ باز می شود.

word image 14

اشکال اولیه را بکشید

M را فشار دهید و ابزار Rectangle را در پانل Tools انتخاب کنید. چند مستطیل در اندازه های مختلف بکشید. با کشیدن یکی از دستگیره های گوشه می توانید ابعاد هر مستطیل را تغییر دهید. برای تغییر موقعیت هر مستطیل کافی است روی یک نقطه در مرکز آن کلیک کنید و مستطیل را به مکان جدید مورد نظر بکشید.

نکته: همانطور که مستطیل ها را می کشید، به دنبال راهنماهای هوشمند سرخابی که به شما در تراز کردن اشکال کمک می کنند بگردید.

word image 15

حالا بلندگو را بکشید. نماد ابزار Rectangle را در پانل ابزارها فشار داده و نگه دارید و ابزار Ellipse را انتخاب کنید. سپس به دنبال خط تیره سرخابی باشید که یک دایره کامل را نشان می دهد. همچنین می توانید دکمه Shift را فشار دهید تا شکل خود را به یک دایره محدود کنید. نقطه مرکزی آن را بکشید تا دایره را در سمت چپ بوم قرار دهید.

word image 16

مسیرها را برای ایجاد اشکال جدید ترکیب کنید

ابزار Curvature را انتخاب کنید و برای ایجاد چهار نقطه در قسمت دیگر بوم کلیک کنید. این کار سمت چپ شکل قلب را ایجاد می کند. بعد از کلیک روی نقطه چهارم Escape را فشار دهید تا رسم مسیر تمام شود.

V را فشار دهید تا به ابزار Selection بروید سپس روی مسیر کلیک کنید. Alt (Win) یا Option (macOS) را فشار دهید و آن را به مسیر مورد نظر برای کپی کردن بکشید. می ‌توانید هنگام کشیدن به مسیر تکراری، Shift را فشار دهید تا مسیرها با هم تراز شوند.

word image 17

Object> Transform> Reflect را انتخاب کنید. برای چرخاندن مسیر، Verticalرا انتخاب کنید سپس روی OK کلیک کنید.

نکته: همچنین می ‌توانید روی نماد Flip در بخش Path پانل Properties کلیک کنید تا به همان نتیجه برسید.

V را فشار دهید تا به ابزار Selection بروید. Shift را فشار دهید و سمت راست قلب را بکشید تا دو مسیر با هم همپوشانی داشته باشند. Shift را فشار دهید و روی نیمه دیگر قلب کلیک کنید تا هر دو مسیر را انتخاب کنید.

ابزار Shaper را در پانل Tools فشار داده و نگه دارید و ابزار Join را انتخاب کنید. ابزار Join را روی قسمت هایی که دو مسیر به هم می رسند بکشید و آنها را به هم وصل کنید.

word image 18

تغییر اندازه، کپی، و موقعیت اشکال

با ابزار Selection روی لبه مسیر قلبی شکل کلیک کنید. Shift را فشار دهید و گوشه ای از کادر محدود کننده را بکشید تا اندازه آن را تغییر دهید سپس قلب را به داخل بلندگوی گرد بکشید. Shift را فشار دهید و روی دایره کلیک کنید تا هر دو شکل انتخاب شوند. Alt (Win) یا Option (macOS) را فشار دهید و هر دو شکل را بکشید تا بلندگوی سمت چپ کپی شود. Shift را فشار دهید تا هر دو بلندگو در یک راستا قرار بگیرند.

word image 19

روش استفاده از ادوبی ایلوستریتور برای افراد مبتدی

عنوان اضافه کنید

در مرحله بعد باید یک عنوان بولد ایجاد کنید. T را تایپ کنید یا ابزار Type را در پانل Tools انتخاب کنید. یک قاب متنی را به زیر بوم بکشید. متن پیش فرض را با متن خود جایگزین کنید سپس سه بار کلیک کنید تا متن بولد شود. برای مشاهده روی تب پانل Properties کلیک کنید. ( Window> Properties) در قسمت Character این پانل، می توانید فونت و اندازه را تغییر دهید – حتی می توانید مقدار فاصله بین حروف را تنظیم کنید.

اعضای Creative Cloud می توانند از بین کتابخانه وسیع حروف با کیفیت بالا در Adobe Typekit انتخاب کنند.

نکته: می ‌توانید اندازه تیتر خود را تغییر دهید، درست همانطور که در مرحله 4 اندازه قلب را تغییر دادید.

word image 20

رنگ ها را تنظیم کنید

V را فشار دهید تا به ابزار Selection بروید سپس یک کادر را در اطراف بوم بکشید و آن را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ ها و عرض Stroke را تغییر دهید.

در قسمت Appearance در پانل Properties، پهنای Stroke بزرگتر را از منو انتخاب کنید.

برای اعمال یک رنگ سفارشی روی اشکال، یک شکل را انتخاب کنید و روی نماد Fill یا Stroke در پانل Properties کلیک کنید. یک رنگ جدید از پانل Swatches انتخاب کنید.

نکته: برای ایجاد افکت ‌های جالب، رنگ stroke یا fill را روی None تنظیم کنید.

word image 21

سفارشی و آزمایش کنید

در این مرحله باید آنتن را روی بوم بکشید. با استفاده از ابزار Line Segment، روی یک خط مستقیم کلیک کرده و آنتن را مانند تصویر بکشید. Shift را فشار دهید تا خطوط کاملا افقی یا عمودی رسم شوند.

word image 22

سایر تکنیک های طراحی را آزمایش کنید. از Adobe Capture برای ثبت یک شکل با دستگاه تلفن همراه خود و اضافه کردن پس ‌زمینه استفاده کنید.

حتما دانلود کنید: آموزش رایگان صفر تا صد ایلوستریتور (هم عمومی هم طراحی لباس)

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست