۱۸ ترند (روش طراحی) جدید در طراحی گرافیک

رتبه: 0 ار 0 رای sssss
طراحی جدید در گرافیک
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 11 دقیقه
Banner Image

طراحی ها ارائه دهنده ی چشم انداز خاصی از جهان هستند. آنها این قدرت را دارند که شیوه نگاه ما به برندها و رویکرد آنها در زیبایی شناسی را تغییر دهند. در طول سال ۲۰۱۹ تاکنون ، طراحی گرافیکی؛ روندهای باورنکردنی را طی کرده اند که در حال آزمایش هستند، یا حتی از نظر طراحی و دیدگاه های هنری؛ از آنچه که تصور کرده ایم نیز فراتر رفته اند.

اگر شما یک طراح گرافیکی هستید یا با یکی از آنها کار می کنید، مهم است که با آخرین روند تغییرات طراحی؛ پیش بروید. چرا که شما قطعاً نمی خواهید با استفاده از روندهای منسوخ طراحی که ممکن است کیفیت و ارزش کار شما را کاهش دهد، ریسک کنید.

برترین ترند های طراحی گرافیک در سال ۲۰۱۹

۱- طراحی سه بعدی و تایپوگرافی

امروزه، کار طراحی سه بعدی؛ در همه ی طراحی ها به کار می رود. هم طراحی و هم تایپوگرافی توانایی اضافه کردن عمق به هر هنری را دارند. الگوها ، فونت ها، آواتارها و گرافیک های سه بعدی جلوه واقع گرایانه ای به هر تصویر می بخشند. یک ترند طراحی دیگر که جلوه واقع گرایانه ای به تصاویر می افزاید، تایپوگرافی سه بعدی است. این روند به اشیاء یا طرح های مسطح، زندگی و عمق می بخشد. طرح های گرافیکی می توانند برای پروژه های چاپی یا پروژه های وب سایتی مناسب باشند.

steampunk design

طراحان باید روی ساختن طرح های ساده تمرکز کنند و آنها را با متن هایی همراه سازد که خواندن آنها آسان باشد. این باعث می شود همه چیز شفاف و نیز ظریف به نظر برسد.

ticket to dream graphic

۲- طراحی مدرن میانه قرن بیستم

طراحی ها و عناصر مدرن میانه قرن بیستم تا کنون توانسته است صنایع مد و طراحی داخلی را تا حد زیادی تحت تسلط خود درآورد. طراحی مدرن میانه قرن بیستم، یک ترند روبه رشد در طراحی گرافیک بوده است و توانسته است هم طراح های مدرن و هم طراحان قدیمی تر را تحت تأثیر قرار بدهد.

book mid-century modern design

تایپوگرافی و طراحی های مدرن میانه ی قرن بیستم هم برای طراحی های گرافیکی و هم طراحی های وب سایت مناسب است. بسیاری از برند ها برای جذابیت بصری منحصر بفرد؛ این عناصر و نمایش های مدرن را در طرح های خود گنجانیده اند.

mid-century modern graphic purple and pink

۳-تصاویر سفارشی

در سالهای گذشته ، طراحان بر روی تصاویر با خطوط برجسته تر و ضخیم تمرکز کرده اند، گرچه تصاویر ظریف تر و باریک تر در حال افزایش بوده اند. به نظر می رسد ترند تصاویر سفارشی به شدت تحت تأثیر عناصر طبیعی و گیاه شناسی هستند که خطوط نرم تر و متن های برجسته ی کمتری را شامل شده اند.

intercom graphic

تصاویر سفارشی در حال حاضر در ترندهای طراحی بسته بندی، پیشگام و پیشرو هستند. طراحان می توانند طرح های پیچیده را به زیبایی در برابر پس زمینه هایی که دارای بافت بخصوصی هستند؛ ارائه بدهند. آنها همچنین می توانند با افزودن موارد اضافه تر و مرغوب تر، تعادل مناسبی بین سادگی و ماکسیمالیسم (حداکثر گرایی) در طرح ها ایجاد کنند.

connect studio yellow moped graphic

۴- سریف های جذاب

سریف ها در واقع آمده اند که بمانند! سال گذشته فونت های سریف فوق العاده ای ارائه شد. امسال نیز آنها جزء ترندها هستند. در طراحی گرافیک؛ اگر تصاویر سریع تر و بهتر درک می شوند؛ به دلیل تأثیر انتخاب فونت می باشد؛ که باعث جذابیت های بصری و طراحی های متعادل می شود.

the bartender typeface graphic

سریف ها شیک تر و بهتر هستند و باعث می شوند مطالب شما از دیگر طراحی ها متمایز شود. سنز-سریف ها و فونت های سفارشی به سلطنت خود ادامه خواهند داد و می توانند باعث شوند که طرح های شما بسیار نمایان تر جلوه کنند. امسال طراحان طیفی از فونت های سریف را در اختیار دارند. فونت های دستنویس نیز می توانند طرح های شما را برجسته و متمایز کنند.

https://lh5.googleusercontent.com/0jjhjRIjTFogY2tEhNrxbKS0iMWpN1AYYIWiKGSCokrzCGp3GK5Ph7TusHVWYKvEG_kVZcRbjRJj0w4JQOYHtay4RuUUYU0dD3sm1CF5f2XWXvQ320UYey4jbNl3WOcGWvDpotV0CxjQBApIfw

۵- کمپوزیسیون (ترکیب بندی) باز

یکی از محبوب ترین و رایج ترین ترندها در طراحی گرافیک، ترکیب بندی های باز است. پیش از این، طراحان برای قاب بندی عناصر به روشی کاملاً سازمان یافته، از قاب ها و طرح های جعبه ای استفاده می کردند. متن و تصاویر قابل مشاهده بودند، اما به شکل بصری جذابیت ندارد.

D25 graphic with lines

طراحان گرافیک یادگرفته اند که از ترکیب بندی های باز در طراحی های خود استفاده کنند. ترکیب بندی های باز و طراحی های سفارشی باعث محبوبیت بیشتری می شوند زیرا باعث می شوند این عناصر درون صفحه نمایش شناور باشند.

wi Group graphic with phone

۶- طراحی ایزومتریک

وقتی ترکیب بندی باز نتواند درست کار کنند، طراحی های ایزومتریک به تصویر می آیند. آنها می توانند در کوچکترین فضاها یک جهان کامل ایجاد کنند. طراحی های ایزومتریک راهی برای طرح ریزی اشیاء سه بعدی در فضای دو بعدی است. این باعث می شود که به هر نوع طراحی و شیء مورد نظرتان بتوانید عمق بدهید.

isometric design pink and yellow and green city

در مقایسه با طراحی های مسطح، طراحی های ایزومتریک یک برتری حاکم دارد. آنها باعث می شوند طرح ها جذاب، گرم و قابل لمس به نظر برسند. بهترین بخش در مورد آیکون های ایزومتریک آن است که در مقایسه با طرح های مسطح فضای فایلی کمتری اشغال می کنند.

isometric design white graphic

۷- رنگ های زنده ی طراحی پاپ

رنگ های کم رنگ، تیره یا پاستیلی می توانند باعث شوند که محتوای طراحی و تصاویر شما تاریک و غمگین جلوه دهند. به عنوان یک تغییر تاکتیک سرگرم کننده، امسال همه طراحی ها با رنگ های زنده و درخشان همراه است. برای طراحی های پاپ؛ می توانید انواع طیف های آبی، زرد براق و مرجانی درخشان استفاده کنید. شما همچنین می توانید از سایه ها یا رنگ های روشن تر استفاده کنید تا گرافیک جذابی به دست آورید.

fotonaut purple graphic

این پالت های رنگی واضح جایگزین طرح های رنگی اولیه و ثانویه می شوند. امروزه برندهای بیشتری برای جلب توجه مصرف کنندگان، طراحی های خودشان را به رنگ های واضح تغییر می دهند.

magic co yellow and multicolored graphic

۸- نقاط مرکزی تایپوگرافیکی قوی

نقاط کانونی تایپوگرافیک برجسته و واضح تر باعث می شود محتوا از نظر بصری تأثیرگذار و نیرومندتر شود. آنها خواندن متن را در دستگاههای کوچک و صفحات رسانه های اجتماعی آسان می کنند. آنها نوآوری قدرت و فردیت را طرح ریزی می کنند. این فونت های نوآورانه اغلب از دیگر عناصر موجود در دنیای طراحی گرافیک پشتیبانی می کنند. بنابراین ، اکثر برندها استفاده از این نوع فونت های برجسته را برای جذب کاربران ترجیح می دهند.

digitalwerk design with strong typograohy

در سال ۲۰۱۹؛ فونت های تایپوگرافیک برجسته؛ به کانون اصلی طراحی های گرافیکی تبدیل شده است. اگر می خواهید برند تجاری تان فوراً مشتریان را جذب بکند؛ از این فونت ها استفاده کنید.

bright media dark graphic

۹- طرح هایی که حاوی رنگ های روشن و تیره باشند.

این طرح ها امسال به تدریج به ترند تبدیل شدند. بسیاری از برنامه های محبوب مانند کروم، اسپاتیفای، مسنجر و دیگر برنامه ها؛ این طراحی های دو رنگ را به کار می برند.

spotify orange and pink graphic

بسیاری از برندهای بزرگ در دنیای تکنولوژی به طور گسترده از این ترند رنگی استفاده می کنند تا تأثیر بصری خیره کننده ای را که مشتریانشان معمولاً دوست دارند ایجاد کنند. به همین دلیل، به نظر می آید که طرح های رنگی روشن و تیره ماندگار باشند.

westbrook brewery image

۱۰- تأثیرات آینده نگرانه روی جریان اصلی

تأثیر طراحی ها و الگوهای آینده نگرانه امروزی در طراحی های گرافیکی به مرور دیده می شود. رنگ ها، الگوها و ایده هایی که مربوط به آینده هستند؛ می توانند در آینده ای نزدیک دنیای طراحی گرافیک را تحت سلطه در آورند.

world invest green graphic

شما می توانید ترندهای طراحی گرافیک مانند رنگ های زنده و درخشان را با تصاویر آینده نگرانه ترکیب کنید تا به برند تجاری شما در تأثیرگذاری در بازار کمک کند. این نوع طراحی ها می توانند برند شما را از سایر برندها متمایز کند.

Azar graphic gravity

۱۱- اشکال منحنی و دوگانه ها

این اشکال منحنی می توانند با اضافه کردن عمق به هر طراحی؛ جلوه ی سه بعدی به آن بدهند. مانند دیگر ترندهای طراحی گرافیک؛ این مدل طراحی روی صفحه نمایش موبایل، فوق العاده به نظر می رسند. این دوگانه های ترکیبی، الگوهای آینده نگری و رنگ های سرزنده و درخشان دارد. این طرح ها را برای مجله ها، نمایش ها یا صفحات چاپی می توان به کار گرفت.

C:UsersmohammadDownloadscomplex-gradients.jpg

انتخاب طراحی دوگانه می تواند راهی عالی برای ایجاد یک چشم انداز بی انتها باشد. برندها می توانند از این روند در رقابت های بازاریابی استفاده کنند. غول های تکنولوژی مانند مایکروسافت قبلاً این طرح ها را پذیرفته و به کار گرفته اند.

solid grind graphic

۱۲- مینیمالیسم رنگارنگ

بسیاری از افراد ، مینیمالیسم را به عنوان پالت های رنگی سیاه و سفید، خنثی یا بی اثر تعبیر می کنند. اما مینیمالیسم فقط استفاده از پس زمینه های سفید و متون سیاه استفاده نمی باشد. مینیمالیسم رنگارنگ در واقع ترکیب طراحی با اجزای لازم با استفاده از یک رویکرد حداقلی است.

realtor . com

استفاده از ترکیب برخی از رنگ ها و ظاهر شدن آنها می تواند به طرز چشم گیری تأثیر گذاری مطالب را افزایش بدهد.

shoe graphic

۱۳- آرت دکو (هنر تزئینی)

اگرچه آرت دکو به عنوان یک سبک کلاسیک در نظر گرفته می شود، اما در سال ۲۰۱۹ محبوبیت زیادی پیدا کرده است. طراحان گرافیک وقتی صحبت از آرت دکو می شود، اذعان می کنند که می توان آن را درتمام زمینه ها به کار گرفت. این طرح ها به هر طرحی یا الگویی، درخشندگی و زرق و برق خاصی می بخشند.

metropolis movie image

طراحی های آرت دکو روی استفاده از اشکال هندسی ، خطوط برجسته و پر رنگ تر، نوارها و پالت های رنگی با رنگ های اشباع؛ متمرکز شده است. طراحی های دکو آرت برای پروژه هایی مانند ایجاد لوگو و پوستر مناسب هستند.

art deco imagery

۱۴- سبک قدیمی فونت های سریف و بوکمن

بسیاری از برندهای جهانی سبک قدیمی فونت سریف یا بوکمن را به عنوان معرفی کننده ی شرکت خود می پذیرند. احتمالاً شما نیز زمانی در سال های قبل، هنگام کار از سبک های قدیمی فونت بوکمن استفاده کرده اید.

bookman serif

در حالیکه شرکت ها سعی می کنند محصولات با کیفیت و پیشرفته خود را به صورت آنلاین نشان دهند، استفاده از سبک قدیمی فونت های سریف در طراحی های گرافیک در حال افزایش است. خوانا بودن این فونت ها و کنتراست سریف های قدیمی، آنها را به یک انتخاب عالی برای برجسته کردن ارزش برند تبدیل کرده است.

۱۵- هنر ظریف و نامحسوس

طراحی با هنرهای ظریف و انیمیشن باعث افزایش تجربه کاربر شده و کاربران را با رابط درگیر می کند. آنها یکی از بزرگترین روندهای موجود در دنیای مدرن طراحی گرافیک هستند. طراحی های حرکت؛ طراحان گرافیک را قادر می سازد تا یک درک اساسی و بنیادی به تصویر اضافه کنند.

subtle motion graphic

حرکات و نمایش ظریف؛ تحولات و انتقالهای یکپارچه را می افزاید. به این ترتیب شکل ها قانع کننده تر به نظر می رسند و تصاویری حیرت انگیز را ارائه می دهد. این باعث می شود طرح ها با ترکیبی زیبا از رنگ های واضح و پر رنگ متمایزتر از سایر طراحی ها شوند.

۱۶- اشکال و هندسه ی آبسترکت

هندسه آبسترکت با گذشت زمان تکامل یافته است. نکته جالب در این است که باعث می شود طراحی های شما از دیگر طرح ها متمایز شود. در حالی که این اشکال در هنر ماقبل تاریخ و مدرن ریشه دارد، امروزه به کار بردن آن یک روند شناخته شده و اساسی به خود گرفته است. هدف اصلی استفاده از انتزاع در طرح های شما این است که آنها می توانند از هر موضوع یا پیامی پشتیبانی کنند.

honeycomb geometric design

اشکال و هندسه آبسترکت به اندازه ای انعظاف پذیر هستند که در طراحی های مربوط به وب سایت، پوسترها و جلد مجله ها قابل استفاده هستند. به طور خلاصه، این سبک متناسب با هر طرحی است که نیاز به ظاهری مدرن و رسا داشته باشد.

petals graphic

۱۷- طرح بندی های نامتقارن

طرح بندی های نامتقارن باعث ایجاد کشش بصری می شود. عناصر در اینجا الگوی پیچیده تری دارند که ایجاد یک طرح منسجم را دشوار می کند. طرح بندی به نظر می رسد که کمی پیچیده باشد. به همین دلیل است که تعداد کمی از طراحان ترجیح می دهند از طرح های نامتقارن استفاده کنند. با این حال ، طراحانی که به این هنر تسلط دارند، به سادگی می توانند برند خود را از طریق طرح های نامتقارن بیان کرده و نمایش بدهند.

cloud configuration image

اگر می خواهید از طرح های مبتنی بر شبکه های انعطاف ناپذیر راحت شوید؛ طراحی های نامتقارن را آغاز کنید.

معرفی ۱۱ نرم افزار برتر طراحی گرافیک و ویرایش عکس در دنیا

۱۸- فونت های متغیر

فونت های متغیر، همان فونت های سابق هستند که هر یک از حروف به زیبایی سایه زده شده است. آنها مقادیر غیر مجزایی هستند که به صورت غیر متعارف گنجانیده شده اند. آنها در فضای چند بعدی منعطف هستند. این نوع فونت ها پهنای باند کمتری مصرف می کنند و وب سایت ها یا صفحات وب با این فونت ها سریع تر دانلود می شوند.

variable fonts

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
قیمت محصول 11٪ 350,000 310,000 تومان
ادامه مطلب
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
قیمت محصول 159,000 147,000 تومان
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

0 نظر درباره «۱۸ ترند (روش طراحی) جدید در طراحی گرافیک»

    هنوز نظری برای این بخش ثبت نشده است
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید