8 بهترین اپلیکیشن های زبان کره ای+ دانلود رایگان

رتبه: 0 ار 0 رای sssss
زبان کره ای
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 12 دقیقه
Banner Image

تصور کنید بازیگر یا خواننده کره ای مورد علاقه تان در اینستاگرام لایو گذاشته و شما هیجان زده شروع به تماشایش می کنید؛ ولی اصلا نمی فهمید چه می گوید. شاید از لابلای حرفهایش چند کلمه یا جمله را بفهمید، اما نمی توانید همه چیزهایی که می گوید را متوجه شوید. از طرف دیگر، همه محتواهایی که به زبان کره ای تولید می شوند زیرنویس ندارند و ممکن است نفهمید یکی از آهنگها یا فیلمهای مورد علاقه تان چه می گوید.

اگر به زبان کره ای علاقمند هستید چرا خودتان آن را یاد نمی گیرید؟ اگر فکر می کنید یادگیری زبان کره ای سخت است، جای نگرانی نیست. خوشبختانه اپلیکیشن ها و برنامه های خوب زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند زبان کره ای را خیلی سریع و راحت یاد بگیرید.

چرا بهتر است از اپلیکیشن های زبان کره ای استفاده کنیم؟

حتی اگر الفبای کره ای را هم از حفظ باشید، باز هم برای برقرار ارتباط درست و راحت به زبان کره ای باید دایره لغاتتان را افزایش بدهید. بدون داشتن یک دایره واژگانی وسیع فهمیدن چیزهایی که به کره ای می شنوید یا می خوانید برایتان سخت خواهد بود.

برای تسلط روی زبان کره ای و برقراری ارتباط موثر، دانستن لغات فراوان ضروریست و این لغات را می توانید از طریق همین اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای یاد بگیرید. با اینکه روشهای دیگری مثل کلاس رفتن و کتاب خواندن هم در این مسیر به شما کمک زیادی می کنند؛ ولی برنامه های موبایل این امکان را برایتان به وجود می آورند که در هر زمان و مکانی بتوانید به فرایند یادگیریتان ادامه بدهید. به هر حال همه ما زمان زیادی را در گوشی هایمان سپری می کنیم، پس چه بهتر که از این زمان برای یادگیری یک زبان جدید مثل زبان کره ای استفاده کنیم.

هر زبانی را از اینجا رایگان یاد بگیرید

همه اپلیکیشن های یادگیری زبان کره ای مثل هم نیستند. بعضی از آنها روی تقویت و بهبود مهارت مکالمه شما تمرکز دارند و برخی دیگر بیشتر روی گرامر تاکید می کنند. تعدادی از اپلیکیشن ها هم با هدف آموزش الفبای زبان کره ای که به آن هانگول (Hangeul) گفته می شود طراحی شده اند. اگر اولویت شما افزایش دایره لغاتتان است باید دنبال اپلیکیشنی بگردید که مناسب این کار باشد.

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای

خوشبختانه اپلیکیشن های خوب زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند واژگان و لغات زبان کره ای را یاد بگیرید. ما اینجا لیستی از بهترین برنامه ها را برایتان تهیه کرده ایم که می توانید از بین آنها مورد مناسب خودتان را انتخاب کنید.

به طور کلی اپلیکیشن های Drops و Mondly با استفاده از روشهای بصری مفید، لغات و واژگان جدید را به شما یاد می دهند. اگر هم دلتان می خواهد زبان کره ای را با بازی و سرگرمی یاد بگیرید ما اپلیکیشن های Ling یا Duolingo را پیشنهاد می کنیم. برنامه های LingoDeer و Memrise هم ضمن آموزش زبان کره ای، شما را با فرهنگ کشور کره هم آشنا می کنند.

اگر فکر می کنید زبان را با فلش کارت بهتر از هر روش دیگری یاد می گیرید بهتر است سراغ اپلیکیشن های Quizlet یا Anki بروید.

حالا بیایید با هم به ویژگیها و قابلیت های هر کدام از این اپلیکیشن ها نگاه دقیقتری بیندازیم.

1- اپلیکیشن چرب زبان

اپلیکیشن چرب زبان

اپلیکیشن چرب زبان در حال حاضر بدون ادعا یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای در ایران است که از متد ثابت شده و کاملا موثر که همزمان قدرت تقویت حافظه را افزایش می دهد بهره می برد. در واقع در 80 درس تصویری، با کاربردی ترین مکالمات روزمره زبان کره ای آشنا می شوید.

همزمان که جمله یا عبارتی را می شنوید، آن جمله را با معنی فارسی می توانید مشاهده کنید. دقت کنید تفاوت این برنامه و سایر برنامه های آموزش کره ای که توسط فارسی زبانان ساخته شده است با بقیه اپلیکیشن ها مثل ممرایز که خارجی هستند در این است که برنامه های فارسی، محیط کاملا فارسی دارند و همزمان معنی و ترجمه را هم به شما نمایش می دهند.

ویژگیهای کلیدی:

 • متد کاملا ثابت شده و علمی
 • یادگیری کاربردی ترین و رایج ترین عبارات و واژگان زبان کره ای
 • دروس کوتاه و تکرار شونده

دانلود کنید: آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی با 32 درس رایگان PDf

2- Drops- دراپز

Drops- دراپز

فقط با صرف 5 دقیقه در روز می توانید کلمات کره ای جدید را از طریق بازی کلمات و تصاویر زیبا در اپلیکیشن Drops یاد بگیرید. از آنجایی که آموزشهای این برنامه تداعی بصری برای شما ایجاد می کنند، روند یادگیری برایتان موثرتر و جالبتر خواهد بود.

یادگیری زبان کره ای با اپلیکیشن دراپز خیلی راحت است. شما فقط باید کلمات را با تصاویر مرتبط تطبیق بدهید و برعکس. علاوه بر این، راهنمای تلفظ کلمات هم به شما نحوه تلفظ صحیح هر واژه را یاد می دهد. به این ترتیب نه تنها لغات و معنی آنها را یاد می گیرید، بلکه با تلفظ درستشان هم آشنا می شوید.

برنامه Drops علاوه بر آموزش الفبای کره ای یا همان هانگول، مکالمات مربوط به موضوعات مختلف مثل احوالپرسی، سفر، غذا، موسیقی و غیره را هم به شما یاد می دهد. این برنامه فقط روی آموزش لغات تمرکز می کند و به گرامر نمی پردازد.

ویژگیهای کلیدی:

 • طراحی بصری زیبا و دلنشین
 • آموزش واژگان کره ای از طریق تصاویر و بازیهای حافظه ای
 • جلسات آموزشی کوتاه و سرگرم کننده

3- Ling App- لینگ

Ling App- لینگ

اپلیکیشن لینگ از طریق انواع و اقسام بازیها، آزمونها، تمرینها و نکات مفید زبان کره ای را به نحوی که اصلا خسته کننده نباشد به شما آموزش می دهد. با اینکه این اپلیکیشن از بازیهای مختلف برای آموزش استفاده می کند، اما این بازیها به هیچ وجه ساده یا بی معنی نیستند و نه تنها کلمات و لغات، بلکه عبارات و جملات ضروری را هم به شما یاد می دهند. برای یادگیری زبان کره ای با Ling App اصلا لازم نیست زمان زیادی صرف کنید! فقط با اختصاص 10 دقیقه در روز می توانید روز به روز در این زمینه پیشرفت کنید.

علاوه بر این، اپلیکیشن لینگ نکات گرامری هم به شما یاد می دهد. این برنامه برای مبتدیان و زبان آموزان سطح متوسط که دنبال روش سرگرم کننده و جالبی برای یادگیری هستند بسیار مناسب است.

ویژگیهای کلیدی:

 • آموزشهای کوتاه 10 دقیقه ای
 • بازیها و چالشهای تعاملی و سرگرم کننده
 • چت بات برای افزایش دایره لغات و تقویت مهارت مکالمه

یه ترفند عالی: بهترین روش افزایش کیفیت عکس

4- Mondly- ماندلی

Mondly- ماندلی

ماندلی از آن دسته برنامه هایی است که تمرکز شما را به جای کلمات روی یادگیری عبارات معطوف می کند و به این ترتیب کمک می کند تا خیلی زود مکالمه کردن به زبان کره ای را شروع کنید. Mondly این عبارتها را در چارچوب مکالمه های مختلف به شما یاد می دهد. کلیپ های صوتی با لهجه نیتیو هم یکی از نقاط قوت این اپلیکیشن است. به این ترتیب شما نه تنها واژگان جدید را یاد می گیرید، بلکه تلفظ بی عیب و نقص آنها را هم می آموزید.

آموزش لغات کره ای در اپلیکیشن ماندلی در قالب 50 موضوع مختلف ارائه می شود و شما را برای شرایط مختلفی که ممکن است در آنها قرار بگیرید آماده می کند. یکی دیگر از ویژگیهای خوب این برنامه پوشش همه جانبه مهارتهای مختلف شنیداری، گفتاری، نوشتن و خواندن به زبان کره ای است و در ضمن به شما گرامر هم یاد می دهد.

ویژگیهای کلیدی:

 • آموزش لغات و عبارات جدید از طریق مکالمه
 • موضوعات متنوع و مختلف برای یادگیری
 • آموزش گرامر، لغات و جنبه های مختلف زبان کره ای

5- Rosetta Stone- رزتا استون

Rosetta Stone- رزتا استون

رزتا استون یکی از معروفترین اپلیکیشن های آموزش زبانهای خارجی است که هم لغات و واژگان را به شما یاد می دهد و هم گرامر زبان کره ای. میلیونها نفر در سراسر جهان از این برنامه برای یادگیری زبانهای مختلف استفاده می کنند. این برنامه دارای سطوح مختلف است و از پایه به شما آموزش داده می شود. با رزتا استون می توانید هر چهار مهارت اصلی صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن خودتان به زبان کره ای را تقویت کنید. البته با اینکه این برنامه برای یادگیری کلمات و گرامر زبان کره ای عالیست، اما اگر نتوانید حروف الفبای کره ای (هانگول) را بخوانید کار کردن با رزتا استون برایتان سخت خواهد بود.

ویژگیهای کلیدی:

 • درسهای مختصر و مفید با نکات مهم
 • آموزش همه جانبه برای زبان آموزانی که با هانگول آشنایی دارند.
 • آموزش تلفظ و لهجه کره ای بومی

دانلود کنید: 7 نرم افزار ویرایش حرفه ای عکس برای کامپیوتر

6- Memrise- ممرایز

Memrise- ممرایز

یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری لغات و تقویت مهارت مکالمه به زبان کره ای برنامه Memrise است. اپلیکیشن ممرایز بیشتر از 3000 کلمه و عبارت مرتبط و رایج کره ای را به شما یاد می دهد و با در اختیار گذاشتن بیش از 10000 کلیپ صوتی و تصویری به شما کمک می کند تا زبان کره ای را با لهجه و تلفظ افراد بومی یاد بگیرید.

یکی دیگر از ویژگیهای خیلی خوب اپلیکیشن ممرایز این است که شما می توانید خودتان هم درسهایی به آن اضافه کنید و آنها را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. ضمنا امکان استفاده از آموزشهای سایر کاربران هم برای شما وجود دارد. به این ترتیب می توانید به کلمات ضروری، عامیانه، افعال، گرامر و موارد بیشتر دیگری هم دسترسی داشته باشید.

ویژگیهای کلیدی:

 • آموزش لغات و عبارات کره ای جدید برای استفاده در مکالمات واقعی
 • کلیپ های صوتی و تصویری با لهجه کره ای بومی
 • دوره های چند سطحی برای زبان آموزان با مهارتهای مختلف

7- LingoDeer- لینگودیر

LingoDeer- لینگودیر

LingoDeer یکی از مبتکرانه ترین اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای است که کلمات و عبارات مهم را با روشهای سرگرم کننده ای به شما یاد می دهد. فلش کارتهای لغات، فایل های صوتی با لهجه بومی، نکات گرامری و داستانهای جذاب برای یادگیری فرهنگ کره ای از جمله ویژگیهای مفید این برنامه هستند. علاوه بر این، برای زبان آموزان مبتدی هم راهنمای جامع آموزش هانگول آورده شده است.

دوره آموزشی لینگودیر دو سطح دارد که هر کدام از 6 درس تشکیل شده اند و لغات مربوط به زندگی روزمره، سفر، اعداد، تاریخ ها، روال ها، افتخارات، آرزوها و موارد دیگر را به شما یاد می دهند. علاوه بر این، درسهایی برای آموزش گفتگو و معاشرت با دیگران هم وجود دارد که به شما در مکالماتتان کمک زیادی می کنند.

ویژگیهای کلیدی:

 • دوره های آموزشی جذاب با توضیحات دقیق و مفید
 • دو سطح مناسب برای آموزش گسترده لغات و کلمات مهم
 • آموزش تلفظ صحیح کلمات با لهجه بومی

بسیار کاربردی: رنگی سازی ویدئوهای قدیمی با هوش مصنوعی

8- Duolingo- دولینگو

Duolingo- دولینگو

دولینگو از سال 2017 دوره های آموزش زبان کره ای خودش را شروع کرد و الحق هم که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است. تا زمان نگارش این مطلب نزدیک به 11 میلیون زبان آموز فعال در این اپلیکیشن مشغول یادگیری زبان کره ای هستند و مطمئنا این تعداد هر روز بالاتر می رود.

البته با اینکه دولینگو لغات و واژگان کره ای زیادی به شما یاد می دهد، اما برای گسترش دایره لغاتتان نباید فقط به همین اپلیکیشن بسنده کنید و توصیه می کنیم از برنامه های دیگر هم استفاده نمایید.

رابط کاربری و سیستم تکرار به کار رفته در اپلیکیشن Duolingo شما را وادار می کند تا کلمات را به حافظه بلند مدت خودتان بسپارید و از آنجایی که برای حفظ کردن این لغات به شما جایزه هم داده می شود و سطحتان بالاتر می رود، برای یادگیری بیشتر تشویق می شوید و انگیزه می گیرید. دولینگو زبان کره ای را به روشی جذاب و سرگرم کننده به شما یاد می دهد که هیچ وقت از آن خسته نمی شوید.

ویژگیهای کلیدی:

 • رابط کاربری جذاب و قوی
 • درسهای مختصر و مفید 5 دقیقه ای
 • مکمل مناسب برای سایر منابع زبانی

نکات مهم برای یادگیری زبان کره ای

1- هانگول را یاد بگیرید

همانطور که قبلا هم گفتیم، هانگول (한글) همان الفبای زبان کره ای است و اگر قصد یادگیری این زبان را دارید اولین کاری که باید بکنید این است که هانگول را یاد بگیرید. اصلا نگران نباشید! هانگول خیلی راحت است و در نصف روز می توانید یادش بگیرید. در ابتدا ممکن است کمی سخت باشد، ولی وقتی آن را یاد گرفتید یادگیری سایر مهارتها مثل خواندن متون کره ای برایتان خیلی راحتتر می شود.

2- آهنگهای کی پاپ (K-Pop) را بنویسید و ترجمه کنید

اگر جزو طرفداران کی پاپ هستید می توانید از این علاقه تان برای یادگیری هر چه بیشتر زبان کره ای استفاده کنید. بعد از اینکه هانگول را یاد گرفتید نوبت تمرین نوشتن می رسد. نوشتن آهنگهای کره ای روی کاغذ به شما کمک می کند تا کم کم دستتان راه بیفتد و زبان کره ای برایتان راحتتر شود. نوشتن، علاوه بر این، نوشتن یک تیر و دونشان حساب می شود؛ چون هم تمرین خیلی خوبی برای یادگیری لغات جدید است و هم شما را با معنای واژگان مختلف آشنا می کند.

3- خودتان را با زبان کره ای احاطه کنید

اگر می خواهید زبان کره ایتان قوی شود باید مدام در معرض این زبان قرار بگیرید. مطالب و محتواهای زیادی به زبان کره ای وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از بهترین منابع یادگیری زبان کره ای تماشای فیلمها و گوش دادن به پادکستهای کره ای است. با این کار گوش شما به شنیدن زبان کره ای عادت می کند و باعث می شود مکالمات روزمره را راحتتر یاد بگیرید.

یوتیوب و اسپاتیفای پلتفرم های بسیار خوبی برای یادگیری زبان کره ای هستند. در سایت Vlive هم می توانید فیلمهای کره ای تماشا کنید و خودتان را در معرض این زبان قرار بدهید.

رنگی سازی عکس های قدیمی با هوش مصنوعی (4 روش برتر)

4- از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

کمتر پیش می آید که موقع یادگیری یک زبان جدید به شبکه های اجتماعی فکر کنیم؛ اما اگر از این پلتفرمها درست استفاده کنید می توانید پیشرفت زیادی در یادگیری زبان کره ای داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید در اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و فیس بوک اکانتهایی که زبان کره ای آموزش می دهند را پیدا و دنبال کنید. به این ترتیب دیگر چرخیدن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تلف کردن وقت و کار بیهوده ای نخواهد بود.

profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه

کلاس های آنلاین مرتبط

مشاهده همه
سایر مقالات آموزشی
سایر مقالات آموزشی

مدرس : حامد رضوانی

0

*برای مشاهده قیمت کلاس روی رزرو کلاس آنلاین کلیک کنید*

رزرو کلاس آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

0 نظر درباره «8 بهترین اپلیکیشن های زبان کره ای+ دانلود رایگان»

  هنوز نظری برای این بخش ثبت نشده است
مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید