7 بهترین آموزشگاه کلاس دیجیتال مارکتینگ تهران و شهرهای بزرگ

رتبه: 5 ار 2 رای SSSSS
یادگیری دیجیتال مارکتینگ
نویسنده: میلاد حیدری زمان مطالعه 21 دقیقه
Banner Image

در این مطلب بهترین کلاسها و آموزشگاه های برگزار کننده دوره های بازاریابی دیجیتال در تهران و شهرهای بزرگ را معرفی می کنیم. بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) استفاده از اینترنت، پلتفرم های رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، ایمیل ها و تمام دستگاه های الکترونیکی برای نشان دادن کسب و کار شما به مشتریان جدید است.

امروز دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری از اینترنت و بستر های اجتماعی برای انجام کار های مختلفِ خود مخصوصا خرید استفاده می کنند.

google search volume trend for digital marketing keyword

در دنیای دیجیتال، بازاریابی یعنی ارتباط با مشتریان احتمالی در مکان و زمان مناسب، جلب اعتماد آن ها، آموزش آن ها در مورد آخرین ترند ها و در نهایت معرفی کسب و کارتان به عنوان راه حلی برای نیازهای شان است.

حتما بخوانید: آموزش بازاریابی محتوا از صفر تا صد با 8 درس رایگان

استراتژی بازاریابی دیجیتال طیفی از فعالیت های بازاریابی مثل بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بهینه سازی موتور های جستجو، بازاریابی موبایلی و غیره را در بر می گیرد.

دیجیتال مارکتینگ در واقع چند شاخه دارد:

 • بازاریابی موتور های جستجو ( که اغلب به عنوان جستجوی پولی یا PPC برای پرداخت به ازای هر کلیک هم نامیده می شود )
 • بهینه سازی موتور های جستجو (SEO)
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی صوتی و تصویری
 • بازاریابی ایمیلی
 • تبلیغات نمایشی دیجیتال ( تبلیغات بنری )
 • تبلیغات همسان یا Native
 • اینفلوئنسر مارکتینگ/ بازاریابی طرفداری
 • بازاریابی معارفه ای
 • پرداخت به ازای سرنخ فروش (PPL) که گاهی اوقات به عنوان هم نشری محتوا هم شناخته می شود.

آموزش کامل دیجیتال مارکتینگ با 20 درس رایگان+ جزوه PDF

چرا امروزه به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

بازاریابی دیجیتال به معنای یافتن مخاطب هدف بر اساس کلمه کلیدی است که جستجو می کند و محتوایی که در کانال‌ های دیجیتالی درگیرش می شود.

در واقع نمودار زیر کاهش استفاده از رسانه های سنتی و افزایش استفاده از رسانه های دیجیتالی از سال 2011 تا به حال را نشان می دهد. chart of time spent on traditional vs digital media

به همین دلیل است که آینده بازاریابی، دیجیتالی است. برند ها برای رسیدن به مقاصد بازاریابی شان در دنیای دیجیتال به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. این اهداف بازاریابی ممکن است شامل آگاهی و دسترسی، تبدیل لید، وفاداری و حفظ مشتری باشد.

لیست زیر بهترین ترفند های بازاریابی دیجیتال که توسط بهترین برند ها به کار گرفته شده اند را معرفی می کند که می تواند روی هر شرکتی با هر اندازه یا بودجه ای اعمال شود.

آموزش طراحی سایت با وردپرس از صفر تا صد (رایگان)

10 تا از بهترین ترفند های بازاریابی دیجیتال برند های برتر

1-سئو و بازاریابی محتوا را با هم ترکیب کنید.

2- حضوری چشم گیر در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مربوطه داشته باشید.

3- وب سایت تان را برای استفاده روی دستگاه های موبایل بهینه کنید.

4- از ابزار های دیجیتال مارکتینگ مناسب استفاده کنید.

5- طراحی را به بهترین شکل انجام بدهید.

6- یک ایمیل لیست ایجاد کنید.

7- در تبلیغات دیجیتال عاقلانه هزینه کنید.

8- محتوای تان را به صورت بصری تولید کنید.

9- اطلاعات را رصد کرده و به بهترین شکل آنالیز کنید.

10- استراتژی ها و کمپین ها را در کانال ها با هم ادغام کنید.

برای بازاریابی دیجیتال به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یک حوزه گسترده است و بسته به نقشی که انتخاب می کنید، باید چندین مهارت‌ را به طور حرفه ای و کامل بلد باشید.

اگر در تولید محتوا یا بازاریابی درونگرا نقش دارید، علاوه بر این که باید بتوانید محتوا ها را برای سئو بهینه کنید، باید بدانید که چه طور یک متن جذاب بنویسید و محتوای جذابی برای مخاطبان هدف تان تولید کنید.

اگر کارتان بازاریابی موتور های جستجو یا تجزیه و تحلیل است، باید بدانید که چه طور کمپین های بازاریابی را راه اندازی کرده و میزان موفقیت شان را رصد کنید و ببینید اگر چیزی طبق برنامه پیش نمی رود، تغییر ایجاد کنید.

طراحی سایت فروشگاهی: آموزش صفر تا صد با 14 درس رایگان

اگر هم درگیر بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی هستید، باید بدانید که شبکه ‌های اجتماعی مختلف چطور کار می ‌کنند تا بتوانید با مخاطبا نتان در پلتفرم ‌هایی که به احتمال زیاد محتوای شما را در آن جا پیدا می ‌کنند، تعامل داشته باشید.

پس می بینید که نقش‌ های مختلفی در چارچوب بازاریابی دیجیتال گنجانده شده است و هر نقش به مهارت ‌های متفاوتی نیاز دارد.

نحوه یادگیری دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان: 7 تا از بهترین راه ها

1-برای یادگیری مهارت هایی که برای بازاریابی دیجیتال نیاز دارید، وقت بگذارید

مطالب رایگان آنلاین از پست های وبلاگی گرفته تا کتاب های الکترونیکی و محتوای آژانس های بازاریابی را بخوانید تا یاد بگیرید که چه طور می شود تبدیل به یک بازاریاب دیجیتال موفق شد.

از کتاب های الکترونیکی رایگان حتما استفاده کنید

اگر علاقه مند به استفاده از اطلاعات رایگان اینترنت در زمینه بازاریابی دیجیتال هستید، باید چند کتاب الکترونیکی رایگان داشته باشید. چند نمونه از این کتاب ها عبارتند از:

 • How to use data visualization to win over your audience: این کتاب توسط HubSpot نوشته شده است و بر مهارت های طراحی اینفوگرافیک و گزارش تمرکز دارد. اگر می خواهید که در تولید محتوا یا طراحی گرافیک تخصص داشته باشید، این کتاب منبع عالی است.
 • Top 25 social media strategies: این کتاب که نوشته Bufferاست، برخی از استراتژی های برتر برای بازاریابی رسانه های اجتماعی و تعامل با مخاطبان از طریق رسانه های اجتماعی را توضیح می دهد. اگر می‌خواهید که در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی کار کنید، خواندن این کتاب لازم است.

این ها فقط چند مورد از کتاب های موجود بودند. در واقع کتاب های الکترونیکی رایگان زیادی وجود دارند که می توانید به راحتی دانلود شان کنید.

از قدرت یوتیوب استفاده کنید

یوتیوب به عنوان بزرگ ترین سایت اشتراک‌ گذاری ویدئو در جهان، مکانی عالی برای یادگیری بازاریابی دیجیتال است.

بر اساس گزارشGlobal Media Insight ، یوتیوب هر ماه بیش از 2 میلیارد کاربر ثابت دارد که بیش از یک میلیارد ساعت ویدیو تماشا می کنند و بیش از 5 میلیارد بار بازدید دارند.

هزینه دوره های دیجیتال مارکتینگ امروزه نسبتا زیاد است. علاوه بر این، همه نمی توانند از عهده تحصیل در بازاریابی دیجیتال در یک موسسه سطح بالا بربیایند.

خبر خوب این است که کانال های یوتیوب زیادی وجود دارند که آموزش های بسیار خوبی در این زمینه در اختیارتان قرار می دهند. کافی ست یک سرچ ساده دریوتیوب بزنید تا ده ها کانال معتبر فارسی زبان دراین باره پیدا کنید.

اگر می خواهید ساخت سایت را از صفر یاد بگیرید این 15 درس را دانلود کنید

2- روی یک زمینه خاص تمرکز کنید و بر آن مسلط شوید

اصولا بازاریابی دیجیتال شامل تمام استراتژی ‌های موجود برای جذب افراد به وب‌ سایت شما، برگرداندن آن ها و وادار کردن شان به انجام یک کار است.

ما به این سه فاز را اکتساب، حفظ و تبدیل می گوییم. نکته کلیدی برای این که تبدیل به یک بازاریاب دیجیتال خوب شوید این است که حداقل با یک استراتژی از هر قسمت از قیف بازاریابی آشنا باشید.

بهترین کاری که می توانید در زمان شروع انجام بدهید؛ این است که در همه چیز دستی بر آتش داشته باشید! از آن جایی که هنوز نمی دانید به چه چیزی بیشتر علاقه دارید ، کسب یک مجموعه مهارت کلی بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا بعدا بتوانید از بین چند گزینه روی آن هایی که بیشتر علاقه دارید، تمرکز کنید.

مهارت های لازم در سه مرحله از قیف بازاریابی دیجیتال مارکتینگ را در جدول زیر دسته بندی کرده ایم تا بهتر متوجه شوید که شما به کدام مرحله علاقه بیشتری دارید. البته تعدادی از این موارد با هم همپوشانی دارند و آشنایی با آن ها می تواند در مراحل دیگر به دردتان بخورد.

اکتساب حفظ تبدیل
تبلیغات بازاریابی ایمیلی کپی رایتینگ
بازاریابی پورسانتی یا معارفه ای رسانه های اجتماعی
ایجاد اجتماع مشتریان طراحی صفحه فرود
بازاریابی به کمک اینفلوئنسرها ایجاد اجتماع مشتریان
تبلیغ از طریق رسانه ها فروش
رسانه های اجتماعی اطلاع رسانی از طریق نوتیفیکیش
سئو بازاریابی ایمیلی
بازاریابی مخصوص موتورهای جستجو یا SEM بازاریابی مجدد یا ریتارگتینگ
بازاریابی وایرال بازاریابی مجدد یا ریتارگتینگ

روش ساده تر طراحی سایت: سایت ساز رایگان: معرفی 6 سایت ساز رایگان برتر

در بازاریابی دیجیتال چند پشته یا پکیج وجود دارد که می توانید با یکی از آن ها شروع کنید. پشته های رایجی که بازاریابان دیجیتال عادی از آن ها استفاده می کنند، 5 تا هستند که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید:

پشته مارتِک یا فناوری بازاریابی پشته تبلیغات پشته اجتماع سازی پشته هم نشر کننده محتوا طرح هرمی
سئو کردن تبلیغات از طریق جستجو و رسانه های اجتماعی رسانه های اجتماعی بازاریابی معارفه ای بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی
بازاریابی از طریق محتوا ریتارگتینگ ایجاد اجتماع مشتریان بازاریابی ایمیلی
استفاده از رسانه های اجتماعی طراحی صفحه فرود
طراحی صفحه فرود طراحی صفحه فرود بازاریابی ایمیلی طراحی صفحه فرود
تجزیه و تحلیل اطلاعات بازاریابی

مهم نیست چه پشته ای را انتخاب کنید، با اضافه کردن کمی محتوانی کپی رایت شده کارتان راه میفتد. اگر کپی رایتینگ یاد نگیرید، در بقیه زمینه ها هم ضعف خواهید داشت. برقراری ارتباط یک مهارت ضروری است که اگر به درستی انجام شود، نتیجه تلاش تان چند برابر خواهد شد.

3- آنچه که آموخته اید را در عمل به کار ببرید

اکثر افراد وقت شان را صرف خواندن مقالات وبلاگی و کتاب می کنند، بدون این که آنچه یاد می گیرند را به صورت عملی به کار بگیرند. تنها راهی که می توانید بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرید، تمرین آن است.

خودتان را با تست کمپین های بازاریابی، نظارت بر نتایج ، بهینه سازی کمپین ها و درس گرفتن از اشتباهات آموزش بدهید.

بهترین برنامه حسابداری فروشگاهی کدام است؟

به این ترتیب، می‌ توانید هر چیزی که یاد می‌ گیرید را بدون نگرانی در مورد عواقب منفی اشتباهات تان، آزمایش کنید و از نظرات دیگران آگاه شوید.

حتی می توانید به صورت تئوری و با کارآموزی شروع کنید. از آن جایی که آموزش کارآموزی برای آماده کردن شما برای مشاغل واقعی طراحی شده است، تجربه عملی زیادی از این دوره به دست خواهید آورد. برای تثبیت آموخته های تان چاره ای جز پیاده سازی این اطلاعات در عمل ندارید.

4- وبلاگ تان را راه اندازی کنید

راه اندازی وبلاگ و یادگیری از تجربیات شخصی تان یکی از بهترین راه ها برای کسب دانش عمیق در مورد بازاریابی دیجیتال است. در حقیت هر چه که بیشتر وبلاگ نویسی کنید و این کار را مدام تکرار کنید، بیشتر در مورد سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، وردپرس و سایر تکنیک های دیجیتال مارکتینگ خواهید آموخت.

ابزار های وبلاگ نویسی هم می توانند به شما در ارزیابی میزان شناخت موضوعی که روی آن کار می کنید، کمک بسزایی کنند. شما می توانید از این ابزار های بازاریابی برای تولید محتوای وبلاگ و همین طور توزیع محتوا بین مخاطبان مناسب هم استفاده کنید.

برای شروع، می توانید از SquareSpace استفاده کنید که کاربرد ساده و راحتی هم دارد. از BuzzSumo هم برای شناسایی نویسندگان و کپی رایتر های تأثیرگذار از سراسر رسانه های اجتماعی و وب و مشاهده روند های وایرال در هر لحظه استفاده کنید.

انتشار محتوا بدون رسانه های اجتماعی کافی نیست. برای جلب توجه بیشتر، باید وبلاگ تان را هم تبلیغ کنید که رسانه های اجتماعی شیوه ای ارزان برای انجام این کار هستند.

با ایجاد یک صفحه رسانه اجتماعی، فعالیت و حضورتان در رسانه های اجتماعی را پررنگ تر کنید. اگر هم از ساختن ویدیو لذت می برید، می توانید یک کانال یوتیوب هم راه اندازی کنید.

در نهایت باید تصمیم بگیرید که تمرکزتان بیشتر روی کدام پلتفرم رسانه اجتماعی باشد. به این ترتیب می توانید ترافیک هدفمندی را به شبکه هایی هدایت کنید که آثار شما در آن ها به نمایش گذاشته می شود و مخاطبان تان را افزایش بدهید.

5- مدرک یا گواهینامه بگیرید

در کنار یادگیری به گرفتن گواهینامه هم فکر کنید. این کار فرصتی عالی برای به نمایش گذاشتن تخصص و محک زدن دانشتان در اختیارتان قرار می دهد. منابع زیر می توانند به شما در شروع کار کمک کنند:

Udemy

اگر می‌ خواهید بدانید که چه طور بازاریابی دیجیتال را شروع کنید، می ‌توانید از دوره ویدیویی خودآموز Udemy بهره ببرید.

دوره کامل بازاریابی دیجیتال این آکادمی شامل 12 دوره است که کمکتان می کند بر استراتژی بازاریابی دیجیتال، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر تسلط پیدا کنید.

این دوره اطلاعات مفید زیادی در مورد همه چیز دارد؛ از پیدا کردن بازار هدف گرفته تا برند سازی کسب و کارتان. این دوره شامل بیش از 20 ساعت ویدیو و طیف گسترده ای از مقالات، منابع و ویدیو ها هم هست.

Coursera

اگر دوست دارید که بازاریابی دیجیتال را به صورت حرفه ای دنبال کنید، Coursera می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. فهرست دوره های این شرکت بیش از 10000 آیتم دارد که دائما تعداد بیشتری به آن ها اضافه می شود.

بسیاری از آن ها تحت حمایت دانشگاه های معتبر هستند و با همکاری شرکت های فناوری پیشرو جهانی (مثل گوگل و متا) توسعه یافته اند. این دوره ها ممکن است بین 3 تا 6 ماه طول بکشد که بعد از اتمام ، گواهینامه رسمی به شما تعلق می گیرد.

در حقیقت این دوره ها به گونه ای طراحی شده اند که مهارت های آماده شغلی که برای موفقیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید را به شما آموزش بدهند. بسیاری از آن ها آزمون ها و تکالیف تعاملی دارند که می توانند به شما در عملی یاد گرفتن مهارت های تان کمک بسیار زیادی کنند و کارتان را به بهترین شکلِ ممکن راه بیندازند .

و اما بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های بازاریابی دیجیتال در ایران

1-آژانس دیجیتال مارکتینگ وی دیجیتال

 • آدرس و شماره تماس: تهران، نیلوفر، کوچه شانزدهم تماس 02188513985
 • وبسایت آموزش گوگل ادز

وی دیجیتال

گوگل ادز همیشه یکی از بازوهای اصلی دیجیتال مارکتینگ در ایران و دنیاست. تصور کنید یک دوره تخصصی و رایگان را بخواهید از متخصصین یک آژانس دیجیتال مارکتینگ یاد بگیرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ وی دیجیتال مارکتینگ که به طور تخصصی بر روی سرچ انجین مارکتینگ (شامل سئو و گوگل ادز) کار می‌کند به تازگی اقدام به ضبط دوره‌ای کامل و صفر تا صد از مباحث گوگل ادز کرده است. این دوره شامل ۱۰۰ ویدیو است که تمامی مباحث گوگل ادز از مقدماتی تا فوق پیشرفته را پوشش می‌دهد. این دوره حتی دارای یک آزمون نهایی و مدرک از طرف این آژانس است و همچنین کوییزهایی برای هر ویدیو تعبیه شده است که با حل آن‌ها می‌توانید دانش خود را محک بزنید.

2-مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد

 • آدرس و شماره تماس: بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، بین خیابان رازان شمالی و سید حسینی، جنب بانک ملت، پلاک 83. 02122222816
 • وبسایت

یکی دیگر از آموزشگاه های خوب برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ در ایران می باشد اما فقط همین شعبه را پیشنهاد میکنیم. نه تنها اساتید مجربی در این زمینه دارد بلکه یاد گیرندگان کاملا از کیفیت تدریس و متریال ها راضی بوده اند. مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد در سال 1389 افتتاح شد. وجود اساتید دارای مهارت و با تجربه، اعتبار بالای مجتمع، امکانات خوب و کاریابی برای هنرجویان ممتاز بعد از اتمام دوره از ویژگی هاییست که مجتمع فنی را برای آموزش دوره ی دیجیتال مارکتینگ معرفی می کنیم. دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ، یکی از جذاب ترین و پر مخاطب ترین دوره های مجتمع فنی تهران است.

در این دوره به صورت مهارتی، کاربردی و Case Study تمامی مباحث بازاریابی اینترنتی (ابزارها، مهارت ها و تکنیک های مؤثر) را به شما از مبتدی تا پیشرفته یاد می دهند. سرفصل های این دوره شامل مبانی بازاریابی اینترنتی، بازاریابی محتوا، تولید محتوا، بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی، بازاریابی در گوگل، تجزیه و تحلیل داده ها، مدیریت سایت با کمک گوگل وبمستر، بهینه سازی سایت، استراتژی بازاریابی آنلاین، برندسازی دیجیتال، افزایش نرخ تبدیل، ایمیل مارکتینگ و خبرنامه، تدوین کمپین بازاریابی و تبلیغات دیجیتال و تبلیغات آنلاین می باشد. بعد از پایان دوره، مدرک دو زبانه مجتمع فنی تهران (قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه) را برایتان صادر می کنند.

3-آکادمی دهبان

 • آدرس و شماره تماس: خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، خیابان هشتم (ساوجی نیا)، پلاک ۲۷ ،ساختمان آکادمی دیجیتال مارکتینگ. 02191004746 و 09912330720
 • وبسایت

در اولویت اول یا دوم قرار دهید زیرا بهترین اساتید، کیفیت پشتیبانی و مدیریت منظم و سرفصل های جامع آموزشی را دارد و از این جهت طبق نظر بسیاری کاربران و فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ در تهران و ایران جزو بهترین هاست. آکادمی دهبان در آبان 94 شروع به کار کرد و تا به این لحظه 5530 نفر از دوره های این آکادمی فارغ التحصیل شده اند. تمرکز دوره ها روی بازار کار و نیاز کسب ‌و کارها، اساتید خوب و محیط آموزشی مناسب از ویژگی های خوب آکادمی دهبان هستند. در این دوره با اصول، ابزارها، کانال ‌ها، استراتژی ‌های بازاریابی دیجیتال و تحلیل و ارزیابی به شکل کامل و تخصصی آشنا می شوید و نحوه استفاده از آن ها را یاد می گیرند.

سرفصل ‌های دوره دیجیتال مارکتینگ عبارتند از اصول دیجیتال مارکتینگ، وردپرس با رویکرد دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوایی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، سئو مقدماتی، گوگل ادز، گوگل تگ منیجر، ایمیل مارکتینگ، گوگل آنالیتیکس، طراحی کمپین های دیجیتال و استراتژی دیجیتال مارکتینگ. شما یک سری درس با اساتید مشخص و یک برنامه کلاسی دارید (مثل کلاس های دانشگاه). اکثر درس ها به صورت کارگاهی و عملیاتی آموزش داده می شود و در طول کلاس تمرینات عملی انجام می دهید تا به مبحث مسلط شوید. با توجه به پروژه محور بودن اکثر کلاس ها با خودتان لپ تاپ ببرید همچنین در اول دوره پروژه ای انتخاب می کنید و تا پایان دوره روی آن کار می کنید. در پایان دوره به شما مدرک بین المللی از موسسه معتبر MPT اتریش داده می شود.

4-آموزشگاه پویا اندیش (شمال تهران)

 • آدرس و شماره تماس: پاسداران، ابتدای گلستان سوم، ساختمان 120، مرکز تخصصی آموزش های هنر، تصویرگران پویا اندیش. 02128111110 و 09129737360
 • وبسایت

آموزشگاه پویا اندیش بیش از 30 سال سابقه آموزشی دارد و یکی دیگر از مراکز معتبر و مفید جهت یادگیری دیجیتال مارکتینگ است.  پشتیبانی همه جانبه، وجود اساتید مجرب و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی یا حضوری از ویژگی های خوب آموزشگاه پویا اندیش هستند. دوره ی دیجیتال مارکتینگ این مجموعه کاملا کاربردی و ویژه بازار کار است و بعد از گذراندن دوره می توانید به راحتی در شرکت‌ ها و کمپانی‌ ها مشغول به کار شوید.

سرفصل های این دوره شامل مبانی بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا، استراتژی بازاریابی آنلاین، بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی، بازاریابی در گوگل، تجزیه و تحلیل داده ها توسط گوگل، مدیریت سایت با کمک گوگل وب مستر، بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، برندسازی دیجیتال، مدیریت مشتریان آنلاین، افزایش نرخ تبدیل، ابزارهای هوشمند و رایگان توسعه و طراحی سایت، ایمیل مارکتینگ و خبرنامه، تبلیغات آنلاین و تدوین کمپین بازاریابی و تبلیغات دیجیتال هستند. در پایان دوره‌ مدارک معتبر و قابل ترجمه با تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری به شما اعطا می‌ شود که در ایران و خارج از ایران قابل استفاده است.

5-دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

 • آدرس و شماره تماس: جنب زیرگذر نصر (گیشا)، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران. 02188220537
 • وبسایت

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران که برترین و معتبرترین مرکز آموزش حرفه ای مدیریت در ایران است، اقدام به برگزاری دوره ‌های تخصصی و کاربردی MBA و DBA نموده است. اساتید مجرب و حرفه ای (اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران) و دوره های علمی و به‌ روز دو ویژگی خوب این آموزشگاه هستند. در دوره بازاریابی دیجیتال، مهارت ‌های بازاریابی دیجیتال را به صورت عملی و بر مبنای نمونه های واقعی یادتان می دهند و با سرفصل های اصلی، نحوه بکارگیری پلتفرم ها، ابزارها، تکنیک‌ ها و کانال‌ های متعدد بازاریابی دیجیتال آشنا می ‌شوید.

سرفصل ‎های دوره عبارتند از محتوای آفلاین مدیریت بازاریابی، محتوای آفلاین برندینگ، محتوای آفلاین بازاریابی دیجیتال، محتوای آفلاین روابط عمومی دیجیتال، استراتژی بازاریابی دیجیتال، گوگل ادوردز، بازاریابی محتوا، بازاریابی داده محور / بازاریابی عملیاتی و بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) برای مدیران. در پایان دوره پس از شرکت در امتحان پایانی و کسب نمره قبولی که شامل نمره امتحان پایانی، ارزیابی فعالیت در کلاس، پورتال آموزش مجازی و … می ‌باشد، گواهینامه پایان دوره از دانشگاه تهران به شما اعطا خواهد شد.

6-مدرسه اشتغال و مهارت آموزی ماهان

آدرس و شماره تماس: خیابان مطهری، تقاطع ولیعصر مطهری، پشت بی آرتی مطهری، پلاک 2050. 0218506

وبسایت

مورد بعدی که معرفی می کنیم مدرسه اشتغال و مهارت آموزی ماهان است. این مدرسه بیش بر مهارت آموزی، عملیاتی و پروژه محور بودن دوره های خود تاکید دارد. دوره دیجیتال مارکتینگ مدرسه ماهان شامل دو بخش وب سایت و سوشال مدیا است و آموزش‌ های مهارت‌ محور و کوتاه ‌مدت است و با توجه به نیاز بازار کار طراحی شده است.

عناوین دروس این دوره عبارتند از : اصول دیجیتال مارکتینگ، نصب و راه اندازی وردپرس و تنظیمات اولیه دیتابیس، آشنایی با گوگل ادز، بازاریابی ایمیلی، راه اندازی وب سایت از طریق وردپرس، اصول تولید محتوای متنی و کپی رایتینگ، اصول SEO ، گزارش‌گیری و تحلیل گزارش، آشنایی با مفاهیم UI و UX قالب وردپرس، راه اندازی فروشگاه اینترنتی ووکامورس، نصب افزونه و آشنایی با افزونه های پرکاربرد، کار با ابزارهای کاربردی، استراتژی های تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، کپشن نویسی و هشتگ گذاری، اجرای کمپین شبکه های اجتماعی، اصول بازاریابی موبایلی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی. این دوره به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و در پایان دوره مدرک فنی و حرفه ‌ای به شما داده می شود.

7-آموزشگاه دیجیتال مارکتینگ در سایر شهر ها

انواع ابزار های دیجیتال مارکتینگ

1-آنالیز و تحلیل داده: بعد از برگزاری هم هر کمپین نیاز است که به تحلیل وضعیت کاربران و نحوه ی رفتار آن ها بپردازیم. با تحلیل های صحیح می توانید بازده کمپین خود را افزایش دهید. پلتفرم های خارجی و ایرانی زیادی برای تحلیل و بررسی وب سایت و رفتار کاربران شما وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • متریکس: متریکس یکی از ابزارهای تحلیلی دیجیتال مارکتینگ است که به عنوان یک تحلیلگر شخص سوم شناخته می شود. این ابزار تلاش می کند تا تحلیل های خود را به صورت ساده، شفاف و به زبان ساده ارائه دهد. متریکس به شما کمک می کند تا بررسی کنید هر یک از کاربران از چه منبعی جذب شده اند، مشخصات و رفتار کاربران شما در وب سایت چیست و تخلفات پیش آمده در کمپین های تبلیغاتی را تحلیل و بررسی می کند.
 • گوگل آنالیتیک: یکی از ابزارهای مهم و بسیار کاربردی برای دیجیتال مارکتینگ است و پیشنهاد می شود تمام اعضای یک تیم دیجیتال مارکتینگ به آن مسلط باشند. این ابزار به شما کمک می کند ترافیک سایت خود را ردیابی و تحلیل کنید در نتیجه می توانید به درک درستی از رفتار مشتری های خود برسید و ux (تجربه کابری) مناسب تری ایجاد کنید.

2-مطالب سایت را برای گوگل بهینه کنید: احتمالا کلمه SEO را شنیده باشید. برای اینکه هنگام جستجو کلید واژه ای در نتایج جستو جو باشید باید مطالب تان را برای گوگل یا سایر موتورهای جستجو بهینه کنید (اصطلاحا گفته می شود سایت تان را سئو کنید). در ادامه به ابزاری برای انجام این کار اشاره خواهیم کرد.

 • SEMrush: این ابزار با تخمین ترافیک سایت، تحلیل بک لینک های سایت، تحقیق کلمات کلیدی و تحلیل سختی آن ها، تجزیه و تحلیل سایت های رقبا و آنالیز دامنه به بهتر شدن سئو ی سایت شما کمک می کند.
 • ahref: یکی دیگر از ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ است که پیشنهاد می شود هر سئو کاری به آن مسلط باشد. از جمله امکاناتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد می توان به مشاهده بک لینک های خود و رقبا، جستوجوی کلمات کلیدی و بررسی رتبه رقبا اشاره کرد.

3-ایمیل مارکتینگ: استفاده از ایمیل برای ارسال خبرنامه ها و ارتباط با مشتریان یکی از بهترین و پر سود ترین روش های مارکتینگ است. برای ارسال ایمیل های انبوه بهتر است از سرویس های ایمیل مارتینگ استفاده کنید. سرویس های ایرانی ایمیل مارکتینگ مثل: میل چی، میل تاز، نامه رسان چابک و … و سرویس های خارجی مثل: mailerlite، Emma، Marketo، GetReponseو … اشاره کرد.

4-تبلیغات در شبکه های اجتماعی: امروزه شبکه های اجتماعی جزئی جدا نشدنی از زندگی روزمره ما هستند. با استفاده از این شبکه های اجتماعی می توانید نام برند خود را در ذهن ها حک کنید. ابزار هایی وجود دارد که در پیاده سازی این استراتژی به شما کمک می کند مانند:

 • Buffer: این ابزار به شما کمک می کند برای پست هایی در لینکدین، توییتر، فیسبوک و اینستاگرام و… برنامه ریزی کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید.
 • Tweetdeck: این ابزار برای هشتگ گذاری مناسب به شما کمک می کند.
 • FollowerWonk: این بزار برای پیدا کردن افراد تأثیر گذار و بررسی میزان تأثیر آن ها به شما کمک می کند.
 • Onalytica: ابزاری برای مدیریت ارتباط مؤثر، پیدا کردن فعالیت های تأثیر گذار و فرصت های تعامل است.
profile name
میلاد حیدری

بخندید کتاب بخونید و خوب باشید تا جامعه مون به آرامش برسه. لطفا ! هر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید. ما یا سایر هموطنان عزیز پاسخ خواهیم داد. برای کمک به سایت ما و گسترش آموزش در بین هموطنان، در سایتها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی لینک سایت ما را درج کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

محصولات مرتبط

مشاهده همه
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
آموزش ریزن (Reason) از صفر تا صد
قیمت محصول 11٪ 310,000 تومان 350,000
ادامه مطلب
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
آموزش تکلا استراکچر از صفر تا صد
قیمت محصول 147,000 تومان 159,000
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

1 2 3 4 5

2 نظر درباره «7 بهترین آموزشگاه کلاس دیجیتال مارکتینگ تهران و شهرهای بزرگ»

 • حسین پیرباشی
  حسین پیرباشی آیا این دیدگاه مفید بود ؟

  تمام این آموزشگاه ها خوبن اما من دوره دیجیتال مارکتینگ رو در مدرسه اشتغال ماهان گذروندم و ازش راضی ام.خوبیش این بود که شامل آموزش طراحی کمپین دیجیتال هم می شد

  پاسخ
  • تینا

   من دوره مدیریت دیجیتال مارکتینگ تو مدرسه کسب کار ماهان گذروندم بسیار بسیار ضعیف بود حیف 14 میلیون پولی که هزینه کردم گول ظاهر و رفتار کارمند ماهان نخورید فقط تشریفات و اصلا چیزی به شما اضافه نمیشه فقط دکان برای گرفتن پول شما و در دوره ها بجای اموزش فقط میخوان جیب خودشون پر کنن و حتی در همون دوره اموزشی به شما پیشنهاد راه کار میدن برای بیزنس و کسب کارتون و مبلغ هنگفت میگیرن و همش بی فایده این تجربه من بود در این موسسه ....

مشاهده همه نظرات
سبد خرید
سبد خرید شما خالی است
× جهت نصب روی دکمه زیر در گوشی کلیک نمائید
آی او اس
سپس در مرحله بعد برروی دکمه "Add To Home Screen" کلیک نمائید