کابینت طراحی شده با اتوکد

آموزش طراحی کابینت با اتوکد و 20 نکته کاربردی

اساطیر زبان

معمولا طیف وسیعی از کار های مهم روزمره شما در آشپزخانه انجام می شود، بنابراین همه بخش های آشپزخانه باید زیبا و در عین حال کاربردی باشند. آشپزخانه در همه حال از آشپزی و نظافت گرفته تا هنگام غذا خوردن باید فضایی باشد که از بودن در آن لذت می برید. طراحی هوشمندانه آشپزخانه مخصوصا در قسمت کابینت ها می تواند این خواسته را برآورده کند. اگر قصد بازسازی کابینت ها یا تغییر فضا را دارید، چند نکته هست که کمک تان می کند تا آن جلوه ای که دوستش دارید را به آشپزخانه تان بدهید. در ادامه 20 نکته مفید را با شما به اشتراک گذاشته ایم که واقعا به دردتان خواهد خورد.

موقع طراحی کابینت در هر نرم افزاری این 20 نکته را رعایت نمایید

1-مراحل و فواصل اضافی را حذف کنید

هنگام ساماندهی آشپزخانه، به این فکر کنید که معمولا از هر وسیله کجا و چه طور استفاده می کنید. مثلا غذا ها و کاسه های صبحانه را نزدیک میز صبحانه قرار بدهید. لوازم بسته بندی ها و ظروف پلاستیکی را برای بسته بندی باقی مانده غذا، دم دست و نزدیک سطح کابینت نگهداری کنید. ظروف و بشقاب ها را نزدیک ماشین ظرفشویی قرار دهید تا روند تخلیه راحت تر انجام شود.

 


اتوکد

توی این پک فوق العاده، اتوکد رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! اتوکد مادر نرم افزارهای مهندسیه، فقط توی 2 هفته قورتش بده، یه سر و گردن بالاتر از بقیه، یا اصلا پول دربیار!


 

2- راهرو های عریض طراحی کنید

حتما نقشه آشپزخانه تان باید طوری باشد که فضای کافی بین کابینت و جزیره وجود داشته باشد تا به راحتی بتوانید حرکت کنید. به عنوان یک قانون کلی، مسیر های سرتاسر آشپزخانه باید حداقل 91 سانتی متر عرض داشته باشند. راهرو های قسمت پخت باید 106 سانتی متر عرض برای آشپزی به صورت یک نفره و 121 سانتی متر برای آشپزی دو نفر داشته باشد. هنگام نقشه کشی هم جزیره های آشپزخانه را بر اساس آن تنظیم کنید.

3dsmax هم نرم افزار خوبی ست: طراحی و مدلینگ کابینت آشپزخانه و کمد در نرم افزار ۳ds max

3- مسیر رفت و آمد از طریق آشپزخانه را سر راست طراحی کنید

مسیر رفت و آمد یکی از نکات کلیدی در طراحی آشپزخانه است. برای طراحی آشپزخانه ای که مناسب کودکان هم باشد، باید اجاق گاز را دور از مکان‌ های ترافیکی قرار دهید تا آن ها هم بتوانند بدون دردسر و راحت عبور کنند. یخچال را هم برای دیگر اعضای خانواده و هم؛ برای کسی که در آشپزخانه آشپزی و نظافت می کند؛ در دسترس قرار دهید.

4- از کنج ها دوری کنید

هنگام تصمیم گیری برای قرار دادن کابینت و لوازم خانگی به گوشه ها توجه کنید. برای این که بتوان از در های کابینت و لوازم خانگی کاملا درست استفاده کرد، فضا برای فاصله مناسب و همین طور امکان چرخش در ها در نظر بگیرید. لوازم خانگی را از گوشه ها دور نگه دارید و مطمئن شوید که اگر درهای شان همزمان با هم باز شوند، به یکدیگر برخورد نمی کنند.

5- ارتفاع مناسب مایکروویو را پیدا کنید

ارتفاع و مکان مناسب برای مایکروویو بسته به سرآشپز یا در نظر گرفتن دسترسی کودک متفاوت است. برای بزرگسالان، 38 سانتی متر بالاتر از سطح کانتر ارتفاع مناسبی به حساب می آید. اگر بچه‌ها از دستگاه استفاده می‌کنند، نصب زیر میز ممکن است ایمن‌ و مناسب ‌تر باشد.

word image 14

6- کاربرد جزیره را تعیین کنید

معمولا فرم جزیره ها کاربردشان را مشخص می کند. قبل از این که طرح را در نظر بگیرید، به نحوه استفاده از جزیره در فضا فکر کنید. به طور مثال اگر می ‌خواهید روی جزیره آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضا را طوری طراحی کنید که اجاق گاز با فاصله ایمن و مناسب از ناهارخوری قرار داشته باشد. این جزیره همچنین می تواند عناصر دیگری مثل سینک یا ماشین ظرفشویی را برای کارایی بیشتر در خودش جای دهد.

7- فضای فرود را در نزدیکی لوازم خانگی در نظر بگیرید

فضای فرود (Landing space) مکانی برای قرار دادن وسایل در حین پخت و پز یا آماده سازی غذا است. هنگام طراحی آشپزخانه تان، حتما 38 سانتی متر کانتر در هر طرف اجاق گاز و یخچال بگذارید. ایجادِ فضای فرود در نزدیکی مایکروویو و سایر وسایل کوچک مثل قهوه جوش یا توستر هم مهم است.

دانلود کنید:  ۳ تا از بهترین کتابهای PDF آموزش سریع اتوکد

8- کانتر ها را در نظر بگیرید

در مورد نیازهای تان هنگام تهیه یک وعده غذایی خوب فکر کنید؛ زیرا به انتخاب صفحه کانتر یا پیشخوان تان کمک خواهد کرد. افرادی که دوست دارند آشپزی کنند، نسبت به آن هایی که کم تر این کار را انجام می دهند، به فضای کابینت بیشتری نیاز دارند (در حالت ایده آل بین ظرف و سینک ظرفشویی). علاوه بر این، ترکیب دو ارتفاع برای میز می ‌تواند پخت را آسان‌تر کند و به بچه‌هایی که در آماده‌ سازی غذا مشارکت دارند هم؛ کمک می کند.

9- وسایل آشپزخانه را دو برابر کنید

اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا زیاد آشپزی می کنید، وسایلی که معمولا استفاده می کنید را دو برابر کنید. مثلا مایکروویو دوم و یک یخچال کوچک یا کشوی یخچالی که زیر مرکز کار آشپزخانه قرار دارد، می ‌تواند فضا برای کار را وسیع تر کند و خوراکی ‌ها را از سر راه آشپز دور نگه دارد. یک اسنک بار با صندلی اضافه کنید تا یک مکان برای بعد از مدرسه بچه ها داشته باشید.

10- قسمت مربوط به اجاق گاز و هود را آماده کنید

قسمت هود و گاز را طوری طراحی کنید که ملزومات مهم آشپزی در فضایی در اطراف آن قرار داشته باشند. یک قفسه در کنار یا پشت آن قرار دهید تا روغن ‌ها، ظروف و ادویه ‌های آشپزی در دسترس تان باشند. قلاب ‌های S شکل را در کنار هود قرار دهید تا قابلمه ‌ها و تابه ‌هایی که معمولا استفاده می ‌کنید را آویزان کنید.

word image 15

11- یک شیر دیگ پرکن روی گاز نصب کنید

اگر از جا به جا کردن قابلمه های پر از آب؛ از سینک به سمت گاز خسته شده اید، یک شیر آب چرخان که به قابلمه پرکُن هم معروف است، بالای گاز نصب کنید. علاوه بر این می ‌توانید یک شیلنگ بلند از شیر اصلی سینک تان به سمت گاز بکشید.

12- هنگام نگهداری چاقو ها باهوش باشید

چاقو ها را روی یک نوار مغناطیسی که روی دیوار چسبانده شده، آویزان کنید. نوار را بالای آن کابینتی که معمولا برای تهیه مواد استفاده می کنید، بچسبانید. این کار شناسایی چاقوی مناسب برای کار را آسان تر می کند و وسایل خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه می دارد.

13- کار بازیافت زباله را آسان کنید

مکان هایی را برای زباله ها و بازیافت در نظر بگیرید تا دسته بندی برای تان آسان شود. در کابینت سبد های جداگانه ای برای شیشه، پلاستیک و فلز تعبیه کنید. از یک کشوی یدکی هم می توان برای نگهداری روزنامه های قدیمی و سایر کاغذ های بازیافتی استفاده کرد.

۴۰۰ آبجکت،مدل و بلاک آماده اتوکد

14- جای اقلام مختلف را در دسترس انتخاب کنید

هنگام ساماندهی انبار و سایر مکان‌ های ذخیره ‌سازی مواد غذایی، مواد اولیه و خوراکی ‌هایی که اغلب استفاده می‌کنید را دم دست قرار دهید. هنگام چیدمان وسایل، نیاز های دیگر اعضای خانواده را در نظر بگیرید. مثلا اگر بچه‌ های کوچکی دارید، حتما غذاها و میان وعده ‌های مورد علاقه بچه‌ ها را در قفسه ‌هایی قرار دهید که بتوانند به آن ها دسترسی پیدا کنند.

word image 16

15- جایی برای گذاشتن پیام در نظر بگیرید

معمولا جایی مثل کنار یخچال که به راحتی دید دارد، ایده خوبی است. یک تخته اعلانات، تخته سیاه یا تخته سفید روی دیوار کنار یخچال قرار دهید تا جایی برای یادداشت کردن یادآوری ها، لیست خرید یا برنامه غذایی داشته باشید. یک تقویم یا دفترچه یادداشت هم در کشو یا سبد های دیواری نزدیک تان قرار دهید.

16- پریز های برق را در نظر بگیرید

حواس تان باشد که آشپزخانه باید پریز های برق زیادی در قسمت های مختلف داشته باشد تا بتوانید از قهوه جوش، اجاق توستر، مخلوط کن و سایر وسایل برقی بدون دردسر استفاده کنید. چندین پریز در امتداد کاشی پشت کابینت و داخل جزیره نصب کنید تا هر جا که نیاز بود، برق داشته باشید . برای محکم کاری یک کشو را با پریز ها و پورت ‌های USB مجهز کنید تا یک مکان مخفی برای شارژ گوشی هایتان ایجاد شود.

17- زمان تمیز کردن آشپزخانه را به حداقل برسانید

تصمیم گیری های دقیق هنگام طراحی، تمیز کردن آشپزخانه را آسان تر می کند. به طور مثال قفسه های شیشه ای یخچال نسبت به قفسه های سیمی بیشتر جلوی نشت مایعات را می گیرند. سینک های هم سطح یا زیر کابینتی (undermonunt) لبه ای ندارند که نگران جمع شدن خرده نان و آشغال در آن جا باشید. یا اگر از روکش های مات استفاده می کنید به این دلیل که به اندازه رنگ های براق کثیفی را نشان نمی دهند، نیازی به تمیز کردن مداوم نخواهند داشت.

word image 17

18- بلوک های کابینت را از هم تفکیک کنید

دیوار های آشپزخانه که کاملا با کابینت پوشانده شده اند ؛ می توانند سنگین و غیرجالب به نظر برسند. با افزودن جزئیات جالب مثل درهای شیشه ای و قفسه های تزئینی و بلوک های یکسره، درب ها و کشو ها را از هم جدا کنید؛ همچنین می توانید محل نگهداری نوشیدنی ها یا پنجره ها را بین قسمت های مختلف کابینت قرار دهید.

19- در یک آشپزخانه کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید

طرح‌ های رنگی تیره می ‌توانند فضای کوچک را کوچکتر کنند و از میزانِ جذابیتش بکاهند. برای بزرگتر نشان دادن یک آشپزخانه کوچک؛ از سایه های ملایم با رنگ های روشن برای روی کابینت ها استفاده کنید. پنجره‌ های بزرگ را با پرده های مخصوص پنجره که فقط بخشی از بالای پنجره را می گیرند، بپوشانید تا مطمئن شوید که فضا نور طبیعیِ کافی دریافت می‌ کند.

20- یک نقطه کانونی پیدا کنید

در طراحی آشپزخانه تان یک نقطه کانونی انتخاب کنید که توجه را جلب کند. کاشی ‌های آب‌ ریز پشت سینک، کف‌پوش ‌های شیک، هود بزرگ ، کابینت‌ های روشن آشپزخانه یا میز های طرح ‌دار، همگی می ‌توانند به عنوان عنصری جذاب عمل کنند. وقتی که نقطه کانونی را انتخاب کردید، آن قسمت را با جزئیات ساده تر دیگر که همچنان چشم نواز باشند، تکمیل کنید.

روش طراحی کابینت در تری دی مکس: طراحی کابینت مدرن و کلاسیک در تری دی مکس

روش طراحی کابینت آشپزخانه در اتوکد

 

حتما دانلود کنید: آموزش صفر تا صد اتوکد برای مبتدیها

 

برای یادگیری طراحی کابینت یا آشپزخانه بهتر است اتوکد را یاد بگیرید (این بسته آموزشی بدون نیاز به کلاس شما را آموزش می دهد)

 

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست