word image 89267 1

چگونه لغت انگلیسی یاد بگیریم؟

اساطیر زبان

اگر شما هم دوست دارید که لغات زبان انگلیسی را یاد بگیرید این مقاله برای شما است. در این مقاله ترفند های یادگیری لغات زبان انگلیسی را به شما یاد می دهیم. بنابراین اگر می خواهید یادگیری زبان انگلیسی را در سریع ترین زمان ممکن تجربه کنید این مقاله را از دست ندهید.

بهترین راه یادگیری لغات انگلیسی تضمینی و بدون فراموشی

اهمیت یادگیری لغات برای یادگیری یک زبان جدید بر هیچکس پوشیده نیست. زبان انگلیسی هم در این مورد استثنا نیست.

دستیابی به یک دایره واژگانی مناسب برای هر زبان آموز یک هدف مهم و شیرین است. اما چطور باید به این هدف دست یابیم؟

درست است که دایره واژگانی گسترده اهمیت بالایی دارد اما اینکه چطور به این دایره واژگانی برسیم و بتوانیم از آن استفاده کنیم اهمیت بیشتری دارد.

شما باید به نحوی به یادگیری کلمات بپردازید که لغات ملکه ذهن شما شوند و طوطی وار مشغول حفظ کردن نشوید زیرا در این حالت همه چی را فراموش خواهید کرد.

اگر می خواهید به درجه ای برسید که کلمات در ذهن شما حکاکی شوند نکات بسیاری وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

برای مثال باید کلمات هم خانواده و هم ریشه را با هم بخوانید تا هم دایره واژگان سریع تر تقویت شود هم کلمات را فراموش نخواهید کرد.

نکته دیگر این است که شما باید طوری کلمات را بخوانید که بتوانید از همه ی آنها در روزمره استفاده کنید.

شاید یک فرد فقط 3000 کلمه را تنها حفظ کرده باشد اما نتواند بیش از 300 تا از این لغات را استفاده کند زیرا یاد نگرفته چگونه از آنها استفاده کند.

شما باید به نقش، جایگاه، عمق معنا، ریشه و … کلماتی که می خوانید توجه کنید تا این کلمات در موقعیت های مورد نیاز به ذهن تان بی آید و بتوانید از آنها بهره ببرید.

برای مثال کاری که لازم است در این باره انجام دهید این است که در هنگام یادگیری لغات حتما با آنها جمله بسازید تا نمونه ای از استفاده از کلمه را در ذهن ساخته باشید.

در ادامه به صورت کلی تر به روش های مدرن یادگیری لغات می پردازیم.

5 روش و نکته طلایی آموختن لغات انگلیسی

در ادامه نکات و روش های کلیدی که به آنها اشاره داشتیم نکات ویژه دیگری هستند که قصد داریم به آنها اشاره کنیم.

مرور فراموش نشود

اگر بدون مرور به یادگیری لغات جدید بپردازید نه تنها لغات قبلی را کامل فراموش می کنید بلکه لغات جدید هم نمی توانید یاد بگیرید.

امروزه روش های جدیدی برای همین امر تدوین شده است که یکی از معروف ترین آنها استفاده از فلش کارت و جعبه لایتنر است.

خودتان را ارزیابی کنید

سعی کنید هر چند وقت با لغاتی که به تازگی آموخته اید داستان کوتاهی بنویسید و یا در مورد موضوعی حرف بزنید و از آن رکورد بگیرید.

اینگونه می توانید هم یک تمرین عالی داشته باشید هم خودتان را ارزیابی کنید.

کتاب ها هنوز هم عالی اند، از آنها غافل نشوید

شاید امروزه بسیاری از افراد این عقیده را داشته باشند که عصر کتاب های آموزشی تمام شده است و روش های به روز بهتر هستند،

اما کتاب ها هنوز هم بهترین منبع برای یادگیری لغات به صورت عمیق، سطح بندی شده و موضوعی هستند.

بهترین کتاب در این زمینه Oxford Word Skills است

لغات را تنها یاد نگیرید

یاد گرفتن تنها خود لغت تاثیر زیادی ندارد اما وقتی کلمات و فعل هایی که با آن کلمه استفاده می شود هم یاد بگیرید،

می توانید از آن لغت در هر موقعیتی استفاده کنید. مثلا اگر واژه دوست (friend) را می خوانید عبارت دوست پیدا کردن هم یاد بگیرید. (make a friend)

کلمات هم ریشه هم یاد بگیرید

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم سعی کنید واژگان هم خانواده و هم ریشه را هم در کنار یک لغت یاد بگیرید.

برای مثال وقتی واژه friend (دوست) را می آموزید، واژگان friendship (دوستی) و friendly (دوستانه) هم یاد بگیرید.

روزانه چند لغت انگلیسی یاد بگیریم؟

شمار لغاتی که باید در روز یاد بگیرید کاملا بستگی به خودتان، برنامه و زمان تان دارد. اگر به دنبال توصیه ما هستید. ما پیشنهاد می کنیم 10 تا 20 لغت در روز یاد بگیرید.

اگر روزانه این کار را انجام دهید همیشه در جو زبان انگلیسی هستید و لغات و قواعد را فراموش نخواهید کرد. همچنین پس از گذشت 1 سال در کمترین حالت 3500 واژه یاد گرفته اید.

البته اگر این کار به صورت مداوم انجام شود صحیح نیست و میان برنامه یادگیری، روز هایی را برای مرور لغات اختصاص دهید.

توجه کنید این لغات به هیچ وجه لازم نیست کاملا مجزا باشند این کلمات می توانند همان کلمات کتاب آموزشی تان، کتاب داستانی که می خوانید و … باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با روش های یادگیری لغات زبان آشنا کنیم. امیدواریم که مفید بوده باشد. اگر سوالی درباره یادگیری زبان دارید می توانید در بخش نظرات مطرح کنید. همچنین شما می توانید به سایت آکادمی زبان مرادپور مراجعه کنید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست