کدنویسی متلب

معرفی نرم افزار متلب (۴ کاربرد اصلی و ۳ نقطه قوت)

اساطیر زبان

MATLAB مخفف Matrix Laboratory است و یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است و برای محاسبات فنی و عددی استفاده می شود. متلب رسم داده ها، پیاده سازی الگوریتم ها به ویژه موارد پیچیده، دستکاری ماتریس و حتی ایجاد رابط های کاربری را ممکن می سازد.

کار انجام پروژه متلب توسط برنامه نویسان متلب یکی از پردرآمدترین برنامه نویسان در جهان هستند. متلب در ابتدا برای محاسبه عددی ساخته شده است، اما این روزها ابزارها و پکیج های مختلفی برای گسترش استفاده از آن در محاسبات فنی و سیستم های تعبیه شده در دسترس است. در واقع یک محیط آسان را برای ادغام برنامه نویسی، تجسم و محاسبه فراهم می کند. بنابراین، حل مسائلی که در حوزه ی ریاضی بیان می شوند آسان است. متلب بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و این کاربران از علوم مختلف پزشکی، اقتصاد کاشت مو و مهندسی می آیند.

 


متلب

توی این پک فوق العاده، صفر تا صد متلب رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! بدون هیچ کلاسی، سخت ترین پروژه هات رو در چند دقیقه با متلب انجام بده یا اصلا باهاش پول در بیار! 


 

برنامه های متلب و دلیل استفاده از آن

۱-علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر عمدتا بر اساس وظایف ریاضی است. متلب یک جعبه ابزار غنی برای همه کارهای ریاضی دارد. دانشمندان می توانند به سرعت یک الگوریتم را نمونه سازی کنند. پس از آن می توانند منابع توسعه را تخمین بزنند و برای پیاده سازی در زبان های مختلف برنامه نویسی مانند C ، C++ و Java اقدام کنند. بنابراین دلیل استفاده از متلب در علوم کامپیوتر افزایش بهره وری است. جدا از این، دانشمندان کامپیوتر از متلب برای اعتبار سنجی خروجی ها و مقابله با ناشناخته ها در الگوریتم ها استفاده می کنند.

کجا و به چه دلیل باید از نرم افزار متلب استفاده کنیم یا نکنیم؟

۲-شبیه سازی

شبیه سازی در واقع ایجاد یک همتای واقعی در دنیای واقعی است تا قبل از عملی کردن، موارد آزمایش شوند. این به شما کمک می کند تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید و راه حل های مختلف را امتحان کنید. علاوه بر این، امنیت هر توسعه جدید را افزایش می دهد و از این رو، نوآوری در فن آوری جدید ارتقا خواهد یافت. متلب شبیه سازی را آسان و ممکن می کند فقط در صورت مناسب بودن پارامترها. بر اساس مدل، می تواند نحوه کارکرد این فناوری را نشان دهد، مدل های ریاضی برای تعریف فن آوری ایجاد می کند و گردش کار را با استفاده از انیمیشن نشان می دهد.

۳-پردازش تصویر

پردازش تصویر مدیریت پیکسل ها با استفاده از تکنیک های ریاضی و دستکاری ماتریس است. همه ما می دانیم که متلب برای دستکاری ماتریس برنامه محبوبی است و ماتریس ها بخشی جدایی ناپذیر از پردازش تصویر هستند. با شروع از افزودن ماتریس تا مرتب سازی و تست ماتریس، همه چیز در متلب با سهولت امکان پذیر است.

۷ درس کاربردی آموزش برنامه نویسی در متلب

۴- کار با پارامترهای ریاضی

متلب برای همه کار هایی که شامل جبر خطی است عالی است. با شروع از پیش بینی گردش مالی یک شرکت تا انتظارات و پیش بینی های آینده آن، متلب برای کارهای اقتصادی ضروری است. به این دلیل است که کار تجزیه و تحلیل و تحقیق با متلب می تواند به تصمیم گیری سودآور تجاری و ایجاد برنامه های مالی برای دستیابی به بهترین بازده و سود در کوتاه مدت کمک کند.

word image 67

متلب در همان ابتدای کار برای تجزیه و تحلیل عددی طراحی شده است. از ساخت و ساز ساختمان گرفته تا نجوم، ورودی و خروجی متلب در کلیه پروژه های تجاری بسیار مهم است. متلب به طور گسترده ای توسط معماران استفاده می شود. علاوه بر این، برای کشف نظریه های مختلف، به ویژه در صنعت بهداشت و داروسازی، استفاده می شود.

چرا متلب ترجیح داده می شود؟

زبان سطح بالا متلب یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است، صرف نظر از اینکه منحنی یادگیری آن بسیار شیب دار است و تسلط بر آن کمی دشوار است. با این حال، اگر در مورد زبان برنامه نویسی سطح بالا مانند جاوا یا پایتون دانش خاصی داشته باشید، یادگیری آن آسان و قابل تکرار است. متلب کلیه اجزای مشترک مانند ساختار داده ها، عبارات کنترل جریان، ویژگی های شی گرا، توابع و .. را دارد. علاوه بر این، یک زبان برنامه نویسی مقیاس پذیر است که امکان ایجاد برنامه های کوچک و همچنین برنامه های تجاری در مقیاس بزرگ را فراهم می کند.

محیط محیط کار برای هر زبان برنامه نویسی مهم است. متلب مجموعه ای از ابزارها را دارد که همه کاره بودن آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، یک بستر قوی برای مدیریت متغیرها و واردات و صادرات داده ها فراهم می کند. ابزارهایی برای توسعه، اشکال زدایی و پروفایل کردن وجود دارد. جدا از آن، ابزارهای مختلف مصور سازی برای پردازش تصویر، انیمیشن و ارائه داده های گرافیکی در دسترس است. شما می توانید گرافیک را شخصی سازی کنید و همچنین رابط کاربری گرافیکی خود را بر اساس نیاز خود ایجاد کنید.

آموزش شبکه عصبی در متلب

متفرقه کتابخانه توابع متلب برای همه کارهای ریاضی و الگوریتم های محاسبات بسیار گسترده است. در متلب همه اصول اولیه و توابع پیشرفته در دسترس هستند به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. علاوه بر این، API های مختلفی برای تعامل خارجی در دسترس است. اگر می خواهید یک زبان برنامه نویسی بیاموزید که غیر معمول باشد، متلب ایده آل است. علاوه بر این، اگر می خواهید وارد حوزه تحقیق شوید، متلب یک ضرورت است زیرا بخشی جدایی ناپذیر در همه کارهای تحقیقاتی است.

ویدیوی معرفی متلب و کاربردهای آن

 

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست