نزدیک ترین پمپ بنزین

نزدیک ترین پمپ بنزین: ساده ترین روش پیدا کردن با گوگل مپ

اساطیر زبان

اگر به دنبال نزدیک ترین پمپ بنزین هستید، Google Maps بهترین و ساده ‌ترین ابزار ممکن است. در این مقاله به طور مفصل به بررسی نحوه یافتن نزدیک ترین پمپ بنزین با گوگل مپ طی چند مرحله ساده خواهیم پرداخت.

هر روز بر محبوبیت نقشه ‌های گوگل به خاطر قابلیتی که در یافتن مکان ‌های دیدنی محلی دارند، افزوده می ‌شود. بسیاری از کاربران علاوه بر این که از این برنامه برای یافتن مسیر استفاده می ‌کنند، از ویژگی ‌های جدید دیگر آن که خیلی شناخته ‌شده نیستند هم بهره می ‌برند.

گوگل مپ به خاطر داشتن قابلیت ‌هایی مثل یافتن مکان ‌یابی توریستی و رستوران‌ ها و همین طور ارزیابی ترافیک در جاده و پین‌ گذاری، به جزئی جدایی ‌ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است. با این اوصاف تعجب ‌آور نیست وقتی می شنویم این برنامه حتی یافتن نزدیک ترین پمپ بنزین را هم ساده کرده است.

کافیست مراحل گفته شده در ادامه این مقاله را دنبال کنید تا با نحوه کار با گوگل مپ برای یافتن نزدیک ترین پمپ بنزین آشنا شوید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

پیدا کردن نزدیکترین پمپ بنزین با برنامه Google Maps

انجام مراحل گام به گام زیر به شما در پیدا کردن نزدیک ترین پمپ بنزین با استفاده از برنامه Google Maps به وسیله گوشی کمک می ‌کند.

این فرآیند هم در گوشی آیفون و هم اندروید یکی است، زیرا برنامه Google Maps تقریبا در هر دو پلتفرم ویژگی ‌های یکسانی دارد.

مرحله 1: اگر قبلا این کار را نکرده ‌اید، Google Maps را باز کنید و دکمه Gas که درست در زیر نوار جستجو در سمت راست بالای برنامه قرار دارد را پیدا کنید. بسته به موقعیت مکانی شما و زبان پیش ‌فرض برنامه، ممکن است عنوان این دکمه Petrol هم باشد.

word image 86919 2

مرحله 2: روی دکمه Gas یا Petrol ضربه بزنید تا لیستی از تمام پمپ بنزین‌ های نزدیک به خودتان را ببینید. نمای پیش ‌فرض ممکن است نمای نقشه (Map View) یا نمای فهرست (List View) باشد (برای تغییر روی دکمه منو در گوشه پایین سمت راست که در تصویر زیر با عدد 2 نشان داده شده است، کلیک کنید.)

word image 86919 3

مرحله 3: هر پمپ بنزینی که خواستید را انتخاب کنید تا بتوانید جزئیات بیشتر در مورد آن پمپ خاص مثل ساعات کاری، مسافت و اطلاعات تماس را ببینید.

word image 86919 4

مرحله 4: شما می ‌توانید از فیلتر های موجود در بالای صفحه استفاده کنید تا بتوانید برای انتخاب پمپ بنزین بهتر تصمیم بگیرید.

لیست پمپ بنزین ‌ها را می ‌توانید بر اساس فیلتر های زیر مرتب کنید:

 • Relevance (ارتباط)
 • Open Now (در حال حاضر باز است یا خیر)
 • Visited (قبلا بازدید شده)
 • Not Visited (قبلا بازدید نشده)

فیلتر “Hours” برای نشان دادن اینکه آیا پمپ بنزین در حال حاضر باز است یا خیر، بسیار کاربردی است.

شما می ‌توانید با کلیک روی دکمه “More Filters” در بالا، فیلتر های بیشتری را انتخاب کنید:

 • Sort By (مرتب سازی بر اساس ): ارتباط (Revelance) یا فاصله (Distance)
 • Hours (ساعت کاری): می‌ توانید از سه گزینه Any (هر زمانی)، Open Now (اکنون باز است) است یا Custom Hours (ساعات کاری سفارشی) یکی را انتخاب کنید.
 • Your Past Visits (بازدید های گذشته شما): می ‌توانید در اینجا هم از بین Any، Visited و Haven’t Visited یکی را انتخاب کنید.

word image 86919 5

هنگامی که فیلترها را مشخص کردید، دکمه Apply در پایین صفحه را انتخاب کنید و لیست پمپ بنزین ‌هایی که بر اساس فیلتر انتخاب شده‌ اند را مشاهده کنید.

مرحله 5: می ‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد پمپ بنزین ‌های ذکر شده مشاهده کنید.

گوگل مپ به شما امکان می ‌دهد تا مثل بقیه کسب و کار ها، اطلاعات زیر را در مورد لیست پمپ بنزین ‌ها مشاهده کنید:

 • نام پمپ بنزین
 • آدرس پمپ بنزین
 • ساعات کار
 • مسیرها یا راه‌ های تماس

word image 86919 6

می‌ توانید نتایج جستجوی پمپ بنزین را در نمای فهرست یا نمای نقشه هم مشاهده کنید.

پیدا کردن پمپ بنزین ‌های واقع در مسیرتان با استفاده از Google Maps

یکی دیگر از قابلیت ‌های خوب Google Maps اینست که به شما کمک می‌ کند تا پمپ بنزین ‌ها را در مسیری که رانندگی می ‌کنید، پیدا کنید.

مسلما وقتی در مسیر رفتن به جایی هستید، نمی ‌خواهید از آن مسیر خارج شوید و وقت تان را تلف کنید.

به لطف امکانات Google Maps می ‌توانید بدون خروج از یک مسیر خاص، نزدیک ‌ترین پمپ بنزین را در آن مسیر پیدا کنید.

هنگام گشتن در مسیرتان در گوگل مپ، مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید نزدیک ‌ترین پمپ بنزین را پیدا کنید.

مرحله 1: روی نماد جستجو در سمت راست رابط برنامه Google Maps کلیک کنید.

word image 86919 7

مرحله 2: حالا می ‌توانید گزینه “Search along route” را مشاهده کنید. روی آن ضربه بزنید.

word image 86919 8

مرحله 3: روی نماد پمپ بنزین که درست در زیر نوار جستجو قرار دارد، کلیک کنید.

مرحله 4: Google Maps حالا تمام پمپ بنزین‌ های اطراف که در مسیرتان هستند را به همراه اطلاعات اضافی به شما نشان می‌ دهد.

word image 86919 9

هر حباب اطلاعاتی برای پمپ بنزین شامل اطلاعات زیر است:

 • نام پمپ بنزین
 • قیمت فعلی بنزین در جایگاه (فقط برای برخی از جایگاه‌ ها)
 • مدت زمانی که اگر در آن پمپ بنزین توقف کنید، به زمان کل سفرتان اضافه می ‌شود.

پمپ بنزینی که می ‌خواهید در مسیر اصلی در آن جا توقف کنید را انتخاب کنید.

مرحله 5: پس از اتمام کارتان در پمپ بنزین، گوگل مپ به پیمودن مسیری که قبل از توقف داشتید طی می‌کردید، ادامه خواهد داد.

دانلود کنید: آموزش گوگل درایو از صفر تا صد با 2 درس رایگان

پیدا کردن نزدیک ترین پمپ بنزین در وب سایت Google Maps

اگر وقت دارید و می‌ خواهید در مورد نزدیک ترین پمپ بنزین به مکانی که در آن هستید، تحقیق کنید، می‌ توانید از وب‌ سایت دسکتاپ Google Maps استفاده کنید.

کار با نسخه دسکتاپ Google Maps برای یافتن بهترین جایگاه‌ سوخت بسیار راحت است.

شما می ‌توانید از عملکرد Save گوگل مپ برای ذخیره موقعیت پمپ بنزینی که فکر می ‌کنید در طول سفر به کارتان می ‌آید ، استفاده کنید.

برای شروع فرایند پیدا کردن نزدیک ترین پمپ بنزین با استفاده از وب‌ سایت نسخه دسکتاپGoogle Maps ، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1: از طریق آدرس Google.com/Maps وارد وب سایت گوگل مپ شوید.

مرحله 2: نوار جستجو را در بالا سمت راست تان پیدا کنید و “Gas Sration” یا “Petrol Station” را جستجو کنید.

word image 86919 10

مرحله 3: فهرستی از پمپ ‌بنزین‌ های نزدیک به همراه لوکیشن آن ها و جزئیات بیشتر روی نقشه ظاهر می ‌شود. پمپ بنزین ‌هایی که باز می ‌شوند و مربوط به شما هستند در بالای صفحه فهرست می ‌شوند.

word image 86919 11

مرحله 4: اگر روی لیست جزئیات پمپ بنزین خاصی کلیک کنید، می ‌توانید ساعت، آدرس و رتبه ‌بندی آن توسط کاربران را ببینید. همچنین می ‌توانید مسیر های منتهی به آن پمپ بنزین را ببینید یا آن ها را به عنوان یک مرجع در لیست تان ذخیره کنید.

word image 86919 12

مرحله 5: می ‌توانید از فیلتر های بالا برای یافتن پمپ بنزین ‌هایی که در حال حاضر یا در زمان مورد نیاز شما باز هستند، استفاده کنید.

word image 86919 13

مرحله 6: همین! حالا می ‌دانید که چطور می ‌توانید به سرعت و به راحتی نزدیک‌ ترین پمپ بنزین ‌ها را با استفاده از وب‌ سایت Google Maps روی دسکتاپ تان پیدا کنید.

حتما دانلود کنید: آموزش گوگل ارث از صفر تا صد با 6 درس

چرا گوگل مپ برای پیدا کردن نزدیک ‌ترین پمپ بنزین مناسب است؟

با این که جایگزین‌ های دیگری برای جستجوی مکان ‌های نزدیک به ما وجود دارد، اما گوگل مپ بهترین نتیجه را ارائه می ‌کند و معمولا بیشتر افراد با آن آشنا هستند.

علاوه بر این، گوگل مپ از نظر ناوبری و پیمایش در خود برنامه هم جز محبوب ‌ترین برنامه‌ ها است.

گوگل مپ به طور خلاصه یک ابزار عالی برای یافتن نزدیک ترین پمپ بنزین است. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که روی دکمه Gas Stations کلیک یا آن را جستجو کنید. وقتی نزدیک ‌ترین پمپ بنزین را انتخاب کردید، Google Maps فورا مسیر های موجود از مکان فعلی شما به پمپ بنزین را نشان می ‌دهد.

word image 86919 14

اگر وقت دارید می‌ توانید رتبه ‌بندی ‌ها و نظرات سایر کاربران در مورد پمپ بنزین ‌های مختلف در گوگل مپ را هم مشاهده کنید.

اگر می ‌خواهید نزدیک ‌ترین پمپ بنزینی را پیدا کردید، روی فهرست و سپس روی دکمه “Directions” ضربه بزنید. سپس Google Maps مسیر را به صورت گام به گام از مکان فعلی شما به پمپ بنزین نشان تان می ‌دهد.

یادتان باشد که همیشه قبل از شروع رانندگی، برنامه ‌ریزی کنید! در این صورت می ‌توانید از تمام شدن بنزین و گذراندن زمان اضافی در پمپ بنزین پیشگیری کنید.

محاسبه ارتفاع هر منطقه از سطح دریا با گوگل ارث (ویدیو)

اگر هم مجبور شدید برای بنزین توقف کنید، فقط از Google Maps برای یافتن نزدیک ترین ایستگاه در مسیرتان استفاده کنید تا در وقت و هزینه‌های تان صرفه ‌جویی شود.

همچنین می ‌توانید در پمپ بنزین ‌هایی که رفته ‌اید یا می‌ شناسید، پین بگذارید تا گوگل مپ بتواند به راحتی مسیریابی کند و شما هم بدون معطلی به پمپ مورد نظر برسید.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in,

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست