چه پیش نیازهایی برای طراحی لباس مورد نیاز است ؟

اساطیر زبان

طراحی لباس هنر استفاده از طراحی، حس زیبایی شناسی و زیبایی برای تهیه و دوخت انواع لباس و لوازم جانبی آنها است.جالب است که بدانید, این هنر تحت تاثیر دیدگاه های اجتماعی و فرهنگی است و در مکان ها و زمان های مختلف به صورت متفاوتی ظاهر شده است. علاو بر این شیوه کار هر کدام از این طراحان لباس و مد متفاوت است و باید سعی داشته باشند که این طرح ها را بر اساس نیاز و خواست افراد مختلف ارائه کنند.

علاوه بر این طراحان باید در مورد روند مد و تفسیر معنا و مفهوم آن برای مخاطب توضیح داده و طرحی را که مورد پسند آنها است را ایجاد کنند. غالبا افراد و یا طراحانی که آموزش نرم افزار طراحی لباس را گذرانده باشند, با این حیطه آشنایی بیشتری داشته و میتوانند تناسب و همانگی طرح ها را تشخیص دهند. از جمله دیگر پیش نیازهای طراحی لباس این است که طراحان باید بتوانند لباس ها را به شکلی طراحی نمایند که هم کاربردی و هم زیبا باشند. علاوه بر این آنها باید شخصی که قرار است لباس را بپوشد و موقعیتی که لباس برای آن طراحی و انتخاب شده را نیز مد نظر داشته باشند. همچنین امکان دارد که لباسی منحصر برای یک فرد دوخته شده و یا از یک مدل برای یک فروشگاه استفاده شود. موضوعاتی که میخواهیم در این مقاله به آن بپردازیم شامل طراحی پارچه, طراحی مد و لباس, رشته طراحی لباس, آموزش نرم افزار طراحی لباس, دوره نرم افزار طراحی لباس, مدرک نرم افزار طراحی لباس, گواهینامه نرم افزار طراحی لباس, طراحی دوخت, طراحی لباس ایرانی و لباس مجلسی هستند.

1

طراحی پارچه در طراحی لباس چگونه است ؟

طراحی پارچه, روند ایجاد طرح روی انواع پارچه است که به صورت تخصصی انجام میشود. امکان دارد که طرح های ایجاد شده توسط طراحان پارچه تکراری بود و حتی برای دکورهای داخلی نیز مود استفاده قرار بگیرند. طراحان پارچه ای که دوره نرم افزار طراحی لباس را گذرانده باشند, میتوانند برای هر جنس پارچه طرح منحصر به فردی را انتخاب کرده و به فروش بیشتر آن کمک کنند. علاوه بر این روند طراحی پارچه شامل ایجاد و ساخت الگوهای جدیدی می باشد که بتواند توجه دیگران را جلب کند. طراحی پارچه یکی از زمینه های هنری می باشد که مستلزم داشتن و به کارگیری خلاقیت و نوآوری است و مواردی مانند طراحی لباس و مد ساخت و تولید فرش و سایر زمینه های مرتبط به لباس را در بر خواهد داشت. جالب است که بدانید طراحی پارچه در زمینه هایی مانند : لباس, فرش, حوله, پرده و قالیچه کارایی دارد.با توجه به اهمیت و کارایی طراحی پارچه افراد علاقمند به این حوزه باید ضمن دریافت نر افزار طراحی لباس بتوانند از طرح ها الهام گرفته و در کار خود خلاقانه عمل کنند.

2

 کمی درباره طراحی مد و لباس :

علی رغم اینکه به نظر میرسد تفاوت چندانی بین طراحی مد و طراحی لباس وجود نداشته باشد اما این دو حوزه تفاوت های جزیی با هم دارند. تفاوت های طراحی مد و لباس به شرح زیر هستند : طراحان مد مد را به وجود آورده لباس ها و لوازم جانبی تولید کرده و خودشان در فازهای طراحی درگیر هستند. آنها ابتدا طرح خود را در نظر گرفته و سپس, آن را رسم کرده و با توجه به آن لباس طراحی میکنند. از این نظر، بازار طراحی مد بسیار رقابتی بوده و محیط آن هم پر استرس است. بنابراین طراحانی موفق خواهند بود که روندهای طراحی و سلیقه افراد را به طور مرتب بررسی کنند. غالبا طراحانی که گواهینامه نرم افزار لباس دریافت کرده باشند, در زمینه طراحی مد خلاقانه تر عمل میکنند. طراحی لباس کار حرفه ای است که فقط برخی افراد آن را انجام میدند. غالبا روند کار طراحان لباس به این صورت است که ابتدا طرح اولیه ای را برای لباس ارایه کرده و سپس آن را در اختیار طراحان خلاق میگذارند تا آنها را تایید کرده و به آنها اجازه تولید آن را بدهند. علاوه بر این طراحان لباس میتوانند جزیی از چرخه بازاریابی باشند و محصول را به خریداران و توزیع کننده ها ارایه و معرفی کنند.

3

درباره رشته طراحی لباس :

رشته طراحی لباس در بسیاری از دانشگاه ها ارایه شده و فارغ التحصیلان آن باید در یکی از زمینه های هنر, طراحی و طراحی مد تحصیل کرد و در مورد این رشته اطلاعات جامع و کافی به دست آورده باشند. علاقمندان به این رشته میتوانند آن را تا مقطع کاردانی ادامه داده و از تخصص و تجربه ای که به دست می آورند برای ایجاد کسب و کار جدیدشان بهره ببرند. قابل ذکر است که میتوان طراحی لباس را در موسسه های آموزش عالی آزاد معتبری  مانند موسسه آموزش عالی ازاد فن پردازان گذراند و بعد از کسب گواهینامه نرم افزار طراحی لباس به طور رسمی شروع به کار کرد. البته ،راه سومی هم برای علاقمندان به این حوزه وجود دارد که یادگیری طراحی لباس در منزل است و شامل مطالعه در مورد طراحی لباس, بهبود مهارت ها, ساخت برند, ارتباط با افراد و شروع کسب وکار های کوچک میشود. در صورتی که افراد علاقمند به طراحی لباس, دوره نرم افزا طراحی لباس را پشت سر گذاشته باشند میتوان لباس های متنوعی را طراحی کنند. همچین اگر علاقمند به شرکت در دوره طراحی لباس هستید میتوانید در کلاسهای طراحی لباس آموزشگاه طرحستان ثبت نام کنید. دوره طراحی لباس آموزشگاه طرحستان یکی از برترین دوره های طراحی لباس می باشد که به صورت آنلاین و حضوری در تهران برگزار می گردد.

https://tarhestan.org//

کمی درباره طراحی دوخت :

طراحی دوخت یکی از رشته های هنری است که به دوخت لباس و طراحی انواع طرح ها برای لباس مرتبط است. افراد علاقمند به این رشته میتوانند آن را تا مقطع کاردانی ادامه داده و در طی آن انواع برش ها، الگوها و دوخت انواع لباس های مردانه, زنانه و کودکانه را تمرین کنند. فارغ التحصیلان این رشته میتوانند با کسب مهارت های ابتدایی و گاهی پیچیده, به طراح دوخت حرفه ای تبدیل شد و کار خود را به صورت رسمی آغاز کنند. علاوه براین فعالیت در این رشته مستلزم داشتن نوآوی و خلاقیت و استفاده از طرح هایی است که تا به حال استفاده نشده اند. غالبا افرادی که گواهینامه نرم افزار طراحی لباس دریافت کرده باشند, با اصول دوخت و طراحی انواع آن آشنایی بیشتری دارند و میتوانند برای لباس های مختلف از انواع آنها استفاده کنند. غالبا طراحانی که برای طراحی انواع لباس ها انتخاب میشوند, باید با فرهنگ و آداب لباس آن منطقه آشنایی داشته و بدانند برای افراد ساکن در آن منطقه چه فاکتورهایی حایز اهمیت است. به عنوان مثال : طراحی که طراحی لباس ایرانی و یا لباس مجلسی را بر عهده میگیرد باید بتواند تفاوت این دو و کارایی شان را تشخیص داده و طرحی را تولید و ارایه کند که گویای فرهنگ و سلیقه افراد بوده و افراد را به شناخت انواع لباس ها و مد تشویق کند.

تفاوت پک های حرفه ای ما با آموزشهای رایگان: بطور خلاصه از زمین تا آسمان! 1-پکها، جدیدترین نسخه نرم افزارها را آموزش می دهند با قابلیت های بسیار بیشتر. 2-پکها توسط متخصص آن نرم افزار، به صورت کاملا پروژه محور و با حل چالش هایی که در مسیر کار عملی و حرفه ای با آن روبرو می شوید تهیه شده اند و بعد از استفاده، کاملا برای بازار کار آماده اید! 3- متد این پکها کاملا کار شده و تا ماهها، در ذهن تان ماندگارند و یادگیری بسیار سریعتر و کاملتری خواهید داشت. آموزشهای رایگان فقط دستورات نرم افزارها را (آنهم ناقص) بیان می کنند و تازه برای ورود به بازار باید ماهها تجربه عملی هم کسب کنید !!

turned_in

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با 5 دقیقه در روز، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، تقویت حافظه، آموزش تصویری. یادگیری زبان کلید یادگیری هر مهارتی در قرن 21 !


حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست