حتما برای شما هم پیش آمده است که یک آبجکت آماده مثلا از شرکت Evermotion را داخل فایل تری دی مکس خود ایمپورت کنید ولی متریال ها نمایش داده نشوند. یا اینکه اصلا نمی دانید چگونه متریال های آماده (مثلا وب سایت Vraymaterials) را در کار خود استفاده کنید. این پست را برای آموزش این موضوع نوشته ایم. این پست درواقع در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار تری دی مکس می باشد.


در ادامه سری آموزش های جذاب تری دی مکس،در این قسمت قرار است شما را با ۵۰ نکته و ترفند تری دی مکس آشنا کنیم که در کارهای روزمره حتما کارایی خواهند داشت و سرعت شما را بطرز قابل توجهی افزایش خواهند داد.


در ادامه آموزشهای کاربردی و جذاب۳dsMax، در این پست به کمک تجربه اساتید تری دی مکس و چندین موسسه آموزش خارجی، ۱۵ تا از بهترین پلاگین های ضروری و مهم تری دی مکس را به شما معرفی کرده و برای دانلود قرار داده ایم. تری دی مکس یکی از بسته های ۳d قدرتمند با قابلیت های بسیار زیادی از مدل سازی، انیمیشن، ذرات دینامیک و … است. اما همه قادر به استفاده از هر ویژگی این نرم افزار نیستند.


اگر طراح هستید و می خواهید یک صحنه یا تصویر متحرک ایجاد کنید، یا در معماری دوربین را حرکت دهید یا برای هر مقصود دیگری، فیلمی از پروژه تان تهیه کنید، در اینجا بصورتی آسان، نحوه ساخت فیلم و متحرک سازی (انیمیشن) در محیط نرم افزار تری دی مکس را آموزش خواهیم داد. این آموزش برگرفته از وب سایت معتبر Cadtutor می باشد.


در این پست بصورت تصویری و گام به گام، نحوه سه بعدی کردن یا مدلینگ یک ساختمان بلندمرتبه چندین طبقه را در نرم افزار تری دی مکس آموزش می دهیم. این مطلب برگرفته از وب سایت معتبر topviewport می باشد.

توی این برنامه آموزشی به شما یاد می دم که چه طوری یه سازه ی بلند مرتبه رو مدل کنین. برای اینکار سراغ نسخه ی ۹ از نرم افزار تری دی مکس می ریم.


مدلسازی (سه بعدی کردن) ماشین در تری‌ دی ‌مکس آن ‌قدر هم که فکر می‌کنید سخت نیست. این آموزش به شما یاد می‌دهد چطوراین کار را انجام دهید. ما با مباحث ابتدایی مدلسازی ماشین در ۳dsmax شروع می‌کنیم. از تنظیم تصاویر پیش‌زمینه، و مدلسازی از مپ های مسطح دو بعدی.


نرم افزار قدرتمند فتوشاپ کاربرد زیادی در رشته های طراحی دارد. در معماری نیز پس از انجام رندر اولیه و استخراج تصویر، به کمک نرم افزار فتوشاپ آن را اصطلاحا پست پروداکت یا ویرایش بعد از تهیه رندر می کنند. در این ویدیو شما با نحوه پست پروداکشن یک خانه زیبای ویلایی کنار دریاچه آشنا خواهید شد. 


برای اینکه قدرت و شکوه نرم افزار تری دی مکس را به شما نشان دهیم، در این مطلب ۳۰ تا از بهترین نمونه کارهای طراحی داخلی و معماری تری دی مکس و پلاگین وی ری را که در وب سایت معتبر سی جی آرشیتکت معرفی شده اند را به شما نشان می دهیم.


اگر در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، همدان یا دیگر شهرهای بزرگ ایران زندگی می کنید، حتما به دنبال پیدا کردن موسسه آموزشی هستید که بهترین کلاس های آموزش تری دی مکس (وی ری) ، اتوکد و فتوشاپ را برگزار می کند. بسیاری از مهندسان رشته های معماری، دکوراسیون داخلی، گرافیست ها، مهندسان عمران، مکانیک و … بدنبال یادگیری این سه نرم افزار حیاتی هستند تا در بازار خودی نشان دهند و درآمدی کسب کنند.

در این نوشته، به کمک تجربیات ۷ ساله در زمینه تدریس این سه نرم افزار، همچنین نظرات کارآموزان در فضای مجازی، تجربیات دانشجویان اینجانب و پرس و جو از میزان رضایت کسانی که در موسسات مختلف در حال یادگیری هستند، در قالب یک جمع بندی، ۴ تا از بهترین کلاس های آموزشی این نرم افزارها در ایران را به شما معرفی می کنیم.


یکی از دغدغه های طراحان دکوراسیون داخلی و معماران، مدل سازی و سه بعدی کردن آبجکت های صحنه های داخلی است. در این ویدیوی آموزشی نحوه ساخت یک مبلمان High poly با کیفیت بالا را در کمتر از ۷ دقیقه یاد خواهید گرفت.